Dostrel Gamo mod. 400 cal. 4,5

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 led 2006 10:01

Kubajzz píše:
Andy píše:
Kubajzz píše:Wédéčkem taky nic nezkazíš.
To ale nemyslis vazne kubajz, ze ne?
Za prve si WDckem casem rozezere tesneni v pistu a za dalsi u silnejsich vzduchovek (bez difuzeru) by vlivem dieselingu "vodkragloval" tesneni za par desitek ran. Navic vsechny gamofky maji silikonova tesneni, ktere neni potreba mazat. Kdyz uz se vzduchovka maze, jsou na to specielni lubrikacni gely. Samozrejme to plati spis u tech vykonejsich zbrani.
Pravda, WD jsem myslel do hlavně, ale když už se o tom tzv. "dieselingu" bavíme. U téhle vzduchovky? :wink: Je to blbost.
Nepleť si vystupující proužek kouře z hlavně s dieselingem.
Já třeba u 630-ky mažu píst odjakživa lehce vazelínou, a nikdy jsem s tím neměl problém (cca 20let provozu).
Já tvrdím, že píst se občas mazat naopak musí. Chtěl bych vidět vzduchovku co jela třeba 5 let nasucho.
Bavím se o vzduchovkách kategorie Slávie, superostřelovačku Gamofku nemám, ale předpokládám, že tam má píst jako ostatní.
U tehle vzduchovky dieseling samozrejme nehrozi (ja si nic nepletu nemusis mit obavu) ... nicmene kazde aplikovani oleje do pistu je nesmysl, chtel jsem na to upozornit.

Slavie je jina zbran. Jine tesneni i pist... nicmene podobny vykon.

Co se tyka tesneni v pistu Gamovek tak je nemaji stejne jako maji slavie. Maji silikonove plne tesneni. Proto rikam, ze je neni treba mazat.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 led 2006 10:07

Stejně bych ten vnitřek tochu mázl, už jen kvůli korozi. :wink:
Marek

Příspěvek od Marek » 12 led 2006 10:35

Andy píše:
Sidewinder píše:Jinak nevim, jake mate na Slovensku maximum stanovene pro energii strely, ale rekl bych, ze je to nejakych 12J, takze kdyby mela onech 200m/s, bude to stale v toleranci - tedy ani difuzer mit nemusi - mozna proste ani nemuze mit vyssi vykon.
Maji 10J :(
mame 15J, ale to je jedno :) Ja by som sa tu vzduchovku snazil vyreklamovat. Ak ma strela na 25 merov pokles 170 cm, tak sa nou nemoze dat rozumne strielat na 10 metrov do terca, jedine ze by po riadnej parabole :)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 led 2006 11:06

Marek píše:
Andy píše:
Sidewinder píše:Jinak nevim, jake mate na Slovensku maximum stanovene pro energii strely, ale rekl bych, ze je to nejakych 12J, takze kdyby mela onech 200m/s, bude to stale v toleranci - tedy ani difuzer mit nemusi - mozna proste ani nemuze mit vyssi vykon.
Maji 10J :(
mame 15J
Ze by inovace-novelizace? :D
Marek

Příspěvek od Marek » 12 led 2006 11:18

Terajsi zakon plati od 1.1.2004, ako to bolo predtym netusim... :shock:
Vzduchovky do 15J spadaju do kat. D, co su volnopredajne zbrane od 18 rokov.

§ 7
Zbraň kategórie D

Zbraňou kategórie D je
...
b) plynová zbraň, ktorej kinetická energia strely na ústi hlavne dosahuje najviac 15 J,
...

Da sa najst tu: http://www.e-zbrane.sk/Nzakon.doc
darc

Příspěvek od darc » 12 led 2006 12:21

Je to vsetko pekne ale ale ta moja ma obmedzeny vykon az moc.
Asi je este podla stareho zakona :-)

Na nete som sa docital o diabolkach JSB exact, neviete kde ich kupit v Bratislave??
Ja som uz prebehol par predajni ale nikde ich nemali..
Marek

Příspěvek od Marek » 12 led 2006 12:44

darc píše:Je to vsetko pekne ale ale ta moja ma obmedzeny vykon az moc.
Asi je este podla stareho zakona :-)

Na nete som sa docital o diabolkach JSB exact, neviete kde ich kupit v Bratislave??
Ja som uz prebehol par predajni ale nikde ich nemali..
Ako to striela na 10m do terca?
darc

Příspěvek od darc » 12 led 2006 12:54

Marek na 10m som si ju uz nastavil takze to lieta aspon do cierneho ale nie je to ziadna slava... rozptyl to ma takych 35-40mm. jasne ze nieco je aj moja chyba.
Vzduchovku som mal pevne uchytenu - opretu o ram pergoly.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 led 2006 13:03

darc píše:Je to vsetko pekne ale ale ta moja ma obmedzeny vykon az moc.
Asi je este podla stareho zakona :-)...
Těch 10J je na normální střílení dost.
Slávie 630 a 631 mají 7J a je to na střelbu vpohodě. Flašku to rozhodně prostřelí. Jestli ta tvoje ne, tak je vadná a musí ti ji vyměnit.
darc

Příspěvek od darc » 12 led 2006 13:43

Kubajzz píše: Těch 10J je na normální střílení dost.
Slávie 630 a 631 mají 7J a je to na střelbu vpohodě. Flašku to rozhodně prostřelí. Jestli ta tvoje ne, tak je vadná a musí ti ji vyměnit.
Presne to som chce pocut, ci je normalne ze vzduchovka neprestreli flasu od mineralny..

