Drulov DU-10 Condor

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bublich

Příspěvek od bublich » 26 úno 2007 00:31

JSB má na všech krabičkách r.4.5 potisk 4.5mm/cal.177.
Ale na zadní straně je přilepen papírek s výrobním číslem a přesnou ráží,kterou si objednáš.


peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 19 bře 2007 11:37

Takže jsem víc než před týdnem odbdržel testovací sadu JSB a včera jsem se dostal k testování.

Ačkoli jsem předpokládal, že problém je v menší ráži diabolek, a že bude vyhovovat 4,51mm, výsledek byl docela překvapující:

Různé průměry se chovaly celkem stejně, menší (4,49) ještě o něco hůř.

Ale absolutním vítězem testu byl překvapivě JSB Straton 4,50mm !!

Podotýkám, že šlo o spolehlivost semiatuomatu, ne až tak o přesnost, ale nicméně jsem nezpozoroval zhoršení přesnosti.

Na všech 50ks Stratonů nebylo ani jedno selhání nebo vystřelení dvou diabol současně.

Podle mne mechanismu vyhovuje to, že jsou diabolky o tu špičku DELŠÍ !! Možná byl kdysi konstruovaný na "klasické" diabolky s půlkulatou hlavičkou.
"Aux armes, citoyens !"
radimp
Příspěvky: 75
Registrován: 19 bře 2007 19:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

DU10 Condor

Příspěvek od radimp » 18 dub 2007 20:51

Ahoj všichni, dneska mi domů přišla DU-10 Condor + nějaká výbava navíc, přes víkend to otestuji a podrobnější info bude následovat. První dojem: perfektně sedne do ruky, poctivý kov a dřevo, výborný první dojem, už se nemůžu dočkat. :-) Protože kvalitní recenzi jsem nikde nenašel, www stránky firma prakticky nemá, budu se snažit....
radimp
Příspěvky: 75
Registrován: 19 bře 2007 19:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Recenze Drulov Du-10 Condor

Příspěvek od radimp » 25 dub 2007 22:32

Jak jsem slíbil, tak činím. Pokud někdo najdete nějaké nepřesnosti nebo chyby, dejte mi prosím vědět. Tady je odkaz: http://www.hradba.cz/drulov_condor.html
Fotky jsem se snažil zmenšit jak jenom to šlo, ale kvalita jde rychle dolů, takže kdyby se to načítalo déle, tak se prosím nezlobte.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 26 dub 2007 11:11

Hezky udeany popis, delam Drulovu webky, na ten tvuj test tam dam link.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 dub 2007 18:59

2radimp:
Moc pěkná recenze, hezké fotky, odvedl jsi kus dobré práce.
Je to popisné, objektivní a je z toho cítit nadšení a zápal.
Dávám 1*. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 07 srp 2007 17:14

Tento příspěvek byl původně soukromou zprávou jednomu členu fóra, ale myslím, že bude lepší položit ji jako dotaz v tomto vlákně... Tady je.
Ve fóru jsem našel tvoje zmínky o pistoli Drulov DU-10. Chystám se ji koupit novou přímo v Litomyšli a měl bych pár dotazů.

První ohledně spolehlivosti víceranného závěru. Přichází "kulometění" v úvahu při použití méně kvalitních diabolek nebo mohu tento jev čekat i od JSB?

Druhý dotaz souvisí se střelbou na siluety. Je tato pistole schopna sestřelit na 10 m siluety, které jsme nechali dělat přes toto fórum?

Třetí. Nechá se s touto pistolí sušit? Vím, při ceně diabolek se to může zdát jako hloupost, ale na to, abych si v bytě postavil soukromou stage nemám dost místa. Přesto bych rád doma trochu trénoval.

A čtvrtý. Nevíš kolik stojí pistole "v plné výbavě" tedy se vším dodávaným příslušenstvím včetně plastového kufru? Nejsem si jistý, co všechno je zahrnuto v ceně těch cca 5500Kč.
Nikdy neházej flintu do žita.
peggy
Příspěvky: 198
Registrován: 25 dub 2006 20:58
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peggy » 07 srp 2007 20:15

Zkusím odpovědět na některé dotazy dle mých zkušeností (podtýkám s puškou DU10)
První ohledně spolehlivosti víceranného závěru. Přichází "kulometění" v úvahu při použití méně kvalitních diabolek nebo mohu tento jev čekat i od JSB?
Ke kulometění dochází pouze když dochází bombička, pak už obyčejně nevystřelím ani ránu. Používám diabolky JSB Straton a mám vyzkoušeno, že (mi) fungují lépe než jiné, připisuji to jejich větší délce. Občas se mi stane, že vyletí víc diabolek najednou, ale je to výjimka.
Druhý dotaz souvisí se střelbou na siluety. Je tato pistole schopna sestřelit na 10 m siluety, které jsme nechali dělat přes toto fórum?
U pušky rozhodně není s výkonem problém, ten se navíc nechá do jisté míry regulovat. Troufl bych si todhadnout, že na 10m nemůže být problém ani s pistolí.
Třetí. Nechá se s touto pistolí sušit? Vím, při ceně diabolek se to může zdát jako hloupost, ale na to, abych si v bytě postavil soukromou stage nemám dost místa. Přesto bych rád doma trochu trénoval.
Sušit se dá po jednotlivých ranách, když natáhneš "úderník". Nevím, co by tomu říkal ventilek, ale neliší se to od ostrého spouštění.
A čtvrtý. Nevíš kolik stojí pistole "v plné výbavě" tedy se vším dodávaným příslušenstvím včetně plastového kufru? Nejsem si jistý, co všechno je zahrnuto v ceně těch cca 5500Kč.
Pokud vím, tak plná výbava je dodávaná standardně kromě kufru, ten jsem nakonec nechtěl, protože se mi zdál drahý.
"Aux armes, citoyens !"
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 08 srp 2007 13:59

