Ekonomická samonabíjecí puška

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Asparuch
Příspěvky: 3
Registrován: 24 lis 2019 19:51

Ekonomická samonabíjecí puška

Příspěvek od Asparuch » 28 lis 2019 17:14

Zdravím kamarádi. Chci s Vámi rozvinout diskuzi o Vašich preferencích týkajících se případné volby ne příliš nákladné (pořizovací cena a relativně levné střelivo) ale rozumě spolehlivé a odolné samonabíjecí pušky, dělníka co obstojí bez odmlouvání nějakou tu občasnou střelnici na 100 metrů v cenové relaci dejme tomu do 20 tisíc Kč; neočekávám rozptyl na pětikorunu.
Mam na mysli možné kandidáty z řad SKS, samonabíjecí kosy, AK, jiné levnější zbraně platformy AR-15, nebo třeba kopie M14 od Norinca, Ruger Mini atd. Tedy ne za každou cenu raily a zda to má či nemá vůbec v této relaci cenu pořizovat. A Vaše názory na levná střeliva Čína, Kyrgyzstán atd...

Díky za Vaše názory.


Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Ekonomická samonabíjecí puška

Příspěvek od Biggles » 12 led 2020 20:16

No, nejspíš je tady fórum úplně prázdný... To je fakt tak těžký si to tady projít? Čím levnější, tím obvykle větší kopyto a dražší a nesmyslnější tuning. Smysluplnej je do dvacky základ v AK platformě, v AR tak o deset vejš. Proč kterou z platforem chtít by měl každej kupec vědět. Takže zkoušet, střílet a to pořádně, pak koupit, nejspíš prodat a konečně koupit něco smysluplnýho :D Koupit cokoli jinýho, pokud člověk nemá osobní sentimentální důvody je v těhle relacích házení peněz do stoupy (jo, dost milicionářům s třeba osmapadinou právě zaskočilo...).
vasek666
Příspěvky: 60
Registrován: 26 zář 2015 10:41

Re: Ekonomická samonabíjecí puška

Příspěvek od vasek666 » 13 led 2020 10:51

Já mám levný kopyto SKS za 5 000 Kč, a jsem s ním velice spokojen. Na takové občasné střílení dostačující. A tuning je taky za hubičku.
Grand Power P1, Simonov SKS 45
Smazaný uživatel 30507

Re: Ekonomická samonabíjecí puška

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 03 dub 2020 07:32

Hi-Point 995TS. Vyrába sa v niekoľkých verziách, dávajú ju skoro zadarmo a je obstojne používateľná - "dělník, co obstojí nějakou tu střelnici". A ustojí aj dosť nevľúdne zaobchádzanie. Okoľajnicovaný je celý, dá sa tam namontovať mnoho udělátok, keď to niekto chce. Osobne kolimátor. Problémom tej zbrane, podľa viacerých, je príšerný dizajn.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Ekonomická samonabíjecí puška

Příspěvek od skagerak » 03 dub 2020 11:00

Cokoli od hi point,a porizovat si to v ČR?
To mi prosim trochu osvětli,co te k tomu nazoru vede ....?
Smazaný uživatel 30507

Re: Ekonomická samonabíjecí puška

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 03 dub 2020 15:03

Otázka znela levné samonabíjecí v solidním provedení. Zmienená zbraň zodpovedá. Predpokladám, že v ČR sa zakúpiť dajú.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Ekonomická samonabíjecí puška

Příspěvek od skagerak » 05 dub 2020 10:19

Mám trochu problém dát do jedné věty značku hi point, zinkovou slitinu a solidní provedení. Jak jsem vygooglil, tak skutečně to někdo dováží a to na s Slovensko (u nás nevím) ale cena 569 eur čili cca 15 840 Kč mi vzhledem k uvedenému nepřijde adekvátní ( v USA v přepočtu 9 893 Kč cca což už vypadá líp).

Vzhledem k nabídce jiných zbraní to u nás moc nemá cenu ( zakladatel vlákna neřešil ráži toto je pistolové což má své plusy i minusy).
Smazaný uživatel 30507

Re: Ekonomická samonabíjecí puška

Příspěvek od Smazaný uživatel 30507 » 05 dub 2020 13:17

Popravde neviem, za čo sa predáva u vás. Tak cena čo uvádzate je ... no, nie je malá. Tu u nás stojí v základe dvestopäťdesiat tunajších. Čiže, ako som povedal, skoro zadarmo. Na druhej strane je to aj vidieť - všetko okrem železa je čierny polymér. Nechýba mu odolnosť a trvanlivosť, no je nepekný. Okrem toho riešenie pištoľová rukoväť a samostatná pažba tiež mnoho ľudí nenadchýňa. Ide však o robotníka na používanie - a za tie prachy? Malým benefitom je dvadsaťranový zásobník a P+ prevedenie. No určite nechcem túto zbraň pretláčať do nejakej Top päťky alebo tak čosi. Proste by len spadala do kritérií. Teda u nás. Cena u vás ju v podstate diskvalifikuje.
Odpovědět