Dreslerovy flobertky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Adler A
Příspěvky: 275
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Adler A » 07 dub 2022 14:21

Ale aby si to někdo zase špatně nevysvětlil, že může plnotučnou floberkou pálit na všechny strany a že se nemůže nic stát! Pokud má delší hlaveň, dosahuje energie kolem 50 Joule a potom dokáže vážně zranit nebo i zabít tak je opatrnost na místě.


CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Blanka
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 07 dub 2022 22:48

therion píše:
07 dub 2022 13:44
Ano vicerana zbran .22 muze byt. Ale jednoranna flobertka toho opravdu moc nezmuze.
https://www.valka.cz/10576-Mytus-zastavujiciho-ucinku
Právě proto jsem si objednala dvourannou Cobru. Dvě rány jsou více než jedna :D Ale budu s ní hlavně střílet na zahradě do terče a na plechovky.
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od skagerak » 08 dub 2022 09:14

Prosimtě už dost, ať nikoho neinspiriješ...
Blanka
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 08 dub 2022 13:20

My si tykáme? Nepamatuji se, že bych vám to někdy dovolila. A přestane mě buzerovat, já se jen chtěla něco dozvědět o přesnosti a energii King Cobry, co je na tom špatného? Vy tady na vlákně o flobertkách propagujete a vnucujete mi perkusní kompakt a ještě mě budete okřikovat a zastrašovat? Ostatním děkuji za užitečné informace ale vy už mi dejte pokoj, laskavě mě vynechte.
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Mini Me » 08 dub 2022 19:05

Prehnana reakce :) Zalezi s jakou intonaci v hlase se to vyslovi a kdyby prikazoval,tak pouzije vykricniky, takhle je to vice jako prosba :)
No ale „I muži mají své dny“ ... :wink:
Blanka
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 09 dub 2022 10:17

Ani bych neřekla. Kybyste viděl, co mi zde píše a jakým způsobem do SZ on a někteří jiní, tak by jste pochopil, že jsem se už musela ohradit.
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od skagerak » 09 dub 2022 13:32

Omlouvám s všem za tento dlouhý post, a prosím moderátory aby to zde bylo ponecháno.
Blanka píše:
08 dub 2022 13:20
My si tykáme?
Tykání je na internetových střeleckých forech běžným("defaultním") způsobem oslovování. Není myšleno jakkoliv urážlivě a nechápu to jako prohřešek proti zdvořilosti/etiketě a td. pokud někdo dá najevo že mu vyhovuje vykání, budu to pokud možno dodržovat, ale neodpustím si poznámku, že Vám bylo jinými "tyknuto" vícekrát aniž byste se vůči tomu ohradila natož takto nepřiměřeně.
Blanka píše:
08 dub 2022 13:20
Vy tady na vlákně o flobertkách propagujete a vnucujete mi perkusní kompakt
Nemyslím, že bych někomu vnucoval perkusní kompakt, nebo ho propagoval, ale bylo pochopitelné kdyby byla perkusní zbraň zmíněna jako alternativa, nicméně spíše propaguji ZP a něco "normálního".
Blanka píše:
08 dub 2022 13:20
..a ještě mě budete ...zastrašovat? ...
Nezatrašoval jsem Vás, takže za toto lživé dehonestující a urážlivé obvinění očekávám omluvu (stejnou formou).
Blanka píše:
09 dub 2022 10:17
Ani bych neřekla. Kybyste viděl, co mi zde píše a jakým způsobem do SZ on a někteří jiní, tak by jste pochopil, že jsem se už musela ohradit.
Pokud Vás zastrašuje někdo jiný, tak to řešte s dotyčným a mne v této souvislosti prosím nezmiňujte. Pokud je to "přes čáru" tak řešte případně i s pomocí PČR...
Tedy opět i za tuto nepravdivou urážku očekávám omluvu.
SZ komunikaci přikládám, nechť si může kdo má zájem udělat obrázek o tom zda li to co jsem Vám napsal do SZ bylo urážlivé či zastrašující (původně jsem to napsal do fóra, SZ jen z důvodu OT).

Vzhledem k tomu, že tu určitým způsobem propagujete nesmysl - nošení flobertky pro účely obrany. Mohu na to reagovat a budu na to reagovat, krom ekonomické nesmyslnosti (ale každý, ať se svým majetkem nakládá jak uzná), jede i o to, že je to životu nebezpečné, a svědomí mi nedovolí neodrazovat od takového počínání další osoby (které by tak z neznalosti mohli pod vlivem čtení tohoto vlákna učinit.)
Vás zjevně neodradím, a dovoluji si naznačit i domněnku, že je to trochu jinak...

zde přiloženo SZ:
flobertka na obranu vs. ZP a td
Odesláno: 18 říj 2021 18:35
Od: skagerak
Příjemce: Blanka

z vlákna to bylo smazáno, dejme to mu ze pro OT ale když už jsme to psal tak posílám

"
Blanka píše: ↑14 říj 2021 10:04
ZP ještě nemám a asi ani nechci útočníka zabít, spíš jen postrašit, odradit od útoku a zahnat. A na to mi právě přinde dvouranná flobertka s výkonem 37 J vhodná. On uvidí zbraň, uslyší ránu a zbolí ho to tak uteče. A když to nebude stačit, vysřelím podruhé.
omluva moderátorům i ostatním z OT ///Blanka konec///

a co když nebude stačit ani podruhé? ..... věřme tomu, že to má skutečně výrobcem udávaný výkon, ale pořád to není moc, a navíc máš jen 2 pokusy....

nechci panu výrobci kazit obchody, věřím že dělá povedené kvalitní i pěkné zbraně. ale pro obraný účel fakt asi řešit jinak