Peggy, díky za odpověď. Alexxxus mi odepsal:
Ahoj, muzes mne smele verit ze jsem za celou dobu co mam Du10 mel jen jednu selhavku a bvylo to s diabolkam gamo ( jsou fakt shit) Siluety na 10 metru s tim sudnas urcite pistole ma energii cca 9 joule tedy ja jsem si pritahl sroub a mam vetsi energi.
Do Drulova doporucuju zavolat pi Purkrabkovou nebo pana Hanela. myslim zeza 5500 je to komplet v kuftu Technobag (stranky jsem pro ne delal ja s kamosem)
V pátek nebo pondělí se na pistolku jedu podívat do Litomyšle. :)
Nikdy neházej flintu do žita.
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 23 srp 2007 20:34

Ještě jsem nestihl vystřílet krabičku diabolek, které přišly s pistolí a už jsou tu problémy. :(

1. Křidélka, která umožňují natažení pistole se zasekávají v přední poloze. Nepravidelně, během deseti výstřelů aspoň jednou ať už střílím nebo suším. Pomůže jen lehký úder ze strany na hlaveň zbraně.

2. Ačkoliv jsem šroub na regulaci úsťové rychlost utáhl, abych V0 co nejvíce snížil, 7g sifonová bombička nevydrží více než 20 výstřelů. Při opravdu rychlé střelbě tak 10. Potom pistole odfoukne.

3. Během sušení vypadl šroubek na štelování propadu spouště. Na parketách jsem ho za chvíli našel, ale střílet někde venku, ztratil bych ho.

Abych to shrnul, jsem docela zklamaný. Zítra volám do Litomyšle.
Nikdy neházej flintu do žita.
Quax
Příspěvky: 34
Registrován: 05 zář 2006 14:24
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quax » 24 srp 2007 08:21

to: Voris - musím říct, že jsi mě vůbe nepotěšil, protože jsem si minulý týden po dlouhém rozmýšlení z Drulova objednal DU-10 Eagle. Tvým příspěvkem jsem docela zklamán, i když jsem si pušku hlavně objednal kvůli tomu, že mám doma hafó kyvet a vůbec by mě netrápila cena a dostupnost co2 bombiček. Ale ty závady :shock:

Na tvém místě bych zkusil úplně jiné co2 bombičky, možná bych pro porovnání zkusil koupit jednu 12g. Podle jsou na vině bombičky.

A ještě jsem si vzpomněl, když jsem před lety závodně střílel z Tauky, tak jsme při sušení dávali gumičku "za křidélka" aby se při výstřelu zbytečně neopotřebovávalo vnitřní ústrojí pistole.
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 24 srp 2007 10:30

Dnes ráno jsem vzal vyvenčit Condora, abych se ujistil, že se zasekávání křidélek opakuje. Nejednou se mi totiž stalo, že jsem byl něco reklamovat, přišel jsem do prodejny a jako mávnutím kouzelného proutku byly všechny vady pryč. Objevily se znovu až doma.

Abych se ujistil, že za problémem s nízkým počtem ran nejsou české sifonovky, namontoval jsem adaptér a našrouboval kyvetu. Potom jsem zbraň s kyvetou otočil vzhůru nohama a párkrát na prázdno stiskl spoušť, aby se do zásobníku pistole dostalo více CO2, jak radil někdo zde na fóru.

Vystřílím pět ran, dalších pět ran, rána jistoty a krve by se ve mě nedořezal, jak jsem se lekl. Pistole velice hlasitě vystřelila. Plyn z ní unikal odhadem 3-4 sekundy. Z hlavně se kouřilo. Zbraň ledová.

Výsledek? Křidélka se už v přední poloze nezasekávají. Bohužel tam nezůstanou, ani když chci zbraň "natáhnout". Pokaždé se vrátí zpět.

Zklamání maximální. Sám sobě připomenu slova, která mám v patičce a zavolám do Drulovu.
Nikdy neházej flintu do žita.
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 24 srp 2007 14:16

Za zasekávání mohl povolený šroubek před lučíkem spouště. Když vypadl úplně, spoušťový díl se posunul dolů a křidélka se tak neměla za co zachytnout. Když jsem si všiml, že tam chybí šroubek, nahradil jsem ho jiným a pistole začala znovu fungovat. Faktem je, že kýžený šroubek má stále tendenci se uvolňovat a je nutné ho v průběhu střelby dotáhnout.

Co se týče nízkého počtu ran, na vině byly, jak Quax správně předpokládal, české sifonové bombičky. Při plnění z kyvety pistole dá plnohodnotných 70 výstřelů.
Nikdy neházej flintu do žita.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 24 srp 2007 15:41

Kluci, jen takový nesmělý dotaz. Co znamená, že zbraň sušíte ?

Mám Drulov Sokol a Tauku, nevím jestli to mám taky dělat ať je to cokoli :)
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 24 srp 2007 15:48

Nesušíme zbraň ale se zbraní. :)

Nestřílím s náboji, ale pouze na sucho = suším. Dělá se to mj. kvůli odstranění chyb při spouštění.
Nikdy neházej flintu do žita.
Odpovědět