Elektricky paralizator

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Richi

Elektrický paralizátor

Příspěvek od Richi » 03 říj 2005 23:23

Aké s ním máte skúsenosti ? (ak vôbec). Dokáže útočníka odstaviť aspoň na pár sekúnd ?


Richi

Příspěvek od Richi » 03 říj 2005 23:27

PS: hľadám totiž nejaký účinný prostriedok na obranu pre priateľku. Na ZP jej chýbajú roky a plynovku som jej vyhovoril (dalo to zabrať) a neviem čo jej poradiť.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 04 říj 2005 06:03

Má to jeden problém-je to kontaktní záležitost a účinek závisí na mnoha faktorech.V podstatě pokud jsem tak dobrý abych se ubránil paralyzátorem,může mi stejnou službu prokázat nůž či obušek.Takže náhrada fyzické síly kterou paralyzér poskytuje je diskutabilní.Proto doporučuji pepřák a "naučit se s ním žít"ona správná sebeobrana je ještě více než o vybavení o správném přístupu,například o dostupnosti jakékoliv sebeobranné pomůcky.Pepřák v kabelce je na nic,pokud jej bude pět minut "lovit".Pokaždé když mám otevřít kabelku své přítelkyně bojím se co na mne skočí :o
Jeff

Příspěvek od Jeff » 04 říj 2005 09:09

Souhlasím,ale místo plynu doporučuji pěnu/Stoper/,účinek je opravdu zničující.Uložení v kabelce je opravdu problém,ale s tím my nic nenaděláme.
Key

Příspěvek od Key » 04 říj 2005 10:32

Jestli máš prachy, kup jí Tasser - vzdálenost 5 - 7 metrů, účinnost 100 % (používá policie v USA) poškození subjektu nulové, paralyzuje spolehlivě na dostatečně dlouhou dobu na útěk. Nevýhodou je vysoká cena.
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 04 říj 2005 21:31

Myslím, že už se vyrábí i paralyzéry s pepřákem, takže s rozhodováním snad nebude problém.
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 04 říj 2005 21:44

Tyrichter píše:Myslím, že už se vyrábí i paralyzéry s pepřákem, takže s rozhodováním snad nebude problém.
Tady jeden je : http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=1130 a do druhé ruky třeba nůž :lol:
Balda
Richi

Příspěvek od Richi » 04 říj 2005 22:08

Thanx, vyzerá dobre. Iba neviem na čo je tam ten pepřák, pri obrane asi nebude mieriť na hlavu :D. A ešte otázočka: funguje to aj cez odev ? (napríklad kožená bunda...)
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 04 říj 2005 22:28

No, přes oděv. Stačí znát alespoň základy vodivosti el. proudu, možná ani to ne, abys pochopil, že např. kožená bunda je izolátor, tudíř paralyzér jaksi pozbyde většího efektu. Samozřejmě že v případě, že na sobě útočník bude mít mokrej neoprén, tato poznámka neplatí.

Paralyzér je opravdu až přespříliš kontaktní. Takže nejprv slzák, potom proud a nakonec pro jistotu dorazit svíjejícího se útočníka devítkou. Já bych volil asi ten slzák, nehledě na to, že když tě útočník drží a ty ho sekneš elektrickým proudem, schytáš to zrovna tak.
Richi

Příspěvek od Richi » 04 říj 2005 22:45

OK je my to jasné. Ale aj tak vidím, že ho asi nikdo z Vás nepoužil v praxi. Zostáva to vyskúšať na sebe :? S el. prúdom sme starí kamarádi a mnoho krát sme si potriasli rukou :oops: takže to hádam zvládnem (nenadávajte, fakt ma to zaujíma)...
nespavec

