Dreslerovy flobertky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 05 dub 2022 13:57

Perkusní kompakt nechci, protože s ním musím na střelnici, floberkou mohu trénovat na zahradě.


Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 357
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 05 dub 2022 16:41

Rec je o sebeobrane. Volnocasova strelba je jina kapitola.
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od drát » 05 dub 2022 17:00

cernunos píše:
05 dub 2022 11:28
Nechci se tu nikoho dotknout ale velice to vypadá na cílenou reklamu tady na dresslerovky , nevim, možná to přijde jen mě , ale jsou tu fráze ála to už je dost silné i na obranu ,které se opakují a je to takové účelové.... :roll:
A mimochodem než investovat otřesných 18 tis do King Cobry a nedej bože navíc na obranu, tak si určitě radši koupím nějaký kompaktní perkus, který bude výkonově někde totálně dál a hlavně za poloviční cenu. Takže asi tak :D
A Ty vlastníš nějakou Dresslerovku ?
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Balt
Příspěvky: 40
Registrován: 04 pro 2017 09:43

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Balt » 05 dub 2022 22:51

Většinou ti, co Dresslerovku viděli tak leda z rychlíku a mají zkušenosti jenom se zinkovými floberkami co v kategorii C-1 dosahují sotva 20 J mohu pochybovat. Dnes jsem zkoušel, kolík se zarazí špička vystřelená z pistole Fox Special s 250 mm hlavní do trámku ze smrkového dřeva a naměřil jsem 39 mm. Zajímalo by mě, jak hluboko by šla z 20 Joulové Alfy, nezkoušel někdo?
King Cobra, Fox Special, Kozumplík ZEP 6
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od skagerak » 05 dub 2022 23:58

cernunos píše:
05 dub 2022 11:28
Nechci se tu nikoho dotknout ale velice to vypadá na cílenou reklamu tady na dresslerovky , nevim, možná to přijde jen mě...
Nejen tobe, taky mam ten pocit,... jinak si to vysvetlit moc nedovedu... porizeni ZP a kver se do te ceny vleze a na obranu je to uplne jinde... ale to tu nema cenu vysvetlovat...
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 357
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 06 dub 2022 06:56

TO: Balt

20mm
mvoracek
Příspěvky: 165
Registrován: 16 úno 2011 10:41

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mvoracek » 06 dub 2022 07:22

Zkoušel jsem to s Alfou 6 " - nábojema se špičkou se zarazila střela cca 13 mm do desky z měkkého dřeva.
***
V kat. C1
Dresslerovky, ZKM 451
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 357
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 06 dub 2022 08:33

Obecne se pri prumeru 6mm da brat mm/J do sucheho smrkoveho dreva. Ale uz z principu, ze ono drevo neni pokazde stejny vzorek se da dost tezko tohle posuzovat. Cerstve drevo ma diametralne odlisne vlastnosti od 10 let sucheho prkna nakde z kolny. Stejne tak smrk z kraje lesa ma jine drevo nez strom z prostred plantaze. Pokud uz chcete porovnavat , kupte obycejny bukovy prah ke dverim a na tom testujte. Je vestsi sance, ze se bude testovat na obdobnem materialu. Ale jedine co prinese opravdu pouzitelne vysledky jsou hradla.
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od cernunos » 06 dub 2022 11:28

drát: Jo měl jsem před lety Fox special 200mm v 7,5 J ,nějaká zábava se s tím podnikat dala ale ona pověstná zde tolik chválená přesnost dresslerovek se alespon u mě nedostavovala a to myslím nejsem špatný střelec. Myslím že to bylo střelivem a asi i ještě tou déčkovou variantou hlavně,kdy střela opouštěla hlaven poměrně malou rychlostí a navíc mi vadila celková přílíš subtilní konstrukce ,kde lehkou hlaven dlouhou 20cm rozkmital i sebemenší pohyb ruky i nepatrný povýstřelový ráz. A ten design ,který mi při pořizování Foxky připadal hrozně zajímavý mě později spíš odrazoval a při střelbě nevyhovoval. Osobně bych řekl, že prostě na trhu není bohužel zatím dokonalá flobertka, dreslerky jsoiu sice asi kvalitně vyrobené z oceli ale jsou příliš malé a ergonomicky pro mě nepraktické, Alfa se mi líbí oproti tomu že má konstrukci "dospělého" revolveru, ale páni mistři z Alfy bohužel domršili opět i v C-I verzi výkon, který je stále na půl cesty k plnotučné flobertce a jsou tam časem se zvětšující vůle na falešném bubnu a materiál holt zinek. Za mě prostě nevidím ve výběru flobertek stále kus dotažený k dokonalosti, navíc cena dresslerových pistolek je už fakt vostrá, proto mě tu šokuje ,že si to někdo chválí k obrannému využití, ve srovnání s jinými možnostmi ( Zp a pořádnou devítku nebo aspon ten perkusák Great Gun).Ale každý at si udělá radost čím chce, hlavně když to bude sloužit a bavit... :D
mvoracek
Příspěvky: 165
Registrován: 16 úno 2011 10:41

