Diabolky

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
BT.
Příspěvky: 112
Registrován: 04 dub 2010 17:21

Re: Diabolky

Příspěvek od BT. » 08 srp 2018 16:25

Kdyby měl někdo zájem o výtečnou sérii Jumbo Exact, tak momentálně je to tahle.

https://monsterking.rajce.idnes.cz/Jumbo_Exact_c.34/


Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Diabolky

Příspěvek od shadowmage » 03 zář 2018 23:47

Zdravím, rád bych se zeptal zkušenějších, zda něčemu vadí zoxidované diabolky? Přesnost v tomhle případě neřeším. Plánujem zase na víkend s kolegou z práce udělat na zahradě grilovačku a zastřílet si, no a tentokrát měl obstarat diabolky kolega. Obstaral tohle:

https://www.hubertshop.cz/vzduchovky-ve ... -s14728096

Rovnou z obchodu dorazili zoxidované, v papírové čtvercové, těžce retro krabičce... Byl jsem celkem v šoku, když jsme to v práci vybalili. Vypadá to, že jsou ještě z doby, kdy vrcholem zbrojní produkce firmy Gamo byli trebuchety… Takže moc mě představa, jak pak bude vypadat po střelbě hlaveň, netěší. Reklamovat se mu to nechce, popravdě nevím, zda je to důvod k reklamaci. U JSB jsem se s takhle vypadající diabolkou nikdy nesetkal, sám kupuji JSB Exact
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Diabolky

Příspěvek od Blažena » 04 zář 2018 06:51

Když neřešíš přesnost a reklamovat to nechceš(i kdyby jsi mohl), tak se nic neděje. Hlaveň hned po střílení vyčisti pomocí patřičného přípravku(balistol, nano gun protech, konkor 101atd.)Každý zoxidovaný kov je plný kyslíku a může přenášet "lišku".
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Diabolky

Příspěvek od shadowmage » 04 zář 2018 09:44

Díky, to jsem potřeboval vědět. Konkor i Balistol mám a hojně používám. Reklamovat se mi to fakt nechce, v obchodě jsme brali pár krabiček diabolek taky proto, abychom ho prověřili, má celkem zajímavé věci za dobré ceny. Jsem z nich ale trochu rozpačitý, komunikace mizerná, dodací doba byla 25 dní, na druhou stranu krabičky Gamo Pro Magnum a Pro Hunter, co jsem tam bral na zkoušku pro sebe, jsou perfektní, čerstvé a nezoxidované, a za cenu 80 korun za 250 kusů 5,5 mm, což fakt není zlé. Obrázky u produktů nesedí, na fotce u 5,5 mm je krabička 4,5 mm a podobně. Takže objednat si tam vzduchovku a zaplatit dopředu, tak bych se asi klepal jako drahej pes, kdyby skoro měsíc se nic nedělo.
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Diabolky

Příspěvek od Albert 22 » 04 zář 2018 11:19

shadowmage píše:
03 zář 2018 23:47
Zdravím, rád bych se zeptal zkušenějších, zda něčemu vadí zoxidované diabolky? Přesnost v tomhle případě neřeším. Plánujem zase na víkend s kolegou z práce udělat na zahradě grilovačku a zastřílet si, ...

Rovnou z obchodu dorazili zoxidované, v papírové čtvercové, těžce retro krabičce...
Zoxidované olovo alespoň už není jedovaté. Takže na grilovačku ideální!... :lol:
Tento poznatek je stále ještě využíván ve vodovodní řadu v Praze a některých čtvrtích Brna! Zoxidované toxické olovo se přestane ve vodě rozpouštět... No nevím možná i to zoxidované má nějaký dlouhodobý vliv na jisté funkce ... Ale raději to nebudeme rozebírat, to by mohlo být OT !! :evil: :twisted:

P.S.
Taky jednu zoxidovanou papírovou krabičku mám, ale ještě jsem ji nepoužil. Je to od mládenců z Kozapu Uh.Brod. Počkám raději jak dopadne ta grilovačka ! :lol: :mrgreen:
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Diabolky

