Diabolky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ado109
Příspěvky: 66
Registrován: 13 črc 2012 18:44

Re: Diabolky

Příspěvek od ado109 » 08 srp 2021 20:43

Máte niekto skusenosti s KnockOut Slugs .216 MKII ?
Skúšal som slug 216 aj 217 ale obe lietali v špirále, ale tieto by mohli byť lepšie.
Bohužiaľ JSB neposiela na Slovensko a nikto iný ich ešte nemá ☹️


B/ONE
Příspěvky: 293
Registrován: 11 črc 2009 22:12

Re: Diabolky

Příspěvek od B/ONE » 16 srp 2021 11:39

Zkusil jsem o vikendu porovnat lehke (0,650) 4,5 mm slugy s Exactama na 35 m, kde mam druhou nulu. Rozptyl s podeprene zbrane (rukou, ne bipod ani bagy) jsem dosahoval do 20 mm s Exactama a do 25mm se slugama, 5 ran. Jasne, nic moc, ale ja chtel vedet realny rozptyl ktery muzu v praxi dosahnout. Slugy letaly o 25 mm nize.
B 96, TAU 7, TAU MK 300, Crosman 1720T
BT.
Příspěvky: 112
Registrován: 04 dub 2010 17:21

Re: Diabolky

Příspěvek od BT. » 16 srp 2021 13:59

Ahojte všichni, kdyby měl někdo zájem o porovnání Exact .177 0,547g a Knock Out .177 0,650g (slug) , tak se může mrknout, popřípadě si může najít veškerou produkci JSB a porovnat mezi sebou.

http://jsb.scan-shoot.com/?sd=25&ka=1&b ... mid=546235

http://jsb.scan-shoot.com/?sd=25&ka=1&b ... ,047&mid=X
ostropen
Příspěvky: 179
Registrován: 03 bře 2020 08:57
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Diabolky

Příspěvek od ostropen » 16 srp 2021 16:55

JSB posiela aj na SK
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Diabolky

Příspěvek od válec » 16 srp 2021 18:13

no je to pokrok, klobouk dolů. Bych od Vás ale potřeboval něco jinýho. Klasickou diabolku .22, "jen" s drobnou změnou.
Kvůli nějaké nedokonalosti v mý pcp flintě mají Exacty tendenci se v laufu trošku naklonit a pak letí mimo. Příčinou může být drobný vakl nabíjcí jehly nebo drsnost v hlavni, v náběhu, nebo menší průměr v polích o nějakou setinu, nebo všechno dohromady, ... nevím. Jistě jen vím, že když hnací médium netlačí do sukýnky diabolky ale tahá ji za hlavičku, rozptyl se signifikantně zlepší. Asitak na polovinu. Sukýnku proto musím nařezávat, promáčknout, nebo pomohlo sukýnku kolmo provrtat minivrtáčkem. A výsledek je pořád dílem náhody. Tím, že to dělám v ruce, naruším symertii, naruším rovný okraj konce sukýnky. Prostě akorát podrbu něco, čemu jste věnovali pečlivou práci.
Neuvažovali jste teda někdy (či už se dokonce už nezabývali výzkumným ůkolem) udělat diabolku kde těsnící funkci nebude mít sukýnka ale hlavička? Stačily by dva šlicy v sukýnce - jakoby vložit do zápustky dvě maličká pera naproti sobě.
A jestli jo, skončilo to na tom, že to nefungovalo, nebo žeby nebyl zájem? Ono je jistě těžké zjistit, kolika pneumatickým flintám by takové střelivo pomohlo.
do100a
Příspěvky: 82
Registrován: 06 dub 2018 10:14

Re: Diabolky

Příspěvek od do100a » 17 srp 2021 12:11

a jaký máš přesný rozměr těch diabolek ? 5,50 , 5,51 , 5,52 ?

Jednou jsem reklamoval 3 krabky o kalibru 4,53. Po měsíci deprese, že nic nedokážu trefit jsem zkusil vložit diabolku přímo do hlavně. Ty diabolky mi tam doslova padaly a tím myslím, že diabolka volně spadla i půl centimetru do hlavně. Zkrátka nebyla to ráže 4,53 a ani bych se nedivil kdyby to byl rozměr 4,49. S jinou sérii se vrátil i úsměv na tváři.

Hlava diabolky by podle mě neměla mít vůli v hlavni. A nařezávat diabolky je docela HC :lol:
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Diabolky

Příspěvek od vin » 17 srp 2021 16:40

U hlavně a diabolky je první věcí vyzkoušet různé střelivo. Vzít drát a zkusit protlačit diabolku hlavní. Mám dvě identické laciné pušky, jedna má hlaveň řekl bych velmi dobrou a druhá má katastrofální. Prostě když je hlaveň na nic, tak žádný zázračný zásah do diabolky stav nenapraví. Pomůže vyměnit hlaveň.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Diabolky

