Druhy dil testu vetrovky CZ 200S zatim jeste bez fotek..

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 15:12

Martina to určitě velmi baví, takže se nechovejte, jako kdyby tvrdě dřel ..jinak, uznání zde má .. Andy je spíše inventář a nějaký raketometčík z pouště ..no, .. 8) 8)
Andy - To je fakt ..je možné, že má nějakou verzi pro vývoz, ale ta se stejně musí lišit jen bicí pružinou ..jinak, cože to píšeš o .177, tak vysvětli pokusnou Drulov vzduchovku, která má 380 m/s, ex. Diana - Magnum 350, ta má 360 m/s.
Dawe1


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 čer 2005 16:10

Vim co mas na mysli. Ale ja mluvim o efektivite. Ne o tom, ze to neni mozne. Vim, ze o tom Drulovu psali v SR pre lety... delali razi 9mm a vyvazeli do USA. Vim, ze delali i verzi .177 s vyssi V0 nez je bezne. Nicmene Diana 350 je pistova zalezitost... a to bud s pruzinou nebo pistem na vzduch, ktery se ztlaci a posleze pri vystrelu kona praci rozpinajici se plyn. Ja jen chtel rici, ze zvysovanim sily bici pruziny u vetrovek a specielne u kalibru .177 je mene efektivni nez u kalibru .22 kde je objem hlavne vetsi. Nemam to ze sve hlavy... kdyz jsem se vzduchovkami zabyval, procetl jsem kde co.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 19:12

Sidewinder: Zdarec, zjevně máš 200S také, kup náhradní bicí pružinu trochu víc ji natáhni, natlakuj k maximu a vyzkoušej ..potom napiš, jestli se výkon zvýšil v podstaném měřítku, nebo má pravdu Andy..
ps. Jinak ..jsi také super, ale už nepolemizuj s veterány z Uralu .. 8) 8)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 20:44

poradí někdo jestli mám koupit hunter 1250 huricane s optikou nebo nějakou hodně nadupanou větrovku?jestli jo tak jakou?dík pajk.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 čer 2005 21:15

Jezis tu Gamofku nekupuj ani omylem! Je to podvod. Zadnych 1250fps! Jestli chces golfovou hul kup si opravdovou. Pokud flintu co strili tam kam miris... pak kup CZ200S, jelikoz jine se tu nejak moc neprodavaji. Kup ji v .177 jelikoz v .22 nema dostatecnou ustovou rychlost. Energie je sice stejna jako v .177 ale balisticka krivka je krapet pokrivenejsi. Stejne budes predpokladam strilet jen do papiru... tak na co .22?
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 15 čer 2005 21:16

S ladenim vykonu u vetrovky 200S je velky problem v tom, ze zasobnik na vzduch je velmi maly. Krivka rychlosti strely v zavislosti na poctu ran vypada takto: http://home.hiwaay.net/~ispellan/Cz200_10.gif (Pokud je vetrovka dobre naladena.) - Tedy pri plnem natlakovani zasobniku na 190bar je rychlost strely mensi, po nekolika ranach se dostane na maximum a tam vydrzi nekolik desitek ran, pak po dosazeni tlaku cca 100bar zacina rychlost opet klesat. Nejlepsi je aby tato krivka byla co nejvice plocha a aby tech konzistentnich ran bylo co nejvice.

Kdyz ovsem vice utahnete pruzinu biciho ustroji, krivka se Vam vice vyhroti a vysledek bude takovy, ze sice dostanete rany s rychlosti treba o 20% vetsi, ale bude jich jen nekolik za sebou konzistentnich a potom zacne rychlost opet klesat a to je z hlediska presne strelby k nicemu. S tak malym zasobnikem, jaky ma 200S, se da (dle info z Anglie, kde se prodavaji silnejsi FAC pruziny) dosahnout cca 10ran s energii 20J v razi .177 a cca 15ran s energii 25J v razi 5,5mm (dano vetsim objemem hlavne) .. a to musite mit silnejsi pruzinu - v Anglii pouze na FAC (ZP)

Reknete sami .. ma vyznam stelovat vykon vetrovky, coz navic vubec neni jednoducha zalezitost, jelikoz jde nejen o utazeni pruziny biciho ustroji ale je zde i sroubek na otevirani a uzavirani ventilu privodu vzduchu, kterym musite doladit nastaveni? Ja myslim ze tech par joulu navic nehraje roli, kdyz vezmu v potaz fakt, ze ted mam od 170bar do 100bar konzistentnich cca 35ran s energii 15,5J .. stelovat vykon urcite nebudu .. a to jsem vubec nemluvil o tom, ze pres 16J se dle zakona nesmim dostat.

