drevene strenky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

majk59
Příspěvky: 89
Registrován: 18 říj 2005 12:05
Bydliště: Jihlava

dřevěné střenky

Příspěvek od majk59 » 20 říj 2005 21:57

Hoši,nevíte náhodou,kdo dělá a nebo kde se dají koupit dřevěné střenky na pistoli.Konkrétně na CZ75B.Dík


Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 21 říj 2005 08:09

Zkus toto :www.zmoray.cz
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 21 říj 2005 12:44

Možná je taky mužou mít v podn.prodejnách CZ http://www.czub.cz/index.php?p=22&lang=cz
Balda
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

Jdou i vyrobit

Příspěvek od solory » 23 říj 2005 20:22

každý druhý truhlář Vám je vyrobí, otázka je, za jakou cenu. Originál od CZUB začínají na 750Kč, dělaj je na CNC, truhlář jen ručně a dopasuje na pistoli a ruku.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Dřevěné střenky

Příspěvek od vito » 07 pro 2005 13:35

Na všechny svoje krátké zbraně /pistole i revolvery/ jsem si dřevěné střenky dělal sám, není to při troše pečlivosti velký problém. Chce to čas a základní kutilské vybavení. Podstatný je druh použitého dřeva. Dát si tu práci a střenky udělat bukové se nevyplatí. Nevypadá to pěkně. Mě se nejvíce osvědčila kořenová oliva dovezená z Řecka anebo alespoň barevné dřevo z peckovin.
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od solory » 07 pro 2005 18:38

tak tak...
Buk není pravá volba. Trnka se mi docela osvědčila, se záběhem běli je opravdu slušná, ořechové má každý, efektně vypadala kořenice břízy.

na ČZ 75 - do vyhoblovaného hranolku ( 2x předpokládaná tloušťka) horní ruční frézkou (pro více kusů je lepší šablonka) po rysce dle originálu střenky vyfrézovat výstupek na vnitřní části střenky (blíže ke dlani, pak hodně kulatí) . Po-té hlouběji hlavní tvar a vybrání, co zapadá do výřezu v rámu zbraně a skoro se dotýká zásobníku. nakonec obvodový tvar. Hranolek se středem prořízne a máte dve střenky bez vnějšího opracování. Chybí vyvrtat otvor na jistící šroub, řezbářským dlátem (kozí nožka) vybrat v přední části vnitřní strany drážku pro zasunutí do rámu, půlkulatým dlátem (nebo přímou bruskou) vybrat zakulacení ve výstupku u dlaně aby střenka sedla na rám i na vrchu a dole a máte hotovou vnitřní stranu. teď už jen vnější a to je pouze práce s pilníkem, nebo bruskou. pokud moooooc chcete se odlišovat, tak i reliéf není zlý.
první trvá tak 4 hodiny, další jsou rychlejší, pokud máte šablonku a cvičný rám pro dopasování jde to celkem rychle.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 úno 2006 14:16

Taky jsem se o něco pokusil. Tak se do mě můžete pustit s kritikou, budu rád.

Ještě to není hotové, pořád se nemohu rozhodnout o povrchové úpravě, poraďte.
Je to z dřeva třešně s krásnou kresbou, ta vynikne až po povrchové úpravě, je vidět zezadu.
Stačil na to pilník a čelní bruska.
Dělal jsem jen tvar, broušení, otvory a závit. Rytinu jsem nedělal, to bych nezvlád - ještěže je máti výtvarník (díky mami :lol: :lol: ).
Přílohy
Střenky_perkus2.jpg
Střenky_perkus1.jpg
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 úno 2006 14:18

Takhle to vypadá na zbrani. Ještě se tomu musí trochu upravit hrany.
Přílohy
Střenky_perkus5.jpg
Střenky_perkus4.jpg
Střenky_perkus3.jpg
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 20 úno 2006 15:38

Hm, strenky jsou pekne, ale to zelezo je hezci.
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od solory » 21 úno 2006 15:46

pěkné, jen to není třešeň ale trnka
icq: 126629501
www.solory.wz.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 úno 2006 16:29

Jak to poznáš?
Mám zato, že je to třešeň, je to od známého co ji tenkrát skácel na zahradě a pak to postupně pálil. Byl jsem pak u něj a rozsekával jsem ty špalky abych viděl kresbu. On se jenom smál, prý jenom ať pokračuju co nejdýl. :lol: Tohle byl zrovna takový hnusný zdeformovaný špalek, co z něho rostla větev - ty jsou nejlepší.
Ale když o tom tak uvažuju, je to už pár let, mohla by to být i švestka, měl tam kdeco. Doma na půdě už schovávám jen řezy a mám tam všechno možné - švestku, třešeň, meruňku, vlašák (na ten se obzvlášť těším až vyschne, má dvoubarevnou kombinaci) atd. Pokud to nemá kůru tak se mi ta švestka s třešní plete.

Co bys poradil na povrch?
Lněný olej + šelak? Nebo je něco lepšího?

Švestku mám na té 52-ce.
Přílohy
cz52.jpg
perdix

Příspěvek od perdix » 21 úno 2006 18:27

Taky bych se asi přikláněl k tomu, že se jedná o dřevo švestky případně morušovníku, akátu...
Třešeň vypadá trošku jinak a hlavně má obvykle ve dřevě typické prasklinky. Ale chtělo by to vidět na vlastní oči, to bych to určil přesně. Můžu se i mýlit.
Každopádně ty střenky - krásná práce!
Přílohy
svestka.jpg
morusovnik.jpg
akat.jpg
perdix

Příspěvek od perdix » 21 úno 2006 18:30

Ještě na doplnění ta třešeň...
Přílohy
tresen.jpg
solory nepř.

Příspěvek od solory nepř. » 21 úno 2006 20:00

k povrchovce, pokud máte čas, peníze a zbraň JEN na výstavu tak určitě šelak. Šelak rozhodně není povrchovka pro soli, pot, vlhko.... zkrátka nic pro používání a namáhání v rukách, musí se uržovat, oživovat... prostě prakticky k ničemu, dokud jej nedáte na kus nábytku, tam je nepřekonatelný (i cenou).
Pro pažby používám jen dvě:
- polyuretan (nebo hóódně dražší ale 100% dokonalý epoxid) stačí parketol vodou ředitelný, ale vytváří silnou vrstvu lesklou jak psí kulky a vélmi odolnou.
- tvrdé vysychavé oleje, nebo směsi olejů, či vosků - povrch se dá částečně "naleštit" (hlavně u vosků)
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 21 úno 2006 20:38

Já bych řek, že je to višeň obecná, jak mi pomologové říkáme : Prunus cerasus ! :lol:
Na povrchovku pistolové pažby doporučuji HOPPES Boiled linseed oil! Náš normální lněný olej je možná to samé, ale nerad vynalézám, co už je vynalezeno. Malou lahvičku mám už asi 5 let a ještě mi na pár let vystačí!
Odpovědět