Kubajzz dik
Richi

Příspěvek od Richi » 12 led 2006 16:40

darc píše:Je to vsetko pekne ale ale ta moja ma obmedzeny vykon az moc.
Asi je este podla stareho zakona :-)

Na nete som sa docital o diabolkach JSB exact, neviete kde ich kupit v Bratislave??
Ja som uz prebehol par predajni ale nikde ich nemali..
Ja si JSB objednávam z toho obchodu v ktorého fóre sa práve nachádzame :wink: ... ide to ako po masle. Kupujem ich v cal. 22

A s tou flaškou od minerálky - ono prestreliť ju nie je tak jednoduché - je flexibilná, odolná v ťahu a dobre pohlucuje kinetickú energiu. Ale
od 7J a vyššie by stenou mal projektil prejsť bez väčších problémov...
(u cal. 177 pochopiteľne, u cal. 22 to bude od 9-10J)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 led 2006 16:54

Richi píše:
A s tou flaškou od minerálky - ono prestreliť ju nie je tak jednoduché
Ja teda nevim... ja ji prostreluju s MODERATORAMA i kdyz je plna ledu :twisted:

Obrázek
Obrázek
Richi

Příspěvek od Richi » 12 led 2006 17:18

Andy: Obrázek
darc

Příspěvek od darc » 13 led 2006 10:03

Richi píše: Ja si JSB objednávam z toho obchodu v ktorého fóre sa práve nachádzame :wink: ... ide to ako po masle. Kupujem ich v cal. 22

A s tou flaškou od minerálky - ono prestreliť ju nie je tak jednoduché - je flexibilná, odolná v ťahu a dobre pohlucuje kinetickú energiu. Ale
od 7J a vyššie by stenou mal projektil prejsť bez väčších problémov...
(u cal. 177 pochopiteľne, u cal. 22 to bude od 9-10J)
Pozeral som si podmienky a dat nejakych 500 ceskych ako postovne sa mi zda nezmyslel. preto hladam predajnu v BA pripadne blizke okolie.

Co sa tyka toho prestrelenia flase, urobi to len taku malu jamku, a podarilo sa mi najst aj diabolku. bola len tak mierne zdeformovana.

Skusal som strelit do stromu a diabolky sa pekne odrazali...

Darc
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 13 led 2006 12:57

Kubajzz píše:...Já tvrdím, že píst se občas mazat naopak musí. Chtěl bych vidět vzduchovku co jela třeba 5 let nasucho...
Jednu takovou ti můžu ukázat :cry: :oops: :twisted: :evil: :x . Jela nasucho mnohem víc než pět let a je to na ní vidět, a to tak, že docela hodně. Poslední dobou už na tom byla fakt bídně, což byl následek jednak nulové údržby a jednak normálního opotřebení. Když jsem si uvědomil, že s touhle zbraní už nemám co ztratit, tak jsem nalil do pístnice, do kloubu hlavně a na všechna ostatní místa poměrně dost Brunoxu. Od té doby je to úplně jiná zbraň (lepší!). Takže na otázku "Mazat či nemazat" odpovídám (u starších zbraní) jednoznačně ano. Ovšem mluvím o 30 let staré Slávce. Jak je to s hypermoderní Gamovkou, která nemá těsnění z kože, ale ze silikonu, to si netroufám posoudit (ovšem obecně platí, že silikonové gumy, oleje, vazelíny, tmely aj. výrobky jsou chemicky poměrně odolné, takže bych se toho možná nebál).
Pokud jde o ty láhve, tak ten můj starý krám PET láhev plnou vody prostřelí bez problémů (a diabolky potom vyleju i s vodou, protože nadvakrát to nemá šanci). Takže jestli nová GAMOvka tu samou láhev jen prohne, tak je to vážně zvláštní (leda by ta láhev byla prázdná :lol: , pak je tak pružná, že je trochu o strach střílet do ní i s .22 LR :D ).
Při střelbě do stromů, špalků, prkýnek aj. dřev se mi snad neodrazí ani jedna ze sta, a všechny zůstávají cca 1-3 mm pod povrchem v materiálu. Takže s tou GAMOvkou asi vážně něco bude, ovšem trochu záleží i na tom, co je to za strom...
Odpovědět