Dostrel Gamo mod. 400 cal. 4,5

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

darc

Dostrel Gamo mod. 400 cal. 4,5

Příspěvek od darc » 11 led 2006 16:24

Chcel by som zistit aky daleky dostrel by mala mat tato vzduchovka.
Kupila mi ju priatelka na vianoce a mne sa nejak nezda jej vykon. Je mi jasne ze pre slovensky trh je obmedzeny ale ta moja je uplna katastrofa.

Skusal som vystrelit nad jazero a diabolka preletela tak asi 22-25 metrov a dotkla sa hladiny. Strielal som vodorovne cca 170 - 190 nad hladinou.

Potom som skusal prestrelit flasu od bonaqy asi zo vzdialenosti 7 metrov, ani raz sa mi to nepodarilo. Skusal som aj tercove diabolky aj uplne klasicke.

V predajni kde bola kupovana mi poradili ze mam nastriekat WD40 do hlavne a do priestoru piestu? Tu na fore som si precital ze do priestoru piestu sa nema nic striekat ?/! Tak si vyber...

Je to normalne?? Poradte co snou??

Dik Darc


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 11 led 2006 16:37

Obrázek

Je to jedna z nejzakladnejsich GAMOvek.. slaboucka... a jestli ji navic nekdo do pistu udelal difuzer... potes panbu :-))

V originale ma mit 200m/s ... takze pokud mas opravdu deravej pistek... je z toho dobrej flusbrok.

Moje rada zni: VRATIT!

Lovu zdar! :twisted:
darc

Příspěvek od darc » 11 led 2006 16:48

Andy píše:Je to jedna z nejzakladnejsich GAMOvek.. slaboucka... a jestli ji navic nekdo do pistu udelal difuzer... potes panbu :-))

V originale ma mit 200m/s ... takze pokud mas opravdu deravej pistek... je z toho dobrej flusbrok.

Moje rada zni: VRATIT!

Lovu zdar! :twisted:
Tak tak je to take flusatko, ale aj tak si myslim ze dostrel by mala mat vacsi. resp mala by zvladnut aspon nejaku plastovu flasku.
O vrateni nechu moc pocut, jedine reklamovat. Lebo bolo s nou strielane...

keby som mal aspon nejakeho znameho v BA ktory by mi vedel odmerat ustovu rychlost..pripadne vykon...

Aby som mal aspon nejaku predstavu aky to ma vykon..

Darc
Richi

Příspěvek od Richi » 11 led 2006 16:49

...tak tomu sa hovorí nevhodný darček... dostať ako dar niečo od GAMO = nočná mora...

Andy: a ako by to vysvetlil priateľke ? :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 led 2006 17:01

A co tam cpeš za střelivo? Jestli jsou to nějaké čínské broky, tak ho zkus změnit. Wédéčkem taky nic nezkazíš.
Jo, a pozor odhad vzdálenosti nad vodní hladinou hrozně zkresluje, zdá se to všechno blíž, klidně to může být ve skutečnosti třeba dvakrát tolik. Schválně si zkus u rybníka hodit šutrem do dálky, budeš překvapený jak "blízko" spadne. :wink:
darc

Příspěvek od darc » 11 led 2006 17:06

Richi píše:...tak tomu sa hovorí nevhodný darček... dostať ako dar niečo od GAMO = nočná mora...

Andy: a ako by to vysvetlil priateľke ? :lol:
No ja som chcel 440 a ona tu 40 na konci nejak prepocula.. a dostal som "nevhodny darcek"..
Ja myslim ze to znacka Gamo nie je az taka katastrofa.

Keby sa dala vratit nie je problem, ja by som bol rad, ale moc nadsene sa netvarili ked som to navrhol, skor uvazovali o reklamacii kvoli nizkemu vykonu..

Problem je ze bolo s nej strielane tym padom bola pouzivana.. a nemozu ju opat predat..

Neviem ako sa vybavuje reklamacia u fi. Gamo, ci ju budu opravovat alebo ju vymenia za novu...

Takze ak ma niekto nejaku skusenost alebo ma kontakt na nejakeho spravneho cloveka ktory by mi vedel pomoct budem rad..

Vzduchovku som chcel ale 440 a aby strielala... tato je 400 a este k tomu podla mna pokazena.. flusajuca

Darc
darc

Příspěvek od darc » 11 led 2006 17:11

Kubajzz píše:A co tam cpeš za střelivo? Jestli jsou to nějaké čínské broky, tak ho zkus změnit. Wédéčkem taky nic nezkazíš.
Jo, a pozor odhad vzdálenosti nad vodní hladinou hrozně zkresluje, zdá se to všechno blíž, klidně to může být ve skutečnosti třeba dvakrát tolik. Schválně si zkus u rybníka hodit šutrem do dálky, budeš překvapený jak "blízko" spadne. :wink:
Ziadne cinske broky.... to urcite nie...
Normalne, tercove a s dutou spickou s od dynamit nobel, a skusal som Gamo Match..

