divani do optiky - rada

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

halucinogen
Příspěvky: 21
Registrován: 25 úno 2009 15:06

divani do optiky - rada

Příspěvek od halucinogen » 01 zář 2009 10:35

zdravim,mam celkem vazny problem a nevim jestli je chyba ve mne nebo v puskohledu.

nastrilel jsem si vetrovku na 30 m a vsechno dobre,kupodivu :) ale jakmile jsem zkousel na 50 m tak nastal problem,zacalo to litat doleva,prvni jsem si myslel,ze mam spatne danou montaz,tak jsem to zhodil,dal presne do uhlu zpet a delalo to to same. asi za 2 tydny jsem to zkousel znovu a na 30 m dobre ale na 50 metru uz ne na levou,ale na pravou stranu.vse jsem strilel tak,ze jsem mel druhe oko zavrene.pak jsem jen tak zkusil mit obe oci otevrene (celkem hruza najit terc)a ejhle,na 30 i na 50 m to letelo tam kam jsem chtel,je mozne ze mam nejakou vadu v oku? :) nebo muze byt nejaky vadny puskohled ci paralaxa? nebo se jenom spatne divam do puskohledu? prosim o radu, jedna se o optiku VECTOR OPTICS 10-40x50 s bocni para. mozna je to k smichu,tak se me prosim nesmejte :) ale me to celkem hodne zere


Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 01 zář 2009 13:14

Existuje jednoduchý test jak zjistit které oko je řídící. Zaměř prstem (nejlíp ukazovákem :D ) nataženou rukou na určitý vzdálený předmět (obě oči měj otevřené) a pak zavři postupně levé (díváš se pravým) a potom obráceně, zavři pravé (díváš se levým).
Pokud se špička prstu nehýbe ať zavřeš levé nebo pravé oko, znamená to, že můžeš střílet oběma očima, tedy flintou opřenou o levé či pravé rameno, což určitě nebude Tvůj případ :)
Je to důkladněji popsáno ve Střelecké revui 7/2009 (str.92)

Ovšem netuším estli to vyřeší Tvůj problém, když píšeš že to lítá jednou do leva, potom do prava...

Edit: taky se tam píše že: "pokud máte dojem, že se špička prstu pohybuje bez ohledu na to, které oko máte zavřené či otevřené, potom pro vás bude lepší, když budete mít pořád obě oči otevřené, nebo to se střílením rovnou vzdejte!"

Eště mě napadlo vynechat halucinogeny :lol:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 06 zář 2009 11:12

podla tohoto to vyzera ze moje riadiace oko je lave a aj ked strielam pravym tak triafam do stredu :D :D :D

skor to bude mat mozno nieco s tym ktora hemisfera mozgu prave prevlada... boli take priklady ze tocila sa figurka na monitore a niekto ju videl tocit sa doprava a druhy dolava...

tu bude skor inde problem bud je nieco s tym puškohladom, montážov alebo paralaxou... alebo strelivo zanasa alebo nie je kriz puskohladu a vzduchovka vo vodováhe potom strela letí dostrany...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 06 zář 2009 11:18

teraz som to zasa po chvylke skusal a prevlada prave oko...

sak schyzofrenik blizenec MAD bugie :D :D :D
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 06 zář 2009 11:30

a teraz po obede som uz uplny magor namierim prst (kua nedalo mi to...)

a pozriem pravym okom pohlad od "stredu" dolava, a pozriem lavym a ide to doprava od stredu....

treba prestat s hovadinami a radsej by som mal skratit tu hlaven... :D :D :D
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 06 zář 2009 12:23

No já nevím, tohle sem slyšel prvně: na 30m OK, na 50m nejdřív doleva za 14dní doprava a když otevře obě oči tak je všechno zase OK. :D
halucinogen: jak to tedy vypadá, zjistil si už čím to je?

K tomu testíku: u mě to funguje spolehlivě a stále stejně. :D Namířím, zavřu levé a prst se nehne, mrknu druhým okem a prst se posune o pěknej kus vedle! Takže řídící mám pravé, ale levé mám zase silnější.[img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/018.gif[/img]
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
halucinogen
Příspěvky: 21
Registrován: 25 úno 2009 15:06

Příspěvek od halucinogen » 07 zář 2009 06:46

ridici oko nemam ani jedno :D tak strilim s otevrenymi oci,je to hruza,ale jdeto :?
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 07 zář 2009 09:42

Ahoj, včera sme zjistili že ta moje má stejný problém, ať se dívá kterýmkoli okem, prst vždycky "uskočí" -> dívá-li se pravým okem, "uskočí" doleva a obráceně. Dívá-li se levým okem, prst "uskočí" doprava. :(
Zkoušeli sme se oba dívat do optiky oběma očima, ale to mě prosím prozraď jak to děláš, protože to je horor. [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Negativní/20.gif[/img]
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 07 zář 2009 10:37

kesi to sa robi tak, že máš sice obe oči otvorené ale iba jedno pozerá do puškohladu tak ako normalne so zažmúreným...

