devitka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
richard

devítka

Příspěvek od richard » 09 lis 2005 16:47

Ahoj kluci,
mám norinco 1911 v 45 a v budoucnu bych chtěl nějakou devítku. Měl jsem v ruce naši 75ku, glocka, kopii sigu od norinca a vikinga.
Viking mi pěkně sedl do ruky, zbytek mě ale moc neuchvátil. Glock je obecně dobře hodnocený ale je to plastový rám, na který nedám jiné pažbičky. 75ku někdo chválí, někdo zatracuje, v ruce mi ale seděla dobře a líbí se mi, že si na ni můžu dát nové pažbičky od hogue - mám je i na svojí 45cítce a je to opradu rozdíl - a taky spoušť má v lepší vzdálenosti než třeba moje 1911. Kopie sigu mi do ruky moc nesedla, zdá se mi být i tak nějak moc vysoká nad rukou.... . Pistoli chci především na střelnici, důležitá je pro mě ergonomie - mám středně velkou ruku, střílím jednou rukou, jsem pravák, hmotnost mě moc nebere a co se přesnosti týče, jsem začátečník, pomalu se ale lepším :) Horní hranici ceny jsem si dal někam k 20 000. Co mi jako uživatelé doporučíte a proč ? Zatím tak nejvíc váhám mezi čízou a glockem.... . Jsou i jiné alternativy za rozumnou cenu ?


Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 09 lis 2005 16:59

K 100 za 16 000 Sk je určite lepšia ako CZ 75
http://www.k100.sk/new/sk/
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 09 lis 2005 18:31

Jestli chceš měnit pažbičky, tak kup CZ. Jestli chceš zbraň na kterou je spoleh a vydrží všechno, tak si vem Glock :lol:
nespavec

Re:devítka

Příspěvek od nespavec » 09 lis 2005 19:07

Když jsem kdysi poprvé na střelnici vyzkoušel nový Glock,příjemně mě překvapil dosažený soustřel při dost širokých pevných mířidlech.Jen byl výškově na 25m nastřelen na střed,já jsem byl zvyklý na spodní okraj černého.Dá se zvyknout,vidíte sice jen půl středu,ale vejdete se do devítky(záleží jak spartánsky cvičíte). Ta spoušť ze začátku vyžadovala dost soustředění,je to jiné než SA,ale dá se přizpůsobit.Nižší hmotností a nízkým zpětným rázem šetří ruku při míření.
Dál jsem střílel z CZ75,na 5000 ran přesnost vyhovuje,pak lze řešit aplikací Tetra Gunu(i dříve),zlepší to životnost a přesnost.Výhodou je velká rozšířenost a kompatibilita se spoustou dalších střelců(zásobníky,příslušenství,mířidla).Kupoval bych komisní,nové jsou předražené.
Norinco znáte,vyrábějí NZ75.Nevzhledná,ale funkční,znám jeden exemplář,velmi přesný.Potřeboval úpravu mířidel.
V ruce jsem měl i Berettu,Jericho,Sig Sauer 225,Walther P-38,P-88,když počítám jen služební modely z hlediska přesnosti,ze známějších osvědčených typů je málokdy pistole sama o sobě nepřesná s továrním střelivem.
Rozhlédl bych se (ve svém oblíbeném) komisním prodeji,ale nejlepší je kupovat to,co můžete přímo vyzkoušet.Znáte to:..holub na střeše...zajíce v pytli...
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 09 lis 2005 21:59

Do 20 000 Asi nič lepšie ako K100 nekúpiš.
Ďalšie porovnateľné zbrane stoja 25.
sikula
Příspěvky: 39
Registrován: 09 črc 2005 22:27
Bydliště: policka

Re: devítka

Příspěvek od sikula » 09 lis 2005 22:19

Osobně mám 1911 v 9 Lugru od Norinka trochu doladěná ( zásobníková šachta, zásobníky na 19 náb. odpor spouště 1.5 kg, střenky dle ruky ze dřeva), asi po 5000 bych ji hodnotil tal na 7000 Kč. Musím říci, že je spolehlivá, bezproblému vystřílím bez čištění 500 ks nábojů, docela přesná. Ladil jsem NZ 85 a musím říci, že se nadá srovnávat s NZ 75. Je mnohem propracovanější, kvalitní materiál, dost přesná a za cenu 9600 není co řešit. Co se týče Glocka je neskutečně přesný i v krátkých modelech, dost citlivý na přebíjenou munici a co se týče úprav kroku spouště a odporu je dost citlivý s ohledem na následnou spolehlivost. Na druhou stranu je téměř nezničitelný a nenáročný na obměnu náhradních dílů
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: devítka

