Druha Mrazena Krysa 18teho ledna 2014

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Laponec
Příspěvky: 254
Registrován: 16 pro 2013 20:26

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Laponec » 19 led 2014 19:34

Co se týká hodnocení, tak jsem pro osvědčenou a objektivní klasiku, tedy procentuální.


Anschutz 1907/pažba1918 + NSD 10-50x60 Nato
Suhl 150/061 / custom BR pažba + Sightron SII 36x44 BR
Walther LG300 Dominátor + Sightron SIII 10x42
Nečlen a tedy nesponzor fi. CAFTA.
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od mandy » 19 led 2014 20:48

Já bych zase uvítal, kdyby soudruzi spolustřelci dodržovali pravidla hry. Vůči ostatním mi střílení mimo stanoviště (Aleš již popsal v reportu) nebo přeskakování stanovišť příjde poněkud nefér. Myslím především situaci typu "hele tam je volno a za chvíli bude tma tak pojď honem ať něco vidíme".
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
Uživatelský avatar
John Steele
Příspěvky: 193
Registrován: 09 lis 2012 15:30

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od John Steele » 19 led 2014 20:56

A ti co přeskakují stanoviště se nejvíce diví, že se to potom štosuje. :roll:
Dle mého názoru by se skupiny měli dělat tak, aby se začátečníky chodil někdo znalejší poměrů (pravidel) během závodu.
Je to dobré na předávání zkušeností i seznamování, ale to je jen idea pro Aleše. :wink:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sainte-M% ... C3%89glise John Steele

jelenteam.webnode.cz

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od mari » 19 led 2014 21:07

To preskakovani bylo i nasim napadem, byly pred nami tri stage volne, ale nakonec po domluve se skupinou pred nami k ni nedoslo.
Ale to strileni mimo stanoviste, to snad z nasi skupiny nebylo??
radlukaj
Příspěvky: 324
Registrován: 09 kvě 2009 09:11
Bydliště: Praha

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od radlukaj » 19 led 2014 21:24

Viděl jsem skupinu, co přišli až později (ne na zacatek zavodu), a zablokovala zbytek.
Videl sem nekoho co strili s prava do leva sklopky na stanoviste :roll:
- neni to podle zakonu, ale ne vidim toho jako moc velky problem.

Preskakivani - mi se ne libi, ale jak je mezera mezi skupinami vic jak 2 stanoviste (tady bylo 5, moc pomalu nekdo strilal :wink: ) a druha skupina jeno čeká, to proc ne. S toho co se pomatuji bylo tak tedy vzdy a je to prakticky (neni to uplne podle zakonu).

Tak jak - budem to delat jako v Polsku - 10 stranek po soutezi co bylo spatne,nadavni etc.? Me to se ne libi.

Jenom ta poloha mimo paliku - to neviděl jsem a to je problem. Prosim tady rikat to temu co to dela na mistu. Tak bude najlip.
CR HFT Team 2012&2013&2014
Steyr a USO
Uživatelský avatar
Laponec
Příspěvky: 254
Registrován: 16 pro 2013 20:26

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Laponec » 19 led 2014 21:50

Pánové, pořadatelem je Alexus a pravidla hry jeho HFT vyvěsil na svém webu. Co není dovoleno je tam jasně popsáno a co je dovoleno plyne z toho co není dovoleno :D .
Anschutz 1907/pažba1918 + NSD 10-50x60 Nato
Suhl 150/061 / custom BR pažba + Sightron SII 36x44 BR
Walther LG300 Dominátor + Sightron SIII 10x42
Nečlen a tedy nesponzor fi. CAFTA.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od PEPAN » 19 led 2014 22:58

Tomu přeskakování se dá bohužel vyhnout jen 2 způsoby, buďto všechny stage stejné obtížnosti, nebo omezit čas na přípravu a výstřel, (což by se mi líbilo ale asi s tim nic neudělam :lol: )
co naopak funguje je kritické stage vytížit hned od začátku,
co se střílení šejdrem týče, pokud jsem to náhodou byl já bylo to pouze z dlouhé chvíle a dávno bylo zapsáno, hlavně pohodu :wink:
Nejde!Prostě NNe
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od ranovak » 19 led 2014 23:00

Jsem začátečník, takže mi asi nepřísluší moc do toho kecat. Ale vzhledem k tomu, že na posledních 3 nebo 4 závodech jak v Milovicích, tak v PB mi některé věci byly vysvětlovány tak rozporuplně, že jsem v posledních době docela dost studoval pravidla. A čistě podle pravidel nestřílel podle mne nikdo!

