Dotaz na Paypal a koupi v zahranici

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od DrobasMirek » 20 zář 2010 13:48

jen předešlu, že hledat jsem použil a vyběhly mi 3 stránky s nějakým info, ale ne to co potřebuji vědět :-)

Tak mám pár dotazů

1. na jakém principu paypal funguje? jsem v tomhle směru analfabet
2. jak je zajištěna bezpečnost transakce?
3. jaké jsou poplatky? co si účtuje banka za využití paypalu?
4. jak je to s platbou v jiné měně? v paypal si zvolím v jaké měně si přeji převod a dojde k přepočítání částky podle nějakého kurzu nebo zadávám částku v KČ a ta se někde po cestě přefiltruje na jinou měnu?
5. uvidím, že prodejci došla platba?
6. jaké máte s paypal zkušenosti? plánuju objednávku z UK tak zjišťuju co a jak, údaje z karty se mi nikomu dávat nechtějí

Díky


login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od login89 » 20 zář 2010 14:16

1. Zaregistruješ se (potřebuješ k tomu mít emailovou adresu, pomocí které probíhá identifikace účtu). Pošleš si na Paypal peníze (kartu nepotřebuješ), popř. zaregistruješ kartu (musí mít aktivované internetové platby). Pak jen platíš a prodejce nezná číslo Tvé karty.

2. Přes heslo.

3. Poplatky jsou různé, pro placení v podstatě žádné (obyčejný prodejce platí 4 procenta za připsanou transakci, pak se platí za odeslání peněz na běžný účet, ap.).

4. Zadává se měna, ve které chceš platit (přepočítává se podle aktuálního kurzu).

5. Prodejce musí platbu přijmout (je to vidět i na účtu odesílatele).

6. Kupoval jsem párkrát na Ebay.de a fungovalo to. Poslal jsem si tam peníze, s kartou byly problémy a celkově je to opruz (probíhá zkušební platba, jestli je karta funkční, atd.). Obrovská výhoda je, že je to narozdíl od ukrutně předraženého přeshraničního převodu zadarmo (pro platícího), a člověk dává číslo karty jenom jedné instituci (pokud jí používá).
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od Alexxxus » 20 zář 2010 14:17

Pokud nemáš banku která PayPal podporuje máš smůlu.
PayPal je v čechách obsluhován bankou tuším živnobankou nebo nějakou jinou ... ale mužeš mít učet zřízen u KB ... za zřízení se někde platí někde ne ... od -0- do -1200- ( bnaku se-re když nepoužívaš její produkt )
Za každou transkaci si systém PayPal ztrhne 4% z částky .... můžeš vybrat kdo ty 4% zaplatí ( bud Ty jako odesilatel penez - nebo příjemce ..... ---- proto někdy píšou +4% )

Ověření .... potřebuješ email adresu příjemce ( je dobré když je shodná se jménem obchodu popřípadě stejná s mejlem se kterým si dopisuješ ) peníze má ihned po tvém od-entrování na své peněžence.

Platíš měnou přijemce - pokud je to angličan tak by mu CZK byla dost na prd :-)

PayPal ..... zkušenosti ..... přez 1000 plateb a příjmu ..... cca 14 krát jsem byl oje-bán :-) zboží ukradla pošta ... zboží nebylo odelsáno ... přišlo něco jiného ... osoba přijala peníze ale neodeslal nic ( ve dvou případech angličan --- Ambasáda Velké Británie pomohla s podáním trestního oznámení - v okamžiku kdy zabouchali dotyčnému policisté na dveře byli peníze na ůčtě rychlostí kosmickou ...... vyplatilo se že jsem vždy u inzrátu uložil telefoní kontakt - nutno aby to nebyl mobil i angláni mají twist karty)

Takže z PayPalem mám skušenost cca 98,6% spokojenost.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od DrobasMirek » 20 zář 2010 14:28

díky za info, ale když si peníze pošlu přímo na PayPal účet tak je to mý bance uplně šumák ne?
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od Alexxxus » 20 zář 2010 14:48

Ale odkud je pošleš na ten Paypal .... musíš Ty mít PayPal učet. ( nebo někdo jiný )
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od DrobasMirek » 20 zář 2010 14:54

počkej teď tomu trochu nerozumim.. zaregistruju se na paypal, ten mi napíše jejich číslo účtu, vygeneruje číslo transakce, který dám ve svým platebním příkazu v mý bance do poznámky a peníze pošlu paypalu. Tam se mi navýší o tu částku zůstatek a s tím můžu platit dalšímu člověku co má paypal. Moje banka je v tom zainteresovaná jen v okamžiku kdy odesílá platbu na paypal číslo účtu a tam by jí mělo bejt jedno na jaký číslo účtu odesílá peníz
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od Alexxxus » 20 zář 2010 15:01

