EK pritvrzuje?

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
ranovak
Příspěvky: 905
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Směrnice EU o zbraních

Příspěvek od ranovak » 14 bře 2017 15:20

ghugo píše: Řekne mi prosím někdo, jak by to ovlivnilo vzduchovkáře a flobertkáře? Přesun z kat. D do C.? Evidence na policii? Zákaz?
Nová směrnice se týká jen zbraní samonabíjecích vyrobených ze samočinných (otázkou je jak to bude definováno v národní legislativě, protože dle tohoto znění by se to týkalo jen přestaveb z původně samočinných, ale třeba V-AR není přestavba, ale zcela od základu vyrobená zbraň jen jako samonabíjecí...), dále zbraní se sklopnou ramenní opěrkou s délkou pod 600mm a replik zbraní samočinných, jejich znehodnocených verzí (u nás volně prodejných), dále budou zakázány zásobníky nad 10 nábojů do dlouhých a nad 20 nábojů do krátkých zbraní.

Vzduchovek by se to týkat zatím nemělo (v návrhu o nich nebylo ani slovo, tak pokud si to tam nad rámec této směrnice nedají jednotlivé státy do národní legislativy tak by to mělo být zatím v pohodě).

V jednom z těch návrhů té směrnice byla taková nenápadná větička, že směrnice bude každé dva roky upravována podle aktuálního vývoje bezpečnostní situace v EU a tudíž zadní vrátka k dalším novelám této směrnice... :(


Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Směrnice EU o zbraních

Příspěvek od Robert69 » 14 bře 2017 15:57

Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
ghugo
Příspěvky: 75
Registrován: 03 úno 2017 12:49

Re: Směrnice EU o zbraních

Příspěvek od ghugo » 14 bře 2017 17:15

Díky za odpovědi...
ranovak
Příspěvky: 905
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Směrnice EU o zbraních

Příspěvek od ranovak » 14 bře 2017 18:08

Zde je návr novely směrnice, tak jak snad byl dnes schválen (bez záruky):
http://www.europarl.europa.eu/sides/get ... anguage=CS

(prvních asi 20 stran je důvodová zpráva k novele)
Co je podstatné najdete na stránce:
str: 20 - definice palná zbraně: ...či může být přeměněna tak, aby vystřelovala hromadnou nebo jednotnou střelu nebo jiný projektil působením okamžitého uvolnění chemické energie ... nebo lze na takovou zbraň uschopnit
= vzduchovky (ani jiné zbraně kateg. D - luky, kuše ap. tato směrnice neřeší - nedochází k uvolnění chemické energie) flobertky a plynovky bohužel ano, nově jsou přeřazeny do kateg. C (na ohlášení) - viz str. 58 (alespoň tak to chápu já).
Nově je dokonce je celá kateg. D ze směrnice EU zcela vypuštěna (viz strana 59) - takže vzduchovek se tato směrnice vůbec netýká.

Znovu opakuji, že rozhodující bude co a jak bude implementováno do národní legislativy. Což by mělo být nejpozději do 36 měsíců (vč. schálení a nabytí účinnosti)

V odkazovaném dokumentu najdete i odpovědi k restrikcím u těch samonabíjecích zbraní.
ranovak
Příspěvky: 905
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: EK přitvrzuje?

Příspěvek od ranovak » 14 bře 2017 18:12

Zde je návrh novely směrnice o zbraních, tak jak byl dnes schválen (bez záruky):
(prvních 19 stran je důvodová zpráva, pak je text přímo jednotlivých změn.

http://www.europarl.europa.eu/sides/get ... anguage=CS
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Směrnice EU o zbraních

Příspěvek od Robert69 » 14 bře 2017 18:20

Tak to je hezké!! kategorie D se zrušuje;
Tohel taky moc nechapu:
b) považují se za historické zbraně, pokud nebyly zařazeny do
kategorií stanovených v části II a podléhají vnitrostátním
právním předpisům.;


Tak jak je to s historickýma zbraněma?
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
ghugo
Příspěvky: 75
Registrován: 03 úno 2017 12:49

Re: Směrnice EU o zbraních

Příspěvek od ghugo » 14 bře 2017 18:40

Tebe trápí ta šavle po dědovi? :twisted:
ranovak
Příspěvky: 905
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Směrnice EU o zbraních

Příspěvek od ranovak » 14 bře 2017 18:49

Já to chápu tak, že pokud nějaká historická zbraň nesplní podmínky definované v kateg. A, B a C, tak není dle této směrnice považována za palnou zbraň, ale musí být nějak ošetřena národní legislativou.

