EFMJ - sdeli na pozadani PCR zda se muze nosit?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: GunShop.cz, Moderátoři

cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 25 dub 2006 13:11

Prijima se :-)

Ted je na case, abych se omluvil ja, ze jsem sve nazory prosazoval tak ostre :-)

PS: telfonicky hovor na MV-CR - existuje nejake takove "bezne dostupne" cislo, kam se da takhle zavolat? Dost me zajima jiny problem a to strelivo EFMJ. Toto strelivo dle "neoficialniho" vyjadreni CUZZS jednoznacne vykazuje vyssi ranivy ucinek a jako takove by melo byt zarazeno mezi zbrane kat. A, nicmene nikdo jeste oficialne o toto stanovisko CUZZS nepozadal, takze strelivo jeste nebylo zarazeno do kat. A a je bezne dostupne v kramech.
Tzn. ja, kdyz si toto strelivo zakoupim a nosim jej, tak se dostavam na hranu zakona (mozna i za), jelikoz nosim strelivo s vyssim ranivym ucinkem, ne druhou stranu - jak to ja, jako normalni clovek mam vedet? Teoreticky bych mel byt kryty tim, ze jsem to strelivo koupil normalne bez vyjimky od PCR...

Tim nechci vyvylat diskuzi na tema EFMJ ano ci ne, jde mi jen o to cislo, abych mohl zavolat na MVCR a optat se, jak na to koukaji oni :-)


Shiva
Příspěvky: 993
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 25 dub 2006 13:29

V podstatě se není za co omlouvat. Pravdu/nepravdu jsme měli oba. Je to o slovíčkaření.
Já to pochopil tak, že myslíš, že stačí rozhodnutí o nabytí zbraně (jakékoli) kategorie B k tomu, aby ti někdo půjčil zbraň kategorie B.
Pokud už nejsou výhrady k mému vysvětlení, tak si myslím, že diskuze byla plodná a nevadí mi ostřejší výměna názorů. Důležité je, že ostatní zde našli potřebnou, relativně kvalifikovanou a doufám, že i korektní informaci.

Veřejné číslo neznám, volám přímo na soukr. mobil. Mohu se na to zeptat.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 25 dub 2006 13:37

Vsak jsem v citacich psal: "pokud jim bylo vydáno povolení k držení, popřípadě nošení zapůjčované zbraně" - fakt jsem nemyslel jakekoli zbrane, ale te konkretni :-)

Za ten nazor MVCR na EFMJ bych byl opravdu vdecny. Dik.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2243
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 25 dub 2006 13:41

cmk píše:Za ten nazor MVCR na EFMJ bych byl opravdu vdecny. Dik.
Oni sami nevi.

Ale o tom prosim jinde. Uz takhle se to tu zvrhlo.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 25 dub 2006 15:00

To se prave nevi, jestli na tom maji ci nemaji nejake "jasne" stanovisko. Proto bych to rad vedel.
Uz jsem to resil s policajtem na oddeleni zbrani a streliva, s prodejcem a CUZZS... A v podstate vsichni me odkazali na pravni oddeleni MV CR, jenze ja tam nikoho neznam a psat jim "nejakej dopis" nebo nedej boze maila, to bych byl mozna v duchodu, nez bych se dockal odpovedi :-(
jeff

Příspěvek od jeff » 26 dub 2006 13:17

Na webu MV mají tuto konktrétní otázku a odpověď:
Chtel bych konkretni odpoved na jasne polozenou otazku - je povoleno strelivo Federal EFMJ? Chci odpoved, na kterou se budu moci odvolat v pripade problemu s PCR. Dekuji.
--------------------------------------------------------------------------------

Podle ustanovení § 3 odst. 3 zákona o zbraních v pochybnostech o zařazení typu zbraně nebo střeliva do kategorie rozhoduje Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva. V případě pochybností o zařazení uvedeného střeliva do příslušné kategorie se můžete obrátit na Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva. Postup Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva při zařazování typu zbraně nebo střeliva do kategorie stanoví vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 369/2002 Sb., kterou se stanoví postup Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva při zařazování typu zbraně nebo střeliva do kategorie.
Takže si myslím, že to bude asi tak, že dokud se něco nestane, tak bude toto střelivo "povolené", ale až tím někdo někoho postřelí a bude se to vyšetřovat, tak vyšetřovatel nebo právník postřeleného bude chtít vědět, zda střelivo je opravdu legální a tak požádá (a zaplatí) ČÚZZS a ten už jednou pro vždy rozhodne...
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 27 dub 2006 12:29