A jestli jsou platná tato pravidla na Alexxových stránkách http://www.alexxxus.cz/HFT-ceske-hunting-field-target
Tak mne zarazil zejména bod č.4: "...Střelba v leže znamená toto, je možné střílet v leže ovšem za dodržení podmínky, podložky se ruce mohou dotýkat jen v loktech, nesmí být stříleno s oporou o ruku či rukavic."

A teď si sáhněte do svědomí, kdo z té první desítky to dodržuje...

O tom, že se sklopky mají střílet zprava doleva nebo obráceně není v pravidlech ani zmínka.

A abych byl spravedlivý, tak použiji i Alexxova slova k pravidlům: "Tady se to tak vážně nebere" Týkalo se to konkrétně pravidla č. 16.


A pak se divte, že začátečník v tom má chaos a neví co si kde může dovolit. Asi si je příště vytisknu a budu nosit s sebou.



P.S.: Ale příště zase přijedu rád.
radlukaj
Příspěvky: 324
Registrován: 09 kvě 2009 09:11
Bydliště: Praha

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od radlukaj » 19 led 2014 23:14

ranovak píše: A jestli jsou platná tato pravidla na Alexxových stránkách http://www.alexxxus.cz/HFT-ceske-hunting-field-target
Tak mne zarazil zejména bod č.4: "...Střelba v leže znamená toto, je možné střílet v leže ovšem za dodržení podmínky, podložky se ruce mohou dotýkat jen v loktech, nesmí být stříleno s oporou o ruku či rukavic."
To je jaka chyba - vubec ne plati. Alexxus prosim zmazte, upravte to :shock:
O tom, že se sklopky mají střílet zprava doleva nebo obráceně není v pravidlech ani zmínka.
JJ - to je podle zakonu HFT s Polska.

Ranovak,
prisli zavod taky muzem strilit do hromady. Tady vsechno vysvetlim.
Rukavicu moc doporucim.

Lukasz
CR HFT Team 2012&2013&2014
Steyr a USO
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od mandy » 19 led 2014 23:25

Pravidla bych spíše čerpal odtud http://www.fieldtarget.cz/reporty/pravi ... a-hft.html resp. odtud http://www.fieldtarget.cz/reporty/pravidla.html, protože to co tam má Aleš, řekněme neodpovídá realitě. Nic to ovšem nemění na tom, že je to jeho závod a on rozhoduje. Na druhou stranu si myslím, že jistá míra přiblížení realitě by nebyla na škodu.
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od ranovak » 19 led 2014 23:32

Lukáš (radlukaj) - to s tou rukavicí se netýkalo jen tebe, ale asi všech kdo ji měli (vč. mojí maličkosti).

Na druhou stranu mi bylo kýmsi vysvětlováno, že položit si ruku na zem můžu jen když bude bez rukavice, o čemž není zmínka ani v jedněch pravidlech.

O pořadí sklopek není nikde ani zmínka ani v Kubajzovo pravidlech a to jsem byl v PB za to důrazně kárán, že střílím systémem bliží - vzdálenější, což mi také kdosi na první kryse poradil. Takže možná je to zvykem v Polsku, ale osobně nevidím důvod, proč by na pořadí sklopek tak moc záleželo. Stejně se nikde výsledky střelby v ČR podle jednotlivých stanovišť neuvádí (na rozdíl třeba od polských výsledků - tam to pak chápu). Ale to už začínáme být OT a nerad bych to pořádání nějak Alexxovi zprotivil!
Uživatelský avatar
Laponec
Příspěvky: 254
Registrován: 16 pro 2013 20:26

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Laponec » 20 led 2014 07:18

Nebo tohle : dvě vteřiny před výstřelem jsem byl pokárán, že hrubě porušuju pravidla seřizováním botky pušky během soutěže. V té chvíli to mohla být zajímavá informace ale už méně korektní / pravidla tohoto závodu jsem tímto neporušil / a ve vztahu k Alešovým pravidlům i mimo mísu.
Krom toho jak správně píše Ranovak, tak v leže na loktech nestřílel nikdo, tedy pravidla tohoto závodu porušilo 100% střelců.
Já to chápu tak, že Alexus i Kubajz mají svoje pravidla, která platí jenom na jejich soutěžích a pokud pojedu omylem třeba do Polska, tak si proštuduju jejich polská tamní pravidla HFT.
Kdyby se v CZ měla plně převzít mezinárodní uznávaná HFT pravidla, paralelně by musely přijít mimo jiné i pravidla pro stavbu drah. Pochybuji, že v Polsku, UK atd. si soutěžící staví dráhy s dálkoměry :) .
Anschutz 1907/pažba1918 + NSD 10-50x60 Nato
Suhl 150/061 / custom BR pažba + Sightron SII 36x44 BR
Walther LG300 Dominátor + Sightron SIII 10x42
Nečlen a tedy nesponzor fi. CAFTA.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Martin K » 20 led 2014 08:25