Příspěvek od MARKONY » 09 lis 2005 22:29

Sikula:No stvym nazorem o přebijenem střelivu do Gloka nemaš pravdu kdyš použiješ kvalitní zapalky dodržiš postup přebijení není problem vim tomam G34 použivam přebijené střelivo a vše bez zavad ,nesmiš použivat naše Seloracké zapalky a ruské PMC mužeš použit i olovo ale musi byt dostatečně tvrde potom žadný problem .A upravy taky v pohodě žadny problem nesmiš ruzně leštit udernik a potom je vše v klidu.
Návštěvník

NC226

Příspěvek od Návštěvník » 10 lis 2005 02:39

Nová a levná zbraň z Číny, vyráběná na strojích z Německa.
Záměnné díly s originálem, sice slitinový rám, ale Sig snad
ví, co dělá, souhlasíme? Mám originál a i když je hlaveň vysoko,
rozhodně zpětný ráz je spíš jako u malorážky /jen rovně
dozadu a bez různých kopnutí během vývinu rány/, tedy
ve srovnání s CZ 75 propastný rozdíl /samozřejmě že
k lepšímu :-) /.
No už jsem viděl upadlá mířídla z Glocka, pokud nechceš
plastová, tak ta ocelová mohou upadnout. v CZ75 praskají
úderníky a rozborkové čepy, taky jsem měl novou CZ75
a šla po 7 tisících ran pryč, protože šel pryč soustřel :-(
průběžně jsem střílel z jiných zbraní a rukama to nebylo!

Každý si koupí, co ho osloví, ale podle mě vrcholem té
spolehlivosti je Sig, nejvíc lidí má Glock, nejlíp se po
pár letech prodává CZ (to je jako s Feliciemi, lidi jim
věří, z toho by se jeden poxxal - jinak já tady jezdím
ve Feldě, nejsem jejich zapřisáhlý odpůrce), prostě
ztratí nejmíň hodnoty, a jedinou použitelnou zbraní
do 10 tisíc Kč, která se dá koupit nová na pultě, je
Čína.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 10 lis 2005 08:51

Asi budu vypadat jako hlupák, ale do 20.000 se dá koupit jak Glock, tak Sig (SP2009/2340). K100 není špatná, dobře se drží a střílí pěkně, Když se čistí závěr a vytahovač, tak je spolehlivá. Norinco - vždyť to je kopie Siga - není co dodat, na NP75 jsem slyšel malinko stížností.

Do originální čízy bych nešel, spíš bych přemýšlel na TT ze Strakonic. Měl jsem v ruce s 200 náboji a OK(závady žádné, přesnost dobrá)- sice nejsou moc zkušenosti z dlouhodobého použití, ale používání jak ČZ, ale z hlediska mechaniky o třídu výš (žádné temy, všechno na vinutých pružinkách).

Já bych ale jistě šel zas do Siga. Můžeste si to přebrat sami...:/
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Napsal: jozsp111

Příspěvek od Napsal: jozsp111 » 10 lis 2005 20:24

Asi nejako takto: (podotýkam, je to len môj subjektívny názor)

Viking + cena (10 000)
+ ergonómia

Norinco + cena (do 10 000)
- kvalita
- obmedzená životnosť

CZ 75 + dostupnosť
- obmedzená životnosť

Glock + kvalita
+ presnosť
+ spoľahlivosť
- cena (17 000 a viac)
- ergonómia

Sig + kvalita
+ presnosť
+ spoľahlivosť
- cena (17 000 a viac)

K100 + kvalita
+ presnosť
+spoľahlivosť
+ ergonómia
+ cena (13 000)

Pri sigu a glocku je to všeobecné, lebo nie je udaný model, no modely schopné konkurencie K100 stoja nad 20 000.
Moja voľba: do 10 000 - Viking
do 20 000 - K100
nad 20 000 - Sig SP-226
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 lis 2005 05:43

Nevím, ale zdá se mi to trochu neporovnatelné:

doporučovat na jedné straně plasťáky (Glck, K100, Viking) a na druhé straně P226, což je kovová zbraň. Když stačí zajít do shopu, kde prodávají Norinca (Norconie) za cenu Vikinga a mužete mít klon P226 - dokonce tak shodný, že jsou v něm záměnné díly.... S tou omezenou životností u Norinca bych to taky viděl docela potrefeně. Norinca mnohdy vydrží víc než Čízy (co stojí 2x tolik). Jistě, potřebují doladit, ale jinak (při výběru z více kusů) jsou to dobré zbraně.