Příspěvek od shadowmage » 04 zář 2018 13:35

Nálepka Kozap Uherský Brod je na nich taky... Proto jsem se toho trochu bál, když už usoudili, že nejsou dobré ani jako promo dárek k Hatsanům… :lol:
Nejsem chemik, proto jsem měl obavu, zda ty oxidy nepoškozují hlaveň
Přesnost neřeším, protože u grilovačky stejně můžeme střílet maximálně do 20 metrů, tam mám zdí a plechovou boudou ohraničený prostor, kde nic nezničíš a nikomu neublížíš, ani kdybys byl nalitej jak Kaiser s Bukowskim dohromady. A tam stačí Gamo. Sám můžu střílet na zahradě skoro na 50 metrů, ale tam už se musí dodržovat bezpečná manipulace. A proto kupuju JSB, na 25 a víc metrů je to zatracený rozdíl. Ale na dlouhou dráhu nezkušené lidi nepouštím, nechci riskovat dobré sousedské vztahy.
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Diabolky

Příspěvek od Albert 22 » 04 zář 2018 14:15

Obávám se, že také vrstvička olova usazená ve vývrtu hlavně dlouho nečištěné, může zoxidovat, jako ty diabolky z KOZAPU ! Zvláště když přijde do styku s vlhkostí. Železo je elektronegativnější než olovo a tak se může začít vytvářet vrstvička směsí železito-olovnatých kysličníků. Zvláště v městském prostředí plném smogu, agresivních plynů CO2, SO2 a SO3, prachu, vlhkosti a nejrůznějších chemických výparů... :lol: :mrgreen:

PROTO JE TŘEBA ČISTIT, ČISTIT A MAZAT !!

Ovšem Čištění peroxidem s kyselinou octovou nebo citrónovou bych moc nedoporučoval !! ... http://www.strelectvi.cz/forum/olovo-v- ... 9-160.html

P.S.
Ti šikovní mládenci z Kozapu Uh.Brod jsou fakt schopni prodat cokoliv! ... Mně kromě těch diabolek, které z Hispánie nakupují za babku volně sypané a dávají je do krabiček posbíraných někde v odpaďáku na střelnici, klidně prodlali 2x Hatsana 125 cal.5,5mm s vadnou hlavní s kostrbatým do hloubky vykorodovaným vývrtem a odpoloviny se kuželovitě rozšířující, že by tam propadla i diabolka cal.6,35mm. Při 3-tím pokusu jsem to už vzdal. Prostě ani po reklamaci se nenamáhají něco kontrolovat... :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Diabolky

Příspěvek od Blažena » 04 zář 2018 16:55

I, když jde přes KOZAP téměř všechno vzduchovkářské zboží, po zkušenosti s tímto obchodem bych u nich nekoupil ani filcový průstřelák. Je mnohem lepší nakupovat jinde i, když v tom mají částečně taky prsty a věřím, že i reklamace budou úplně na jiné úrovni. Nechápu, jak mohli tak neschopní lidi dostat výhradní právo na dovoz!!! :roll:
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
shadowmage
Příspěvky: 104
Registrován: 16 črc 2018 09:35
Bydliště: Praha

Re: Diabolky

Příspěvek od shadowmage » 04 zář 2018 17:24

Jsou asi šikovní, když nabídnou Hatsan s proměnlivou ráží bez výměny hlavně... To je světový unikát :D
Otázka je, zda k nám netahají od Hatsana druhou jakost a na západě se neprodá ta první. To už jsem zažil tolikrát. I firma Canon když začínaly digitální foťáky k nám vozila druhou jakost, co měla vadné přemapované pixely na snímači, takže když můj známý fotograf chtěl první jakost, musel jet koupit do Německa. Nebo jak můj kamarád nožíř ve velkém opravoval nože Zero Tolerance se špatně udělanými framelocky a dalšími vadami, které sem vozil jeden šikula. A všichni si pochvalovali, jak je jeho obchod fajn a levný... Takže když tohle udělá Japonec nebo Američan, co sem asi nalifruje Turek :|
Takže někdy právo na ten výhradní dovoz není o tom, kdo je nejschopnější, ale kdo je schopný všeho
Optimista ten svou hlavu mučí, ve svém volnu anglicky se učí, pesimista, ten má obzor dosti úzký, ve volnu se tedy učí rusky, realista nechce jenom v demonstracích kvílet, pořídí si zbraň a jde se učit střílet...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Diabolky

