Druha Mrazena Krysa 18teho ledna 2014

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
JirkaF
Příspěvky: 215
Registrován: 24 bře 2011 23:21
Bydliště: Písek

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od JirkaF » 20 led 2014 11:00

S tou botkou.
Botka se přenastavuje na závodech FT,né HFT.
Tak citace maršála z MS v Anglii.
Máš pravdu,že to není v pravidlech.Ale na závodech HFT se to nedělá.
Je to takový dobrý mrav.Né všichni na svých zbraních mají tuto možnost změny nastavení udělat.
A k závodu.
Má svoje mouchy.Ale má to být setkání lidi co si společně postaví trať ,pokecají,zastřílí něco pojí a jdou domů.
A jestli si někdo dá pušku na zem ,nebo se nedotkně kolíku.
Beru u člověka co střílí pravidelně už pár let je to chyba.Ale u někoho kdo sem občas zavítá se pobavit.
Dobře ,upozornit,ale nehrotit.


Nikdy není pozdě začít.
Jirka F. Písek
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Martin K » 20 led 2014 11:10

JirkaF píše: Máš pravdu,že to není v pravidlech.Ale na závodech HFT se to nedělá.
není to v Alešovo pravidlech, ale jak už jsem psal- to jsou pravidla nepravidla. těma se neřídí ani sám Aleš :lol: Ty bych rozhodně za bernou minci nebo etalon nepokládal...

v mezinárodních pravidlech to samozřejmě je:
3. Jakmile při závodu padne první výstřel, je zakázána jakákoli úprava pušky, pažby nebo puškohledu.

Once the first shot has been taken, NO adjustments may be made, in any way, to the rifle, stock or scope.
dycky STEYR
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od jama » 20 led 2014 11:33

Pospíchal jsem po závodě za dalšími povinnostmi a zapomněl jsem před hangárem lapač střel - hnědý plechový na papír A4. Nenašel jste ho tam někdo, prosím?
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Martin K » 20 led 2014 11:36

Laponec píše:Já to chápu tak, že Alexus i Kubajz mají svoje pravidla, která platí jenom na jejich soutěžích a pokud pojedu omylem třeba do Polska, tak si proštuduju jejich polská tamní pravidla HFT.
Kdyby se v CZ měla plně převzít mezinárodní uznávaná HFT pravidla, paralelně by musely přijít mimo jiné i pravidla pro stavbu drah.
u Kubajzze platí zcela jistě mezinárodní pravidla, nikoliv nějaké jeho smyšlené :wink: . podle nich můžeš klidně střílet i v tom Polsku nebo UK :D . a platí to i o stavbě trati. před časem jsme najeli na systém jednoho " architekta " trati a myslím, že se to osvědčilo.
ono je to taky o přípravě. nemůžeš čekat zázraky, pokud ti na stavbu tratě naběhne 10 lidí ( neznalých pravidel ), každej si vezme nějakou sklopku a připlácne ti ji na strom kde ho zrovna napadne :roll: . pak si k tomu ještě každý připíchne štítek s povinnou polohou a je vymalováno :roll: . sice je za 20 minut postavena trať, ale s pravidly to má společnýho pramálo!

takže za mě asi takhle: Alešovo HFT brát jako takovou oddychovku, srandamač a toliko to nežrat a hlavně se nedohadovat. Alespoň já to tak beru :wink:
i když, upozornění na porušení základních pravidel není rozhodně od věci...
dycky STEYR
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od mari » 20 led 2014 12:09

Mne to teda jako srandamac neprijde. Beru to jako solidni zavod. Pokud je trat dle pravidel, tak proc by to mel byt zavod nizsi kategorie.
Dodrzovani pravidel je na kazdem zavodnikovi. Pouze by tedy mely byt pravidla zverejneny v podobe v jake se vyzaduji.
Jet tam poprve a nikde jinde nestrilet, tak poradne nevim co smim a co ne.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Alexxxus » 20 led 2014 12:19

Asi takhle .... Mražená Krysa .... můj závod ... tečka .... nic neřeším ... nic nehrotím ... chci se potkávat s lidma který rád vidím ... baví mne střílení ... tečka.
Jen bych chtěl dodržování základních pravidel jako je poloha střelce a dotyk kolíku + bezpečná manipulace se vzduchovkou...
To že mně každej radí jak by to udělal právě ON je OK ale aniž bych byl arogantní ... jedním uchem tam druhým ven

Tak za necelé tři týdny na IDIXET přátelé a kamarádi
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
ranovak
Příspěvky: 903
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od ranovak » 20 led 2014 12:26

Hele, co je to ten IDIXET? :?:

Já znám akorát YDYKSEB (=Beskydy) :wink:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Alexxxus » 20 led 2014 12:33

Foneticky to samé :-) S Tebou mne baví svět :-) A protože jsem v Beskydech dlouho nebyl tak to píšu jak to slyším
Pokud si pamatauji dobře tak jediné co bylo z Jeseníku byla ta bouda kde Z Studénková vrtěla pozadím a kam Pepa chvátal na ližích všechno ostaní byly Ešonokrk :-)
Naposledy upravil(a) Alexxxus dne 20 led 2014 12:40, celkem upraveno 1 x.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Laponec
Příspěvky: 254
Registrován: 16 pro 2013 20:26

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Laponec » 20 led 2014 12:38

Tak já jsem ctil pravidla soutěže Alexusa a ještě dostanu pojeb :D . Dobřéé, tak příště budu střílet dle mezinárodních pravidel HFT, někde si je přečtu. Asi je to nějaká tichá dohoda která mě utekla podle kterých pravidel se v Mórdovce stříli, protože HFTéčkuju poslední roky málo, tak můůže se stát. Jen by bylo asi dobrý o té dohodě spravit nováčky.

