Drzak svitilny na hlaven CZ550 standard

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
JeffJeff

Drzak svitilny na hlaven CZ550 standard

Příspěvek od JeffJeff » 14 zář 2009 14:06

Mel bych dotaz spise pro strojare nebo puskare, ale momentalne nemam moznost se s nikym poradit, tak to zkousim tady. Vlastnim kulovnici CZ550 standard v razi 7x64. Zakoupil jsem svitilnu, jejiz prichyceni k hlavni jsem vyresil drzakem na hlaven + na svitilne krouzky jako na puskohledu s uchycenim weaver. Svitilna je Solarforce L900 (je hodne velka a tezka). Duvod svitilny na zbrani je dohledavka strelene zvere, pripadne jeji kontrola po zasahu. Pro pripadne puntickare uvadim, ze nehodlam strilet po tme, coz je samozrejme protizakonne a jedna se o zakazany zpusob lovu.
Oc mne tedy jde: Drzak svitilny je na hlaven prichycen objimkou se 4 srouby. Pokud zmineny drzak srouby dotahnu napevno k hlavni, nemuze dojit pri strelbe k ovlivneni strely v hlavni a tim padem vychyleni trajektorie strely a vychyleni mista zasahu? Dale nemuze dojit k poskozeni vyvrtu hlavne nebo dokonce k roztrzeni hlavne pri strelbe vlivem vneksiho tlaku na hlaven v miste prichyceni? Hlaven ma pomerne robustni tloustku steny a prichyceni drzaku na hlaven je reseno tak nejak soumerne ze vsech stran.

Tudiz je treba mit nejake obavy ze strelby s prichycenym drzakem svitilny na hlavni? To same s jeste nandanou vypnutou svitilnou pri strelbe?

Prikladam odkaz jak vlastne onen drzak vypada, je tam pak foto i se svitilnou:

http://www.solarforce.hk/PRD/content.js ... m.tmp.html

moje svitilna je ta uplne vpravo.


Mozna to moc hrotim, ale jistota je jistota.

Dekuji za pripadne odpovedi.


Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od mkouba » 14 zář 2009 14:31

Tento zpusob uchyceni je v zahranici pomerne bezny a urcite nezpusobi destrukci hlavne. Vliv na presnost mit muze, ale nebude to zadny drama. Jinak nahradnim resenim je pridelat zespodu na predpazbi weaver listu.
Air Arms EV2 MK III
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 14 zář 2009 14:33

jakmile COKOLIV přichytíš k hlavni, tak ti to pochopitelně kmitání hlavně ovlivní a bod zásahu taky
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 14 zář 2009 19:38

Baterka uchytena priamo na hlavni ma VELKY vplyv na zmenu bodu dopadu strely. Pri beznej hlavni to moze byt aj o 50cm/100m oproti povodnemu nastreleniu. To je realita,ktora tvrdo poucila uz mnohych petrolejkarov,ktori bez tej lampy nevedeli vydrzat. A tej postrielanej/chybenej/nedohladanej zveri....skoda hovorit.
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od mkouba » 14 zář 2009 22:12

Samozrejme ze opora vliv na kmitani hlavne ma, ale neverim tem 50cm na 100m. Tipnul bych si tak max. do 10cm. A to jeste u pusky s volne plovouci hlavni, jinak jeste o dost mene.
Air Arms EV2 MK III
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 zář 2009 22:21

řešením je uchytit svítilnu na tubus puškohledu....
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 15 zář 2009 15:23

mkouba píše:Samozrejme ze opora vliv na kmitani hlavne ma, ale neverim tem 50cm na 100m. Tipnul bych si tak max. do 10cm. A to jeste u pusky s volne plovouci hlavni, jinak jeste o dost mene.
Tak to tipujes dost zle,Lotto takto nevyhras.......konkretne tych 50cm robila bezna Tikka T3 prevedenie Hunter v kalibri .308W. Chlap na nasadil baterku a zrazu bol terc A3 maly.....prekvapenie "ako svina".
JeffJeff

Příspěvek od JeffJeff » 15 zář 2009 23:21

Moc dekuju za rady a zkusenosti. Vidim, ze takto velka a tezka svitilna nebude asi to prave reseni. Ikdyz pri strelbe jsem zamyslel mit svitilnu sundanou a na hlavni mit jen namontovany drzak. Pro kontrolu bych jen svitilnu nasadil a pak provadel dosled. Asi toto zavrhnu a koupim obycejny gumovy drzak na hlaven se suchym zipem a nejakou mensi (bohuzel mene vykonnou) svitilmu, kterou po strelbe na nasledny dosled jen nasadim na hlaven.
Treba toto:
http://www.ledshop.cz/drzak-svitilny~z9816.html
Naposledy upravil(a) JeffJeff dne 17 zář 2009 14:13, celkem upraveno 1 x.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 15 zář 2009 23:30

A nebo přestaň vymýšlet hovadiny a dej úchyt na svítilnu na spodek předpažbí. Tím celý problém vyřešíš.
JeffJeff

Příspěvek od JeffJeff » 17 zář 2009 14:15

Alfonss píše:řešením je uchytit svítilnu na tubus puškohledu....
Zacal jsem nad timto trosku dumat. Kdyz uchytim nrjakou mensi svitilnu rekneme do vahy tech 200 gramu (is baterii) nemuze dojit k poskozeni puskohledu pri vystrelu? Neni nutne po te opetovne nastreleni flinty?
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 17 zář 2009 17:18

Jeffe, zespoda na předpažbí si našroubuj lištu Picatinny a na ni si dej odnímatelný držák baterky i s baterkou. Elegantní řešení, rychle odejmutelné, zaměnitelné za cokoliv jiného, jako třeba bipod nebo úchyt na stativovou hlavu. Dělají se i s dírou pro uchycení řemene pomocí Flush Cup
JeffJeff

Příspěvek od JeffJeff » 17 zář 2009 19:53

Aresi, sleduju tvoje rady, vrtat do predpazbi jsem chtel az v poledni rade.
Moc si nedokazu predstavit, jak se lista Picatiny, Weaver k tomu predpazbi prichyti. Navic flintu mam na zebri prave predpazbim polozenou na strelecke opore, tak v tom miste by me drzak asi vadil. Takze mne napada nejaky uchyt zboku po strane.
Prosimte, jestli mas nejaky odkaz na to prichyceni, tak mne ho sem foukni, at si aspon udelam trochu predstavu. Dik.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 17 zář 2009 19:57

Například tohle http://www.seekinsprecision.com/index_p.php?p=srs

Jednu díru použiješ od stávajícího očka na řemen, druhou doděláš
JeffJeff

Příspěvek od JeffJeff » 17 zář 2009 20:30

To je vyborne reseni, jen mam trochu obavu, jestli by ta lista vydrzela pri strelbe s baterkou Solarforce L900, ktera je dost velka a tezka. S mensi svitilnou by to asi bylo bez problemu. Aby se lista zpetnym razem vevytrhla nebo se neposkodilo predpazbi.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 17 zář 2009 21:08

To záleží pouza na dvou věcech:

1) Jak umíš uchytit šroub do dřeva
2) Kde bude těžiště baterky vůči úchytu na liště

Takhle to vypadá, když jsou do sklolaminátové pažby dobře uchycené poutka pro řemen



Je pravda, že je má zboku pažby, ale ani tak se nevypáčily a laminát je poměrně křehká záležitost
Odpovědět