Edgar Brothers vzduchovky (zejmena XVI, 85X Thumbhole..)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Anaxien
Příspěvky: 66
Registrován: 02 čer 2009 11:04
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od Anaxien » 05 črc 2011 00:15

Jelikož již několik dní nemohu pořád dostat z hlavy tuto větrovku a nenašel jsem v českých luzích a hájích o ní žádné info, dovolím si založit toto vlákno. Celkem se mi (jakože dost) zalíbila a dokázal bych si i představit, jak jsem s ní manželce nevěrný a často s ní ulehám... k terčům samozřejmě, zvrhlíci... :wink:

Jelikož je to celkem slušná láce, raději bych důkladně zmapoval terén a poprosil bych tady o veškeré rady, tipy, názroy týkající se této větrovice. Nejspíš to ještě asi neměl nikdo v packách, tak to bude problém.. nu uvidíme..
Takže jedná se o :

EDGAR BROTHERS XVi
xvi_3qtr_700 pidi.jpg
....fakt sorry, že sem jen hodím překlad kolegy gůglu, dá se to pochopit
(zdroj překladu http://www.solware.co.uk/air-pistol-air ... -xvi.shtml)

To může mít určité znalosti o tom, ale nový XVI. od Edgar Brothers se účtuje jako úplně jiné zvíře uvnitř.
Nigel Allen se ponoří hlouběji do této nové a zajímavé plemeno PCP.

Sázka každý airgunner Když se podíváme na to bude myslet stejně jako já, když jsem fi RST poplácal oči Edgar Brothers XVI. - ale ne, to není Logun S-16 v přestrojení! EB XVI. (prohlásil ex-vee-eye, jsem řekl já) pochází ze stejné složky letecký výrobce, který vyrábí srbské S-16, tak to je
žádným překvapením, že vzhled a samozřejmě podvozek, jsou ze stejného těsta. Nicméně jsem navštívil, že výrobce na podzim roku 2009 a vím, že jeho poslední nabídka představuje další, highlyadvanced fázi e rifl už úspěšné historie, s řadou významných vylepšení.
Jako nové odznak napovídá, XVI. přijede na zdvořilostní UK distribuce magnáta Edgara Brothers, která se zabývá výrobou docela jména
pro sebe jak na jaře, zbraň a PCP trzích v poslední době s dovozem z turecké vzduchovky obrů, Hatsan. Tato nová rifl e rozšiřuje své sevření na trhu ve Velké Británii vzduchovky k horním vrstvám - a na 799 liber, je EB XVI. jednoznačně zaměřena na náročné střelce. Ale to je přesně to, co náročný střelců bude chtít, podle mého názoru - poskytuje jste fanouškem své ozbrojené vzhled. I když si nemyslím, že můžete porazit vzhled pěkný kousek ořechu kolébání bohatě černěním, kovovýroba z oceli, také věřím, že tam je vždy místo pro další taktické věci, jako je například XVI.. Jistě, bude airgunners, kteří jdou za XVI. pouze z důvodu jeho vzhled - ale je to povinnost vyhrát velké pokračování základě.

EB XVI. výkonová křivka
Vzhledem k rifl e nemá regulátor vzduchu fi tted, výkonová křivka po dobu trvání nabíjení - což se rovná hodnotě více než 18 časopisů z natáčení v případě 0,22 XVI. - vzrostly pouze 20fps . Z energetického hlediska, to přirovnat k posunu jen 0.75ft/lb. To opravdu není patrné dolů v rozsahu
Typický vzduchovky vzdálenosti, a můžete vidět z grafu, že křivka je velmi pozvolný, i, s výraznější drop-off na konci nabíjení. Heavyweight Bisley Magnum se vrátil na nejvyšší výkon, na 11.8ft/lb, poleva mé oblíbené Superdome přibližně o jeden ft / lb.

