Dreslerovy flobertky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 29 pro 2022 08:12

To je výhoda při objednání přímo od výrobce, taky jsem ukecala pana Dresslera při objednávání Cobry na nenší slevu, když jsem mu vysvětlila že jsem studentka :oops:
Nevím, jestli má význam tak dlouá hlaveň, moje Cobra má hlavně dlouhé 81 mm a s přesností jsem velmi spokojená. Střílím na 10 - 20 metrů, pokud chce někdo na větší vzdálenost, tak se to asi vyplatí.


Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Balt
Příspěvky: 40
Registrován: 04 pro 2017 09:43

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Balt » 29 pro 2022 09:06

Každý milimetr hlavně navíc je dobrý, je potom lepší přesnost ale i vyšší rychlost střely a tedy i energie. V tomhle drží King Cobra prim, má nejdelší hlavně vrtané a drážkované přímo do bloku hlavní, takže jsou těsně u sebe. Ostatní výrobci, ať je to Detonics nebo RM Metal dělají dvouhlavňové bloky tak, že do hlavňového bloku vyvrtají velké díry, do kterých vloží hlavně kruhového průřezu. Potom jsou ty hlavně daleko od sebe a to má nepříznivý vliv na přesnost střelby. Proto je King Cobra překonává v přesnosti.
King Cobra, Fox Special, Kozumplík ZEP 6
Frantisek69
Příspěvky: 53
Registrován: 22 črc 2007 20:53
Bydliště: Nitra-Slovensko

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Frantisek69 » 10 úno 2023 09:21

Dobry den, tiez som bol pred dvoma rokmi majitelom Dresslerovej pistole Black Fox zo 125mm hlavnou.Rok som ju pouzival a nasledne predal.Presliel nejaky cas a pan Dressler zostal stale jediny ktory vyraba flobertove pistole tak po skusenostiach s mojou prvou pistolou od neho, kupil som si znova tu istu pistol Black Fox.Aj ked som mal nejake vyhrady k jeho pistoliam uz som vedel ako ich odstranit.Vsetko som si vyskusal na pistoli ktoru som mal ako prvu.Vsetci tu ospevujete pistole pana Dresslera je fakt ze maju hodne kladou ale ako skoro kazdy vyrobok aj nejake zapory.Klady- je to krasna remeselna praca nepostrehol som na tejto pistoli nejake stopy po obrabani po rozobrani a zvonku uz vobec.Druha perfektna vec je spustovy mechanizmus, po prelesteni stycnych ploch si tento mechanizmus uz nevizaduje ziadne upravy.Tretia dobra vec je zaistovaci mechanizmus bolo treba malinko prelestit prednu cast luciku,cize tu cast ktorou sa odistuje a sklapa hlaven.Malinko drhla o spodnu cast luciku ale fakt maminko.Vypocet kladou sa skoncil.To je moj subjektivny pocit,kazdy to moze vnimat inak preto ze vsetci nie sme rovnaky.Mne osobne sa na tejto zbrani nepacia dve veci.Prvou su pazbycky su uzke a kratke.V podstate sa drzia iba dvoma prstami a to nieje zrovna idealne.Aj hrubka je iba 25mm.Pazbicky ako take sa mi stracaju v ruke.Takze som predlzil o 15mm telo pistole pre treti prst a vyrobil nove drevene pazbycky.Po namontovani na pistol sa uchop zvecsil zo 25mm na 35mm a teraz sa daju pohodlne drzat vsetkymi troma prstami.A to je velmi dolezite lebo spravne drzanie je polovica uspachu v terci.A druha vec je 7,5J ale zato pan Dressler nemoze.Ale ma to vpliv na presnost.Vecsina z vas ma tieto flobertky v tejto sile 7,5J.Aj ked teraz sa daju kupit tieto zbrane aj v plnom neobmedzenom vykone ale treba ich zaregistrovat na policiji.
Frantisek69
Příspěvky: 53
Registrován: 22 črc 2007 20:53
Bydliště: Nitra-Slovensko

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Frantisek69 » 12 úno 2023 13:23

A toto je nastrel na 10m v sede a podoprete predpazie z mnou upravenej pistole od pana Dresslera.Oci uz tak nesluzia ako pred 30-timi rokmi a ruka sa uz tiez trochu chveje.Takze tieto upravy som sa rozhodol urobit aby som bol lepsi v terci ako strelbou z volnej ruky.Na strelbu v zhrade to je idealne.Na nosenie by som puskohlad odmontoval aj s pridavnou pazbou a bolo by to vyriesene.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Arcturus » 12 úno 2023 19:23

Na rovinu - ta sestava pistole, opěrka, puškohled je prostě hnus, ale účel světí prostředky a výsledek stojí za to. :)
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 13 úno 2023 07:49

Puvodne pekna zbran napadena kutilem....smutny to vyjev nejen ve zbranich
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od cernunos » 13 úno 2023 10:16

To je upřímně opravdu těžko koukatelný počin . Ale chápu tu vizi a účel , jakého to mělo dosáhnout. Ono kdyby totiž pan Dressler a vůbec i ostatní výrobci, zkusili "postavit" něco co se nebude jen ztrácet v ruce, co bude mít kvalitní terčovou hlaven, a co bude pořádně trefovat, tak by pak kutily nemuselo nutit nic k takovým přestavbám... :roll:
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od skagerak » 14 úno 2023 10:08

Tohle forum je plne fotek kdy se nekdo pokusi vice cien uspesne poritdit pistoli a udelat karabinu (vetrovky, co2 ...)
Tohle moc nevybkcuje.