No, nevím!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Návštěvník

jozsp je mimo

Příspěvek od Návštěvník » 11 lis 2005 07:05

Já taky doporučoval glock i čínu, ale srovnané podle výhod a nevýhod, s tím, že glock je nejrozšířenější (nenapsal jsem "nejlepší"), čína je nejdostupnější... a přesně jako hanuiv tvrdím - čína funguje a vydrží taky dost, i když třeba ne půl milionu ran jako glock, ale kdo z nás už jich tolik nastřílel? :-)
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 lis 2005 09:08

Víte, ono s těmi Glocky a jejich proslavenou trvanlivostí to taky je tak trošku přitažené za vlasy.

Nedávno vyšel článek o Glockovi (tuším v Guns&Ammo) a tam je ta jeho slavná pistole, co vydržela těch 900000 ran vyfocená. Ano, je na ní původní závěr, původní rám i hlaveň (pružiny a drobné díly byly měněny). Nicméně tento exemplář nikdy nestřílel v "náročných" podmínkách (vlhko, prašno), byl vždy řádně lubrikován a čištěn. Nikdy nebyl podroben nárazu ani hrubějšímu zacházení. Dokonce se s ním dnes zachází v rukavicích.

V reálném životě se vyskytuje spousta vlivů, které ničí povrch i mechanizmus zbraně (pot, prach, vlhkost). Ne všichni své zbraně mažou správnými mazivy a na správných místech. Na všichni střílí výhradně šetrné střelivo (Občas se střílí přebíjenky - třeba i z různých zdrojů). Takže reálná životnost bývá někde jinde. Počítejte tak na třetině. I tak to je ale impresivní dávka namáhání (300 000 ran nenastřílí snad nikdo z nás - kromě reprezentačních střelců). Například u celokovových ČZ75 je reálný nástřel tak 60 000 ran (třeba dík faktu, že plastový rám víc pohlcuje rázové namáhání bez nějakých pevnostních a integritních následků). Svého času jsem koupil (ještě v USA) P226 (Sig) který byl těžce opotřebovaný (měl za sebou službu u policie a další dva předchozí majitele), ale střílel bezvadně. Důležité bylo, že nakonec skončil na zlomený čep rozebírací páčky po asi 100 000 ranách.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

K 100

Příspěvek od jozsp111 » 11 lis 2005 20:27

Tak by som to zrekapituloval: Richard chcel niečo čo sa dobre drží (ergonomické) do 20 000, dobré by bolo keby sa na tom dali meniť strenky.

Sig mu nesadol do ruky takže vylúčené, Viking áno, ale moc ho neoslovil, CZ môže mať iné strenky, ale zbraň ako už zaznelo do 7000 rán,
čiže na nič.

Takže nám zostalo: Norinco , Glock a K100.
Pri Norincu musíte mať šťastie na kus, môžte kúpiť spoľahlivú zbraň, aj shit s ktorým sa po 2000 ranách ide na reklamáciu, takže je to trochu risk aj keď tá cena je lákavá.
Glock je síce parádna kvalita, ale nijako pohodlne sa nedrží
(sám musíš vyskúšať ako ti padne do ruky), žiadne strenky
a vysoká cena.
A nakoniec K 100, strenky na nej síce nevymeníš, ale kvalitou sa dá zrovnávať s Glockom presnoťou tiež, možno ho aj prevýši.
Drží sa výborne a cena nižšia ako pri Glocku, Sigu, či CZ.
Je možnosť predĺženej hlavne na 120 mm
:wink:
Přílohy
tactical.jpg
prevedenie Tactical
silver_enhanced.jpg
prevedenie Target s niklovaným záverom
richard

Příspěvek od richard » 15 lis 2005 14:24

Pánové,
děkuji vám za zaslané názory. I když, abych pravdu řekl, že bych se teď vysloveně přikláněl k nějaké pistoli víc než dřív, to se říct nedá :) Zbraň je pro mě "citovka", několik let pravidelně čtu SR, SM a Zbraně a náboje, takže teoreticky o těch pistolích něco málo vím.... u K100 mi trochu chybí zbrojařská historie výrobce, i když uznávám, že po konstrukční stránce může být povedená. Čízu asi ne, pár lidí co znám, si ji zrovna moc nechválí. Norinco by mohlo jít, ta cena opravdu není špatná, konstrukčně asi není moc o čem diskutovat a životnosti bych se nebál, jsem přece jen spíš sváteční střelec. Vikinga ne, má ji známý a stěžuje si na vyhazování nábojnic přímo do obličeje. Strakonická čezeta by nemusela být taky od věci....no, asi nejdřív přece jen zkusím na střelnici od majitelů různých zbraní vyškemrat, ať mi ji na pár ran půjčí, a pak se uvidí. I tak ještě jednou díky za vaše názory :) !
Odpovědět