XVI. snímků za Vyplňte

Zbraň je dodávána s off-gun nabíjecí adaptér, takže si můžete fi budete Buddy láhev 200bar. Když se to zašroubovat do rifl e, XVI. konci akce měřidla - nyní v mnohem lepším obalu - ukazuje, kolik vzduchu je vlevo v 400cc Buddy. "Zelené" zóny označuje rifl e dobré až 90BAR, který byl kdy jsem si všiml, drop-off ve svých snímků. Zdlouhavé chrono testování ukázalo můj ráže .22 vzorek vrátil minimálně 280 snímků na jedno nabití pomocí 15,8 vlákny RWS Superdome pelety silokřivky, což je o 30 více, než tvrdí výrobce. (Edgars říká, že budete mít kolem 230 na 0,177).

Technické specifikace XVI.

Typ 16-shot, vzít dolů Buddy láhve nabité akce Bolt-pneumatické napínací, auto-zatížení
Calibre 0.177 (4,5 mm) a 0,22 (5,5 mm)
Časopis Drop-out 16-střílel kazety (dva x osm-shot)
Vyplňte tlaku 200 bar (2900 psi)
Snímků na jedno nabití 0.177 - 230 (výrobce tvrdí), 0,22 - 280 (testováno)
Celková délka 975 mm, včetně kyvné Moderátor
368 mm délka hlavně
Hmotnost 4,05 kg ("holé")
Spoušť Dvoustupňová, plně nastavitelný, oblé ostří
Bezpečnostní příručka, křížové šrouby, vratnou
Skladem Rozevírací rukojeť zadek Buddy. Mix moderních
polymery a slitiny
Délka tahu 365 mm
Památky N / A - STANAG 4694 montážní lišty
Výkon až 12ft/lb
SRP 799 liber - obsahuje tlumič, 16-střílel časopis, závěs obrtlíky, pro uchycení, plátno gunbag, 500 pelety a nabíjecí adaptér


Videjko v akci:


Stránky výrobce:
http://shootingsports.edgarbrothers.com/pages/XVi.aspx

A na tomto diskuzním fóru ji celkem chválí:
http://www.reviewcentre.com/vt127162_st ... erasc.html

... zatímco na tomto je to tak půl na půl.. (dokonce tam zmiňují, že prý je fabrika na ně v Polsku..)
http://www.airgununiverse.co.uk/f14/edg ... vi-122014/

... a tady už zase chválí..
http://www.airgunforum.co.uk/forums/any ... thers.html


Hmmmm, dostal se tedy už někdo z Vás k ní? Nebo něco slyšel, četl, či dokonce zdálo se v rauši z výparů při odlévání diabolek :) ?


Haenel modIII-284, 311; ČZ vz.47; ČZ 803,801,800, 236, 236-1; ZB ZV4, ZV3 a Slávinky
AR 2079 tuned&modified + Leupold 4-12x40AO
Uživatelský avatar
Tomayo
Příspěvky: 1405
Registrován: 07 kvě 2011 00:03
Bydliště: Mars

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od Tomayo » 05 črc 2011 00:47

:shock: vypada to trochu jak airsoftka mixla s paintballkou.....tuto zbran vidim poprve i takove provedeni vzduchovky (no mozna http://www.kentaurzbrane.cz/volne-prode ... -cx4-storm) s presnosti na tom bude asi lepe.... da se rict ze je to vzhledova kopie nejake realne zbrane.....krok jinou cestou a na zas tak spatnou...sve kupce si urcite najde

ten manometr vzadu ....gooood
Daystate Grand Prix - Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD + Bushnell 3200 10x40
KalibrGun Cricket .22 - Delta Titanium 6-24x42

http://www.youtube.com/watch?v=8-ejyHzz3XE
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od Alexxxus » 05 črc 2011 22:40

Tento Edgar XVI ( římská šestnáct ( možná to znamená něco jiného je to divné protože jsem neviděl ani XV ani XIV možná jsem se jen špatně koukal ) ( niscméně i zbrojovky číslujou třeba od čísla 7500 aby to vypadalo jaké mají kšefty )

