Druhy dil testu vetrovky CZ 200S zatim jeste bez fotek..

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 07:25

Ahoj kluci,
Dawe 1, děkuji moc za ohlas a zájem.
Abych řekl pravdu, tak jsem teď na pušku 3 dny nesáhl, řeším v těchto dnech dost těžký životní rozhodnutí, tak promiňte malé zpoždění harmonogramu. Na tenhle týden a zvlášť na výkend se mi toho seběhlo moc a nedaří se skloubit volný čas s mým kamarádem, který mi s testy nadšeně pomáhá.
Do konce týdne předám fotky na úpravu a budou pak vystaveny v počtu cca 20 ks na nettu o větrovce. Adresu sem napíšu včas.
Už asi v pátek sem na fórum mohu umístit třetí díl testu větrovky, se vším všudy i s popisem, jak jsme laborovali minulý výkend s bicí pružinou.
Jenže by to bylo ještě bez testu maximálního dostřelu, na který potřebujeme víc času, aby to k něčemu bylo.
Tak si řekněte jestli chcete třetí a posléze ještě čtvrtý díl. Nevím, jak moc Vás to ještě zajímá, ale podle toho, že násvštěvnost stoupla přes 300 lidí soudím, že snad ano.
Jinak ten kdo mi radí, abych si koupil pořádnou sbrań přehlédl, že hned v prvním dílu testu bylo napsáno...oba vlastníme i větší ráže, tak byla i jistá výhoda srovnání...
Oba máme ZP a ke sřelbě k dispozici Glocka 19, Walthera PP 9mm Makarov, ZKM 22LR a občas si na střelnici půjčujeme brokové pumpy. Jsem autorem i několika kontroverzních testů například o průbojnosti a přesnosti vojenské munice a přesto všechno jsem šťastný, že větrovku mám, brzy uvidíte proč.
Taky mě přátelé zvou na samopal, ale není zatím čas. /Věnuji se na plno větrovce/
Tak a teď už sem prosím nepište ...našetři si na něco pořádnýho...
protože, to jsem právě udělal tím, že jsem nepřitáhl domů další, tak říkajíc "ostrou" zbraň, ale právě větrovku...větrovka není ta známá zlamovací vzduchovka to si nepleťte, ale to pochopí všichni ve třetím dílu testu. /doufám/
Kluci jak jsem slíbil, ten třetí díl tu bude za pár dní a bude asi nejobsáhlejší, jelikož tam popíšu i důvody ..právě proč koupit a to tak, aby si to mohl posoudit každý v klidu sám....
Dík za zájem a já to jdu chystat....
Martin Mor. Kras.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 09:48

Jen běž a pospěš si, jak vidíš, opakovaně se ti tu s tím povedlo vzbudit ohlas opravdu mimořádný (a to nejenom u raket země- vzduch :wink: )
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 10:24

Ale těď zcela vážně a upřímně: skutečně mě to zaujalo a jsem vážně rád, že se najde někdo, kdo takovýhle test nejen provede, ale dokonce i nvestuje čas do toho, aby své výsledky takhle pracně zveřejnil. Kromě toho, tohle fórum potřebuje člověka, co ví, co dělá a bere to vážně. Ještě jednou za všechny děkuju (i když ohlasy nebyly vždycky jenom pozitivní- viz větry) a doufám, že další část testu se tu zjeví co nejdřív!
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Jak z vetrovky udelat kulovnici?

Příspěvek od Andy » 15 čer 2005 11:17

No a co tahle aby dalsi test nesl nazev "Jak z vetrovky udelat kulovnici?" ... ja jen aby se navstevnost snilku jeste vice zvedla.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 11:35

Mám lepší nápad. Co takhle "jak pomocí kulovnice udělat z hlavy jistého raději nejmenovaného přispěvatele hromadu hnojiva?" To by mělo takovou návštěvnost, že by server nestačil, zvlášť, kdyby u toho byly fotky (té hromady).
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 11:37

Pro Andyho: Kdo se zajímá o větrovky aj. jim podobné zbraně, ten je podle vás snílek? Tak tady už snad nemá cenu ani nic vysvětlovat...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 čer 2005 12:18

Ja mluvil o tom sneni, jak je vetrovka presna na 80+ m a jaky ma jeste vykon. V neposledni rade kolik diabolka doleti metru. To se mi zda usmevne. Proto jsem si dovolil na to tema zavtipkovat.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 12:27

Možná je lepší být snílek než beznadějný cynik :wink: . Ale teď vážně: nechci nikoho urazit a Andy má možná kus pravdy. Ale na druhou stranu, proč si trochu nezasnít, ne? Třeba o tom, jaké by to bylo, kdyby náboje do malorážky stály 10,-hal./ks jako kdysi, nebo kdyby neexistovala registrace zbraní (jako kdysi :) )...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 12:31

Plně souhlasím s výše uvedenými příspěvky od Anonymů. Kdo z "posměváčků" a "kritiků" kdy sepsal takovéto příspěvky - hromadu písmenek bez větších vulgarismů a napadání jiných. I když v těchto testech jsou jemné náznaky a pochyby o jiných typech, výrobcích, je to vše podloženo konkrétním, byť subjektivním, srovnáním a ne jen plácnutím do větru.
Takže, ano, každý může mít svůj názor, ale tohle téma, jak patrno, přitáhlo oči spousty lidí.
Díky Martinu Mor.Kras. za jeho příspěvky, no né?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 12:50

