Do ceho strilite ?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od LSoft » 22 črc 2019 22:25

válec píše:
21 črc 2019 20:18
čím jsi udělal prořezy pro binderklipy?
No po pravdě, to dopadiště je vysekáno na TruPunch a naohýbáno na TruBend... Moje práce byla jen v rámci návrhu, povrchové úpravy a montáže.
Ale když už musím takové věci dělat ručně, tak otvor obvrtám, můstky pak vycvakám kleštěmi a pilníkem začistím.


Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od shadowmage » 27 črc 2019 13:36

Koupil jsem pár kusů výbušných terčů, docela mě překvapuje, že tady jsem o tom nenašel zmínku. Jen výbušné diaboly s mizerným efektem a ještě pár let zpátky. Tohle je trochu o něčem jiném, až na cenu 15Kč za kus a to ještě v akci nemají chybu. Po dlouhé době něco v téhle oblasti, co funguje jak má. Více ukáže video:



Jedná se o kalíšek o průměru 40 mm, ze silnější kovové fólie, osobně bych tipoval, že tvůrce používá víčka určená na láhve s kefírem nebo něco podobného. Tloušťka výbušné vrstvy je cca 2 mm a na ní je nalepena reflexní fólie.
Z druhé strany je folie samolepící, tedy stačí strhnout ochrannou vrstvu a nalepit na pevný podklad. Pevný podklad, tedy prkno nebo něco podobného, je důležitý, to samé vzduchovka by dle tvůrce měla mít 175 m/s a pálit by se mělo minimálně z 25 metrů. Dle mého je bezpečné cokoliv nad 10 metrů, výbuch zhruba odpovídá petardě Korzár, když se před víc jak dvaceti lety ještě dělali na kvalitu. Tedy slušná šleha. Při nižších rychlostech terč jen vyhoří, tedy LOV 21 120 m/s a Diana 25D 145 m/s terč jen vyhořel, Slavia 630 180 m/s spolehlivě vybuchl, cokoliv navíc je v pohodě. Vyhořet by měl i při prudkém nárazu, ale mlátit do něj kladivem nehodlám
Střílel jsem z 20 metrů vzduchovkami a 30 a 40 PCP Cricket Minikarabine
Za mě perfektní výrobek, uvidíme, zda se cenově prosadí, výroba něčeho, co bouchá a je bezpečné není asi nejlevnější, takže výrazně nižší cenu nečekám ani při rozšíření. Rád bych se mýlil, člověk se s tím neskutečně vyblbne :)
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
matkoo
Příspěvky: 131
Registrován: 29 zář 2016 10:11

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od matkoo » 27 črc 2019 16:57

kde si kupoval?
vdaka
j.bill
Příspěvky: 112
Registrován: 25 zář 2016 12:52

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od j.bill » 27 črc 2019 17:16

To je dost dobré na plašení koček, hlučných sousedů a pod. na zahradě. Rozmístíš na stromy a pak jen ze dvora trefuješ. :lol:
___________________________________________________
Slávia 631 4.5, SPA CP1 5.5, QB78 5.5, Benjamin Maximus 5.5
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od shadowmage » 27 črc 2019 17:58

Já kupoval na Aukru, ale momentálně nejsou vystaveny. Takže máš asi nejlepší jít na jejich stránky a tam je kontakt mailem i telefonicky, domluva s tím chlapíkem je fajn a posílá hned.

https://vybusne-terce1.webnode.cz/
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od Romčan » 06 srp 2019 23:39

Myslím si že by měli být co nevidět na zbraně vzduchovky, nebo - li Balistas... :D viděl jsem to na fb... Tak že snad brzo budou ale cena zatím neznámá...
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od Mini Me » 29 zář 2019 13:42

Terce zdarma ke stazeni nebo primo vytisknout,vse ve formatu pdf na jedne strance.Je jich zatim 590 :)
Link jsem prevzal z AirgunNation
https://drive.google.com/drive/folders/ ... L29GmigK1r
Uživatelský avatar
Mike999
Příspěvky: 231
Registrován: 15 čer 2018 09:27

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od Mike999 » 26 říj 2019 11:21

Potvrzuji skvělou zkušenost s olovem (tiché, diabolky se neodráží, terč přibývá :D ). Koupil jsem olověný plát o průměru 15,5 cm a tloušťce 2,4 cm a pohoda. Lupu do toho doma z navrčeného Atamanu a lape to jako zjednané, zvuk je takové tiché mlasknutí.
Terc_olovo.jpg
Huben GK1 V3 (5,5mm)
Ataman AP 16 (5,5mm) + Conv. Kit + Truglo Tru–Tec 2MOA
FX Impact MKII Comp. (5,5mm) + Optisan CP 3-12X32P mil–MH10X
Daystate Huntsman Regal (4,5mm) + Sightron SIII 10x42 MMD
AirMaks Arms Katran C (5,5 mm) + Veyron 3-12x44, FFP, MPR–4
kuraa
Příspěvky: 16
Registrován: 12 zář 2012 14:35

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od kuraa » 31 říj 2019 10:32

Mike999

Jsem rád že ti můj terč funguje :wink:
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od koi41 » 31 říj 2019 23:59