Ačkoli se říká že se nejedna o překopaný Logun S16 ( Firma Logun tuším skončila a komusi prodala výkresovou dukumntaci na Logun S16 EV II - tuším snad že to koupil koncern BSA a ten je nějak vlastněn konsorciem kdoví kým tedy - nicméně to není důležité ) Logun má nabíjecí páku na pravé straně jinak je to velmi podobná zbraň včetně pojistky zásobníku monometru v dohledu očí, zásobník je stejný tedy 2 krát 6 ran, puška není semiauto ale plnotučný manuál, má to stejně dlouhou hlaveň cca 370 mm http://www.alexxxus.cz/node/52 ( to je první verze ) Puška fungovala parádně a dnes slouží u dalšího střelce. Byl a je docela probém s dalším tuningem směrem nahoru a zde to bude to samé. Než koupit pušku za cca 800 liber ( teď je v akci v BAR za 700 ) tak radší koupit sekáčový Logun S16 EVII.

Dobré je to že za něco málo peněz se dá koupit větší láhev cca 650cm3 a to už je dost vzduchu na jednu krabičku diabolek a to vlastně pak jedno nafučení pušky satčí na celej den.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Anaxien
Příspěvky: 66
Registrován: 02 čer 2009 11:04
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od Anaxien » 05 črc 2011 22:57

Díky.
Jinak to označení má býti XVi, dle toho článku z na www.solware.co.uk ( cituji The EB XVi (pronounced ex-vee-eye, I’m told....)

Rozdíl semi-auto a manuál je v nabíjení? Mám za to, že tady se zásobník natáčí sám pro podavač zatažením páčky.. v semi auto se to děje jen stlačením spouště?
Haenel modIII-284, 311; ČZ vz.47; ČZ 803,801,800, 236, 236-1; ZB ZV4, ZV3 a Slávinky
AR 2079 tuned&modified + Leupold 4-12x40AO
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od Alexxxus » 05 črc 2011 23:14

NO to je přesně to co mně zůstalo utajeno třeba je to číslené označení majitele firmy :-) Semi-Auto, zmačkneš - výstřel , zmáčkneš - výstřel , tedy nemusí s ničím hejbat třeba jak na klsické samonabíjecí pistoli, tady musíš pro výstřel ručně natáhnout pružinu úderníku ručně zasunout diabolku do hlavně a zaaretovat - ovládání z-leva mně přijde poněkud "hloupé" - možná je puška stavěna pro menšinovou populaci levorukých střelců.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Anaxien
Příspěvky: 66
Registrován: 02 čer 2009 11:04
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od Anaxien » 05 črc 2011 23:23

Jo, ta fotka na BAR mate :? .... je tam úplně na konci malá poznámka Please note. THe bolt action is on the right hand side of the action , not the left as shown. ... takže přeci jen pro většinovou populaci.

Tak mne ale napadá, které větrovky se zásobníkem jsou semi-auto, plízz? Marně pátrám v paměti.. ale je fakt že kousky jako Daystate apod jsem moc nepročítal (tedy cenově nad 25 tisíc.....)

.. Crosmana 1077 vynechme... :lol:
Haenel modIII-284, 311; ČZ vz.47; ČZ 803,801,800, 236, 236-1; ZB ZV4, ZV3 a Slávinky
AR 2079 tuned&modified + Leupold 4-12x40AO
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od milius » 05 črc 2011 23:31

Nově třeba Evanix
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od Alexxxus » 05 črc 2011 23:54

Jedno FXo
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Anaxien
Příspěvky: 66
Registrován: 02 čer 2009 11:04
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od Anaxien » 05 črc 2011 23:58

Teď jsem dokoukal to videjko... holy shit !!! Tu už je FULL AUTO! Tak mám zas podnět k uvažování... :lol: Při tomto fofru abych ještě vždycky tahal sebou dvoukolák s diabolkama a přímou násosku k flachám 2x12L.... :roll: no to mě poser na holý záda.... edit: Dyk to musí být na úkor přesnoti, jak tam udrží konstantní tlak... až se tomu rozptylu ve full auto nechce věřit..