Např když si přečteš kateg. C bod 7, tak se směrnice vztahuje dlouhé zbraně s hladkým vývrtem (černoprachové předovky?) vyrobené 15 měsíců po nabytí účinnosti směrnice, v ostatních případech je to ponecháno na národní legislativě.
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Směrnice EU o zbraních

Příspěvek od Robert69 » 14 bře 2017 18:50

No ta hlavně ted nevím esli ju nemám raději zakopat na zahradě!! :lol:
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
petrulin1
Příspěvky: 49
Registrován: 14 zář 2016 18:24

Re: Směrnice EU o zbraních

Příspěvek od petrulin1 » 14 bře 2017 19:53

Jestli ono to nebude celé nějak souviset s nadále přetrvávajícím nedostatkem flobert nábojů.Že by soudruzi v S&B čekali na ten dnešní den?Protože kdyby se cokoli změnilo,tak co pak s patronama,které nikdo nebude kupovat,že?I když právě naopak si myslím,že by se po nich jen zaprášilo.A co se týče těch sladkých řečiček principála Stropnického,pak toho chovance a dalších.Přátelé,nevěřte tomu,co oni plácají.Uvědomte si,že za půl roku budou volby a myslím,že už to někdo výše psal.300 tisíc hlasů,je dost.I když my jsme tak vymletý národ,že lidi jsou schopni jít odevzdat zbraně a jít za dva dny zvolit ČSSD.A taky možná by nebylo od věci zjistit, JAK naši "vyvolení nadlidi" hlasovali dnes v tom europarlamentu.Ono mnohdy ti v tuzemsku říkají pravý opak toho,jak zahlasují jejich soukmenovci v EU.A spoléhá se prostě na to,že 95% lidí si to už dohledávat nebude.To je celé.A zdaleka ne všechny hloupé,či dobré směrnice,vymyšlené v EU musí jednotlivé státy přijmout.Jenže když jste papežštější,než papež,tak to jde vlastně samo.Naší vládě předsedá mopslíček,poslušný pejsek,který dělá vše ,co se mu řekne a za domácí úkol ještě trošku více.Bohužel.
Ten počin je zoufalý.A zoufalé činy si žádá zoufalá doba.Dělají už jen zoufalé věci.Přichází opět doba,že se bude zavírat za názor?Na Slovensku už Kaliňákovo Gestapo funguje super. Kauza 45kg holky,která pochcala a zapálila korán je dost mediálně známá.Přišlo si pro ni přes DVACET chlapů v kuklách.Policajtů myslím.
U nás už máme Gestapo taky.Takže zastrašovat lidi,odzbrojit je,.... co bude dál? Jenže ono je to ve výsledku dost kontraproduktivní.Pokud lidi mají volnost ve smyslu plácání na facebooku a v diskusích na Novinkách,tak je to jakž takž OK.Napíšou svoje,ventilek upustí páru a ráno se jde zas do práce.Ale pokud těm lidem ten ventilek zavřete.... je to jak papiňák... pak rychle bouchne.A i ta nejhloupější ovce,kterou zaženete do kouta a ona nemá kam uhnout,se nakonec rozběhne proti Vám.To je zákon akce a reakce.Jenže to máte těžko.Pokud k snídani dáváte šampus a k obědu lajnu do každé dírky,žijete odtržení od reality a to tak,že úplně,nejste absolutně schopní jakékoliv soudnosti.Ta lůza v našich parlamentech a v tom evropském tuplem absolutně neví,o čem je svět.
V říjnu máte všichni šanci vystavit účet. Možná naposled.Nabírá to na obrátkách a 4 roky jsou hodně dlouho na to,aby se dalo napáchat hromada svinstva.Zítra začínají v Holandsku.Držte palce. ..... A nebojte,nasraní jsou lidi v celé Evropě.Ono to někde bouchne a bude hodně,hodně krvavé.Bohužel.Tipuji Francii...
Zoraki HP-01, .177 , Ultra
GaN
Příspěvky: 2
Registrován: 18 kvě 2013 03:24

Re: EK přitvrzuje?

