dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od troj » 21 bře 2006 19:47

ahoj!
mel bych takovy dotaz tykajici se dovozu prislusenstvi zbrani z ciziny,konkretne bych si chtel nechat poslat puskohled z ameriky a nevim jestli by s tim nebyly problemy na hranicich...mam na mysli osobnim balikem,ne obchodnim balikem!pokud by nekdo jiz mel nejakou zkusenost podelte se prosim!diky


Olaf

Příspěvek od Olaf » 21 bře 2006 20:31

Troj něco podobného jsem se snažil vytáhnout z kolegů před nedávnem, taky puškohled z ameriky, ale nikdo s tím asi nemá zkušenosti, soudě podle toho ,že nikdo na dotaz nereagoval. Tak jsem to téma nakonec raději stáhnul. Líbil se mě totiž puškohled ATN 6-18x65, co stojí v americe 479 doláčů, a u nás z toho je ve finále minimálně 18000,-Kč. Soudě z toho, že se jedná o myslím si zboží volně prodejné, neměl by to být problém. Jde jen o to, když to objednáš sám, jaké další poplatky jsou s tou zásilkou spojené.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 21 bře 2006 21:01

Nejlepší je domluvit se z daným shopem kde to chcete koupit. Poprosit je jestli by na balík mohli napsat menší cenu (kvůli clu) . Pak už je jen jedinej problém a to čekat až to dojde . Taky záleží na tom jakou přepravní společností ti to ta firma pošle , v USA většinou jedou UPS nebo Fedex. Já mám osvědčenou USPS . Pro srovnání 9 kg balík poslaný Expres přez USPS tě vyjde na 84 dollarů , podáno v neděli dodáno ve čtvrtek až na poštu.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 21 bře 2006 21:53

ja uz sem se o to trosku zajimal a cena opravdu vzroste protoze by se muselo platit clo a dph..a na odpocet nejakejch tech jejich dani z vyrobku se musi zadat na nejakej jejich spesl urad a proste je to znacne slozity..mozna by slo ze jeden znamej znamyho by to tam koupil a poslal sem..ale myslel jsem spis jestli by nebyl problem na rentgenu na hranicich..nekde jsem totiz slysel ze se nesmi prevazet jakekoliv prislusenstvi zbrane....anebo to bylo prislusenstvi nebo dil zbrane neprodlene potrebny k provozu zbrane..?takhle nejak chytre je to napsany v zakoniku..asi bude nejlepsi mrknout primo tam..jestli neco zjistim urcite se podelim,zatim dik
perdix

Příspěvek od perdix » 21 bře 2006 22:18

Pánové, pokud nechcete platit clo a DPH, tak se bavíte o nelegálním dovozu - doporučuju vám, řešit si to někde jinde.

Oficiálně lze dovézt z USA spousta věcí a i legální cestou to vychází levněji, i když nijak závratně a je důležité přihlížet i k záruce atd.

Většina obchodníků má na zboží spíš směšné marže a tak cena odpovídá tomu, co stálo pořízení, doprava, clo a dph. A pro nás je to bez práce, vyřizování povolení atd.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 21 bře 2006 22:23

Od loňského července není optika licencované zboží. Pokud ti to někdo nekoupí a nepřiveze v kufru, tak zaplatíš v případě, že ti to pošle jako dar nepojištěné, poštovné. Příjde ti to na poštu a hotovo.
V případě že si to objednáš u nějaké post order firmy (ceny jsou bez jejich daní a nemusíš o nic žádat). Nicméně ti to pošlou jako zboží. Zaplatíš něco od 60 do 90 USD za dopravu (záleží čím to oni pošlou), pak ti to příjde na celní poštu. Tam zaplatíš za celní deklaraci (pokud si ji nenapíšeš sám), celníci ti vyměří clo a DPH, dají ti složenku a ty půjdeš a zaplatíš to na poště, s potvrzením o zaplacení jdeš zpět k celníkum a ty ti vydají dokald o vyrovnání celního dluhu a s tím zajdeš k výdeji na poštu. tam ti vydají tvůj balík.
Nárust ceny je zhruba kolem 35-40%. (záleží na dopravě).