Jsou tu zajímavé nápady. Manželka si koupila masážní kouli. Je to vyrobeno ze silikonu, průměr cca 8 cm.
Maximálně odolné, počasí nic nemění. Po celém obvodu jsou pichláky, no vypadá to podobně jako mořský ježek.
Pověsil jsem to v poli na keř trnky a šiju do toho cca dva roky. Zásah dobře viditelný i dobře slyšitelný.
Střílím na cca 110 m dle dálkoměru. Prodávají to i jako hračku pro psy. Neonové barvy zajišťují dobrou viditelnost.
Vyzkoušejte, vřele doporučuji.
Vojna byla kokoťárna. Já na ní jako pětimetr vzpomínám rád. Velitel si všiml, že jsem voják-šikulka a dal mi za úkol
návrh a výrobu vzduchovkové střelnice pro výcvik mužstva. Měl jsem téměř neomezené možnosti. Vyfasoval jsem vojenskou vzduchovku a kýbl broků. Zadání bylo jednoduché. Velitel bude sedět za stolem, před sebou pult s tlačítky a sestřelené terče stavět zmáčknutím tlačítka. Požadavek nejméně deset terčů s neomezenou životností.
Výsledek ? Jako pětimetr jsem byl na opušťáku dle mého přání. A to jsem cestoval zadarmo, na vzdálenost 500 km.
Byl se na to po dokončení podívat nějaký páprda z velitelství v Praze. Absolutní úspěch. Moje odměna ? Nabídka zůstat u armády a mimořádné zařazení jako svobodník. No bomba, že.
Po revoluci jsem chtěl začít s výrobou a obchodem. No, vítr mi zavál jiným směrem. Ale pokud nezhebnu, možná si pro sebe něco do důchodu udělám. Dokončil jsem nedávno střelecký stolek/nastřelovací stolice. Chtěl jsem dát do fóra pár fotek, ale nechce mi to nějak pobrat. V počítačích teda zrovna nic moc, to je fakt.
rew
Příspěvky: 26
Registrován: 06 srp 2010 16:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od rew » 29 lis 2019 19:51

Zmenší rozlíšenie.
Katran X HP 5.5
Artemis PP800 5.5
CP2 5.5
HATSAN 85 + kolimator
IŽ 38 USSR na strasenie
HK USP co2, 4.46mm
Colt Special Combat co2, 4.46mm
Beretta CX4 Storm 4,5
Hammerli 850 air magnum 4,5 + Leupold
Norconia P1, 5,5mm
Kandar CP1, 5,5mm
jeesl
Příspěvky: 2
Registrován: 13 led 2010 18:36

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od jeesl » 09 pro 2019 19:59

Dá sa ešte niekde kúpiť táto strelnica? Nejako nemôžem ju nikde najsť.Ďakujem.https://www.pazba.sk/Strelnica-8-tercov-d1239.htm
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od Strelec45 » 12 pro 2019 15:28

No už dlouho ne, jedině vyčíhat bazar. Ale ani tam nejsou. Špatný... :?
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
npk
Příspěvky: 10
Registrován: 22 úno 2020 01:28

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od npk » 03 dub 2020 21:38

Ze střešních latí jsem za 20 minut seskládal takovou kozu, dozadu natloukl 2 cm prkno a na něj 2 vruty přišroubovat 20mm plát recyklované gumy černé barvy Elaston od Gumexu. Díra po diabolce se hned zavře. Diabolky se neodrážejí, zůstávají těsně pod lícem dřeva. Dobře se na to připichují terče a díry v papíru jsou na černém pozadí skvěle vidět.
https://www.gumex.cz/blog/kde-se-pouziv ... #toSection
Stačí nějaký odřez +/- 50x50 cm za pár kaček. Komu vadí černá barva, připíchne si na gumu rýsováčkem papírovou čtvrtku.

Cca 10 cm před kozu jsem pak přidělal vodorovně další střešní lať, na zadní straně je našroubovaných asi 15 magnetů ze starých kredencových dvířek. Na tyto magnety pak chytám nastříhané kousky plechů od cca 20x50 po 100x100 mm (plech aspoň 2 mm silný, jinak to musíte večer kladivem troch porovnat), které trčí nad lať. Při zásahu plech od magnetu odpadne. Je to jednoduché, opakovaně použitelné, plechy jsou dobře před černým pozadím gumy vidět a protože plechy/terče odpadnou dozadu, diabolky s neodrážejí ke střelci.

Na magnety se dá přichytit kde co, třeba vršky od piva, nebo podložky z železářství, šrouby, nebo nějaký kovový výpalek libovolného tvaru.
Hlavně to při zásahu latě všechno nepopadá, jako když se ty terčíky jen položí na prkno.

Celé je to stále venku, prší na to, nic se s tím neděje. Jak se to rozpadne, za 30 minut mám hotovou novou.
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Do čeho střílíte ?

Příspěvek od Strelec45 » 04 dub 2020 09:12

2 mm budeš mít málo, chce to alespoň 3 mm silný plech. :wink: Z vlastní zkušenosti. I když záleží z čeho pálíš, ale na 16 J je to takhle, na Slávku a podobné by to mohlo stačit. Ale jistota je kulomet, že jo. Koupíš něco silnějšího a budeš to předělávat? :lol:
Edit: ještě mě zajímá, fakt se neodrážejí diabolky při třeba hodně nízkém výkonu, plácnu 5-7 J, třeba hodně staré nebo rusanda IŽ 38 a tak? Ta guma není zas tak drahá a hlukově to bude asi taky OK.
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Odpovědět