digitalne nocne videnie

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

alesek
Příspěvky: 32
Registrován: 01 lis 2016 23:08

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od alesek » 10 srp 2019 10:13

Puškohled ATN X-Sight 4K Pro HD Day/Night 5-20x i s přídavným dálkoměrem ATN ABL 1500 Laser RANGEFINDER 1500m Bluetooth

Obrázek
Obrázek
Obrázek


alesek
Příspěvky: 32
Registrován: 01 lis 2016 23:08

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od alesek » 10 srp 2019 10:32

Alexxxus píše:
21 črc 2019 22:50
nicméně vrátil jsem jej protože zamrzal obraz - jeden den na pušce a omdlel bych
Obraz mě zamrzal, když nastavím uspání při nečinnosti, jinak nezamrzá, teď vydaná aktualizae firmware (při ní mě odešla SD karta) ale jestli bylo odstraněno zamrzání to nebudu ani zkoušet a budu sy myslet že za svých 27... mám dokonalost :)
alesek
Příspěvky: 32
Registrován: 01 lis 2016 23:08

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od alesek » 10 srp 2019 10:43

Popravdě, puška už je těžká jako prase Cometa ráže .25 :(

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od LSoft » 15 lis 2019 14:16

ATN vydalo nový firmware pro X-Sight 4K Pro. Mimo jiné je tam nový záměrný kříž typu MilDot a puškohled s ním funguje v režimu First Focal Plane. Jsem nadšen :) (resp. konečně... :D ;) )
alesek
Příspěvky: 32
Registrován: 01 lis 2016 23:08

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od alesek » 16 lis 2019 19:28

Jo, už ho mám taky (firmware), jen ten mildot moc nevyužiju - neumím počítat :) proto jsem si přikoupil ten dálkoměr - a balistický kalkulátor v puškohledu dělá po zmáčknutí jedno čudlíku (změří vzdálenost a spočítá) vše za mě :)
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od LSoft » 18 lis 2019 08:07

Jaké používáš střelivo a jakou drag function máš v "ejblu" nastavenou? Já mám sice ABL taky, ale ten mildot reticle je myslím i tak docela šikovný. Aspoň má člověk možnost si odhadnout velikost cíle :) A navíc se pocvičím v matematice :D
Uživatelský avatar
tomkony
Příspěvky: 85
Registrován: 12 pro 2017 20:32
Bydliště: okres Opava

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od tomkony » 12 úno 2020 20:28

Dotaz na majitele PARD 008:
Nastavím si záměrný kříž, uložím si do pozice "A" a jde se střílet. Po vyndání baterie k nabití je však opět vše základním nastavení a je nutné znova nastavovat kříž. Přístroj si to nepamatuje - jsem výjimka, nebo se to nastavuje jinde nebo to zkrátka takto má "ne"fungovat?

Pozn:
původní baterii 18650 jsem vyhodil (bez ochrany a mizerná výdrž 15 minut) - dle prodejce se baterie bez ochrany nesní nabíjet přímo v přístroji. Koupil jsem kvalitní s ochranou, nicméně i tak někteří prodejci nedoporučují dobíjet přímo v přístroji, proto z opatrnosti raději baterii nabíjím přes nabíječku.
Brocock Compatto .177 + Valiant 4-16x50
Slavia 630
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od vin » 15 zář 2020 14:39

Přidám delší i čerstvou zkušenost s Nitesite viper.
Koupil jsem ho velmi lacino před časem z druhé ruky, z kulovnice a dal na slavii. Nebyla k tomu nabíječka a baterie KO, tak proto. Nová baterie by mě stála více než jsem dal za celé NV, tak jsem blok s bateriemi rozebral a vykoukly na mne 3 spojené "pytlíčkové" lipol baterie. Vnější článek měl prodřený obal v místě, kde je krabička sešroubovaná a byl zřejmě ve zkratu, protože v místě poškození přeskakovaly miniaturní jiskřičky. Zbylé dva články OK.
Zakoupil jsem laciné čínské nabíjecí baterie lion, držáčky a krabičku, připájel původní kabel a funkce bezvadná, s mnohem delší výdrží. Nabíjím obyčejnou nabíječkou pro lionky.

Po dlouhé době bezproblémového užívání vidění, mi občas začal zhasínat monitor. Pohnutí kabelem a opětovné rozsvícení signalizovalo jeho přelomení. Včera se ale monitor po výstřelu již nepodařilo rozsvítit. Po delším hledání se objevila závada, vlastně dvě.
Očekávaně zlomený vodič v koncovce kabelu přenosu z krabičky s kamerou k monitoru. Druhá závada se našla uvnitř krabičky. Je v ní kamerka, vypínač napájení a malá destička plošného spoje s připájenými třemi porty. Jeden přípoj portu k monitoru zjevně nepropájený a časem se uvolnil z rázů od zbraní. Pájecí lupa a cín to opravily.
Zkusil jsem napojit jinou kamerku z rozbitého čínského vidění za desetinu ceny na zkoušku funkce. Všichni jsme usoudili, že kouká lépe, méně zrní, než origo z nitesite. Možná ji časem i vyměním.

