EFMJ naboje - jsou jeste k mani v krame?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

EFMJ náboje - jsou ještě k mání v krámě?

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 11 čer 2008 17:06

Omlouvám se, jestli zakládám duplicitu (hledáním jsem nenašel). Prosím, dají se někde koupit (míněno u ofic. prodejce v ČR) 9mm náboje EFMJ? Telefonickým dotazem u jednoho velkého prodejce mi bylo řečeno, že nějaký pašák je, údajně, odnesl na zkušebnu, a následně bylo dovozci "doporučeno" nedovážet:-(. Díky moc za info:-).


Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 11 čer 2008 19:43

Neviem či ten "pašák" nebol od policie :) , lebo som čítal voľakde že sa s nimi strieľali "ľudia ne česky mluvící" :)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 čer 2008 07:48

Hmmm, to je opravdu bezva. Takže, protože s nimi střílí zločinci, tak je řádný občan nedostane, aby se mohl účinně bránit.
Zločinec si je nechá přivést. Občan si je nekoupí, protože mu je přivést nemá kdo.

To je ale buzerace, že?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 12 čer 2008 09:30

Jelikož se "ľudia ne česky mluvící" střílejí i normálními náboji, tak zakážou i tyto? Nesmysl.
Jedná se o náboj "se střelou ke zvýšení ranivého účinku" a zkušebna zatím nerozhodla zda bude povolený nebo ne. Patrně nebude :( ale nepředbíhejme ;)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 čer 2008 09:42

Na toto téma se tu diskutovalo už kolikrát. Z komentáře pocházejícího z dopisu vedoucího zkušebny je jasné, že "zvýšení ranivého účinku" je věc velmi neměřitelná a vlastně to je i něco nehmatatelného.

Ona třeba i střela s plochou špičkou (typicky revolverové střely, nebo střely do 9mm subsonic) jsou více ranivé než oglivály.

Mě jen štve, že si někdo může dovolit zavolat dovozci bez toho, aby na to měl nějaký právní důvod.

To, že ruské, srbské, albánské a kdovíjaké mafie mohou používat ilegální střelivo a řádný občan pro svou obranu ne, považuju za značně nefér.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 12 čer 2008 09:47

HanuIv píše:To, že ruské, srbské, albánské a kdovíjaké mafie mohou používat ilegální střelivo a řádný občan pro svou obranu ne, považuju za značně nefér.
Nefér to je, ale uvědom si, že ani oni toto střelivo (stejně jako například automaické zbraně, tlumiče atd.) používat nesmějí stejně jako Ty.
Používání tohoto je nelegální stejně pro Tebe jako pro ně.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 čer 2008 10:52

To je opravdu zvrácená logika. Oni (zločinci) nesmějí používat zbraně při páchání zločinů. Vždyť to, že mají zbraně je ilegální (a trestné - logicky, když jde o nedovolené ozbrojování ve velkém rozsahu). To, že používají kdovíjaké speciální střelivo už je jenom pomyslná třešnička na dortu.

Zločinec je v tomto případě ve výhodě. Používá zbraně, protože její použití je pro něj menším zlem, než vlastní spáchaný delikt. Zbraň pro něj je jednodušeji obstaratelná, než pro civila. V tomto případě jsem pro Floridský model. Při trestném činu bez použití palné zbraně základní trestná sazba. Při použití palné zbraně, automaticky plná sazba. Při cíleném ublížení na zdraví s použitím zbraně mimořádný trest, popřípadě doživotí (automaticky u vraždy).

A nějaký politik má potom tu drzost schválit nepřesně napsaný zákon, kde se mluví o něčem takovém, jako je zvýšený ranivý účinek. To je asi takové, jako hovořit o "ruce osudu", "nebo o přiměřené míře".
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 12 čer 2008 19:31

Dovolím si trochu nesouhlasit.

Když jsme u těch trestných činů, připadá mi ,,lepší" někoho zastřelit jednou ranou než ho třeba uškrtit a nebo zapíchnout nožem.

Já osobně - kdyby to už muselo být - bych si raději vybral kulku než bejt třeba uškrcenej a nebo aby mi někdo podříznul krk.

Jiná věc je, že každej slušnej člověk by měl mít právo se účinně bránit.

A úplně jiná věc jsou mafie :roll:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 čer 2008 19:41

Když už jsme u trestných činů, je lepší, když se nestanou. Protože za každžm mrtvým, ať už je "zapichnutej, nebo zastřelenej" zbydou jiní lidé, kterým bude dotyčný chybět a jeho smrt jim způsobí materiální a citovou újmu.

Jistě, pro oběť je určitě lepší zemřít rychle a bez bolesti. Ale nejlepší je umřít přirozenou smrtí v osmdesáti, než náhodou vykrvácet po přestřelce mafiánských bossů ilegálním střelivem. Řeknete si, že toto je smrt někoho, kdo byl ve špatnou dobu na špatném místě. Ale smrt je jenom jedna. A není příjemná hlavně pro pozůstalé. Tomu mrtvému už to je jedno.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 12 čer 2008 20:38

Přesně tak, kolego:-(. Přesně tak. Nicméně, k meritu věci. Prosím, dají se ještě EFMJ 9mm Luger či v cal. .40S@W sehnat? Díky
vlčák

Příspěvek od vlčák » 12 čer 2008 21:30

je to moc zajímavá diskuze, někde na fóru o přebíjení jsem četl , že někdo na trénink používá přebíjené náboje s čistě olověnými střelami , řekl bych že o proti celoplášťům také mají hodně zvýšenou deformovatelnost , to znamená že by to také mělo být zakázané střelivo ? :lol:
jinak , koukal jsem jak ten náboj vypadá a už docela chápu, proč ho asi zakážou, pravidelné hvězdicovité prasknutí pláště , svědčí o upravení pláště pro zvýšení deformace ... škoda, kdyby to mělo jen měkkou špic, nebo zeslabený plášť aby se to lépe muchlalo, tak by to určitě prošlo 8)
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 12 čer 2008 22:37

no zrovna o tohle v tomto případě možná nepůjde. mám Magtechy, polopláště, hvězdicová deformace špičky a jsou schválené. U EFMJ, které zatím také vlastním, jsem slyšel spíše o verzi, že dutina ve špičce obsahuje plast, který potom doktoři nejsou schopní žádným způsobem v ráně najít. I když u lumpů by mi to bylo celkem jedno. Tak budem nosit klasiky a doufat, že když by jsme to nedejbože někdy museli použít v reálu, tak střela neprojde a když už, tak za lumpem nebude nevinný člověk.
Jo na ochranu lumpů zákony pamatují. :evil:
Netrefijev
Příspěvky: 30
Registrován: 06 čer 2008 12:25

Příspěvek od Netrefijev » 13 čer 2008 13:49

2missak:

Můžeš mi prosím dát odkaz na ty dovolené Magtechy s hvězdicově deformovanou špičkou?

Díky moc.
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 13 čer 2008 17:27

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 64
Registrován: 23 dub 2008 02:17
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiRaS » 13 čer 2008 18:19

Lepší by měly být tyto "First Defense":
http://www.magtechammunition.com/sitepa ... ch=details

Cena 12,50Kč/kus.
Odpovědět