Doporucte strelnici v Brne

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 04 úno 2007 19:10

Ono je to takový složitější. Vlak sice hlučí mnohem více než střelnice, ale vlak má na hluk vyjímku. Střelnice ne.

Stěžovali si na zastupitelstvu, proběhlo měření hluku. Střílelo se všema rážema který jsme sehnali, chlap měřil 300m od střelnice, bylo to všechno na povel když se okolní hluk ztišil, jakmile po frekventované silnici mezi střelnicí a satelitem projelo auto, tak nebyli schopni změřit ani výstřel z brokovnice. Pro jejich výpočty potřebujou odstup od okolního hluku 3 dB, což byl občas dost problém. Nicméně to změřili a spočítali (měření přišlo na 7 tisíc korun) a vypracovali plán, kolik nábojů jakých ráží se tam může vystřílet během 8 hodin. Kocourkov hadra........


Brigadier
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2006 14:43

Příspěvek od Brigadier » 04 úno 2007 19:34

Pánové, jak to chodí na střelnicích (třeba Luleč), kde zaplatíte částku na rok, dostanete klíče a můžete tam kdy chcete? Jste tam sami, bez správce střelnice...ten by tam přece měl být ne?
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 04 úno 2007 19:42

V zákoně je napsáno, že na střelnici musí být jmenován správce střelnice, který tam za to zodpovídá.
Ale nenašel jsem tam ani zmínku o tom, že by správce střelnice musel být fyzicky přítomen na střelnici během střelby.
Brigadier
Příspěvky: 24
Registrován: 22 srp 2006 14:43

Příspěvek od Brigadier » 04 úno 2007 19:49

Díky, udělal jsem úkrok a přestal si šlapat po vedení :-)
pistolník

Příspěvek od pistolník » 04 úno 2007 20:10

Jen pro porovnání jsem našel ceník jedné pražské kryté střelnice

http://www.frohlich.cz/CEN-STREL-2004-V2.htm

jaktože tam to de za 123 kč/h s pernamentkou

Já osobně jezdím na venkovní střelnici do mikulova 60 kč/h + 1 terč a záslepky
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 04 úno 2007 20:31

Al: Tak to je konec! Taky moc nechápu, proč se to měřilo 300m od střelnice a ne na pozemcích stěžovatelů / u nejbližších domů...aspoň tak to píšou v zákoně - zkoumá se to jednak ve venkovních chráněných prostorách (do 2m okolo obytných domů + všemožná venkovní rekreační zařízení atd.) a v chráněných vnitřních prostorách (obytné místnosti).
Navíc jsem měl za to, že se měří absolutní hladina hluku v danym místě - tzn. prostě jestli hluk ze všech možných i nemožných zdrojů přesáhne hranici určenou prováděcím předpisem k zákonu o ochraně veř. zdraví. Jako že se tam nechá měřič, kterej bude měřit hluk řekněme 24h vkuse několik dní v týdnu, pak se výsledky vyhodnotí, zjistí se, jestli v nějakou denní dobu ten limit překročený byl a podle toho začne šetření, na jehož základě se eventuelně přijmou příslušná opatření. Stejně tak se to dělá, když si někdo ztěžuje např. na hluk a vibrace ze stavby, od silnice atd. Taky jak na povel tam všichni stavoši nezačnou rubat jak vzteklí ne?
Dělat to takhle obráceně mi přijde uplně zcestný...čekat až bude úplný ticho! To pak ten limit překročíš i když si nahlas uprdneš, to dá rozum! A limit na počet nábojů denně! :lol:
Okresní hygienik bude asi trocha šáhlej dědula ne? :roll: :D
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 04 úno 2007 20:38

Pistolník: Jo, v čestlicích je (teď už spíš byl) pečenej vařenej tatík.
Taky jsem tam s ním byl a je to tam v pohodě...akorát ti, co jsou zvyklí na podmínky v triggeru by si tam asi měli vzít kožuch a nejlíp i pletený jägrovky pač tam netopěj a přišlo mi, že tam je snad větší kosa než venku.
A co se klimošky týče...no nepřál bych vám se tam střetnout s nějakým historikem :D
Ale jinak všecko oukej a hlavně za ty love...
Aramaki