Příspěvek od GaN » 14 bře 2017 19:58

Osobně mám zkušenosti s určitými výklady zákona a o ty půjde.
Zřejmé jsou nejednoznačnosti, které mohou mít výklad v existujícím právu. Pokud má AR-15 bude přeřazena do kategorie "A"
- platí, že pokud mám jen dvě zbraně nepotřebuji speciální zabezpečení i ačkoliv budu mít nyní "A"?
- platí, že pokud budu sledován lékařem nedostane se mi pohledu, že chci zbraně hromadného ničení a nebudu muset podstoupit 14-denní sledování v klecovém lůžku a při dosažení X-sáti budu muset odevzdat zbraň bez náhrady a zaplatit likvidaci?
- platí, že pokud budu registrován ve sportovním spolku (velmi nerad bych chtěl být organizován) a ten se rozpadne nebo budu chtít změnit, budu muset absolvovat 2x průchod výdejnou ČR celní pošty a 3 hod. sledování ČT nebo dokonce čtením denního tisku?
- mohu zbraň dále prodat, vyměnit hlaveň za stávajících podmínek (bez společného ročního společného žití s budoucím kupcem)?
- více kapacitní zásobník mi vyvlastní, ale ten na 10 ran bude levnější nebo, čert to vem, stát stejně a bude vůbec dostupný?
Připadá mi to jako kdybych si koupi osobní auto se 4-válcovým motorem s řidičákem "B" a přišlo rozhodnutí, že v něm mohu jezdit jen na určité silnici, jen na dva válce, musím mít řidičák na BUS a nemohu jej prodat.
Začínám si myslet, že vyvlastnění a pořízení varmitové kulovnice může být tou lepší zprávou. No a tento zákon staví G. Orwella a F. Kafku do role dokumentaristů, musíme přehodnoti literaturu. Zároveň mi zcela zbořil sen o životnosti EU jako takové evropské verzi US. Budiž chvála poslednímu skutečnému a rozumnému správci země: F.J.II
reddog
Příspěvky: 34
Registrován: 24 lis 2011 12:24

Re: EK přitvrzuje?

Příspěvek od reddog » 14 bře 2017 20:25

no tak pojdte zitra ke koni zarvat, co si o tom myslite. at je nas tam co nejvice.
ranovak
Příspěvky: 905
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Směrnice EU o zbraních

Příspěvek od ranovak » 14 bře 2017 20:33

Jak hlasovali europoslanci za ČR:
Jan Keller (ČSSD) pro (ačkoliv původně tvrdil, že bude hlasovat proti této směrnici)
Jaromír Štětina (TOP 09) pro
Luděk Niedermayer (TOP 09) se zdržel

ostatní europoslanci za ČR hlasovali proti této směrnici.
ghugo
Příspěvky: 75
Registrován: 03 úno 2017 12:49

Re: Směrnice EU o zbraních

Příspěvek od ghugo » 14 bře 2017 21:39

petrulin1: Mluvil jsem s firmou, která je velkým odběratelem výrobků S&B, ptal jsem se na flobert náboje (dodávky, dostupnost, situaci atd.), a bylo mi řečeno toto:

S&B dostala od armády zakázku za několik miliard, a nestíhají vyrábět, linky běží naplno, a když se někde dočasně uvolní prostor, vyrobí pár flobert nábojů.

Mimochodem, není to lež:

http://zpravy.idnes.cz/armada-vojaci-mu ... _domaci_jw

Dá se tomu věřit. Pro S&B jsou nějaké flobertové náboje v celkovém objemu úplnými drobáky, z hlediska obchodu je pro ně prioritou zajistit včasné dodávky pro armádu. Na flobertkáře kašlou, a nelze se jim divit.

Taky jsem si myslel, že úplně zastavili výrobu flobert nábojů, ale občas se někde něco objeví. Chce to sledovat, a pokud má člověk pár korun nazbyt, koupit... Je to sice drahá sranda, ale... co dělat?
***
A k politikům... Já říkám, nevěřit nikomu!
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Směrnice EU o zbraních

Příspěvek od Albert 22 » 14 bře 2017 22:23

ghugo píše:Ať to bude jak to bude, hlas Česka nikoho nezajímá... Unie chce zotročit VŠECHNY své státy!!! K čemu jim bude národ, byť malý, který si to dělá po svém?
Historie se stále opakuje! ... dokud se nepoučíme a nepřestaneme lézt kam nemáme.
Opět jen další akt zvůle mocných a velkých, kteří rozhodují o nás malých: "O nás bez nás!"

A pokud se nepodřídíme, co můžeme očekávat? ... jen sankce! Né-li rovnou další "Bratrskou, nezištnou a internacionální pomoc!"
Zamčeno