dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Glenr
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2009 18:40
Bydliště: Praha

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od Glenr » 17 zář 2010 08:58

nic proti teorie je to hezká ale je tu pár háčku dováží tahle stránka combathunting i někam jinam ne jen do USA ? dále je embargo na některé drobnosti optiky,bipods, atd není to zas až tak jednoduché (co kdyby si byl terorista a chtěl si legalně koupit něco na vraždění US občanu)


Jurgen
Příspěvky: 12
Registrován: 29 srp 2010 10:39

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od Jurgen » 17 zář 2010 18:10

Glenr píše:nic proti teorie je to hezká ale je tu pár háčku dováží tahle stránka combathunting i někam jinam ne jen do USA ? dále je embargo na některé drobnosti optiky,bipods, atd není to zas až tak jednoduché (co kdyby si byl terorista a chtěl si legalně koupit něco na vraždění US občanu)
No proto jsem se taky o několik řádek výše ptal jestli se to může dovézt k nám a bylo mi řečeno že ano...samozřejmě si to ještě ověřím.Kdybych byl terorista a chtěl si koupit něco na vraždění US občanů tak si pořídím něco jinýho než optiku,kovový packy,a plastovou pažbu...to by mě zajímalo jak bys někoho zabíjel optikou? To bys ho jako vykoukal nebo co? a plastovou pažbou nebo packama z lehký slitiny bych snad mohl někoho umlátit,ale trvalo by to hoooooodně dlouho...takovej pořádnej klacek by určitě odvedl lepší práci. :D
kralik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 led 2010 17:09

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od kralik » 18 zář 2010 21:57

jurgene,

napiste mi na karel@firemni.cz

mozna ze bychom to mohli objednat spolecne a usetrit za dovoz...

kralik
Glenr
Příspěvky: 27
Registrován: 10 úno 2009 18:40
Bydliště: Praha

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od Glenr » 19 zář 2010 21:20

no já psal jen s tím čím sem se potkal jinak přeji aby se ti povedlo dovezt co potřebuješ ale jsem dost skeptickej :) jinak samozřejmě mi to připada v mnoha případech na hlavu ty jejich zakazy....
DrU2
Příspěvky: 391
Registrován: 04 úno 2009 21:02
Bydliště: Západ

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od DrU2 » 19 dub 2016 08:15

Prosim o radu/zkusenost.

Lze dovez (poslat) z US Hogue grip na revolver a svetlovodnou musku nebo je to na nejake strane zakazane?

Diky za reakce.
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od bufallo » 20 dub 2016 06:21

par rokov do zadu (2-3) islo vacsinu veci bez problemov, teda mimo streliva, zbrani a hlavnych casti, ale momentalne je situacia dost zla, nechcu uz poslat ani krabicky na naboje, gripy a dokonca vacsiou uz ani noze..
takze treba hladat a skusat rozne stranky kde to este ide.. ale je to stale horsie a horsie... teroristicky tien v pozadi... amici za vsetkym vidia teroristov... :mrgreen:
DrU2
Příspěvky: 391
Registrován: 04 úno 2009 21:02
Bydliště: Západ

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od DrU2 » 22 dub 2016 06:49

Diky za reakci.
Problem s poslanim nemam. Jde mi o to, zda se to muze na nejake strane zaseknou - US ci u nas v CR? Mate nekdo zkusenost s posledni doby?
Diky.
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 67
Registrován: 25 čer 2013 19:52
Bydliště: Kladno

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od Vejr » 22 dub 2016 14:43

nakupuju na www.brownells.com u výrobků mají přímo uvedeno jestli spadá pod ITAR omezení nebo ne, jinak je vývozní limit 100$, dotáh jsem kompletní střeva co 1911 v pohodě, pravda na 3x abych se vešel do limitu. U nás tě čeká clo a DPH - za poplatek vyřídí pošta
Sasa
Příspěvky: 6
Registrován: 01 úno 2016 00:37

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od Sasa » 02 kvě 2016 10:15

Kdy jste to prosím z brownells.com USA objednaval? Myslim 2016 nebo treba 2015?
Jde mi o to, jestli ty vase objednavky byly vyrizeny ted nekdy nedavno.

