Dioptre, musky, cielniky, mechanicke mieridla

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 31 srp 2007 10:21

No když to uděláš dobře, tak to bude to samé.
Vlastně uděláš dírku do plechu a je to.
Ale ten největší problém je udělat to štelovací. :wink:


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 31 srp 2007 12:23

no to mi je jasný...ono tech 500,- za diopter přímo ze zbrojovky není moc - když vemu v potaz cenu montáže (z té by se to dalo nejlíp vyrobit :) ). Pro mě pořád zůstává největší otázkou, jestli to má smysl. Pevná mířidla mi celkem sedí a za dioptrem mě žene spíš jen zvědavost. Prostě když se něčemu věnuju, tak do toho pořád "rýpu" a snažím se to nějak vylepšovat ...holt klasika. Ocenil bych možnost to nejprve vyzkoušet. jenže v obchodě to nemají a nechci je trápit objednávkou, když není jistá koupě :( . Co se týče štelování, tak jde v podstatě jen o výškové - stranové by se dalo vynechat, pokud to dobře vyrobím. a to výškové by mohly zastat šroubky v oku montáže (podložit pružinou šrouby a plíšek s dírkou připevnit jen na vrchní díl - štelovat potom šroubovákem na obou stranách) ovšem mnoho námahy a efekt nejistý... Asi zkusím jen to očko přímo na plátek hledí aka Garand a pokud to bude k ničemu, tak to vzdám, dokud nebude příležitost ozkoušet skutečný diopter.
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 10 zář 2007 16:18

Tak se mi naskytla možnost výhodné koupě originálního diopteru na Slávii viz fotky Baretta na začátku vlákna. Momentálně prodejce nabízí i na Aukru - prý má víc kusů, tak kdyby po něm ještě někdo toužil, máte šanci. Nějak mi ovšem nejde do hlavy, proč by se měl diopter posouvat, když má aretační šroub v té prohlubni nad rybinou ? Nebo to nedoléhá až do toho zářezu ? No za pár dní to pokoumu a podám referát... :)
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Arnie

Příspěvek od Arnie » 10 zář 2007 18:29

S dioptrem se strili vyborne. Velka vzdalenost mezi dioptrem a muskou oproti vzdalenosti muska-hledi zaruci mensi chybu v mireni. Pokud bude dostatecne velkej terc (aby byl vubec videt - dejme tomu 10cm na 50m, 5cm na 25m a podobne), tak se da nastrilet vysledek velmi podobny jako pri uziti puskohledu - jak uz jsem tu psal nekolikrat (neni to ale z me hlavy) oko si symetrii najde.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 10 zář 2007 20:42

Tj. jen bude problém u zlamovací vzduchovky, že mezi dioptrem a muškou bude ten zlamovací kloub. Když máš hledí-muška, tak je to na hlavni a její pohyb v uložení nehraje roli. Při užití puškohledu a dioptru to bude znát. Já když svojí slávii podepřu hlaveň tak to lítá úplně jinam, stejně tak když se s ní opřu třeba lehce z boku. A přitom pocitově tam žádná vůle hlavně není, uložení je dotažené a jde to tak akorát :?
Voris
Příspěvky: 302
Registrován: 05 črc 2006 10:10
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Voris » 10 zář 2007 20:51

To není problém lámací vzduchovky, ale jakékoliv pušky vůbec. Když podepřeš hlaveň větrovce, tak to jinam nelítá?
Nikdy neházej flintu do žita.
Uživatelský avatar
pechi
Příspěvky: 381
Registrován: 30 čer 2007 12:28
Bydliště: Brno

Příspěvek od pechi » 10 zář 2007 20:57

Je to tak, ale u pevné hlavně to není tak strašné, zvlášť když je kratší. U lámačky je valkl už z principu, i kdyby byla nevím jak precizně udělaná, a s optikou je to znát... :?
Arnie

Příspěvek od Arnie » 10 zář 2007 21:44

Silencer píše: Já když svojí slávii podepřu hlaveň tak to lítá úplně jinam, stejně tak když se s ní opřu třeba lehce z boku. A přitom pocitově tam žádná vůle hlavně není, uložení je dotažené a jde to tak akorát :?
Stejny zkusenosti mam i ja a proto mam na slavce klasicky otevreny miridla.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 10 zář 2007 21:44

U větrovky je výhoda, že na předpažbí můžu namontovat dvojnožku a nevadí žádnýmu lámání. Když tohle udělám se Slavií, tak jí musím posunout dost dozadu, aby nepřekážela hlavni. Takže než tohle, tak jsem raději podpíral hlaveň, i když vím, že se to nemá. Podle mě když je puška (teď myslím normální flinty, ne vzduchovky) dobře udělaná, tak opření hlavně nebude mít vliv z titulu působení té síly, možná tak z důvodu změny rozkmitu hlavně apod. U lámacích vzduchovek jsou to možná setiny, ale to uložení nikdy nebude 100% bez vůle. I pokud by to bylo minimální, tak se to časem zvětší. Ta sestava je prostě dvojdílná a proto třeba se staršími lámačkami člověk nastřílí lépe přes pevná, než přes dioptr, nebo optiku. Jinak proti dioptru nic nemám, jen upozorňuju na možný problém na lámací vzduchovce, aby případní zájemci nebyli zklamaní.
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 12 zář 2007 14:16