Navic moc nechapu, proc zbran která se hodi jen na zabavnou /sportovni strelbu ma design blize necemu na skryte noseni (viz cernunkos)
Frantisek69
Příspěvky: 53
Registrován: 22 črc 2007 20:53
Bydliště: Nitra-Slovensko

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Frantisek69 » 14 úno 2023 15:06

Toto forum som si presiel tiez a nenasiel som plno fotiek pistoly ktore by chcel ich majitel prerobit na karabiny alebo to aj prerobil.To za prve a za druhe ako mozes napisal taku hlupost ze flobertova pistol prerobena na karabinu cize ma puskohlad alebo kolimator a este aj pridavnu pazbu a v tvojom ponimani to je zbran co pripomina zbran na skryte nosenie.Zbran na skryte nosenie je mala,skladna aby sa vobec dala nosit sryte.A pre objasnenie neviem co ti nieje jasne na tom ze si neikto preroby svoju pistol na karabinu tym ze na pripevni pridavnu pazbu.Uz podla nazvu pridavna pazba ta sa pridava kvoli jedinej veci,kvoli presnejsej strelbe vid moj nastrelny tercz takto upravenej pistole.Ako priklad Steckyn,K08,C96 apodobne.Na vlakne Alexxus zas velmi pekne pridavne pazby na Co2 zbrane.A tieto zbrane niesu urcene na skryte nosenie ale na zabavnu strelbu na zahrade alebo na podobnom mieste.
mvoracek
Příspěvky: 165
Registrován: 16 úno 2011 10:41

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mvoracek » 19 bře 2023 13:23

Ono záleží hodně na tom, jak máš velkou ruku. Já mám středně velkou a dresslerovky mi padnou do ruky tak akorát. Před měsícem jsem si konečně od pana Dresslera pořídil vytoženou King Cobru s hlavněmi 105 mm, sedí mi v ruce perfektně a ovládání na jedničku, krásně zpracovaná. Konečně je hezké počasí a teplo, začíná nám střelecká sezona, tak jsem ji poprvé pořádně vyzkoušel na střelnici. Přikládám foto nejlepší výsledek na 25 m 10 ran špičkami.
KC 1 8.JPG
KC2 8.JPG
Dresslerovky, ZKM 451
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Arcturus » 19 bře 2023 18:50

Stříleno ve stoje z volné ruky?
mvoracek
Příspěvky: 165
Registrován: 16 úno 2011 10:41

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mvoracek » 19 bře 2023 19:49

Stříleno v seďe s oporou, jsem už starší člověk a zkouším zbraň a ne sebe :) Musím ještě podotknout, že King Cobra vzbudila všeobecný zájem a šla z ruky do ruky, střelci chválili kvalitu zpracování i překvapivě dobrou přesnost.
Dresslerovky, ZKM 451
Frantisek69
Příspěvky: 53
Registrován: 22 črc 2007 20:53
Bydliště: Nitra-Slovensko

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Frantisek69 » 20 bře 2023 06:49

King kobra sa mohla strelcom na strelnici pacit ale ktory z nich by si ju aj kupil?Pises ze podla toho aku mam ruku tak sa aj drzi tato pistolka.Je jedno aku mas ruku moze to byt aj ruka dievcenska aj tak sa da tato pistolka chytit iba dvoma prstami za prve a za druhe je moc uzka je vidiet ze si nedrzal v ruke ziadny iny revolver.Ale hlavna vec ze sa ti paci a ze si snou spokojny.A co uz teraz,keby ze sa ti aj napaci je to proste jedno.Prajem ti pekne zazitky s tvojou novou pistolkou.
mvoracek
Příspěvky: 165
Registrován: 16 úno 2011 10:41

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mvoracek » 20 bře 2023 10:55

Tohle je pistole do kapsy, proto ta rukojeť nemá obří velikost, stejně jako Black Fox, který jsi následně upravil prodloužením rukojeti. Nechápu, proč sis nepořídil Fox Special, který má o hodně větší rukojeť a ještě si můžeš vybrat její tvar, anatomickou nebo klasickou. Ten se hodí nejlépe na terčovou střelbu a nemusel jsi dělat žádné další úpravy. I když musím pochválit výsledek na tvém terči, dresslerovky prostě střílí přesně, vzhledově jsi to promiň slušně řečeno domrvil, hezké to není.

Odkaz na Fox Special s velkou rukojetí:

http://www.dresslerjiri.cz/pistole%20FOX%20SPECIAL.htm
Dresslerovky, ZKM 451
mirekd
Příspěvky: 164
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mirekd » 21 bře 2023 10:45

Jasně, Fox Special má velikou rukojeť, mám tlapu jako medvěd a vejdou se na ni všechny prsty včetně malíčku :) nechápu tu úpravu když sis mohl v nabídce flobertek pana Dresslera vybrat rovnou flobertku s velikou rukojetí. Nabízí malé derringery i pistolky a taky velké pistole na terčovou střelbu, jen si správně vybrat :D Asi touha po kutilství zvítězila, udělat z Davida Goliáše :x
pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
Odpovědět