Dotaz na zkusenejsi.

Moderátoři: GunShop.cz, Moderátoři

Chiko

Re: Dotaz na zkušenější.

Příspěvek od Chiko » 26 led 2020 18:34

Zdravím. Léta běží a já na sobě pozoruji jeden neodvratný fakt. Zrak. Při střelbě se rychle unaví a koncem závodu už mám docela velký problém udržet ho v kondici. Asi mu dává zabrat neustálé přeostřování blízko-dálka. V běžném životě vidím dobře, přečtu i nejmenší písmena a na dálku taky vidím slušně, ale cítím, že na střelbu už budu potřebovat brýle nebo očnici před iris. Brýle nechci, tak uvažuji o druhé variantě. Jak mám začít? Je lepší průměr očnice 37 nebo 23 mm. Kde seženu skla? Vyrábějí se na míru? Může ten problém vzniknout mojí případně špatnou polohou? (faktem je, že mám ten problém akorát při střelbě v leže. V jiných polohách asi není tolik času :lol: ) Předem děkuji za rady.

kirk

Příspěvek od kirk » 01 úno 2020 22:31

Ja som si dal spraviť sklíčko 37 mm (do okuliarov Varga) na mieru v optike - trvalo to skoro hodinu, kým ma dôkladne pomeral, ale funguje to a som spokojný ;-)
HW 50S (7,5 J)
kb

Příspěvek od kb » 04 lis 2020 15:04

Dobrý deň,
pri streľbe zo vzduchovej pištole mám pri spúšťaní problém s "pocitom tvrdej spúšte". Pritom spúšť je v skutočnosti veľmi jemná, je nastavená ako dvojodporová, 1. odpor je cca 400g + 2. odpor cca 100+g. Dĺžka chodu spúšte je asi 1,5 mm. Pri zvyšovaní tlaku na spúšť v tlakovom bode mám subjektívny pocit veľmi tvrdej spúšte, dochádza k veľkému rozkývaniu, až rozkmitaniu zbrane. Okrem toho sa mi zdá, že pri zvyšovaní tlaku na spúšť mi ťahá hlaveň doľava a ruka sa snaží korigovať tento pohyb, čo tiež môže prispievať k rozkývaniu zbrane. Zásahy sú posunuté doľava a samozrejme s veľkým rozptylom. Niekde robím zásadnú chybu a neviem prísť na to, kde. Už som skúšal rôzne postoje, nastavenia spúšte, držania zbrane a nič nepomáha. Keď porovnám svoje staré terče spred niekoľkých rokov nastrieľané s LOV 21 alebo TAU7 s tými dnešnými so Steyr LP10, je to do plaču. Vopred ďakujem za každú dobrú radu.
Odpovědět