Nevěřím tomu, že si mistři V HFT staví tratě na důležitých závodech. To by to výsledný event. vítězství ztratilo smysl. Tak to cejtím ale v poho.

Ála si poradí a hlavně slunce v duši přátelé :D
Anschutz 1907/pažba1918 + NSD 10-50x60 Nato
Suhl 150/061 / custom BR pažba + Sightron SII 36x44 BR
Walther LG300 Dominátor + Sightron SIII 10x42
Nečlen a tedy nesponzor fi. CAFTA.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Alexxxus » 20 led 2014 13:08

2 JAMA byla tma tak jsem ho neviděl ale zajedu tam.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Martin K » 20 led 2014 13:13

mari píše:Mne to teda jako srandamac neprijde. Beru to jako solidni zavod. Pokud je trat dle pravidel, tak proc by to mel byt zavod nizsi kategorie.
Dodrzovani pravidel je na kazdem zavodnikovi. Pouze by tedy mely byt pravidla zverejneny v podobe v jake se vyzaduji.
Jet tam poprve a nikde jinde nestrilet, tak poradne nevim co smim a co ne.
ale Mari, to je právě to, o co se tu celou dobu přeme.
1. trať není podle pravidel
2. pravidla nejsou zveřejněna v takové podobě, v jaké se vyžadují

a to potom v konečném důsledku sráží tento závod na pozici srandamače :wink: . ale na škodu to není, je to prostě takové přátelské postříleníčko :lol:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od jama » 20 led 2014 13:39

Alexxxus píše:2 JAMA byla tma tak jsem ho neviděl ale zajedu tam.
Aleši, děkuji, ale to si kvůli lapači a hlavně mé skleróze nedělej starost. Třeba si ho tam nikdo do příště nevšimne. :)
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
Srambo
Příspěvky: 510
Registrován: 02 lis 2010 13:25
Bydliště: Nymburk

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Srambo » 20 led 2014 14:38

No, tak dobra...donutil jsi me se protahnout a pujdu si tam zabehat. Vecer napisu, jestli tam jeste byl :wink:
Slavia S631 + pevná mířidla
Lov 2
Kartofelkanón cal. 50mm
http://srambo.rajce.idnes.cz/
_________________
JÁ TO NEBYL!!! :-D
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od milius » 20 led 2014 15:05

PEPAN píše:To sem žil v domění že Alešova krysa je poslední pohodové střílení ze vzduchovky :cry:
aby ste se z toho nepo... R.I.P. Česká sklopka :evil:
Nebo tohle : dvě vteřiny před výstřelem jsem byl pokárán, že hrubě porušuju pravidla seřizováním botky pušky během soutěže. V té chvíli to mohla být zajímavá informace ale už méně korektní / pravidla tohoto závodu jsem tímto neporušil / a ve vztahu k Alešovým pravidlům i mimo mísu.
:shock: :roll:
Proč myslíš,že jsem na srazech "pečenej vařenej"?Abych nemusel poslouchat takovýhle věci.Jako dělník musím přes týden poslouchat dost a ještě abych poslouchal někde v lese?.Ve finále budu 99%um lidí v mém okolí pro smích,že střílim ze vzduchofky,ikdybych byl mistr mistrů v nějakém HFT :roll: Jsou důležitější věci. :roll:
Aleši nech si Českou Sklopku :wink:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od mandy » 20 led 2014 15:35

Proč jsou pravidla? Aby se dal hodnotit "um" jednotlivých střelců. Pokud pravidla nerespektujeme nebo nejsou, je možné si hodně pomoci a to tím pádem "poškozuje" ty co nějaká pravidla dodržují. Pokud nedodržujeme pravidla, proč tedy počítáme výsledky? A pokud je jediným pravidlem bezpečnost a druhým kolík, tak ok, ale v tom případě by to opět mělo platit pro všechny. Ano, jsme skupina lidí co se chodí bavit, nicméně proč se nebavit podle pravidel (byť zjednodušených)? Držet se jakýchkoliv předem stanovených pravidel, přeci není žádný problém. Upřímně, mě je srdečně jedno, jestli někdo střílí prvně pravou a pak levou sklopku (žádná reálná výhoda z toho neplyne), ale malinko mi vadí, že někdo z důvodu vlastního zvýhodnění přeskakuje sklopky a tím má významně lepší světelné podmínky. Tím pochopitelně poškozuje ostatní. No a jde-li o stavbu tratě s dálkoměrem, jak tady zaznělo... Pokud si někdo myslí, že je to výhoda, doporučuji si tu výhodu vyzkoušet.

Ale jinak mám Alešovi srazy rád, je to odvaz a fajn pohoda.
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
Odpovědět