Dreslerovy flobertky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Adler A
Příspěvky: 278
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Adler A » 25 led 2016 14:11

Omylů kterým podléhá bude asi více, mě už to ale celé mírně řečeno nebaví. Raději bych se zde dozvěděl třdba něco nového co se chystá jako novinka k výrobě, něnaké vychytávky, jak Foxku vytunit a podobně.


CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
martk
Příspěvky: 138
Registrován: 21 lis 2009 10:48

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od martk » 25 led 2016 14:50

To už je fakt psycho, já už ty jeho rozsáhlé elaboráty ani nečtu, prosím změnit téma.

Něco zajímavého o flobertkách.
Dresslerovky, Špilas
Karel M
Příspěvky: 74
Registrován: 15 črc 2011 10:25

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Karel M » 25 led 2016 14:50

Zdravím. Možná to sem nepatří, ale nedá mi to. Přecházel jsem asi před pěti roky ze vzduchovek na flobertky a byl jsem rovněž velmi rozčarován co se přesnosti týkalo. Nejsem sice majitelem flobertky p. Dreslera(jak rád bych byl), začal jsem drulovkou, spilbertkou atd. Drulovku jsem chtěl už i reklamovat, než jsem tady na foru dostal radu, a to buď profi střelce, nebo svěrák. Profi střelce nemám svěrák ano. Po těchto zkouškách mi spadla brada a zjistil jsem, že jsem lempl. Zkoušel jsem na 12m a obě flobertky by skutečně byly schopné sestřelovat pet víčka. Já sám pet víčko nedám ani na 6m. Nevím, jestli je dreslerova flobertka nějakým způsobem schopná být upnutá ve svěráku, pakliže ano myslím, že by se spoustě nedoruzumění předešlo.
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od cernunos » 25 led 2016 15:07

J.Dresler: Pravdou je,že mi Foxka netrefovala prostě na flek,sám píšete ,že jste mířil na spodek černého kruhu,to mi nepřijde jako na flek,chci trefovat tam ,kam mířim.Neznal jsem sportovní pravidla míření na terč,na papír mě nudít střílet,takže jsem nevěděl,že se míří někam na spodek kruhu.Jinak mi paradoxně při zvednutí hledí šly střely ještě níže,proto jsem se ho snažil snížit,což ale kvůli jeho konstrukci nebylo možné.No asi jak píšete-moje chyba,měl jsem za to,že je to opačně,když to jde dolu tak hledí se musí zvědnout...Jisté je,že čištění jsem vynechal až těsně před tím,než jsem vám zbran odeslal,a ikdyž se soustřel dost zhoršil,tak ani s čistou hlavní mi to dobře nelítalo.
Ohledně čištění si tedy sypu popel na hlavu,bylo uvedeno doporučení v návodu,no i přesto jsem na rady zde působících proklamátorů vašich flobertek zkusil nečistit,jak psali,není to tolik nutné,no a ono je.Krom toho jste ale sám asi dospěl k názoru,že hlaven pro jistotu na ústí začistíte-přebrousíte,je to vidět a před tím to nebylo.
Nemá cenu nic dál tu řešit(bylo to kompilace mé hlouposti,neinformovanosti,určitou měrou nespokojenosti a nedorozumění,jak jsem psal,s flobkou si rád zastřílím a po stránce výkonu a designu jí nemam co vytknout,ohledně přesnoti je moje horší spokojenost už jen asi můj subjektivní problém),už jen kvůli tomu ,jaké mé příspěvky mají zdá se psychotropní účinek na jisté osoby zde.
Přeji vám pěkný den pane Dresler
Ostatním:Už se nebudu vyjadřovat k výše řešeným věcem,myslím,že se to objasnilo a věci jsou jaké jsou...,každý at si udělá svoji zkušenost ahlavně at sem někdo konečně dá nějaká videa nebo nápady,jak Foxku vytunit,pokud to vůbec lze..... :shock:
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od xpetrx » 25 led 2016 15:47

mířeno je na spodní okraj černých kruhů
Já vidím zásahy na spodním okraji černých kruhů. Co se ti pořád nelíbí? Pěkný soustřel je posunut doleva což si myslím nebude problém seřídit.
A co konkrétně chceš na vytunit?
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
Brok 60
Příspěvky: 78
Registrován: 20 srp 2012 21:52

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Brok 60 » 25 led 2016 16:23

Tož já si též přiložím polínko a zeptám se školených, jestli je normální mířit do sklepa a trefovat přízemí, jak zde píše/ cernunos/. To by jaksi soudruh Zajcev trefil jak se říká hovno, kdyby mířil někam jinam a trefil by majora Königa, ja se praví v pověsti o Stalingradu.
Je mi jasné , že to trochu při střelbě zvedá lauf, ale že, by až tak fest jak tu líčí někteří soudruzi. Ono je být dobré být při manipulaci s kvérem ready a ne oviněny jak koštýř ve sklípku. Flobkam zdar.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od kentan » 25 led 2016 18:19

