dobra malorazkova pistole???

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
patrik

dobrá malorážková pistole???

Příspěvek od patrik » 02 bře 2006 13:02

Ahoj Střelci a střelkyně!

Rád střílím na střelnici, pořídil jsem si revolver ráže38sp. ale peněženka pláče. Koukám proto po malorážkové pistoli. Hodně lidí doporučuje Berettu, nevím ale kde ji sehnat když už se nevyrábí. Zaujal mě taky Walther P22 ten ale zase dost lidí pomluvá, tak nevím:o(. A co Sig Sauer Mosquito? A domácí výroba?
A jsou eventuelně výše zmíněné malorážky použitelné i na obranu, jako že na střelnici obyčejné(levné) střelivo a pro obranu výkoné (drahé) střelivo?

Moc díky za odpovědi mám v to totiž hokej:o(


Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 02 bře 2006 13:25

Malorážková pistole na obranu je dle mého názoru nevhodná.Říkáš ale,že střílíš na střelnici a tak mohu jen doporučit Browning Buck Mark,je to pistole tak spolehlivá a přesná , že jsem s ním úspěšně střílel i závody v kategorii sportovní pistole. A jak sleduji inzeráty, tak jsem ji viděl i v cenách 6-8000.- /nová je za asi 12 000 /.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

dobrá malorážková pistole???

Příspěvek od vito » 02 bře 2006 13:49

Už vidím, jak se zase rozběhne debata o vhodnosti toho kterého střeliva na obranu. Já tvrdím v souladu se starým střeleckým pravidlem: Čím menší používáš ráži, tím lepší musíš být střelec. Ke vhodnosti té které malorážky. Vždy bude záležet, na co ji chceš používat. Pokud na t.zv. zábavnou střelbu bez větších nároků, tak ti stačí i ten pomlouvaný W 22. Pokud chceš mít vyšší ambice, pak je již zmiňovaný Buck Mark dobrá volba. Vždycky si ale vyber to, co ti bude vyhovovat.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 bře 2006 14:01

Se nedivím, že peněženka pláče, když 38 SP je z tohoto pohledu snad ta nejnevhodnější ráže na postřílení.

Nerad bych asi se na mne někdo teď sesypal, řka, že to je ráže s přesnou střelou atd. To je pravda. Ale osmatřicítku nikdo pořádně nepřebíjí (průmyslově), její tovární cena je vysoká (kolem 6+ kč/ránu) a začíná být pomalu na ústupu. Když si člověk chce zastřílet a nepřebíjí, pak z pohledu ceny střeliva je nejlepší velkorážná zbraň ráže 9mm x 19 (9Para). A pokud přebíjíte a máte nábojnice, pak je pro Vás jakákoliv ráže (pistolová, nebo revolverová) za cca max. 2,50 za kus. No a to už nestojí za to přemýšlet o nákupu malorážné zbraně, protože za její cenu koupíte komponenty na několik tisíc ran.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 bře 2006 14:23

Na nošení malorážku nebrat.
Na střílení do terče bys však těžko hledal něco lepšího (levnějšího).
Vzhledem k tomu, že malorážkové pistole se nenosí, tak je požadavek na jejich malé rozměry zbytečný.
Proto je lepší koupit nějaký větší model, který tím pádem líp padne do ruky. Taky by měly být trvanlivější - víc materiálu, tlustší hlavně atd. A tyto pistole jsou už přímo konstruovány jako malorážkové bez omezení aby vzhledově připomínaly nějaký model nebo aby byly malé atd.

Mohu ti taky doporučit ten Browning Buck Mark, mám ho už pár let, je to bezproblémová a přesná zbraň. Kvalitní jsou i Rugery a Smith and Wessony, dost dobře vypadá Beretta Neos - výhoda je, že jsou jich desítky variant, vybere si každý. Já kdybych se měl rozhodnout dnes, šel bych do Rugera Mark III s těžkou hlavní.

2HannuIv:
Máš pravdu, akorát za slušný lis dá to samé co za slušnou malorážku, takže vzhledem k ceně střeliva na tom bude pořád s tou pistolí líp.
patrik

a co ty další

Příspěvek od patrik » 02 bře 2006 15:48

přecejen bych chtěl spíš kompaktnější zbraň pro trénink obranné střelby

takže možná toho WP22. a co ten SigSauer Mosquito?
BigHugo

Příspěvek od BigHugo » 02 bře 2006 16:10

Jako majitel Waldy P22 se připojuju k názoru : na nošení (a s tímhle omylem jsem ji původně pořizoval) je malorážka téměř nezpůsobilá, takže souhlasím s nákupem něčeho většího a delšího čistě jako terčovku. Následně jsem dokoupil Holka 261, ale bohužel mi revolver zrovna ideálně nesedí v ruce. Takže taky doporučuju buď levnou Margolinu, nebo pokud není nouze o peníze tak něco z výše jmenovaných (Browning, Ruger atd.)
patrik

B87 target?

Příspěvek od patrik » 02 bře 2006 17:32

a co Beretta 87 target?
lubor

Re: dobrá malorážková pistole???

Příspěvek od lubor » 13 bře 2006 13:21

Hm tak to jsme na to stejně, taky jsem si koupil revolver 38Speciál a následně po tom co jsem si párkrát prásknul jsem si koupil ČZ122 22LR a teď střílím maxim po 1,50Kč. Sice si z revolveru občas vystřelím ale teď spíše z 22 (ale pořád uvažuji o koupi devítky- CZ75,85 možná i norníka)
Jinak tu 22 nemám na nošení ale jen na vyblbnutí na střelnici, super se odreaguju a cenově to co mám za 20nábojů 38Spec. mám 100-150 nábojů 22LR, takže se vyblbnu dosytosti :lol: :lol: :lol:
FrankieGun
Příspěvky: 3
Registrován: 18 dub 2017 15:43

Re: dobrá malorážková pistole???

Příspěvek od FrankieGun » 20 dub 2017 12:40

Grand Power K22 je velmi dobrá.
Hobby strelec z GP K100, K22, SKS.
Odpovědět