Dilnicka v Praze

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Apevia » 04 črc 2015 23:25

2BP: Už jsem v obraze. Něco na tom asi bude.
Každopádně zatím, krom tohoto, si nemůžu na nic ztěžovat (v rámci toho, co je to za stroj a toho, co se od toho dá čekat). Mám ho skoro 10 let a na nic jsem jinak nemusel šáhnout. Jen jsem sem tam trošku poladil posuvy (vymezení vůle).
Doufám, že to alespoň zas tak dlouho vydrží.

Já bych momentálně mohl mít i dobrej soustuh a hlavně v odpovídající velikosti toho, co by se mi hodilo. Bohužel na něj ale nemám prostory, což mě dost mrzí :( Sice by něco stál, ale TOS S28 by asi nebyla špatná volba.


Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 474
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Black Powder » 05 črc 2015 15:56

Ja mam tento tzv. maly uz len do rezervy, ked robim nejaku zlozitejsiu pracu a mam druhy sustruh obsadeny, tak niektore operacie robim na malom, mam k nemu porobenych vela pripravkov, posuvy poprerabane, digitalne odmeriavanie a pod. Ale kedysi bezal vkuse 8-10h. denne a zarobil na dielnu aj svojho nastupcu Sieg C4 a frezku Sieg SX3.
C4 je oproti tomuto super stroj, teda vykonom a prac.zatazenim a ako jeden z mala vo svojej triede ma mechanicky priecny posuv.
Tiez som ho osadil digitalnym odmeriavanim /listy/, hlavy som dokupil TOS v triede Superior, dorobil som el.posuv kratkeho pojazdu, takze uhly taham plynule naraz. Na oboch sustruhoch mam rychloupinace nozov a noze pouzivam hlavne Iscar, obcas nejake vybrusene Radeco.
Bordel na fotke si nevsimaj, je to z pred 1,5r ked sa este zariadovala dielna.
Přílohy
2013-11-26-0428.jpg
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Apevia » 06 črc 2015 19:27

Krásná dílna. Závidím, hlavně prostor :)
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od bimHObim » 21 úno 2016 22:57

kdyby si nekdo chtel usetrit stale cisteni zacpaneho filtru ve vysavaci anebo chtel predfiltr , aby si usetril filtr ve vysavaci, tak doporucuji si vyrobit cyklonovy predfiltr ( to je muj nazev? :D ) .
ja si ho udelal asi pred rokem a opravdu usetri hodne prace. saje to perfektne drevene piliny a kratke spony (dural, zelezo a mosazne spony). do samotneho vysavace se nedostane skoro nic. neni to vhodne na dlouhe spony, ty vetsinou zacpou dole ten vychod do kyble.
Přílohy
k-243.JPG
k-IMG_7101.JPG
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 474
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Black Powder » 21 úno 2016 23:22

Tak toto je super napad, tiez som spekuloval, ako vyrobit cyklonovy odlucovac do priemyselneho vysavaca.
Nakoniec som kupil do domacnosti novy Dyson DC20 animal pro a stary Dyson DC02 som presunul do malej dielne na prach idealny a do velkej dielne na spony a velku spinu som kupil Kärcher IVC 60/24-2 Tact² s oklepom filtrov a uz nic neriesim. Ale zislo by sa dat aj do toho Kärchera lepsi cyklon, no neni tam na to dost miesta.
Keby si pridal este dalsi maly cyklon medzi vysavac a ten prvy velky, tak nemas ani ten jemny prach na filtry.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Uživatelský avatar
bimHObim
Příspěvky: 711
Registrován: 07 úno 2011 20:27
Bydliště: Schliersee (D) , Krnov :-))))

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od bimHObim » 22 úno 2016 18:23

s tim malym cyklonem to je dobrej napad. a zapojit ho akorat kdyz se vysava drevo. na ocel , mosaz a hlinik ho netreba, tam to tridi 100%
HW35, HW40, HW45, HW70
HW97 K - Nikko Stirling Gold Crown Airking 4-12x42
HW100T Carbine - Hawke Sidewinder Tactical 8.5-25x42
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 474
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Dílnička v Praze

Příspěvek od Black Powder » 22 úno 2016 18:50

Presne tak, pouzit ho len ako separator jemneho prachu, co preleti cez prvy cyklon a toho bude uz malo.
Tazky prach a piliny zostanu v prvom. Filter vysavaca by bol uz len ako posledny stupen filtracie.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Odpovědět