Takže shrnuto, origo akumulátor předražený, chybně upevněná baterie uvnitř. Kamerka nejobyčejnější číňan, 3 porty připájené na destičce, jeden vypínač, několik vodičů. Co bude v krabičce s miniaturním monitorem asi už vím.
Ale co musím skutečně pochválit, je materiál krabiček. Blok baterií v akumulátoru je k oběma polovinám krabičky přilepen velkým kusem oboustranné lepicí pásky. Skutečně lepící. Téměř nešla krabička rozdělat, evidentně jsem čekal rozlámání, ale plast je skutečně velmi, velmi odolný, tak přežil "bez ztráty kytičky".
Teprve tady jsem pochopil, proč je prodejní cena nitesite viper tak vysoká.
Uživatelský avatar
tomkony
Příspěvky: 85
Registrován: 12 pro 2017 20:32
Bydliště: okres Opava

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od tomkony » 01 říj 2020 21:29

Po několika pokusech se mi konečně podařilo propojit PARD 008 s mobilem jako extérním monitorem.
Pro občasné použití ideální řešení za pár korun.
Kabel z micro HDMI na HDMI
Kabel z USB (samice) na micro USB
A to nejdůležitější HDMI Video Capture Card (odkaz mi poslal Mini Me)
Do mobilu pak nainstalovat aplikaci USB Camera. Po zapojení se automaticky aplikace spustí a přenáší obraz z NV do mobilu. Není potřeba nic složitě nastavovat. Zároveň se vypne pozorovací obrazovka v okuláru NV, tak že zbytečně v noci neosvětluje.
Obrázek Obrázek Obrázek
Brocock Compatto .177 + Valiant 4-16x50
Slavia 630
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od LSoft » 02 říj 2020 12:08

Tak to je prima, MiniMe je borec :)
Zbývá jen kvér zaservovat a přes wifi používat z tepla domova :D
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od vin » 02 říj 2020 13:08

Bylo to v nějakém filmu o teroristovi, co střílel z auta flintou dálkově ovládanou. Také mě to napadlo, serva na ovládání a sedět v obýváku před televizí. Použít flintu s velkým zásobníkem bez nutnosti natahování, a rovnou připojenou k tlakové lahvi. A dalším levelem by byla detekce a rozpoznání cíle, takové plně automatické zařízení. Mohlo by vysílat on-line i posílat SMS. Jen bych ráno zapnul telku a shlédl úspěšné zásahy :D .
matkoo
Příspěvky: 131
Registrován: 29 zář 2016 10:11

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od matkoo » 02 říj 2020 15:58

Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od Mini Me » 04 říj 2020 15:22

LSoft píše:
02 říj 2020 12:08
Tak to je prima, MiniMe je borec :)
Zbývá jen kvér zaservovat a přes wifi používat z tepla domova :D
Zase me neprechval ty lichometniku jeden,zasluha jen mini me-malni :lol:

Mozna se budete smat,ale ja mam par vychytavek pro pozorovani z tepla domova a to hlavne v zime,abych zbytecne venku nemrznul a vylezl az se zacne neco dit v blizkem okoli a za humny :)
Nemam ty serva vychytane jako Bruce Willis alias Sakal,ale mam jeden maly na strechu auta s magnetem a jeden velky na konci strechy garaze a mam na tom nasroubovan Pulsar Helion a jen se obcas kouknu do mobiku,PC nebo TV jestli uz je cas vyrazit :)
Foto prevzate z webu
roof mount.jpg
Jeste linky tech otocnych uchytu a videa jsou na yuotube
https://www.aliexpress.com/i/32967862861.html
https://www.aliexpress.com/i/4000976987449.html
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od vin » 05 říj 2020 09:10

Fakt dobré věci jsou ve světě k mání. Já přijdu do obchodu specializovaného na elektroniku a poptávám kabel hdmi se zalomenými koncovkami, nebo alespoň redukce a jsem za málem za blázna. Je dobře, že existují lidé, kteří se umí podělit se svým přehledem o různých věcech, které jiní neznají.
bobpet
Příspěvky: 268
Registrován: 09 bře 2015 21:40
Bydliště: Nové Zámky, SK

Re: digitalne nocne videnie

Příspěvek od bobpet » 22 lis 2023 17:18

Ahojte. Trocha to tu oživím :wink:
Keďže je tu obdobie black friday možností nákupov, tak uvažujem nad novým nočným videním na puškohľad, ktoré by som používal pri streľbe zo vzduchovky za tmy, čo by zrejme nebolo na vzdialenosť väčšiu ako 50 - 70m, ale popri tom aj na pozorovanie cez puškohľad, ale to už radšej na vzdialenosť 100, prípadne aj trocha viac metrov. Zvažujem možnosť kúpy nočného videnia typu Pard..... zásadka, v porovnaní s Nite Site Viper. Poprosil by som postrehy od niekoho, kto tieto rozdielne typy vie z vlastných skúseností porovnať, ich výhody a nevýhody, resp ku ktorému druhu by sa po odskúšaní oboch priklonil a prečo. Ďakujem pekne za reakcie.
QB 78, cal. 4,5mm,
PR900W, cal. 5,5 s regom + Discovery VT-R 4-16x44SF,
Benjamin MAXIMUS cal. 4,5 + optisan Cobra
Snowpeak M25 + Discovery VT-Z 6-24x50SF
Odpovědět