DIANA - OPRAVY, SERVIS

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zdevel
Příspěvky: 3
Registrován: 17 lis 2011 12:39

DIANA - OPRAVY, SERVIS

Příspěvek od Zdevel » 16 kvě 2012 08:36

Tak jsem docela rozladěný. Začátkem února mně při běžném natahování praskla u Diany 52 natahovací páka. Neprodleně jsem kontaktoval dovozce ARMS-CZ a objednal náhradní díly. 10.3. jsem posílal mailem dotaz jak to vypadá s objednávkou, pak ještě několikrát telefonicky. Na vrholu zoufalství jsem tady poslal objednávku přímo do DIANA
Mayer & Grammelspacher GmbH & Co.KG, Postfach 1452, 76404 Rastatt, Germany. Poslední telefonický kontakt s dovozcem byl 25.4.2012 od té doby nic. Co mně trochu zaskočilo, i když to budou teprve čtyři měsíce, - nikdo dosud neodpověděl na písemné objednávky a iniciativa byla jen z mé strany.
Výrobek výborný, ale servis a péče a zákazníka (slušně řečeno) stojí za nic.
Přílohy
Diana.jpg
Naposledy upravil(a) Zdevel dne 16 kvě 2012 20:45, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: DIANA - OPRAVY, SERVIS

Příspěvek od tomcat » 16 kvě 2012 08:59

chyba, mal si sa obratit hned na http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... s_id/12598
a do tyzdna by si zas strielal
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 216
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: DIANA - OPRAVY, SERVIS

Příspěvek od dalajlamax » 31 črc 2012 12:28

hmmm, tak podobna skusenost :( vcera podvecer nahle zhorsenie presnosti, ale povedal som si, som po praci, je skoro osem hodin, unava a tak... dnes doobeda ale bez zmeny, takze rozoberiem a zistujem tento problem (FOTO) tak teraz neviem, objednat komplet piest (alebo teda TO v com piest beha) alebo sa pokusit vyrobit (dobastlit) tam nieco, co bude tesnit hlaven? vypada to, ze tam nie je to silikonove / teflonove / silonove tesnenie do ktoreho zapada hlaven po natiahnuti pruziny... nejake rady?

p.s: ked som to rozobral, tak nejaky kusok toho co vyzera byt vybite aj vypadol von, nejake 2x3mm
Přílohy
2012-07-31-933x.jpg
2012-07-31-933_resize.jpg
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: DIANA - OPRAVY, SERVIS

Příspěvek od tomcat » 01 srp 2012 16:12

ak je to fakt chyba v tesneni hlavne tak jednoducho kup nove
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... ts_id/1187
Obrázek
54 a 56 su co sa tyka suciastok zeleza a gumy rovnake... takze toto by tam malo pasovat
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 216
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: DIANA - OPRAVY, SERVIS

Příspěvek od dalajlamax » 01 srp 2012 21:12

dakujem, SZ
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: DIANA - OPRAVY, SERVIS

Příspěvek od S634 » 27 kvě 2013 11:49

Tak mám z druhé ruky tuhle fakt krásku s číslem 54 airking v 5,5mm s puškohledem Viper 10x44. Chtěl jsem sice FX Independence, ale pak bych už neměl ani na munici. Hledal jsem fakt hodně dlouho co nezávislého a bezotřesového pořídit - Crosmana, Zoraki s pažbou, ale nic z toho se mi nelíbilo úplně. Až tahle hermafroditní víla-král (nechápu proč se nejmenuje AirQueen!). Střílí krásně, akorát ten co mi ji prodal měl blbě uchycený puškohled, tak jsem ho musel dotáhnout, ale byl jsem z toho málem na prášky že střílí hůř než Slávie, to mi věřte!

Na Slávině mám nově tenhle 20mm prezervativ http://www.ebay.com/itm/220925922411 a kmitání po výstřelu je menší, už díru udržím v puškohledu i na brčko 24x. Možná proto mě ta Diana v chování při výstřelu vstoje moc nepřekvapila, přeci jenom se taky pěkně pohne, ale s pouhou oporou lokte o opěrku zahradní židle na 20m to lítá do cca 1cm čtverce kalibračního terče (potmě s baterkou http://www.ebay.com/itm/130489878072 - ve dne mám většinou na dvoře děcka).