Příspěvek od Albert 22 » 04 zář 2018 18:53

Oni dobře vědí jaký šmejd sem vozí! Prodavač z Hubertshop.cz se mi snažil pomoci, osobně zajet do Kozapu a vybrat alespoň trochu dobrý kus, ale ani za dalších 7 měsíců z několika dodávek se nic vybrat nedalo. Všechno to mělo kostrbaté snad rzí vyhlodané kuželovitě rozjeté vývrty a ústí hlavně bez obvyklého zahloubení ještě opřepy - grót, o který se diabolka zarazila a pak v letu dělala kotrmelce! Rozptyl na 15m v kruhu 15cm!! :twisted: :twisted:

Ale už bych nechtěl ani první jakost, on ten krám má takové rázy, že by na něm nevydržela žádná optika. Chtěl jsem to osadit alespoň kolimátorem, ale naštěstí ani to nevyšlo. Všechno zmetky! Číňani tu optiku také začínají flákat!! :twisted: Funkční jsou až od 5 tisíc nahoru... :lol:

Zkrátka ČR je levnou výkupnou šrotu a odpadů všeho druhu! A naši všeho schopní šikulové si na šmejdu mažou kapsy! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Diabolky

Příspěvek od Blažena » 04 zář 2018 19:26

Tak nakupuj na západ od "planety" KOZAP", nebo i u nás s produkce SRN, nebo UK. Věřím, že s HW, nebo AA nebudeš zklamaný. Ještě, že aspoň na JSB je celkem spolehnutí.
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od Kubajzz » 18 pro 2018 21:58

Tak zase pár fotek a zajímavostí z testů v JSB. ;)

https://www.fieldtarget.cz/cs/clanky/os ... -2018.html

Obrázek

A rovnou ještě jedna horká novinka - lovecké diabolky JSB Hades.

https://www.fieldtarget.cz/cs/clanky/os ... hades.html

Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Diabolky

Příspěvek od Blažena » 18 pro 2018 22:34

To nukleární střelivo vypadá slibně. V jakých "pod rážích" a gramážích se budou vyrábět neprozradili?
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Diabolky

Příspěvek od Kubajzz » 18 pro 2018 22:37

Pokud vím tak zatím jen v 5,5 a 6,35.
U 5,5mm je hmotnost stejná jako Jumbo Exact, takže 1,03g. Pokud se to chytí, tak by časem přibyly taky další gramáže i ráže.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Artefix
Příspěvky: 31
Registrován: 02 čer 2014 08:57

Re: Diabolky

Příspěvek od Artefix » 19 pro 2018 15:08

Zdravím všechny nepřítomné, :)
asi sem se to moc nehodí, ale nevím, kam jinam napsat můj dotaz.
Testovali jste broky no 10? Do vzorovky 47 ?
Prohlížel jsem je lupou a otřasný... hrbolky, plošky jako povrch Marsu. :twisted:
Má to tak velký vliv na balistiku dejme tomu na 10 nebo 20 metrů? Myslím ten rozptyl.
Vz.47 je přesto mnohem přesnější než ten co ju drží. :oops: Ale učím se furt.
Plechovky prostřeluje snadno, ani se nepohnou, jen ty od barev jednou stranou a na druhé důlek.
Nojo, transplantace střev od Slavie 634. Jen vzduchová komora je původní.
Ináč ty broky od kovošrotu Příbram sou bezkonkurenční, páč jiný výrobca je nerobí, ani JSB. A to už je co říct. :mrgreen:
Ocelový broky třebas poměděné do ní nedám, mám obavy, že by mi strhnul vývrt, hnusně vodrážej, navíc zubaři sou drahý. :mrgreen:
Existuje nějaká náhrada za ty Příbramské? Kdyby JSB by byl tak hodnej a udělal nějakú malú sérii, speciálně pro mě. Snad Kubajz by přimluvil za mě a JSB by rozjeli tu výrobu broků. Těch vzorovek 47 se vyrobilo přesně 65 000 a sou po celým světě, sběratelé, fandové...
Stejně je to utopie. :?
Co vy na to?
8)
Odpovědět