Nenašel jsem zatím nikde cenu, jen toto :
Evanix Giant & Speed Specs. smaalll.jpg


Hmm, možná by ta černá thumbhole ještě mohla zamíchat karty.... promiň EDgare Bros XVi, jsem parchant licoměrný, sotva jsem Ti vyznal lásku na začátku vlákna, už koukám po jiné... Bude záležet, jestli budu se bud chtít začít malou válku a střílet fast n furious, nebo dám přednost guerilové taktice.... :?
Naposledy upravil(a) Anaxien dne 06 črc 2011 00:13, celkem upraveno 2 x.
Haenel modIII-284, 311; ČZ vz.47; ČZ 803,801,800, 236, 236-1; ZB ZV4, ZV3 a Slávinky
AR 2079 tuned&modified + Leupold 4-12x40AO
Uživatelský avatar
Anaxien
Příspěvky: 66
Registrován: 02 čer 2009 11:04
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od Anaxien » 06 črc 2011 00:09

Alexxxus píše:Jedno FXo

Ahaaaa... FX Monsoon


Hmmmm má to něco do sebe.
Haenel modIII-284, 311; ČZ vz.47; ČZ 803,801,800, 236, 236-1; ZB ZV4, ZV3 a Slávinky
AR 2079 tuned&modified + Leupold 4-12x40AO
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od Alexxxus » 06 črc 2011 02:54

No hlavně na kapsu, jeden člověk je majitelem, 500 diabolek je fuč stejně jako 2litrovka vzduchu za 20 minut :-) chce to 5 zásobníků tuším po 17ti ranách a je to hukot. Nebo po 14ti teď nevím. Doufám že FX bude zapůjčeno na recenzičku :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od Tobbi » 06 črc 2011 06:34

Fx má ještě model Revolution. Oba modely mají stejné zásobníky. Revo se od loňska vyrábí i v ráži .177, ale nikde o to m není ani řádka.... :wink:
ráže .177 mm 16 ran
ráže .22 mm 12 ran
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od milius » 06 črc 2011 12:17

Ale ten Evanix má prý přebíjení na aku.Tzn. že by se nepotřebovalo 30J,aby to přebilo jako u FX.Tím pádem i menší spotřeba vzduchu s několikrát větší zásobou vzduchu než třeba Monsoona .No a přesnost je vykoupena funkcí.
A že je to Evanix by nemuselo být tak drahý.Bude to ale chvíli trvat.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od Ludas » 06 črc 2011 12:31

Anaxien píše:Teď jsem dokoukal to videjko... holy shit !!! Tu už je FULL AUTO! Tak mám zas podnět k uvažování... :lol: Při tomto fofru abych ještě vždycky tahal sebou dvoukolák s diabolkama a přímou násosku k flachám 2x12L.... :roll: no to mě poser na holý záda.... edit: Dyk to musí být na úkor přesnoti, jak tam udrží konstantní tlak... až se tomu rozptylu ve full auto nechce věřit..

Nenašel jsem zatím nikde cenu, jen toto :
Evanix Giant & Speed Specs. smaalll.jpg


Hmm, možná by ta černá thumbhole ještě mohla zamíchat karty.... promiň EDgare Bros XVi, jsem parchant licoměrný, sotva jsem Ti vyznal lásku na začátku vlákna, už koukám po jiné... Bude záležet, jestli budu se bud chtít začít malou válku a střílet fast n furious, nebo dám přednost guerilové taktice.... :?
To chcu :D
Jak je to u nas s full auto vzduchovkou? Myslim ohledne zakonu
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Edgar Brothers vzduchovky (zejména XVI, 85X Thumbhole..)

Příspěvek od milius » 06 črc 2011 12:42

Jako s airsoftem.Bez omezení.Musí to mít ale 16J.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Odpovědět