Diabolky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sartel
Příspěvky: 30
Registrován: 14 lis 2018 16:01

Re: Diabolky

Příspěvek od sartel » 27 lis 2019 22:48

JuroNE - a ty ženské se pak můžou jít klouzat :roll:


Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Diabolky

Příspěvek od Termit » 27 lis 2019 23:05

[media]Obrázek[/media]
Takový výběr měli v Anglii v pouťovém stánku , čtvrtinu dodává Jsb .... Jsb bylo nejdražší, proč?....
Ke kterému výrobci si mohu přijet a vyzkoušet střelivo ,které je pro mojí pušku to nejlepší? To že ho třídí lidé nebo roboti je mi uplně fuk. JSB je super "rodinná" firma, který i dnes záleží na kvalitě svých výrobků. To že zrovna "ta" diabolka nesvědčí mé hlavni,za to asi výrobce střeliva nemůže. Ale vždy je možnost vyzkoušet jinou váhu či serii...a vybrat co mi lítá nejlíp...
Přílohy
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_WP_20150405_13_45_29_Pro.jpg
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Diabolky

Příspěvek od JuroNR » 28 lis 2019 18:41

Chlapi, zle ste ma pochopili. Ide mi o skvalitnenie vyroby, ved aj tie ženy lupou hladaju a vyraduju zle, alebo poškodene diabolky, kludne nech tam zostanu robiť, ja ich nevyhadzujem, stale možu triediť diabolky dalej. Touto technologiou sa vyrabaju rozne drobne a presne sučiastky a kontrola bude vždy potrebna.
No nič, bol to len navrh :roll:
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: Diabolky

Příspěvek od LSoft » 29 lis 2019 06:27

Použití např. válcové třídičky by v případě JSB neskončilo dobře, protože by z válců vypadávaly úplně jiné diabolky. JSB používá dost měkkou slitinu olova (zaplať bůh).
Naopak by takový princip šel určitě použít např. pro diaboky H&N. Ty jsou tvrdé jak zanícený prs matky v laktaci a automatická třídička by jim moc neublížila :D
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Diabolky

Příspěvek od JuroNR » 29 lis 2019 19:23

No, niečo hovoriš. Je pravda že olovo je mekke na obrabanie, ale tu by nešlo o vyrobu celej diabolky, len o skalibrovanie už vyrobenej. Ono je vždy čo zlepšiť, len treba vôlu a kde je vôla tam je aj cesta.
vôla-ochota.
Nuž konkurencia nespi vid. činske QYS, nemecke H&N, počul som aj o velmi kvalinych vietnamskych diabolach, nespomeniem si nazov atd.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: Diabolky

Příspěvek od Mini Me » 29 lis 2019 20:24

Nove slugy od firmy FX,nevim kdo je pro ne vyrabi ale vypadaji zajimave - krizenec diabolky a slugu - taky se podle toho jmenuji FX Hybrid Slugs.Nebudou asi na kazdodenni strileni,protoze cena za 100 ks. je bez centu 15 Dolaru.Presto si aspon jednu krabicku,no mozna dve koupim at mam na zkousku a do do sbirky :)
V UtahAirguns FX slugy testovaly z velice dobrym vysledkem na techto PCP - FX Crown, FX Dreamline, FX Impact, RAW HM1000X a Taipan Veteran Standard https://utahairguns.com/fx-hybrid-slugs ... 2gr-100ct/
FXSlug22.jpg
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Diabolky

Příspěvek od JuroNR » 30 lis 2019 18:54

Teda vyzeraju velmi dobre. Ako som spominal, konkurancia nespinka. Možno časom slugy aj vytlačia klasicke diabolky a ked sa budu vyrabať vo velkych seriach určite budu lacnejšie.
Zrovna všera som pozeral nove video od Dabera a jeho dvoch kamošov z Airhunter. Zameral som sa na tie spomalene zabery a jednoznačne ani jeden slug neletel po špirale, všetky išli krasne rovno. Jednoznačne suosoť je 100%. To zase znamena že može zvečšiť stupanie z 450mm na napr. 400mm na jednu otačku a otvara sa priestor na dalšie laborovanie. Ved uvidime čo nam ešte buducnosť prinesie.
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Diabolky

Příspěvek od Termit » 03 pro 2019 18:28


Video za moc nestojí , teoreticky by mělo patřit do jiného tématu . Jeden člověk z Chile si koupil Artemisku ..... a čím střílí... Jsb...
BT.
Příspěvky: 112
Registrován: 04 dub 2010 17:21