Příspěvek od Aramaki » 20 úno 2007 18:11

Brigadier píše:Pánové, jak to chodí na střelnicích (třeba Luleč), kde zaplatíte částku na rok, dostanete klíče a můžete tam kdy chcete? Jste tam sami, bez správce střelnice...ten by tam přece měl být ne?
no v te u lulče jsem se byl jednou podívat a tam to je že dostaneš klíče a můžeš tam chodit (ale sám! jak tě nachytaj žes tam někoho vzal s sebou tak ti je vemou). Normálně tam přijedeš, vyvěsíš vlajku a střílíš. (tj seš tam sám)
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 20 úno 2007 21:24

Aramaki píše:
Brigadier píše:Pánové, jak to chodí na střelnicích (třeba Luleč), kde zaplatíte částku na rok, dostanete klíče a můžete tam kdy chcete? Jste tam sami, bez správce střelnice...ten by tam přece měl být ne?
no v te u lulče jsem se byl jednou podívat a tam to je že dostaneš klíče a můžeš tam chodit (ale sám! jak tě nachytaj žes tam někoho vzal s sebou tak ti je vemou). Normálně tam přijedeš, vyvěsíš vlajku a střílíš. (tj seš tam sám)


je to skoro presne. v lulci sice kdo ma prukazku muze si chodit kdy chce, ale muze ssebou vzit nekoho kdyz si dotycny zaridi jednorazove povoleni u spravce strelnice. stoji to 100kc.
Aramaki

Příspěvek od Aramaki » 21 úno 2007 16:57

reaktor píše: je to skoro presne. v lulci sice kdo ma prukazku muze si chodit kdy chce, ale muze ssebou vzit nekoho kdyz si dotycny zaridi jednorazove povoleni u spravce strelnice. stoji to 100kc.
to je celkem zásadní informace, velice za ni děkuji.
omega 13
Příspěvky: 43
Registrován: 30 lis 2006 20:41
Bydliště: Morava

Příspěvek od omega 13 » 21 úno 2007 21:52

Co se týče okolí Brna, můžu doporučit střelnici v Tišnově, je to v dobrém dojezdu z Brna, cca 25-30 km. Venkovní s krytými boxy, dříve hojně používána složkami PČR. Pistolová, po domluvě možno střílet i z delších zbraní. Ceny příznivé cca 90-100 Kč/hod. Nevím přesně- otevřeno út, čt, o víkendu určitě. U střelnice chata, možnost posezení uvnitř, něco si dát na žízeň, řekl bych dobrá volba pro toho, komu se zajídají ceny v Brně. Osobní zkušenosti zde vcelku dobré.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 úno 2007 17:43

Malinko poupravím. V Tišnově otevřeno úterý a čtvrtek 14:00-18:00(?)
Cena 100 Kč/hodinu při střelbě pistolí a puškou do r. 22 LR, pokud střílím z výkonnější pušky než 22 LR tak cena je 150 Kč/h.

O víkendu otevřeno mívají, ALE pokud se tam nepořádají nějaký závody. A těch závodů se tam pořádá vcelku dost, takže bych doporučoval tam nejdříve zavolat.
Horan
Příspěvky: 52
Registrován: 11 črc 2008 11:28

Příspěvek od Horan » 16 říj 2008 16:27

Co slavkov u brna a zamecka strelnice? Nasel jsem link, ale neni tam cena. Nez tam budu volat, nema nekdo zkusenost?

http://www.shooting.cz/kraje/brnensky/slavkov.htm

diky
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 16 říj 2008 18:13

Moje zkušenost před 4 lety: Je tam tma, šílená zima a kape voda ze stropu. A ve vestibulu šíleně nahuleno, protože paní Růža hulí jak fabrika....
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 16 říj 2008 20:50

Alfonss a jeho vrozený pesimizmus :lol: :lol:
Ono to tam není zas tak špatný. Je to pravda ve vlhkým podzámčí, ale když si představím jak v awiwu platím 10 kč za minutu tak se mě zdá Slavkov jako ideální střelnice. Mě se tam ale taky moc dobře nestřílí. Hlavně po tom co jsem jim tam pětistovkou prohnul popra a jak se zbraň zvedla tak jsem poladil zařízení na posuv terčů. :lol: Ale mají co chtěli. :lol:
Není nad polootevřenou střelnici. Když spívají ptáčci, bzučí včelky atd.
Odpovědět