elektrický paralyzer

Příspěvek od nespavec » 05 říj 2005 03:34

Přes oděv,dokonce i přes tu koženou bundu to funguje,proto jsou to stovky tisíc voltů aby to prorazilo ten oděv.Aby tě to nepokopalo,když tě útočník chytne, tam jsou zase ty elektrody 2 a proud si hledá nejsnazší cestu mezi nimi.Až sem je to vymyšleno dobře.Ale ten účinek je u těch nejběžnějších dost slabý kvůli zdravotním normám,dost poddimenzovaný aby neublížil útočníkovi se slabým srdcem.Klidně to zkus,je to sice nepříjemné a může to trochu překvapit,ale dá se to vydržet pár sekund ,5-10.Pak se útočník naštve a zmasakruje tě.Na zem s tím nikoho nesložíš.Testoval jsem od firmy Fly ten s pepřákem,ale jen výboj,ne pepř.Chvíli se to snese,pak zareaguješ třeba úderem(obličej ,ruka).Holce bych to nekupoval.Kdyžtak pepřák,pěnu, a ať nosí boty dobré na útěk,ne podpatky,ne pantofle.Časem určitě nějakou sebeobranu.Jestli si to sama nebude chtít osvojit,nic nezmůžeš ani ty ani nějaký zázračný prostředek.Schválně jsem čekal co ti budou radit,docela souhlasím až na ty kecy ohledně funkce paralyzeru.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 05 říj 2005 08:57

Přesně jak říká nespavec.
Je to dost nepříjemné, když to člověk nečeká, tak se dost lekne.
O nějakém pádu na zem a několikaminutové paralýze nemůže být řeč.
Taky bych se tomu používání u ženské vyhnul. Útočníka to může fakt dost rozčílit.
I když lepší než nic...
Richi

Příspěvek od Richi » 05 říj 2005 16:04

To nespavec a Kubajzz: Díky, to som potreboval počuť.
Zdenek

Příspěvek od Zdenek » 05 říj 2005 18:23

Je problém zvláště pro ženu použít něco na svoji obranu, co musí přijít do kontaktu s útočníkem viz el.paralyzér. Kdysi jsem ženě koupil plynovku a osvědčila se. Jednou šla v noci podchodem v Brně na autobus a nastoupili na ni dvě morčata. Šáhla do kabelky natáhla závěr a to stačilo na uklidnění. Dnes nosí ostrou a střílí docela slušně. Kolikrát mi ale tu příhodu připomene a ví, že by asi těžko pochodila s pepřem nebo něčím podobným, když útočníci byli dva.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 06 říj 2005 14:04

Doporučil bych ten pepřák či pěnu, ale i tady je potřeba trocha zapřemýšlet nad použitím v praxi, v již zmiňované kabelce je na nic takže případné nesnáze musí předvídat a mít ho již v ruce a i tady nastávají jistá úskalí pokud pripadný útočník předpokládá obranu a ruka v kapse či schovaná za zády je tím jasným signálem. Tj. udržovat odstup a naučit se alespoň základy sebeobrany.....pro slecny(to za predpokladu ze útočníken je muž) nejednoduší kopnout.....auvajs atd.. :lol: pak pepřák.

Kamošku jeden krypl taky napadl a peřák v ruce jí nebyl k ničemu bo jí ho do raz dva vzal. :(

Plynovka je dobrá z hlediska zastrašení, jen ten druhý nesmí mít ostrou :? účinek stejný jak pepřák, jen nesmí foukat vítr na blbou stranu a při použití z bezprostřední blízky se může plyn odrazit

Paralyzer je určitě špatná volba pro slečnu, jen útočníka rozzuří, vezmeho a hned vyzkouší na ní...

Ostatní obrané prostředky záleží na schopnosti je použít...

Po dosáhnutí věku ostrou, ale taky se s ní musí naučit zacházet a v případě nutnosti ji hlavně dokázat použít.

A nejjednoduší a nejdůležitější co může udělat je se vyhýbat temným uličkám, různým zákoutím vyhýbat se místům kde je stín atd...kde se případný útočník může skrývat
Odpovědět