čistě ekonomicky

cena king cobry 16900Kč

cen zbrojního průkazu cca :

100 přihl.
600 kom.
1200 střel.
2x700 dvě skupin
600 dejme tomu za doktora a fotky

jsme na cca 3900
k tomu něco na přípravu - to může být od nuly do tisíců ale počítejme 1500 (kdybys do fóra napsala kde se vyskytuješ někdo jistě poradí kde se v tvém okolí připravit - nemáš-li na to sama někoho)
tedy 5400Kč

takže z rozpočtu na flobertku ti zbývá 11500Kč na zbraň
a z to se dá něco slušného pořídit
pokud je nějaká potřeba šetřit útočníka, lze řešit revolverem kde první na řadě bude "poplašná" /"slzná"/ broková/gumová/ dle chuti, názoru a vlastního přesvědčení
"2" celoocelový revolver se sežene klidně do 7 tis takže zbývá něco málo na střelivo a potrénování

pokud je objektivní důvod proč ZP není možný tak spíše poohlédnout po perkusním derringeru ....(třeba i moderní konstrukce jako gladiator...)

nicméně lze uznat, že ne každý nákup zbraně musí být vždy veden racionální úvahou

a taky třeba ty příspěvky mají úplně jiný cíl...
mvoracek
Příspěvky: 164
Registrován: 16 úno 2011 10:41

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mvoracek » 09 dub 2022 14:09

Nechcete toho už nechat? Koho myslíte, že ty vaše výlevy zajímají? Tohle je vlákno o flobertkách, konkrétně o Dresslerovkách, tak se prosím držte tématu a neřešte si tady osobní věci. Jinak zveřejňovat zprávy z SZ je dost nevhodné a tykat dámě pokud si to nepřeje je společensky nevhodné.
Dresslerovky, ZKM 451
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od skagerak » 09 dub 2022 14:22

SZ ať to tedy již neplevelím...
blazejiček
Příspěvky: 2
Registrován: 09 dub 2022 17:54

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od blazejiček » 09 dub 2022 18:21

Ahoj, před deseti dny jsem si ze Křtin dovezl dvouhlavňovku Cobra (klasickou). Ač mám ruce jak "lopaty", dobře se drží a je přesná - doporučuji!! U p. Dresslera jsem si prohlédnul jeho výtvory od Vosy přes Buldoka po Foxe. Jakmile našetřím, ještě objednám Foxe z prodlouženou hlavní. Na střelbu na zahradě super. A pro Blanku (promiň že ti tykám, táhne mi 67, tak snad mohu) tvoje budoucí King Cobra ti udělá radost. Je vhodná nejen do plechovek.
Blanka
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 10 dub 2022 10:41

Ahoj, mě tykání nevadí od lidí, kteří se ke mě chovají přátelsky :) Já si nakonec objednala také Cobru, je menší a lehčí než King Cobra ale také o 3000 levnější, což pro mě není zanedbatelné. Vzhledem k vašim příznivým referencím se na ni moc těším, pojedu si pro ni v květnu :) nemohu se dočkat :D
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Balt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 pro 2017 09:43

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Balt » 11 dub 2022 02:41

Já zase pošilhávám po maličkém derringeru Vosa. Má s tím někdo zkušenost, jak to střílí a podobně?
King Cobra, Fox Special, Kozumplík ZEP 6
Adler A
Příspěvky: 275
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Adler A » 11 dub 2022 14:32

Je velmi malý, lehoučký. Petka se s ním dá trefit na 5-10 m, má hlavně jen 40 mm dlouhé, víc od něj nečekej. Krásný kousek do sbírky.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Fanoušek
Příspěvky: 7
Registrován: 11 dub 2022 17:43

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Fanoušek » 11 dub 2022 18:34

Dobrý den.Zdravím příznivce flobertek od pana Dresslera.Již 30 let vlastním zbr.průkaz sk.E.Jelikož mě nebaví jezdit na střelnice,protože si chci zastřílet na zahradě nebo v garáži,rozhodl jsem se zakoupit flobertku King Kobra od pana Dresslera,o které se domnívám,že splňuje podmínky uživatelů pro občasnou rekreační střelbu.Míním také,že cena folbertky je vzhledem k použitým materiálům adekvátní ve srovnání s ostatními výrobky na českém trhu.Dále si velice cením toho,že pan Dressler neprovádí žádnou masovou výrobu svých produktů.Flobertu jsem si objednal na květen 2022.Majitelů této zbraně se chci optat,jaké je vhodné střelivo do této floberty ,případně,jaké mají poznatky s touto zbraní . .Děkuji za vaše vyjádření k tomuto tématu.
Balt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 pro 2017 09:43

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Balt » 12 dub 2022 13:19

King Cobra si rozumí dobře s náboji s kuličkou i se špičkou. Kuličky se hodí dobře na střelbu na kratší vzdálenosti, tak do 25 metrů. Se špičkami, které mají větší rychlost a energii, lze přesně střílet na 30 až 40 metrů, střela tolik nepadá, má ploššĺ dráhu letu.To platí o to více teď, u kategorie C-1. Na str. 128 se můžete podívat, jak střílí King Cobra na 10 a 25 metrů a jaký má střela účinek na dřevěnou desku. Jinak je moc hezky zpracovaná a taky je to limitovaná serie pouhých 100 kusů. A jak už to u limitek bývá, cena je vyšší než u běžné hromadné výroby. Tohle je určeno především pro sběratele, získají vzácný kousek do sbírky.
King Cobra, Fox Special, Kozumplík ZEP 6
Odpovědět