Sutrom som hodil dalej... :-)
Richi

Příspěvek od Richi » 11 led 2006 17:24

darc píše:...Sutrom som hodil dalej... :-)
Ale to asi nehádzal vodorovne, žeeee ? :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 11 led 2006 18:58

Kubajzz píše:Wédéčkem taky nic nezkazíš.
To ale nemyslis vazne kubajz, ze ne?
Za prve si WDckem casem rozezere tesneni v pistu a za dalsi u silnejsich vzduchovek (bez difuzeru) by vlivem dieselingu "vodkragloval" tesneni za par desitek ran. Navic vsechny gamofky maji silikonova tesneni, ktere neni potreba mazat. Kdyz uz se vzduchovka maze, jsou na to specielni lubrikacni gely. Samozrejme to plati spis u tech vykonejsich zbrani.

darc píše: Sutrom som hodil dalej... :-)
Rikam ti, vrat to pritelkyni... a popros ji, aby se s tebou priste poradila :-) Nebo ze ji k narozkam koupis na oplatku panenku Barbie :-D
darc

Příspěvek od darc » 11 led 2006 20:00

Andy

Ja by som jej ju vratil.. a na tie narozky jej kupim malej vibrator.. nech viem ake to je.... :-)

Ja viem ze je to tak ze piest sa nesmie mazat.. ale co nastriekam to tam a potom mi to nevyreklamuju ze som tam nieco nastriekal a to poslalo tesnenie do prdele..
nieco vymyslim a asi to pojdem na buduci tyzden reklamovat...
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 11 led 2006 21:12

Dle meho nejlepsi bude, kdyz ji zkusis u prodejce vymenit za neco jineho. Jinak nevim, jake mate na Slovensku maximum stanovene pro energii strely, ale rekl bych, ze je to nejakych 12J, takze kdyby mela onech 200m/s, bude to stale v toleranci - tedy ani difuzer mit nemusi - mozna proste ani nemuze mit vyssi vykon.

Takze bud chces strilet, potom zkus nejakou vymenu ci reklamaci - nebo se rid porekadlem: "darovanemu koni na zuby nehled"

Kazdopadne hodne zdaru!
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 11 led 2006 23:40

Sidewinder píše:Jinak nevim, jake mate na Slovensku maximum stanovene pro energii strely, ale rekl bych, ze je to nejakych 12J, takze kdyby mela onech 200m/s, bude to stale v toleranci - tedy ani difuzer mit nemusi - mozna proste ani nemuze mit vyssi vykon.
Maji 10J :(
darc

Flusatko

Příspěvek od darc » 12 led 2006 09:05

OK nech ma ta vzduchovka obmedzeny vykon na 10J, ale mala by prestrelit flasu od mineralky, alebo nie??
Vypisuju sa tu veci ako niekto striela a dokonca triafa na 30-40 metrov... a moja nema ani taky dostrel... a o presnosti na viac ako 10 metrov sa neda ani rozpravat..

No vymena by padla vhod ale nechcu na to pristupit..
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 led 2006 09:39

Andy píše:
Kubajzz píše:Wédéčkem taky nic nezkazíš.
To ale nemyslis vazne kubajz, ze ne?
Za prve si WDckem casem rozezere tesneni v pistu a za dalsi u silnejsich vzduchovek (bez difuzeru) by vlivem dieselingu "vodkragloval" tesneni za par desitek ran. Navic vsechny gamofky maji silikonova tesneni, ktere neni potreba mazat. Kdyz uz se vzduchovka maze, jsou na to specielni lubrikacni gely. Samozrejme to plati spis u tech vykonejsich zbrani.
Pravda, WD jsem myslel do hlavně, ale když už se o tom tzv. "dieselingu" bavíme. U téhle vzduchovky? :wink: Je to blbost.
Nepleť si vystupující proužek kouře z hlavně s dieselingem.
Já třeba u 630-ky mažu píst odjakživa lehce vazelínou, a nikdy jsem s tím neměl problém (cca 20let provozu).
Já tvrdím, že píst se občas mazat naopak musí. Chtěl bych vidět vzduchovku co jela třeba 5 let nasucho.
Bavím se o vzduchovkách kategorie Slávie, superostřelovačku Gamofku nemám, ale předpokládám, že tam má píst jako ostatní.
darc

Příspěvek od darc » 12 led 2006 09:42

Keby som mal moznost si ju vymenit za nejaky iny model, co by ste mi dpoporucili???
mne sa pozdava 440 a jeden znamy sa vyjadril ze nie je problem zohnat do nej origos pies a strunu..
Odpovědět