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mvoracek » 06 dub 2022 12:58

Kdysi jsem měl Alfu v 7,5 J a teď jsem si pořídil plnotučnou, sliboval jsem si od ní velké zlepšení. Ale jak píšeš, je to tak na půl cesty k plnému výkonu. Přesnost je o něco lepší, to se musí uznat. Lépe si s tím poradili pan Dressler a Kozumplík, výkon je zcela jinde. Ale bohužel i cena je někde jinde, oba výrazně zdražili.
Dresslerovky, ZKM 451
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Blanka » 06 dub 2022 18:04

therion píše:
05 dub 2022 16:41
Rec je o sebeobrane. Volnocasova strelba je jina kapitola.
Ja bych chtěla právě něco univerzálního, s čím bych mohla střílet třeba na zahradě a taky bych s tím zastrašila případného útočníka. Nechci někoho zabít, jen odradit, zahnat na útěk. Perkusní kompakt jsem taky zvažovala, ale přítel mě od toho odradil, vysvětlil mi, že nabíjení, vybíjení a čištění je mnohem složitější než u floberky. On má perkusní revolver a to dělá hrozný rány, bála bych se to používat. Čištění úplná věda :) A nechce se mi chodit pokaždé když si chci zasřílet na střelnici.
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 357
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 07 dub 2022 07:23

flobertky uz ze sve podstaty nikoho neodradi. Je proste mala a pokud dobre nezasahnes prvni ranou , bude utocnik oto agresivnejsi. Prebit nestihnes. Flobertka je primarne urcena na salonni strelbu popr na lov drobne zvere a sveho casu byly vyrabeny pistolky pro cyklisty na odhaneni doternych psu. Pokud uz se dostanes do situace, kdy ti ma zbran zachranit zivot musi fungovat na 100% jak psychologicky (varovny vystrel) tak nasledne i fyzicky (stop efekt). Tohle flobka v pritmi nocniho parku a tesneho kontaktu s utocnikem proste nezastane.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od skagerak » 07 dub 2022 11:13

@therion , mas pravdu.
Vybrat flobertku na obranu (zejmena pri moznostech jake jsou) je slusne receno hovadina. Ekonomicky se do ceny vleze porizeni ZP I pouizitelny kver. Ale ve vztahu k nekterym je to marny, je to marny, je to marny...(az se ani nechce verit, ze je to skutecne)

Ale treba tim nekoho od takove pitomosti odradime...
Adler A
Příspěvky: 280
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Adler A » 07 dub 2022 13:27

Je zajímavé, jak se časem mění názory na účinnost ráží. Třeba náboj .22 Short byl původně vyvynut jako obranný právě pro ženy a dívky, má malý zpětný ráz - dodnes se pro něj vyrábí maličký revolver NAA. Z delší hlavně má energii kolem 70 Joule, ale z krátké hlavně revolveru NAA dosahuje jen 35 Joule, což je už srovnatelné s nábojem . 22 flobert (náboje se špičkou). Dnes se náboje .22 Short používají především na sportovní střelbu, na obranu je vhodné použít účinnější, například alespoň. 22 LR. nebo větší ráži.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 357
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od therion » 07 dub 2022 13:44

Ano vicerana zbran .22 muze byt. Ale jednoranna flobertka toho opravdu moc nezmuze.
https://www.valka.cz/10576-Mytus-zastavujiciho-ucinku
Odpovědět