DOMACI VYROBA PLASTOVANYCH STREL

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 18 říj 2015 08:13

Tak mi to nedalo a udělal jsem novou střelu do "kosy 858". Mám sice vyhotovenou lehkou střelu s moduritem, ale vzhledem k prachu který používám, jde sice na střed, ale daň za to je ruční repetírování. Chtěl jsem zachovat samonabíjecí funkci, tak jsem do toho šel podle váhy střely. Použil jsem nábojnici pistolového náboje 7.65 mm Br., k tomu olověnou odlitou střelu pro náboje 7.65 Br., tuto jsem zkalibroval na potřebný průměr, vložil do nábojnice a přetvaroval a zkalibroval. Vyšly mi dva typy poloplášťových střel, kdy špičatější je sice více "vojenský", ale lepší a delší vedení má a bude mít určitě typ druhý. Váha této střely je 8.3 g, naládovano 1.3 g prachu pro tento náboj D063 a s výsledkem na 50 jsem spokojen. Používám na dálku brýle a tak zase nevidím hledí, ten rozházený soustřel je můj a soustřel 5-6 zásahů nahoře na 11 hodině v jednom místě je synátora. Samonabíjecí funkce plně zachována, ani jedna závada, či přiskřípnutí nábojnice, čisté vyhoření, tlaky na nábojnici i zápalce normální, také pocitově při výstřelu v porovnání s originálním vojenským nábojem, není poznat rozdílu. Použil jsem dva druhy nábojnic, jednak mosazné S/B a ocelové boxer od fy KOPP, nezjistil jsem mezi jejich použitím při výstřelu rozdílu. Jsem tedy spokojen. Náklady jen zápalka a prach, olovo a nábojnici na střelu mám ze střelnice a dopadové plochy.
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Naposledy upravil(a) hides dne 18 říj 2015 08:21, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 18 říj 2015 08:14

další
Přílohy
4.JPG
5.JPG
6.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 18 říj 2015 09:10

Ještě jsem zapoměl, že originál střela S/B do kosy má váhu 8 g, tahle z nábojnice 7.65 Br má 8.3 g, kdyžjsem zkoušel stejné Pb jadérko a střelu 9 mm Luger, tak to tuším mělo 9.4 g a střela byla již delší, pro tento náboj nevhodná a vyřadil jsem ji z dalších pokusů.
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 20 říj 2015 19:13

Nábojnic 7.65 Br. moc není, sice něco v zásobě mám, ale jednou dojdou a tak jsem chtěl mít stálý zdroj střel 8 g do kosy. Prošel jsem se dnes po lese a při cestě domů jsem se rozhodl a doma hned zrealizoval. Vycházel jsem z toho, čeho mám pytel-nábojnic 9 mm Luger, tu jsem posupně zkrátil a osadil jadérkem 7.65 jako u předchozí střely, vznikl hybrid za hodně práce a úsilí, i s vahou jsem byl výše, a to není řešení. Tak jsem nábojnici 9 mm Luger vůbez nezkrátil, vložil jadérko původně sloužící do střely Tokarev, na které mám 8-mi kokily a s váhou jsem se dostal taky na 8.1 g. Výsledek je vidět, myslím, že půjde dobře, již se těším na čáru jak je vyzkouším a mám vyřešen náhradní typ střely, až dojdou nábojnice 7.65 Br.
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 20 říj 2015 19:14

další
Přílohy
4.JPG
5.JPG
6.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 20 říj 2015 21:14

V případě, že by byl problém nástřelem vlivem dutinky na hrotu střely, tak do prostoru mezi olověným jádrem a pláštěm střely postačí zakápnout lak na nehty, nebo jiný rychle tuhnoucí sajrajt.
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 23 říj 2015 12:06

Tak jsem ještě zkusil ty nové střely váhy 8.1 g prostě neuzavírat, dutinku vyplnit buď moduritem, tmelem, nebo prostě lakem na nehty. Ještě vyzkoušet.....
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 23 říj 2015 12:07

další
Přílohy
4.JPG
5.JPG
6.JPG
simafoto.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 30 říj 2015 20:59

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od simafoto.cz » 30 říj 2015 21:40