Re: Diabolky

Příspěvek od BT. » 04 pro 2019 11:19

JuroNR píše:
27 lis 2019 20:38
Ked vidim tie ženy ako to ručne triedia tak sa mi krv vari v žilach. To sa neda vymysliet nejaky stroj cez ktory by vyrobene diabolky prepadavali a presne by sa skalibrovali a ešte by rovno padali do pripravenych krabičiek kde by sa podla počtu alebo podla vahy naplnila krabička a posunula by sa dalšia.
Ved je to problem vyrobiť dva kotuče, alebo dva valce proti sebe do ktorych by sa vybrusil presny tvar diabolky a cez tieto dva kotuče by diabolky prepadavali, zaroven by sa skalibrovali na presny rozmer ktory by sa lahko nastavil skrutkami s jemnym stupanim a tie by tie dva kotuče k sebe približovali, alebo vzdalovali a nastavim rozmer diabolky od 5,49 do 5.53. Ved podobnym sposobom sa vyrabaju - valcuju šroby, ale aj ine drobne sučiasky.
Takymto skalibrovanim by nebolo vidiet deliacu rovinu, diabolka by bola 100% kruhova a suosa. Je sice pekne že ich ženy pozeraju pod lupou, ale tam sotva uvidia či je diabolka ovalna alebo suosa. Stači ich pokotulať po skle a hned človek vidi ako niektore šmatlu po skle a to som nevidel že by tam tie ženy robili.


Promiň, ale k tomuhle se musím vyjádřit :D . Kdyby jsi byl nějaký nezkušený střelec a nikdy jsi nebyl v JSB tak to možná pochopím, ale takové úvahy o kontrole, které jsi popisoval, tak jsou úplně mimo mísu. Samozřejmě že o stroji, který by kontroloval diabolky uvažujeme a dokonce už skoro dva roky na něm pracujeme s firmami, které vymýšlejí automatizaci provozů. Zatím si na tom všichni vylámali zuby i když se sami nabídli, že to určitě zvládnou. Zatím jsme akorát v tom utopily nemálo peněz a výsledek je, že stroj je tak sotva hotový z 50%. Takovou kontrolu co jsi popisoval, tak můžeš použít akorát tak při výrobě v garáži při pár tisících kusech, ale ne při 60 000 000 měsíčně.Až se zase ukážeš v JSB , tak mě klidně vyhledej a já ti k tomu řeknu více, jestli budeš mít zájem. Zatím se tu všichni mějte.

Joo a slugy už za chvíli budou, dokonce s lepším BC než konkurence :D
válec
Příspěvky: 137
Registrován: 11 kvě 2019 00:32

Re: Diabolky

Příspěvek od válec » 04 pro 2019 13:57

@JurnoNR, ja som si takto kalibroval gamo diabolky, lebo pomedzi nimi sů velké rozdíly v priemere a niektoré mi išly zasúvať do komory zle. Nie teda valcami, lebo zavalcovat do tela diabolky výronek po děliacej rovine zápustky by byla ta najhoršia vec aků by som mohol spraviť, ale jednoducho som spravil výstružníkom do kusu železa hladků dieru H8 a diabolky pchal dnu aby maly rovnaký priemer. Procpal jsem je teda i se sukýnkou, idkyž vím že sukýnka má být pro správnou funkci pružinovek větší než hlavička, ale šly do větrovky a tam by to nemělo vadit.
Výsledný rozptyl jsem ale dostal horší než byl u nezkalibrovaných. A teraz mi povedaj prečo.

@BT., tebe bych se rád zeptal, proč ty ženský už nemají rukavice. Na posledním videu snad už ani jedna. Jestli máte zjištěno že to není potřeba, tak na základě čeho jste k takovýmu poznatku došli?
A jestlipak jste si někdy přezkoušíte v tunelu diabiolky po zabalení. Tedy to co od vás doopravdy jde ven. V půlkilovejch krabkách s .22 nacházím pořád víc a víc kousků pomačkanejch!
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Diabolky