Ale zpátky k tomu, co se mi na ní nezdá, ve srovnání s mojí o měsíc mladší Slávií, která má najeto 5x tolik, je to fakt popelka. Tady to máte v bodech, aby bylo lehčí mi odpovídat:

1. je místama lehce orezlá a černota je plošně hodně do bleda, hrany jsou už bez černění, ten krokodýlí ocas vypadá jako kdyby byl v provozu 50 let... Sundal jsem pažbu a celé to ostříkal ballistolem, aby vyžral tu rez, trochu to otřel, flinta hodně ztmavla ale není tak krásně černá jako moje Slávie, ve vyražených písmenech ale rez dál ještě je. Co kde a jak mazat - vazelína/olej, aby vydržela navěky nejen krásná, ale i funkční a navíc při skladování venku (v autě)?

2. v prostoru závěru jsem vytřel docela dost šupin i větších třísek olova, nevím jak se to tam mohlo dostat, děje se to i vám? Válec závěru zevnitř vypadá jakoby měl stopy po drátěném kartáči, máte to tak taky?

3. Rachot a drnčení pružiny (nebo něčeho - čeho?) je o dost větší než u Slávie 634, je to standardní chování, nebo mám hledat problém? Jde s tím případně něco udělat?

4. Když na Dianu dám ten puškohled BP co mám na Slávii (viz podpis), nerozpadne se? Ten puškohled myslím.

5. Ta 11mm lišta (ta taky byla pěkně orezlá) skoro vypadá jakoby to byla kombinace 11 a 22mm, jde na to chytit takovýto držák na baterku? http://www.ebay.com/itm/111078962189

6. akustický kompenzátor ;) hodně mění nástřel, je líznutý vevnitř zespoda olovem tak je to jasné. Vyvrtal jsem tam 10ku díru (původně tam byla 8mm) do všech částí (kromě toho co je na ústí), ale pořád se mi ta změna směru nevejde na A4. I prázdný tubus změní nástřel, dokonce i jen ponechaný odšroubovaný držák od tubusu (to zakončení hlavně když ten kompík rozeberu), tak to taky změní nástřel na 20m cca o 5cm. Co s tím kompíkem ještě udělat, aby neměnil nástřel? Na držáku mušky, za který se kompích uchycuje, chybí jeden červík (evidentně tam kdysi byl), nemůže to být tím?

7. Jak poznám, jestli v hlavni není nějaký problém? Je taková divná, jakoby zašedlá, v drážkách jakoby zaprášená, nikdy jsem neviděl orezlou hlaveň tak nevím co mám hledat. Mám ji prostříknout balistolem i přesto že mi tím sleze olověná vrstva? Nebo jenom vyčistit silikonovým olejem a šňůrkou od bot?

8. Jak dlouho můžu počítat, kolik pružina a těsnění vydrží, zhruba kolik výstřelů?

9. Dostal jsem k ní druhou pružinu, ale celá ta pružina je taková křivá, můžu ji tam v případě potřeby dát, nebo se ji mám pokusit nějak vyrovnat, nebo vyhodit?

10. Taky bych ji chtěl preventivně celou rozebrat a vyčistit, velký svěrák nemám, ale mám 2m, 108kg i nějakou sílu, dám to dohromady sám, nebo potřebuji nějaký přípravek? S634 a S624 složím jenom v rukách sám.

11. ty dva šrouby na pažbě jsou strašně vyžvejkaný, jak kříž, tak i závit, dají se někde sehnat?

12. Mušku jsem chtěl oddělat aby neclonila puškohledu, ale držák mušky má škaredě prasklé kolejničky, ale když ho oddělám, tak jednak konec hlavně je hodně škaredý (taky ho máte jakoby žíhaný do červena?) a pak tam ten estetický obal hlavně nedrží. Nepasuje tam náhodou nějaká trubička (vodo-topu a pod?), na kterou by zároveň těsně pasoval kompík?
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: DIANA - OPRAVY, SERVIS

Příspěvek od dykmore » 27 kvě 2013 13:32

Moc to nechapu,podle popisu to na krasku moc nevypada.. Tipuju ze byla v peci detskych rukou,ne? Ale abych odpovedel,pokud shanim nestandardni srouby,chodim do Fabory,maji tam skoro vse,i nestandardni zavity.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
vlad66
Příspěvky: 120
Registrován: 11 zář 2011 23:17

Re: DIANA - OPRAVY, SERVIS

Příspěvek od vlad66 » 27 kvě 2013 13:45

Kdyby bylo úplně nejhůř, daly by se sehnat originály u Schneidera:

http://www.sportwaffen-schneider.de/ind ... 9_199_1644

ale to by určitě vyšlo dráž.
Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Odpovědět