No jsem upřímě zvědav, jak to půjde. Právě se mi diopter válí na stole, až dorazím domů, tak zahájím testy. Dojem zatím dobrý. Zpracování vypadá skutěčně slušně - nic než kov a žádné nechtěné vůle, nikde se nic nehýbe, nic nevyklá. byly u toho dvě redukce na nějakou širokánskou rybinu jedna pod diopter, druhá pod mušku a dvě průhledítka (různé velikosti dírek). Aretační kolečka mají osm pozic a aretují se na odpružené ocelové zarážce (kuličce). Šoupe se to snad po setinách milimetru - pohyb o jednu celou otočku je témeř neznatelný, ale hýbe se to :). Na vršku to má vyraženo AERON. Teď ještě jak to bude držet na Slávce a hlavně , jestli to přinese nějaká pozitiva při střelbě ;)
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 13 zář 2007 08:56

Tak jsem to včéra našoupl na Slávku (žádná sranda to tam nacpat :) ) a musím říct, že nadšení veliké. "Zastřelil" jsem to nenečisto podle pevných mířidel - prostě jsem to pošteloval tak, aby bylo zamíříno ještě přesně podle hledí, než jsem ho sundal. Pak jsem dal jen zkusmý výstřel z okna na lupen nějaké byliny a šlo to nachlup přesně :) vzdálenost cca 10m. Kompletní testy zahájím o víkendu. Prozatím pár základních vjemů : vše od průhledítka dál je zaostřené - takže pro ty co tu někde řešili, že se neumí "zaostřit" na mušku, tak myslím ideální pomoc. Ať jsem se snažil do průhledítka šilhat jakkoliv, muška se nehnula z pozice uprostřed mířidel ani o chlup (dokud jsem je nesundal). Z toho poslední postřeh pro Berreta - vůbec nechápu, proč máš ten diopter nastrčený tak vepředu rybiny ??? já ho mám nadoraz vzadu a krom toho, že to podstatně líp vypadá, tak už prostě nehrozí žádný pohyb a i tak bych to bral ještě víc v zadu, protože i takto je oko ještě zbytečně daleko. Vůbec nevadí mít oko "připláclé" až na průhledítku - sice se zdá, že vidíte kus světa a tudíž nemůžete mířit přesně, ale to je omyl. Jelikož průhledítko má jen milimetrovou dírku a záměrnou máte kolem metru, tak vlastně míříte jen cca milimetrovým paprskem - což je na možnosti slávky asi maximum přesnosti. Ad zlamování - uvidím po víkendu jaký bude soustřel. Každopádně nehodlám střílet na 50m to říkám rovnou. A rozhodně si myslím, že když už něco na rybinu "levné" zlamovačky, tak radši diopter, než puškohled, protože nevěřím tomu, že i se sebelepším puškohledem překonáte chybu toho kloubu (a především kvality hlavně/vývrtu)na větší vzdálenosti.
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 17 zář 2007 08:45

Po sobotním testu absolutní nadšení. Rozhodně pokrok oproti běžným mířidlům. Na 13m soustřel 2cm. Seřídil a nastřílel jsem si to na Luxech a potom přišla řada na sestřelování kaštanů, tak jsem vyměnil střelivo za bročky. Tam padalo všechno o dva cm níže ale opět skoro stejnou dírou. Jsem naprosto spokojen, konečně mi to padá tam kam zamířím. Vliv kloubu je na tuto vzdálenost nulový. Příště zkusím nějaké větší vzdálenosti. Jediný nešvar je světlo. Když se trochu sešeřilo, pomohla výměna průhledítka za větší, jinak už v tom nebylo skoro nic vidět. Když mi pak svítilo slunce z boku přímo na tvář, tak jsem taky nic neviděl kvůli oslnění. To by zpravila nějaká kšiltovka, ale tu jsem neměl. Jinak nemám co vytknout.
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
PajaHradec
Příspěvky: 411
Registrován: 03 zář 2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

dioptr

Příspěvek od PajaHradec » 30 zář 2007 09:01

Zdravim,zajimalo by mne kde bych mohl tady na ceskych strankach objednat dioptr na slavii 631 s 11 mm rybinou?Nevite nekdo nejakou adresu??diiiik
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Příspěvek od WohlmuthOta » 30 zář 2007 13:39

Možná tady:http://shop.czub.cz/objects/1074636680.html, je to sice na 200S, ale měl by pasovat i na 631Lux. :wink:
PajaHradec
Příspěvky: 411
Registrován: 03 zář 2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PajaHradec » 30 zář 2007 19:50

to jo tento uz jsem videl, neznate nekdo nejaky jiny?docela rad bych ho ozkousel,ale i tak diik!
Odpovědět