Kdyby jste četl příspěvky pečlivě, věděl by jste, že to o dostřelu je v řešení a jednalo se jen o odhad a tak to bylo psáno od začátku, chytat se toho znovu po tom co již bylo minule napsáno a přisílbeno je úsměvné.
Jinak o tom, že větrovka střílí přeně na 80 metrů, to jste si taky jen vytáhl z testu to, co jste chtěl slyšet.
Je tam napsáno, že jsem střílel do plechovky, která je oproti víčku od piva obrovská. Taky jsem psal jak už střela padá a že se musí zvednout mířidla o dvě tečky Mil-Dotu. Takže přesnost je už malá oproti "padesátce" . Pravda stříleno bylo v lomu a bez větru, ale jde to. Taky nevím, jaký jste střelec a z jaké větrovky jste na 80 metrů střílel Vy, že to nevyšlo..?
Taky nebylo zatím popsáno v jakém rozptylu jsou na tuto vzdálenost diaboly po plechovce rozesety co říkáte..?. To všechno bude ve třetím díle.
A pokud pochybujete o tom, že se diabola na 80 metrů zarazí do smrkové fošny..Hmm..
Tak to vás ještě trochu pozlobím krutou pravdou ...na 50 metrů prostřelím skrz tvrzenou laminátovou plovoucí podlahu tloušťky 7mm chráněnou UV vytvrzeným lakem Bonax..
Bude to taky ve fotogalerii, ale takový člověk mě jistě napadne s tím, že jsem na to střílel z 10 metrů a že lžu, ale s tím už se nic dělat nedá.
Kluci, vždyť nemá cenu se tady urážet navzájem. Co říkáte..??
Kvůli tomu se s testy nedělám..ona to není sranda, běháme po lomu s pásmem a značkovacíma kolíkama, pořád měníme pozice a píšem do sešitu..a to všechno pro Vás..tak prosím jen trochu uznání..
Martin Mor. Kras.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 13:17

Hele, fakt díky ti a komiků, jako je Andy, si pokud možno nevšímej!
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 čer 2005 13:49

Jasne... nevsimej si me. S tou laminatovou podlahou na 50m uz si pripadam, ze se bavime o malorazkach :-) Jeste ze sem nepise ten sniper co se vzduchovkou lovi "slony" :-)) Jinak vidim, ze vas moje lehce rypave prizpevky nejak vytaceji chlapci. Budte v klidu. Martin je trosku jak male dite, ale nadruhou stranu proc ne.... take si rad hraji. Nicmene je pravda, ze to prilakalo hodne ctenaru... a od toho fora jsou. Tak proc neblbnout. Vdyt ja mu vlastne fandim, jen ho beru trosilinku s rezervou. Sam mam svoje zkusenosti a ovladam minimalne zakladni vypocetni ukony. Tedy uznavam, ze s takovym clovekem se spatne manipuluje :-)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 14:04

Martin Mor. Kras - Je to super, ale zkus sem dát, co už máš ..s tím, že testy dostřelu a přesností na velké vzdálenosti budou, jako díl další.
ps. Andy - ty pruď dál, už k nám docela patříš .. 8)
Dawe1
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 čer 2005 14:15

Dik ... hlavne v klidu. Mam prece rad pohadky ... jako kazdej. Taky si poctu. Ale docela vazne by me zajimalo, kolik mu to z toho leti. Znam osobne sidewindera a tomu cca 240m/s (8,5gr Exact). Ze by mel Martin silnejsi bici pruzinu a z lahve mu toho vzduchu slo do hlavne vic? Navic u kalibru .177 zvyseni sily bici pruziny nema velkou ucinnost diry malemu prumeru a tedy obsahu hlavne. U .22 je to jine kafe. Martine... sezen chrony a zmer to. Moje GAMO 440 (mel jsem ho jen kratce... orig pist a pruzina) litalo 250m/s (zmereno na chrony). Zdaleka sem neprostrelil to co nam tu Martin lici :-). Jo s LR je to jine kafe. PMC moderatory 295m/s (38gr HP) ze ZKM452 standard. Tak uz je to jasna vec :-) to projde 4cm fosnu na tech 50m. Jako nic. A to nemluvim o vykonejsi munici. Ale jasne.. nebudu vam nutit jine informace nez o vetrovce.
Naposledy upravil(a) Andy dne 15 čer 2005 14:21, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 14:16

Přitáhlo to hodně čtenářů ale bohužel trochu víc než jen to. Jinak nic proti nikomu, já si taky rád hraju a taky občas pořádně reju do věcí okolo sebe (jako hnidopich jsem ve svém okolí docela proslul). Jenomže zkusme si představit, jak tomu Martinovi asi je: on investoval bůhví kolik času a námahy do toho, aby se s námi podělil o svoje zkušenosti (což- buďme k sobě upřímní- vůbec nemusel), a to dokonce ve trojdílném, velmi rozsáhlém seriálu, který zahrnuje naprosto kompletní test zbraně, potížemi s nákupem počínaje a sřteleckým testem ani zdaleka nekonče, a my se mu za tu práci (která určitě nebyla na deset minut) neodvděčíme ani tím minimem: nekritickým uznáním. Promiňte, ale to mě tak trochu točí (a že jsem sprostý Pražák a snesu hodně). No ale teď to vypadá, že se vše v dobré obrátilo, a to včetně Andyho :wink: (doufám, že mi promineš vtípek na tvou adresu), takže závěrem tohoto již trochu nepřiměřeně rozkecaného tématu: vřelý dík, hodně zdaru a halvně další povedené testy.
Odpovědět