Spis mne napada jina otazka .. sroub pro utazeni bici pruziny je zality do barvy, takze kdyz s tim jednou hnete, bude to poznat .. muze Vas nekdo popotahovat za to, ze jste s tim hybali, kdyz bude mit zbran v danou chvili pod 16J? .. myslim ze nemuze .. proc tam je tedy ta barva, jen ze servisnich ucelu? .. nebo na odstraseni kutila? :)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 čer 2005 21:32

Tak tak kolego. Taky sem byl kutil se vzduchovkou... ale pak jsem presedlal. Nicmene CZ200S je bajecna volba pro cloveka co si chce opravdu presne zastrilet. Lakave popisy GAMOvek jsou opravdu jen neznalosti prodejce a NEBO coz je vice pravdepodobne... zamerny reklamni trik... tedy vlastne klamava reklama!!! jakych 305m/s??? Docela bych se smal kdyby je nekdo zazaloval. Ale to se asi nestane.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 22:06

tak jak tak koukám tak cz 200s je snad nejlepší větrovkou,nebo se pletu?CHci sice střílet přesně :D ale taky potřebuju občas střelit na potkana a nechci aby se mě vysmál.v německu jsem viděl větrovky 300 m.s je to možný nebo to je jako s gamovkama?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 16 čer 2005 09:25

V nemecku je ten zakon (o max. vykonu vzduchovych pusek volne prodejnych) snad jeste horsi nez v CR. Tusim 10J jako v SR. Ale mohu se mylit. Kazdopadne vetrovky co prekracujou tuto mez se prodavaji, ale jen na zbrojni prukaz! U nas napr. patri do kat. C. Tedy pokud zijete v CR a nemate ZP kupte CZ200S. Je zde nejvice dostupna.

PS: na potkana staci i 8J... tedy 16J je vice nez dost.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 16 čer 2005 09:31

CZ 200S je u nas opravdu nejlepsi ale jen diky tomu ze je ve sve tride jedina dostupna - maly trh. Jinak v zahranici plati 200S za nejlepsi vetrovku v pomeru cena/vykon a je povazovana za nejlepsi volbu pro mladez - diky svym mensim rozmerum a nizke cene ..

www.airgunbuyer.com

Hledejte pod znackou AirArms.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16 čer 2005 18:44

tak to vypadá že se nechám od vás ukecat na tu 200 s.dneska jsem byl v jedné prodejně a majitel mi ukazoval jeho vylepšenou 200 ráže 22 s 25joulama.do budoucna se plánuje výroba hlavní ráže 7,65.hlavně bude vyrábět stejný výrobce jako je puška.budou bez problémů zaměnitelné.tak už aby to bylo. :shock:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16 čer 2005 18:45

omlouvám se místo 7,65 budou 6,35 :?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16 čer 2005 19:42

Martin Mor. Kras - Zdarec, už to sem dej ..začíná to zde upadat .. 8)
Dawe1
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 17 čer 2005 08:03

Jo jo,
už píšu na čtvrtou A4-řku.
Mám to skoro nachystaný a teď už budu čekat na signál od Sidewindera, že mě fotky upravil, já jsem na to levej a poslal jsem mu toho 15 Mega!!.
Ty fotky se odesílali půl hodiny.
A bude tam lahůdka ..pohled do lesa přes můj okulár puškohledu s Mli-dot křížem na pětku zoom, tak uvidíte co to vlastně mil-dot je.
Ale budou tam i jiné zajímavosti.
Tak kluci jdu to dopsat.
A Andy ať si uvaří radši silný kafé... :D
Dělám si srandu kluci..
Martin Mor. Kras.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 17 čer 2005 23:00

Kafe nepiju. Ale fajn, ze na me myslis. Snad to nebude plne chyb a polopravd :-)
Odpovědět