EFMJ naboje - jsou jeste k mani v krame?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 15 čer 2008 11:20

JirkaS píše:cmk: ometuje = omezuje
Aha - ja to nemyslel sarkasticky, ja se fakt ptal vazne, pac jsem tomu nerozumnel :-)

Ale i tak - nerozumim, proc tedy tlakove omezuje spalovaci prostor ;-)

Mozna by bylo dobry porovnat sirku strelneho kanalu (trvalou dutinu), kterou zanecha EFMJ a FMJ.


Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 15 čer 2008 13:59

cmk

Já bych nnějak netvrdil, že se jedná o náhodu. Spíše se jedná o určité procento okolností, které nelze předvídat. Proč jednoho zásah do ruky usmrtí? Proč jiného 17 střel 9mm a jeden tělní zásah z brokovnice ne? Pro č jeden po zásahu mozku ještě 15 dní žije? Proč žena až po bolestech trvajících delší dobu zjistí, že má v těle kuchyňský nůž? Zde na rozdíl od auta a jeho pohybu a působení jasných fyzikálních zákonů, působí schopnost organismu různě reagovat na podměty a těch reakcí může být více jak miliony.

A netvrdil bych, že to každý ví, zvláště, když čtu a nejen zde o až 100% účinnosti některého střeliva. Já tvrdím jen to, pokud mi bude vyhovovat třeba celoplášť od Fiocchi a bdu s ním při střelbě dosahovat lepších výledků než s EFMJ, pak je teoretická výhoda EFMJ pro mne ve střetu k ničemu.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 15 čer 2008 15:31

Fakt je jedna věc: v oblasti terminální balistiky, hlavně co se týče pistolových nábojů, je vše docela velká duchařina. Energie střel jsou příliš malé aby způsobily hydrodynamické efekty, ale přesto je způsobují, lidé si pořád sugerují, že energie je to hlavní, ale ona je to spíš setrvačnost.
Prostě: důležité je zasáhnout nějaký životně důležitý orgán, nejlépe ten, co je hluboko. Ostatní je náhoda. Náhoda, kterou nejde ani simulovat, ani podplatit, ani přesvědčit.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 15 čer 2008 16:30

HanuIv
k tomu není co dodat. Slovo duchařina to vystihuje docela přesně. Proto se domnívám, že neblíže k realitě bude porovnávání výsledků dosažených v praxi než experimentální teoretizování. Lidský organismus se sice řídí též fyzikálními zákony, ale mnohdy se jim znatelně vyhýbá. Jen pro ilustraci, pokud by se všechny svaly v těle spojily a táhly současně jedním směrem údajně by uzvedly těleso o hmotnosti 7t.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 15 čer 2008 17:18

Od teorií k praxi : asi před rokem jsem zkoušel účinky Federal EFMJ 9 mm Luger - zbraň G 19, cíl zcela mokrý telefonní seznam tlustý asi 40 mm,pevně upnutý,vzdálenost 10 m .
Klasická plášťovaná střela : vstřel asi 10-12 mm, výstřel 20-25mm .
Střelivo EFMJ : vstřel asi 10-12 mm, výstřel 60-80 mm.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 15 čer 2008 17:38

To je pěkný pokus, který krásně ukazuje, jak se ta střela rozpadá v mokrém telefonním seznamu.
Realisticky vzato: můžete se trefit do plic a ta střela projde stejně. Jen tam bude krve, jak u řezníka. Nebo ho můžete trefit do oblasti břicha a ta střela zůstane ve střevech, kde se zastaví dík relativně malé energii.
Víte, střílet do telefonního seznamu je pěkný experiment. Dává nějaké výsledky, které říkají, že ta, či ona střela má v takových podmínkách takové, nebo onaké výsledky. Já jsem rád, když takové experimenty někdo dělá, protože to leccos napoví.
Ale realistický závěr se na tom vystavět nedá.
Například i ten článek pana Pekaříka ve SR byl moc poučný (opravdu, já ho považuji za jeden z nejzajímavější v celém ročníku SR). Jenže z hlediska reálných obranných situací je jeho vypovídací schopnost omezená.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 15 čer 2008 20:15

No ale kdybych chtěl zastřelit telefonní seznam, určitě si vezmu to co říká Dydla. :lol:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 15 čer 2008 20:34