Paypal máš ovládany z domova ze svého počítače je to internetová peněženka ....

www.paypal.com

Je v angličtině češtinu to nepodporuje ... ale to zvládneš.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
airgunner
Příspěvky: 130
Registrován: 20 lis 2009 13:51

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od airgunner » 20 zář 2010 15:08

http://forum.gunshop.cz/zahranicne-inte ... ml#p159741

Není problém s žádnou bankou v čr (KB,CSOB,CS...), klidně můžeš mít účet v CZK , není problém s konverzí do jakékoliv běžné cizí měny, dělal jsem tak desítky nákupů v zahraničních eshopech, obvykle v EUR, USD, libra. Ani jedna reklamace. Je potřeba pro nákup vybírat spolehlivé eshopy..
Jo a na účtu v PayPalu nemusíš mít nic, přes něj a kartu(číslo nezná, neboj) si částku obchodník odečte přímo z tvýho účtu.
A poslední novinka(alespoň pro mě), karta NEmusí být embosovaná.
Naposledy upravil(a) airgunner dne 20 zář 2010 16:21, celkem upraveno 3 x.
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od login89 » 20 zář 2010 15:14

DrobasMirek píše:počkej teď tomu trochu nerozumim.. zaregistruju se na paypal, ten mi napíše jejich číslo účtu, vygeneruje číslo transakce, který dám ve svým platebním příkazu v mý bance do poznámky a peníze pošlu paypalu. Tam se mi navýší o tu částku zůstatek a s tím můžu platit dalšímu člověku co má paypal. Moje banka je v tom zainteresovaná jen v okamžiku kdy odesílá platbu na paypal číslo účtu a tam by jí mělo bejt jedno na jaký číslo účtu odesílá peníz
Přesně tak to je. Jde poslat na svůj Paypal účet peníze z běžného účtu.

Když mi pořád něšla přihlásit karta (musí to být tzv. embosovaná kreditní karta s povolenou službou "placení přes Internet"), tak jsem si tam normálně poslal peníze a bylo to na český účet, tj. za normální poplatek (pár korun).
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od DrobasMirek » 20 zář 2010 15:16

Alexxxus, už jsem si ho dneska udělal, to neni problém, jenom mi v tom co jsi psal nesedělo to s tou bankou, že by to nějaká nepodporovala, protože jsem tam v pohodě peníze převed i z CSOB :-)
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od DrobasMirek » 20 zář 2010 15:16

login: jo to je přesně ono :-)
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od Alexxxus » 20 zář 2010 15:31

No mně KB vyfackovala s tím že převod složením na PayPal není možný ... že když mám PayPal ůčet ať používám jen ten ... Má to tu výhodu že před cca 10ti minutama jsme koupil nějaké serepetičky na EBay a ihned zaplatil a již mám mejla od rakušáka od kterého jsem to koupil že možná ještě dnes donese balíček na poštu. Při chození do banky bych se oběsil :-)
Asi jsem špatně pochopil co vlastně přesně chceš zdali poslílat peníze z PayPalu nebo na PayPal ....
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od milius » 20 zář 2010 16:39

Na Paypal stačí karta platná pro nákup v zahraničí.Pokud nemáš aktivovaný nákup v zahraničí,elektronické platby a limit alespoň 20 tis.,tak to musíš v bance nebo na zákaznické lince udělat.
Když můžeš nakupovat v zahraničí,tak je jedno jestli je to ČSOB nebo záložna v Horní Dolní to je Paypalu jedno.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Samson
Příspěvky: 190
Registrován: 04 kvě 2008 13:19

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od Samson » 20 zář 2010 19:53

U KB staci mit pro PAyPAL tohle http://www.kb.cz/cs/seg/seg2/products/e_card.shtml stoji to asi 90Kc na dva roky a da se tim platit jen pres internet. A nemusite mit zadny specialni ucet. Castka je prevedena podle aktualniho kurzu a nejsou u toho zadne jine poplatky.

Jo a tady je takovy strucny postup: http://www.cz-ebay.cz/registrace-na-paypal.htm
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Dotaz na Paypal a koupi v zahraničí

Příspěvek od DrobasMirek » 21 zář 2010 10:07

ještě se zeptám na registraci na ebay - pro potvrzení věkové hranice 18 let to po mě chce číslo karty a to se mi moc dávat nechce, nedá se to nějak "omočit"? :lol:
Odpovědět