Perdix má pravdu. Pokud si to koupíte legálně, tak koncová cena ode mne (či jiného obchodníka) je přibližně stejná. Nesmíte zapomínat, že kurz co vidíte v novinách je ČNB za kterou to nikdo nekoupí. Navíc převod peněz je bankou za nějakých 60 USD a pokud platíte kartou, tak je to o ca 3% dražší. To vše se promítá do kurzu, kterým se pak vypočítává MOC v Kč. Vzhledem k tomu, že normální člověk, má cenu kterou vidí na webu, jako obchodník mám dealerskou cenu a tam se mi schovává moje marže. Je jasné, že to nikdo nebude dělat zadarmo. To si myslím, že je pochopitelné.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 22 bře 2006 08:29

Nejlepší je to jak jsem říkal ale nikoho tím nechci nabádat k okrádání státu na clu (i když stát nás okrádá daleko více :evil: ) Rentgen je v pohodě a taky si myslím že celník na něj ani nekoukne jen to nechá project. Za poslední rok jsem si nechal poslat zhruba 5 balíčků a všechny až na jednu vyjímku v pohodě. A ceny jsem mněl na některých věcích o více než polovinu levněji.
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 22 bře 2006 10:18

Jasně, že to je nejlevnější způsob. Ale dříve nebo později se stanou dvě věci.
Reklamaci si musiš vyřizovat sám. A to včetně dopravy.
Druhá věc je ta, že menší obchodníci přestanou vozit zboží za dost konkurenční ceny o proti velkým.
Ale o tom tu už bylo dost napsáno.

Napsat, že nás stát okrádá je dost populistické, je to stejné jako se omlouvalo kradení za komunistů tím, že komunisti nás okrádají a že kradením vlastně okrádáme komunisty.
Ne, ne, okrádáme sami sebe. Navíc se stačí podívat jak tato společnost funguje, a to je pozůstatek a teď je to jen pokračování ve větší míře.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 bře 2006 13:12

No nechci se hádat, ale když si něco přivezu z ciziny nebo mi to nějaký známý pošle, tak to není žádné okrádání.
Okrádání (daňový nebo celní únik) by to bylo, kdybych to takhle dělal jako prodejce za účelem dalšího prodeje.
Jako fyzická osoba sám pro sebe si můžu přivézt puškohled jaký chci.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 bře 2006 13:39

Kubajzz píše:No nechci se hádat, ale když si něco přivezu z ciziny nebo mi to nějaký známý pošle, tak to není žádné okrádání.
Okrádání (daňový nebo celní únik) by to bylo, kdybych to takhle dělal jako prodejce za účelem dalšího prodeje.
Jako fyzická osoba sám pro sebe si můžu přivézt puškohled jaký chci.
Jsi mimo.

Spravne bys to mel prihlasit k procleni a zaplatit DPH.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 bře 2006 13:44

Nejsem,
je to ale omezeno nějakou částkou, akorát nevím kolik je to dneska.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 bře 2006 13:51

No tak vidis...puskohled za "dvacku" do toho jiste nespadne.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 bře 2006 14:15

Třeba jo, píše kolem $479 což je kolem 10tis Kč a to může být ta hranice.
Fakt nevím kolik to teď je, kdysi to bylo 5tis, teď co jsme v EU nevím, kdyžtak mě někdo doplňte.
Mimochodem pokud je puškohled TARIC kód 9005800000, tak je tam při dovozu z USA clo 4,2%.

A kdyby to dovezl třeba z Anglie (EU) tak neplatí clo vůbec.
Uživatelský avatar
Chorche
Příspěvky: 96
Registrován: 27 úno 2006 17:17

Příspěvek od Chorche » 22 bře 2006 15:14

hranice ze států je teď kolem 2-3000. Byla 6 ale snížily to. Nicméně clo je věčinou kolem 2-3 procent, takže jediný co zabolí je DPHčko. To se počítá podle částky na kterou je zboží pojištěný (v případě že to de poštou www.usps.com ). Po mejch zkušenostech s DHL se jeví pošta jako rychlejší a levnější varianta. Letecky de mezi 4-10 dněma a poštovný stojí pár dolarů. Ze států objednávám prakticky všechny díly na svý auto a všechno bez problémů a za třetinový i menší ceny než u nás. Včetně poštovnýho...
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva » 22 bře 2006 16:26

Potvrzeno z celnice,

limit pro soukromý dovoz bez cla je 6.000kč.

co se týče kradení či okrádání tak jsem pouze reagoval na
Nejlepší je to jak jsem říkal ale nikoho tím nechci nabádat k okrádání státu na clu (i když stát nás okrádá daleko více ) Rentgen je v pohodě a taky si myslím že celník na něj ani nekoukne jen to nechá project. Za poslední rok jsem si nechal poslat zhruba 5 balíčků a všechny až na jednu vyjímku v pohodě. A ceny jsem mněl na některých věcích o více než polovinu levněji.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
Odpovědět