Hm.. jak to tu čtu, tak jsou patrně někteří "zákaznící", který je patrně nejlepší s díky poslat k milované konkurenci :)
Ten ftip o Roubíčkovi, kterej neví, jestli se ženit a věčně s tím prudí Rabiho, aby mu tento jako řešení doporučil křest (že teď bude otravovat faráře) patrně bude mít nějakej odpozorovanej reálnej základ.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
kreuzdorf
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016 16:17

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od kreuzdorf » 27 led 2016 17:06

Zdravím pánové. Včera jsem si byl převzít novou Fox Special osobně v Křtinách. Pan Dressler mě požádal, jestli můžu poslat nějaký nástřel, takže tak činím a přidávám několik mojich poznámek k Dresslerovkám (mám už 4 kousky). Nejsem žádný čarostřelec, střílím rekreačně perkus, někdy mi to lítá líp, někdy hůř, prostě běžný průměr. První je nástřel ze Speciála na 25m obouruč bez opory. Není nijak vybíraný, je to první nástřel, po 5ti ranách jsem trochu přesouval mířidla doprava. Myslím, že až jí dostanu lépe do ruky, bude to lepší. Další nástřel je FOX200 na 50m. FOXku už mám nějakou dobu, takže na 25m jsem naštvaný, když dám za 8, ale i na 50m se dá slušně trefovat. Já jsem zvyklý střílet "na světýlko", ale na 50m už samozřejmě střela padá, takže je potřeba mířit na střed a to bohužel moc neumím, protože nevidím dobře mířidla. Pro názornost přikládám fotku, jak daleko je 50m. Jinak moje zkušenost je, že naprosto zásadní u Dresslerovek je úchop. Zbraně mají malé pažbičky, to je prostě fakt a styl, nemá cenu o tom polemizovat. Ale o to zásadnější je mít vždy stejný úchop a cvičit to. Nebo to vyřešit jako já a udělat si větší pažbičky, případně si koupit Speciála, kde jsou pažbičky už úplně v pohodě do ruky. Dále, proboha nevěřte nikomu, že není potřeba zbraň čistit, na to snad stačí selský rozum. Střellivo Flobert špiní opravdu hodně. Já po cca 10ti ranách protáhnu lauf (Vždy od komory!!!) bronzovým kartáčkem a nemám problém, oko si odpočine, zalepím terč a jede se dál. Pokud jde o tuning, požádal jsem na Speciálu o vyladění spouště. Už teď je super a s časem se to bude jen zlepšovat. Dále jsem si nechal udělat vroubkovanou mušku kvůli odleskům. Nic dalšího asi nemá cenu "tunit". Tož asi tak, Dresslerovky jsou skvěle zpracované výrobky od českého puškaře, který má svůj styl. Není to žádná hromadná výroba ze zinku apod, proto mají i svojí cenu, která ovšem víc než odpovídá tomu co kupujete. Tak ať to lítá.
Přílohy
DSC_0973.JPG
DSC_0976.JPG
DSC_0971.JPG
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od derringer » 28 led 2016 19:39

Jako lehce poučený laik, bych chtěl vidět, jakou má střela rychlost. Má někdo možnost střelit přes hradla?
Batistuta
Příspěvky: 42
Registrován: 03 črc 2011 23:13
Bydliště: Praha

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Batistuta » 28 led 2016 21:51

Tak už je taky doma :D .
P1160627.jpg
P1160628.jpg
kreuzdorf
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016 16:17

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od kreuzdorf » 29 led 2016 06:26

Viděl jsem jí v Křtinách. Hezkej "kanón" :) Jsem zvědav, jak to bude lítat.
martk
Příspěvky: 138
Registrován: 21 lis 2009 10:48

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od martk » 29 led 2016 09:43

Derringer

Kuličky mají kolem 120 m/s, špičky trochu více....

Batistuta
Jak dlouhou to máš klaveň?
Dresslerovky, Špilas
Adler A
Příspěvky: 278
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od Adler A » 29 led 2016 13:46

Kreuzdorf:
To jsi střílel kuličkama nebo špičkama? Na 50 m?
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
mvoracek
Příspěvky: 165
Registrován: 16 úno 2011 10:41

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od mvoracek » 29 led 2016 16:57

Kreuzdorf::

Co máš na té Foxce za rukojeť, vypadá to moc dobře, to sis dělal sám?
Dresslerovky, ZKM 451
kreuzdorf
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016 16:17

Re: Dreslerovy flobertky

Příspěvek od kreuzdorf » 29 led 2016 18:09

Mě ty špičky z Foxky nějak nechoděj, mám pocit, že víc výkonu je tady spíš na škodu. U Trampa a REXe tenhle problém nepozoruju, ale čím delší lauf, tím dosahuju se špičkama menší přesnost. Vysvětlení neznám, možná moje ruce, možná problém s předběhnutím plynů a destabilizací střely, ale to jsou jen dohady. Svěrák jsem nezkoušel, ale nakonec nepátrám po tom, střílím tím co mi lítá nejlíp. Pažbičky jsem si dělal sám, mám na FOXku i upravenou z TAU7 na střílení jednoruč, já ty původní prostě nedokážu dobře a hlavně pokaždý stejně chytit, ale aspoň si je neošoupu... :D FOX special je ale super, tam není potřeba vůbec nic dělat.
Přílohy
10122014_023.jpg
Odpovědět