2Laponec
Budeš se možná divit, ale staví :D . už jsme tu jednou na toto téma diskuzi vedli, vzpomínáš? nedovedu si představit cca 6 lidí, co by pro ostatní vyměřili dráhu a pak se koukali a nemohli sami střílet... a tak je to i v Polsku, ba dokonce i v Anglii na MS :wink:
co se týká pravidel, tak Kubajzz jede podle mezinárodních pravidel, dráhu má postavenou též podle pravidel ( pokud to zrovna Mandy nezvrtá a nedá 18mm KZ na 7,5 metru :lol: ). To že Aleš ty pravidla sprznil, načmáral si tam co ho zrovna napadlo když seděl u počítače, za to nikdo nemůže- sám se těmi vlastními pravidly neřídí ( smazal bych je a dal místo nich odkaz na anglický ) :lol: . pokud se to jmenuje HFT, střílel bych to jako HFT. pokud se to bude jmenovat např. AHFT ( AlexxxusHunter.... ) pak by bylo na místě si ty jeho pravidla prostudovat. ale třeba ten bod č.4 je vážně nesmysl :lol:
vezmi si, že pojedeš hrát třeba fotbal ( nebo cokoliv jinýho ) někam do Horní Dolní a před zápasem budeš studovat, jestli náhodou nemají pravidla jiná než oficiální? jestli třeba aut nekopou, nebo nemůžou hrát rukama? to je asi blbost ne? :D
Naposledy upravil(a) Martin K dne 20 led 2014 08:40, celkem upraveno 1 x.
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od Martin K » 20 led 2014 08:39

ranovak píše:A jestli jsou platná tato pravidla na Alexxových stránkách http://www.alexxxus.cz/HFT-ceske-hunting-field-target
Tak mne zarazil zejména bod č.4: "...Střelba v leže znamená toto, je možné střílet v leže ovšem za dodržení podmínky, podložky se ruce mohou dotýkat jen v loktech, nesmí být stříleno s oporou o ruku či rukavic."

A teď si sáhněte do svědomí, kdo z té první desítky to dodržuje...
porovnej Alešovi pravidla a Kubajzzovi pravidla, a hned poznáš, která jsou platná pro HFT :wink:
ranovak píše:Na druhou stranu mi bylo kýmsi vysvětlováno, že položit si ruku na zem můžu jen když bude bez rukavice, o čemž není zmínka ani v jedněch pravidlech.
to je samozřejmě blbost. to by mě zajímalo, kdo ti to řekl :D ?
ranovak píše:O pořadí sklopek není nikde ani zmínka ani v Kubajzovo pravidlech a to jsem byl v PB za to důrazně kárán, že střílím systémem bliží - vzdálenější, což mi také kdosi na první kryse poradil.
možná se to v Kubajzzových pravidlech nepíše ( nevím, nijak detailně jsem je nestudoval ), ale vím jistě, že to říká vždy před závodem na poučení! střílí se nejprve levá a pak pravá sklopka, pokud jsou v zákrytu za sebou tak až potom přichází na řadu pravidlo bližší a následně vzdálenější sklopka...
ranovak píše: Ale to už začínáme být OT
tady jsme na Chatu, tady můžem plácat co chcem :lol:

Každopádně, buďme rádi, že Aleš ty závody pořádá! :wink: A kamarádi, mějme se rádi :lol:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Druhá Mražená Krysa 18tého ledna 2014

Příspěvek od PEPAN » 20 led 2014 10:02

To sem žil v domění že Alešova krysa je poslední pohodové střílení ze vzduchovky :cry:
aby ste se z toho nepo... R.I.P. Česká sklopka :evil:
Nebo tohle : dvě vteřiny před výstřelem jsem byl pokárán, že hrubě porušuju pravidla seřizováním botky pušky během soutěže. V té chvíli to mohla být zajímavá informace ale už méně korektní / pravidla tohoto závodu jsem tímto neporušil / a ve vztahu k Alešovým pravidlům i mimo mísu.
:shock: :roll:
Nejde!Prostě NNe
Odpovědět