Shanim par dilu na 1911 Colt Series 70 v 9mm (dost exotika) a udelal jsem zrejme chybu, ze jsem objednal a zaplatil predem v nemeckem brownells. Dodaci lhuty jsou zrejme mnohem delsi nez pisou a ceny za stejne komponenty jsou vyrazne vyssi nez v Brownells USA. A navic nemci moc nekomunikuji.
V Nemecku jsem objednal, protoze koluji ruzne zvesti, ze letos je z Brownells USA problem cokoliv do Evropy dostat (i kdyz nejde o hlavni casti).

Za pripadne info dekuji.
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od Poli » 02 kvě 2016 10:25

Před pár týdny jsem od nich z US objednával botku na pažbu a proběhlo to stejně, jak když jsem od nich x-krát bral před změnou celního limitu. Naprosto v pohodě a zboží bylo za 14 dnů doma. Poštovné stejné jako před lety okolo 15USD.
Na německý Brownells jsem také koukal, s jejich cenama se pomalu vyplatí cokoliv objednat z US a zaplatit DPH.
JanCerny
Příspěvky: 1
Registrován: 18 čer 2016 00:47

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od JanCerny » 18 čer 2016 01:32

Dobrý den,

můžete mi prosím někdo poradit, jak postupovat při dovozu příslušenství ke zbraním z USA?
Obrátil se na mě dobrý rodinný známý (má přes 60 let a moderní technologie příliš neovládá) s koupí následujícího příslušenství na Amazonu: Protože občas v USA nakupuji zboží jiného charakteru (počítačové komponenty, nářadí, drobná spotřební elektronika...) a nechávám si je přeposílat přes shipito.com domů, tak jsem to já blbec odsouhlasil.

Bez jakýchkoliv potíží všechny balíky dorazily do skladu Shipito, bez potíží jsem vyplnil celní deklarace, všechny jsem nechal přebalit do větší krabice, opět bez problému. Ovšem když jsem potvrdil odeslání, druhý den se mi vrátily všechny zaplacené poplatky s tím, že není možné posílat součástí zbraní. Teď se druhý den dohaduji s jejich supportem, který mi dokolečka tvrdí, že je to proti jejich obchodní politice a jejich přepravci nepřeváží zbraně. Pokud budu hnidopich, tak v podmínkách mají uvedeny pouze součásti zbraní (včetně optiky a zaměřovačů) a ne příslušenství ke zbraním. Stejně tak třeba UPS, DHL a další přepravní společnosti mají výslovně uvedené pouze zbraně, náboje, zásobníky a věci, co na první pohled vypadají jako zbraně - tedy nic jako výše uvedené zboží.

Jsem z toho velmi znechucený - když to vezmu do extrému je u nich možné nechat si přeposlat metrák dusíkatého hnojiva, kuličková ložiska, papíňák a korán vedle staionu na mistrovství světa ve fotbale. :roll: Ovšem příslušenství ke zbraním možné poslat není. :x

Poradíte mi prosím někdo, jak postupovat a případně na kterou přepravní službu se obrátit? Je tu někdo s více zkušenostmi? Platit mohu PayPalem nebo debetní/kreditní kartou. S platbou cla a DPH počítám.

Předem díky za pomoc!
pavv
Příspěvky: 51
Registrován: 14 čer 2016 16:02
Bydliště: Ivanovice na Hané

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od pavv » 09 črc 2016 15:11

Je tu prosim nekdo, ochotny pomoci s dovozem teto veci:
http://www.eabco.net/Browning-Buckmark- ... 14792.html
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od xB.H » 14 črc 2016 15:08

ja objednaval lici kleste k perkusni pusce a to bylo bez problemu ale moc jsem neusetril. Dodaci lhuty do 14 dnu. Vyhoda je snad jen velky vyber oproti nasim obchodum.
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od plingr2 » 14 črc 2016 18:48

Kde prosím vás na těch stránkách brownells vidíte to povolení/zákaz vývozu mimo USA ? Mám otevřenou třeba hlaveň k m4, ale nikde žádný zákaz vývozu nevidím.
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Re: dovoz prislusenstvi zbrani z ciziny

Příspěvek od Poli » 14 črc 2016 20:09

Myslím že se to jmenuje item description a jinak to myslím mají i v obchodních podmínkách.
Odpovědět