No, a jsme na zacatku...
Az nekdo neco provede, tak se to zacne resit...
Ale to my nechcem, ze jo...
Protoze jsme to prave my, komu se to muze stat a ja bych pak nerad vyslechl rozsudek vinen misto nevinen, jenom proto, ze jsem mel EFMJ :-(

Proto bych na to rad znal pravni nazor predem :-(

PS: do te doby pouzivam Lapua Cepp super :-)
jeff

Příspěvek od jeff » 27 dub 2006 21:46

No, já bych to taky raději nenosil (a nenosím)... Ale zajímá to tolik lidí, že by se možná dala uspořádat sbírka na zaplacení typové kontroly u ČÚZZS :D
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 kvě 2006 17:00

No, ale jak dopadne zarazeni EFMJ ve chvili, kdy se o to oficialne zazada - to se vi pomerne jasne - CUZZS zaradi EFMJ do zbrani kat. A.

Me jde ale o tom, ze ted tam EFMJ jeste neni (i kdyz tam bohuzel asi patri)...
Olaf

Příspěvek od Olaf » 03 kvě 2006 18:37

Chlapi možná se mýlím ale čeho tím, že uspořádáte sbírku a zaplatíte si vyjádření úřadu dosáhnete? Dle mého, výsledek je předem jasný. Zakážou prodejcům normální distribuci /pouze na A/ a bude vymrněno. Soudný člověk dle konstrukce střely dokáže posoudit zda se jedná o střelivo s vyšším ranivým účinkem, či ne. Pokud chcete být v pohodě, používejte jen schválené střelivo, tou žádostí s největší pravděpodobností jen dosáhnete toho, že se rozhýbe úřednická mašinérie a na světě bude další jednoznačný zákaz.
Alistaire

Příspěvek od Alistaire » 04 kvě 2006 10:35

problém je ale právě v tom "co" je schválené střelivo, a "k čemu" schválené.
Nepochybuji o tom, že EFMJ "schválené" (jako schválené k prodeji obecně) zcela jistě je. Kdyby nebylo, nikdo by si je nelajsl prodávat.
Jestli je schválené, jako že má či nemá zvýšený ranivý účinek aje použitelné pro nošení? To podle mne není.

Nezáleží na tom (bohužel) co si myslí soudný člověk. Záleží na tom, jak se k tomu postaví zodpovědný orgán v dané situaci. Zatím se nic (bohudík) nestalo, tak je klid. Až se stane, možná vypukne inferno, možná ne.
Možná, že by bylo jednodušší, aby bylo u EFMJ jasně specifikováno, zdali je či není A. A o tom je tato diskuse...
Olaf

Příspěvek od Olaf » 04 kvě 2006 17:15

Alistaire napsal:
Nezáleží na tom (bohužel) co si myslí soudný člověk. Záleží na tom, jak se k tomu postaví zodpovědný orgán v dané situaci. Zatím se nic (bohudík) nestalo, tak je klid. Až se stane, možná vypukne inferno, možná ne.
Možná, že by bylo jednodušší, aby bylo u EFMJ jasně specifikováno, zdali je či není A. A o tom je tato diskuse.

Soudný člověk se k tomu postaví následovně: EFMJ dle označení je Expanding Full Metal Jacked, čili expanzní střelivo s jasně vyšším ranivým účinkem. Na 99% dopředu je jasné, jak bude znít verdikt úřadu. Takže bych doporučoval si toho nevšímat a nevyvolávat žádostí jednoznačný zákaz,neboli zařazení do jiné skupiny. Kdo chce mít naprostou jistotu před zákonem, ať používá střelivo 100% schválené k těmto účelům, komu je jedno co použije v momentě kdy mu půjde o život ať používá dál EFMJ.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 19 kvě 2006 09:21

Olaf: vec se ma tak, ze ty jako uzivatel nejsi povinnen ze zakona znat nejake zkratky. V soucasne dobe probehlo spravni rizeni s mym kamaradem, a jednoznacny verdikt zni, ze ani policie nemuze nic urcit a navic je EFMJ vizualne podobna se Subsonicem S&B. Vic myslim neni co dodat.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 23 kvě 2006 17:27

:-) . . . chtel jsem se rozepsat, ale fakt bychom opet absolvovali stejne kolecko, jako predtim :-)
Olaf

Příspěvek od Olaf » 24 kvě 2006 19:37

S474N napsal:
Olaf: vec se ma tak, ze ty jako uzivatel nejsi povinnen ze zakona znat nejake zkratky.
To jako myslíš zcela vážně? Pokud zákon říká, že je zakázáno používat střelivo s vyšším ranivým účinkem, měli bychom asi znát střelivo které používáme, což předpokládá i znalost základních zkratek HP,SP,FMJ. A když se nevyznám, mohu přece požádat prodejce o základní poučení.
Odpovědět