Ahoj, začínám teprve střílet ale dost mě zaujalo přebíjení. Do budoucna bych si chtěl přebíjet .223 i když teď není z čeho to střílet (snad příští rok). Každopádně se začínám připravovat a jako plášť střel bych používal malorážkový nábojnice. Udělat dutinku nevidím jako problém ale dotazy mám ohledně jádra a zavírání střely.
Jaký je nejlepší použít jádro? Napadlo mě odlejt nejbližší možnou střelu a překalibrovat jí aby šla do pláště.
Jak máte řešený protikusy na zavírání střely? Mám něco načrtnutý ale nemám to teď u sebe, tak to přidám cca v pondělí.
Problém u mě je že nemám přístup k soustruhu a všechny díly si musím nechat udělat u strejdy, takže potřebuju aby to klaplo na 1. pokus.
Zatim díky za případný rady do začátku.

PS: mělo by to vypadat takhle akorát bych jádro netvaroval z drátu ale odlil.
http://www.shootingtimes.com/ammo/ammun ... rt_200711/
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od Igrlik » 01 lis 2015 21:44

Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 02 lis 2015 17:38

simafoto.cz:
Ráže 223. se skurčeně dělá z nábojnice 22 LR, jde to celkem dobře, pro pokusy jsem to zkoušel, žádný problém, jadérko bych z olova odlil, nejlépe stejně tvarované, jak má býti střela, nebo aspoň podobného tvaru, buď využít nějaké již tvarové kokily a překalibrovat, nebo si nechat udělal kokilu s několika dutinkami, ale předem vyzkoušet ten tvar, aby to sedělo i váhově. Je jedno, jakou formu použít na konečné přetvarování do špice, jestli jedno, nebo dvojkokilu, to podle určeného technoligického postupu. S pětvářením těchto drobných střel by neměl být žádný poblém, držím palce, klidně pošlete náčrtek tvarovací matrice k nakounutí.

Tak jsem se pustil do střel a la "kosa" z jadérka 4 g, nábojnice 9 mm Luger 4 g, celkem má střela 8 g, jako vojenský originál. Buď jsem nechal vepředu dutinku, nebo ji vyplnil mduritem, nebo do ní uzavřel olověný kulatý brok, odlitá jadérka k nahlédnutí, nástřely na 50 m uspokojivé, opravdu není pocitově ani poznat, zda je stříleno originálním střelivem, nebo doma vylaborovaným s touto střelou, taky je jedno, jakým typem střely je náboj osazen. Tedy s vývojen střel do kosy končím.
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 02 lis 2015 17:38

další
Přílohy
4.JPG
5.JPG
6.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od hides » 02 lis 2015 17:43

foto č. 7 stříleno s dutinkou s moduritem, foto č. 8 s dutinkou s brokem, poslední fotka mi nejde uložit ke zpracování, to bylo s dutinkou, ale skoro stejný nástřel jako s brokem, 4 x 10 a 1 x 9
Přílohy
7.JPG
8.JPG
simafoto.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 30 říj 2015 20:59

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od simafoto.cz » 03 lis 2015 19:01

Já vím že se střely pro .223 dělají z nábojnic .22
Přikládám plán.
Vlevo je narovnání spodního okraje. Plánuju udělat při náběhu takovej trychtýřek aby se to pěkně vycentrovalo.
Usazení jádra do pláště musím ještě poladit. Asi si vytvořím vlastní kokilu a zkusím to odlejvat.
Vpravo je pak uzavírání jádra. Plánuju že tam bude 1mm dirka a pak to zeshora vyklepnu takovou jehlou.
Škoda že to zatím nemám z čeho střílet. O víkendu si jedu pro pistoli a pak začne šetření na PARku.
Takže to zatím zkusím delaborací zakoupeného náboje a přiblížení se co nejvíc továrnímu produktu :)
Přílohy
IMG_6196.JPG
Plán výroby :)
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: DOMÁCÍ VÝROBA PLÁŠŤOVANÝCH STŘEL

Příspěvek od Jim » 03 lis 2015 23:12

Nikdy jsem nic podobného nedělal, ale vyklepnutí hotové střely "takovou jehlou" se mi nezdá moc reálné.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Odpovědět