Příspěvek od koi41 » 17 srp 2021 19:19

To hlavní. tedy podle mne to nejdůležitější, je to, jak s diabolkama zacházíte. To je alfa-omega všeho, co se zde
probírá. Já kupuji ZÁSADNĚ celé balení, tedy po 9ti kusech. Dám je na určené místo a více s mima nepohybuji. Odeberu jednu krabku, pokud možno nechávám na místě střelby a nikdo mi sní nesmí manipulovat. Pokud máte krabku diabolek někde v kapse, pořád s ní hýbáte a stěhujete z místa na místo, potom je jedno, zda kupujete v provedení 4,5 nebo v provedení 4,53. Netrvá dlouho, a všechny diabolky vám budou volně propadat hlavní. Když na to koukám, jak někteří borci chrastí krabičkou diabolek v kapse a pak na ně nadávají, musím se chechtat.
Naučte se, pánové, zacházet s diabolkama jak si zaslouží a teprve potom nadávejte na kvalitu výrobce.
do100a
Příspěvky: 82
Registrován: 06 dub 2018 10:14

Re: Diabolky

Příspěvek od do100a » 17 srp 2021 20:01

Přesně, zajet do obchodu a pak jen položit na stůl v garáži a střílet a když už se někde jde krabičku vypolstruji pěnou ať se nehýbou.
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Diabolky

Příspěvek od JuroNR » 17 srp 2021 20:32

Len pre zaujimavosť, včera som videl video kde strielali s najakymi slugami Mako v raži 4,5 a s energiou 16jaulov a dosahovali celkom slušne vysledky. hmotnosť bola 10,5 grainu čiže nejakych 0,65 gramov, teda porovnatelne s Jsb.
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: Diabolky

Příspěvek od LSoft » 21 srp 2021 09:13

Pánové dotaz: když člověk nechá diabolky delší dobu ležet (i v orig. krabičce), vytvoří se na nich takový světle šedý povlak (prášek). Jak se toho zbavujete?
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Diabolky

Příspěvek od koi41 » 21 srp 2021 20:33

ÁÁÁÁÁ Softíku, takový chytrý kluk jako ty. Klasik by řekl : No přece korodujou vy hlupci. Nejlépe se tomu ubráníš tím, že je včas vystřílíš. Nechci zde dělat reklamu, třeba Kubajzovi, ale ten je bere přímo od JSB a diabolky se lesknou jak psí kulky, jak z výroby. Ona tato vlastnost je vlastně pro přírodu přínosem. Olovo se obalí kysličníkem
a je pro přírodu navenek neutrální. Každé zlo k něčemu dobré. Má na to vliv spousta dalších faktorů, ale do této kaše se nechci pouštět. Dnešní ovzduší je neregulovatelně agresivní. Všiml sis, jak ve starých filmech služebnictvo ve volných chvilkách leštilo stříbro ? Já sbírám stříbrné tabatěrky. Dnes se již nesnažím je leštit, nedělal bych nic jiného než je leštil. To dříve nebylo. Stříbro se musí chránit jiným drahým kovem, aby se tunu zabránilo. Dnešní luft je chemicky zcela někde jinde, než bylo před pár desítkami let. Mám doma malorážky po Hitlerovi - tam jsou kulky již v takovém stavu, že je asi nenacpu do bubínku.
Tak asi tak.
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: Diabolky

Příspěvek od LSoft » 22 srp 2021 08:09

Já a chytrý? Cha chá!!! Je vidět, že ses ještě nebavil s mou manželkou :D
No nicméně, posledních 18 měsíců jsem měl poněkud jiné priority, takže vystřílet kritické zásoby jsem nestihl.
Teď mi jde jen o to, jestli to jde něčím vyprat (třeba Vanishem nebo Perwollem ;) ) nebo jestli je jistější je raději "vyprat" do sběru.
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Diabolky

Příspěvek od Strelec45 » 22 srp 2021 08:43

Líh? Případně benzín?
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Diabolky

Příspěvek od Albert 22 » 22 srp 2021 12:20

Oxidy olova jsou ve vodě nerozpustné, takže i když olovo je jedovaté, ve vodovodním potrubí se v jistých městech ČR používá dodnes! :shock: Zoxidovaný povrch dokonale chrání. Soudruzi v Bruselu a EK by zřejmě byli nadšeni, pokud se začnou vyrábět tyhle už zoxidované diabolky.

Otázkou je, co by to udělalo v jemném vývrtu vzduchovkové hlavně? Asi bych to předem důkladně propláchl v petroleji, aby se to namazalo...

Jednu takovou ale už historickou sběratelskou záležitost mám ještě doma - papírovou krabičku zoxidovaných diabolek GAMO Match s bělavým povlakem ... :lol:
Podle bělavého zabarvení by se mohlo jednat o nějakou směs oxidů a solí olova - Uhličitan olovnatý a Síran olovnatý, které se kdysi používaly pro výrobu poněkud toxické běloby... https://cs.wikipedia.org/wiki/Olovo#Slou%C4%8Deniny

Tvrdost těchto oxidů a solí je 1,5x až 2x větší než samotného olova, takže vývrtu hlavně by neměli způsobit větší škody, zvláště když soudruzi z EK plánují zavedení měděných diabolek. Tyto oxidy by rozpustily jen agresívnější kyseliny např.chlorovodíková, což by znamenalo problémy s následnou neutralizací a už vůbec by to neprospělo hlavni vzduchovky.

Všiml jsem s v katalogu střeliva - Diabolky Kovohutě Příbram, že v technologickém vybavení mají takovou pračku, kde omílají, začisťují otřepy a leští svoje diabolky...
Leštička na Diabolky Kovohutě Příbram.JPG
Leštička na Diabolky Kovohutě Příbram.JPG (19.47 KiB) Zobrazeno 1085 x
Odpovědět