Dotaz k drzeni zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Dotaz k držení zbraně

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 13:54

Jelikož jsem nový majitel ZP a potažmo i pistole ČZ 75 Compact, tak jsem se chtěl zeptat zkušenějších jak nejlépe střílet. Zajímá mne postoj, držení a vše co s tím souvisí. Díky za rady Petr


Návštěvník

re:Dotaz k držení zbraně

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 14:11

Každému vyhovuje něco jiného.
Nejdůležitější je pokaždé stejný postoj, pokaždé stejné napětí rukou, pokaždé stejné spouštění, pokaždé stejný obrazec mířidel.
Posun mušky vůči hledí o dvě desetiny milimetru se v cíli projeví odchylkou 3 cm. Takže o tom to střílení samých desítek místo devítek a osmiček je.
Návštěvník

re:Dotaz k držení zbraně

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 15:59

Já jsem četl (něco o ipsc), že při střelbě obouruč (pokud jste praváci), by ta pravá ruka měla být v ose s hlavní. Zkoušel jsem to na střelnici, ale zdá se mi to takový dost nepřirozený. No nevím, asi jde o zvyk. Pak taky mají být ruce pokrčeny a ne úplně napnuty. Budu každopádně rád za další rady.
Návštěvník

re:Dotaz k držení zbraně

Příspěvek od Návštěvník » 23 bře 2005 21:24

Záleží CO chcete střílet.
Pokud chcete střílet mířenku, pak se připravte na střelbu jednoruč s napnutou paží a postoji bokem.
Pokud chcete střílet statickou střelbu velkorážovou pistolí (revolverem), pak střílejte obouruč se zbraní v napnuté dominantní ruce, druhá ruka mírně pokrčená na prstech první kolem ručky a miřte s hlavou u paže dominantní ruky s tváří skoro se dotýkající paže. Paže dominantní ruky potom působí jako pažba. Pokud nebude napnuta nikdy neudržíte cíl dost dlouho aby jste jej zasáhl.
No a IPSC, to už je na koupi knihy....
V každé případě střelba s nenataženou rukou nepřipadá v úvahu u zbraní s plastovým tělem, protože ty jsou náchýlné na závady vyhazování a podávání nábojů

Stačí?
Odpovědět