Beze sporu. Proti mokrým telefonním seznamům jedině EFMJ :!: :!: :!:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 15 čer 2008 20:45

:lol: :lol:

Jinak to určitě není nikým myšleno proti tobě Dydlo :)
Naopak je fajn že testuješ :wink:
Jen je to dobrej joke :wink: :wink: :lol:
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 15 čer 2008 21:02

Dydla: problém je v tom, že lidské tělo jaxi není široký 4cm, že ... Ty jsi nasimuloval tak maximálně průstřel lidské dlaně. Ale i tak je to zajímavý výsledek.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 04 srp 2009 21:09

Tak panove, mam velmi, ale opravdu velmi smutnou zpravu:
Upozornění občanům

Policejní prezidium ČR, ředitelství služby pro zbraně a bezpečnostní materiál (dále jen „ředitelství služby“) vykonává státní správu ve věcech zbraní, střeliva a pyrotechnického průzkumu dle ustanovení § 74 odstavec 2 a) zákona č. 119/2002 Sb.,o střelných zbraních a střelivu.
V rámci své kontrolní činnosti zjistilo, že se na českém trhu prodává pistolové střelivo se střelou EFMJ, výrobce FEDERAL CARTRIDGE CO, USA. Vyrábí se střelivo se vyrábí v různých provedeních a rážích – pistolový náboj Premium Tactical ráže 40 S&W se střelou 10,69 g EFMJ, Premium Tactical ráže 9 mm Luger se střelou 8,04 g EFMJ, Premium Tactical ráže 45 Auto se střelou 12, 96 g EFMJ, Premium Personal Defence ráže 40 S&W se střelou 8,75 g EFMJ, Premium Personal Defence ráže 9 mm Luger se střelou 6,8 g EFMJ, Premium Personal Defence ráže 45 Auto se střelou 10, 69 g EFMJ.

Ředitelství služby nechalo střelivo dne 17. 6. 2009 zařadit do kategorie zbraní a střeliva ve smyslu ustanovení § 3 odst. 3 zákona č. 119/2002 Sb. Dne 15.7.2009 vydal Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva Rozhodnutí č. 92-03485-09 o zařazení předmětného střeliva do zakázaného střeliva – kategorie A. Rozhodnutí nabývá právní moci po uplynutí lhůty 15 dnů od jeho vydání. Držitelé výše uvedeného střeliva, nemají-li vyjímku, mohou naplnit skutkovou podstatu trestného činu nedovolené ozbrojování.
Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva o. s. byla o této skutečnosti informována.

kpt. PhDr. Dagmar Bednarčíková
K precteni i na strankach Policie:
:arrow: http://www.policie.cz/clanek/upozorneni ... 28045.aspx
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 srp 2009 08:08

Jediné, co mne po přečtení shora uvedeného napadlo bylo, že Policie opět nezklamala ani v tom nejmenším.

Takže doporučuju všem, kteří něco takového mají doma, to co nejrychleji poslat ven hlavní do terče. Je to sice velmi drahé zastřílení, ale nedá se nic dělat....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 05 srp 2009 08:49

A nebo doporucit, aby se kazdy zachoval podle nejlepsiho vedomi a hlavne svedomi :lol:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 srp 2009 10:00

Z hlediska trestního zákona vzniká docela veselá situace:
V případě, že se po nabytí právní moci ustanovení Policie, o kterém tu je řeč, bude kdokoliv bránit zbraní, nabitou tímto zakázaným střelivem, a bude-li jeho sebeobrana uznána za oprávněnou, pak hrozba Policie, že může být stíhán za neoprávněné ozbrojování, nepřipadá v úvahu.
Tato hrozba připadá v úvahu pouze tehdy, pokud by byl člověk chycen například při nějaké razii se zbraní, nabitou takovými náboji, například na ulici.

Mám pravdu, nebo je moje konstrukce nesmyslná?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 05 srp 2009 11:11

Tohle by stalo za rozbor pravnikem, protoze fakticky ti na Ackovy naboje muzou prijit jen dvema zpusobama:
1. ztratis kver - to ses holt vul
2. smaznes utocnika - a tady nastupuje otaznik
Odpovědět