Příspěvek od JuroNR » 04 pro 2019 18:31

BT. nemusiš sa hned hnevať, myslel som to len v dobrom, ako sefektivniť vyrobu. Napadlo ma to v suvislosti s vyrobou šrobov kde som pracoval v Nyburku vo firme kde sme taketo mašiny vyrabali. Ako som spominal, nejde len o vyrobu šrobov ale aj inych sučiastok ktore vyraba automat alebo linka, su to rozne valcove sučiastky, napr. rozne puzdra bronzove, alebo ihli do ventilov, je toho spusta. Mysliš že to vyraba nejaky sustružnik, nejaku ihlu do ventila s priemerom 2mm, ved by ho porazilo na konci šichty.
Ja zase nesuhlasim s tym že to nejde, alebo sa to neda, všetko sa da, len treba chcieť a vedieť. Možno si nasraty že firma utopila spustu penazi na niečo čo nefunguje, ale ja za to nemožem.
Ved ked sa to neda, tak sa to neda, o nič nejde, svet ide dalej, bol to len napad. :?:

A k tym slugom ma napadlo. Ked som o nich pisal tu na fore pred dvoma rokmi, že klasicke diabolky maju velky odpor vzduchu a že su neni suose a že letia po špirale, a že by bolo dobre vymyslieť niečo v tvare projektilu, tak sa k tomu nikto ani len nevyjadril. V tej dobe ešte ani Matt Duber nevedel čo to slugy su, a teraz po dvoch rokoch sa inom ani nehovori len o slugoch, ale nevadi :roll: pokial to napiše nejaky sprosty slovak z Nitry tak to nič neznamena. Ale nejaky pokrok predsa len nastal, nikto sa sice nevyjadril, ale aspoň mi nikto nenadaval. :oops:
Tak tešime sa na tie nove slugy s JSB. Prajem všetko dobre.
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 190
Registrován: 25 úno 2015 06:24

Re: Diabolky

Příspěvek od LSoft » 04 pro 2019 20:10

Tuhle jsem koupil 2500 ks Exact Jumbo Heavy .22 a po otevření první krabičky jsem zůstal vyvalenej jak pojistka. Každá diabolka měla na sobě přetoky olova v dělicí rovině, no vypadaly jak malé MiGy-21. Ale možná je to záměr a vyvinuli nové střelivo se stabilizačními křidélky, nevím... Nicméně lítají hůř než ty, co jsem měl předtím.
Buď to chce v JSB zkontrolovat mašiny nebo byla paní na výstupní kontrole pod vlivem...
Doporučuji při koupi v kamenné prodejně krabku otevřít a aspoň pohledem zkontrolovat! Jednu krabku už mám načnutou, ale teď nevím, co s těma dalšíma čtyřma. V obchodu mi to asi zpátky nevezmou, protože jsem s důvěrou po nákupu vyhodil účet (blbec). Jářku, chybama se člověk učí. :(
drevak3
Příspěvky: 57
Registrován: 02 říj 2012 19:34
Bydliště: Zdice

Re: Diabolky

Příspěvek od drevak3 » 05 pro 2019 07:59

S tou kontrolou to chápu. Byl jsem ve firmě, kde se vyrábí pístní kroužky a automatizace je tam víc než dost. Když jsme by v oddělení kompletace stíracích kroužků tak tam sedí několik lidí, kteří ručně navlékají pružiny do drážky. Řekli nám, že vynaložili dost peněz a snahy na automatizaci výroby a nakonec skončili u ručního vkládání.
Co se týče koupě nekvalitních diabolek tak bych kontaktoval přímo JSB a nafotil a přiložil číslo šarže. Někdo to kontroloval, někdo to podepsal.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Diabolky

Příspěvek od Kavy » 07 pro 2019 13:27

LSoft píše:
04 pro 2019 20:10
Nafotit a poslat do JSB i s číslem krabičky zespod.Stejné fotky naházet sem a na zahraniční servery.
Oni ví že tam byl problém,jen tu šarži prostě poslali dál.
Ať mají v JSB o čem přemýšlet,jestli chtějí dělat kvalitní střelivo nebo se sekat jako Baťa cvičky a šup s tím na krám.
Na nějakou výstupní kontrolu (blabla) u čehokoliv dnes věří už jen děti a pitomci.Dělal jsem ve fabrice tak vím jak to chodí.
Karel1980
Příspěvky: 27
Registrován: 02 pro 2019 19:20

Re: Diabolky

Příspěvek od Karel1980 » 12 pro 2019 12:52

Zdravím, mal by som otázku či sa predávajú broky kal. 5.5mm. Ak áno kde sa dajú kúpiť?
Odpovědět