presne pre toto majú strelci strelecké okuliare alebo šiltovky kde na druhé oko majú bielu alebo čiernu zaklapku proste obe oči sú otvorené a volne pozerajú nakolko pri žmúrení je určitý posun a s tým že ludské oko začína ostriť cca od 6 cm a ked má 1 cm pred okom prekážku tak ju akokeby neregistruje

(si skus zazmurit lave oko a zistis ze to trosku taha aj svaly a kožu na pravom oku..)

proste ako u doktora pozeraj oboma očami a jedno si prikry rukou ale nechaj ho otvorené...

a mladá to má dobre nemá ani jedno riadiace ale obe su rovnocenne... u mna prevlada to lave ocko...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 07 zář 2009 10:59

Ajajaj, díky! :roll: Já si nevzpoměl na: http://magazin.strelectvi.cz/wp-content ... emmons.jpg > http://img00.beijing2008.cn/20080809/Img214520285.jpg > http://img03.beijing2008.cn/20080809/Img214520040.jpg :D

Edit2: teď sem to zkoušel. Koukal sem do puškáče jen tak z okna se zakrytým levým okem (tedy obě oči otevřené) a zdá se mi to fakt lepší :) , přesně jak píšeš:
madbugie píše:si skus zazmurit lave oko a zistis ze to trosku taha aj svaly a kožu na pravom oku..
Naposledy upravil(a) kesi dne 07 zář 2009 13:07, celkem upraveno 2 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
halucinogen
Příspěvky: 21
Registrován: 25 úno 2009 15:06

Příspěvek od halucinogen » 07 zář 2009 13:03

kesi píše:Ahoj, včera sme zjistili že ta moje má stejný problém, ať se dívá kterýmkoli okem, prst vždycky "uskočí" -> dívá-li se pravým okem, "uskočí" doleva a obráceně. Dívá-li se levým okem, prst "uskočí" doprava. :(
Zkoušeli sme se oba dívat do optiky oběma očima, ale to mě prosím prozraď jak to děláš, protože to je horor. [img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Negativní/20.gif[/img]
jo jo,je to horor a celkem me to stve :x nu co uz,nenadelam nic
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 07 zář 2009 13:14

halucinogeeeeeeeeeeeeeen ty si tusim necital predosly prispevok s fotkami... !!! (to ako do toho puskohladu skulis alebo co ???)

do puškohladu za vždy pozerá iba jedným okom !!! a druhé sa bud zažmúri alebo sa nechá otvorené ale je potrebné si dat strelecké okuliare, celenku, siltovku s krytkou na oko...

alebo inac zober nejake stare slnecne okuliare, oko ktorym mieris vyber to sklicko, plast (rozbit, vytlacit, znicit) cize zostane diera druhe sklicko prelep ciernou alebo bielou lepiacou paskou alebo zalakuj proste zatmav aby nebolo cez neho vidiet, no a mozes ist strielat...

a pritom zostavaju obe oci otvorene (proste vyzeras ako pirat s paskou cez oko s tym ze jedno oko zostava otvorene, ale nic nevidi...)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
halucinogen
Příspěvky: 21
Registrován: 25 úno 2009 15:06

Příspěvek od halucinogen » 08 zář 2009 06:34

madbugie píše:halucinogeeeeeeeeeeeeeen ty si tusim necital predosly prispevok s fotkami... !!! (to ako do toho puskohladu skulis alebo co ???)

do puškohladu za vždy pozerá iba jedným okom !!! a druhé sa bud zažmúri alebo sa nechá otvorené ale je potrebné si dat strelecké okuliare, celenku, siltovku s krytkou na oko...

alebo inac zober nejake stare slnecne okuliare, oko ktorym mieris vyber to sklicko, plast (rozbit, vytlacit, znicit) cize zostane diera druhe sklicko prelep ciernou alebo bielou lepiacou paskou alebo zalakuj proste zatmav aby nebolo cez neho vidiet, no a mozes ist strielat...

a pritom zostavaju obe oci otvorene (proste vyzeras ako pirat s paskou cez oko s tym ze jedno oko zostava otvorene, ale nic nevidi...)
ale cital,neboj,jenom jsem psal,ze je to zatim horor,na pasce uz se pracuje,at ziji jednooci banditi 8)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 08 zář 2009 09:00

Já jdu na další střílení koupil od rákosníků sluneční brýle, jedno sklíčko půjde na vandr a druhý něčím přelepím jak radí madbugie, zatím mě to přijde jako pohodlnější pokoukání do optiky, takže vyzkoušíme, uvidíme. :)

Edit: oprava chyby, rozhodně to nelze brát jako pomůcku pro člověka, kterej nemá řídící oko.
Naposledy upravil(a) kesi dne 13 zář 2009 12:36, celkem upraveno 1 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 08 zář 2009 12:55

na rakosniiiiikooooooooooooooooooooooooooooooouuuuuu.... :D :D :D

milý rákosníčku... tady víla amálka (oblubenejsia verzia analka) a potrebovala bych pořádne protáhnout laufy... :D :D :D
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Odpovědět