Destruction Derby - Walther PPK 9mm Br.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Richi

Destruction Derby - Walther PPK 9mm Br.

Příspěvek od Richi » 30 srp 2005 21:52

Nedávnom sme boli na strelnici trochu experimentovať s nábojmi 9mm Browning. Na naše prekvapenie je možné nacpať do nábojnice dvojnásobné množstvo prachu ako je ho tam pôvodne (naozaj), síce projektil drží tak-tak (asi 1mm v nábojnici) a museli sme ho narvať rovno do komory. Vyrátali sme, že tlaky budú síce enormné ale hlaveň by to mala vydržať. Úsťová rýchlosť stúpla 1,5 násobne z 285 m/s (243 J) na 440 (580 J!). Pred prvým výstrelom mi nebilo všetko jedno ale napodiv prebehlo všetko OK ale spätný ráz bol neúnosný (mal som pocit, že sa vytrhne z ruky a trafí my do čela).
Náboje - S&B 9mm Browning (6g strela FMJ).
Vystrelili sme takto 5 rán (prítomný na strelnici si už začali šomrať...). Vkaždom prípade to už viac skúšať nebudeme. Na zbrani nenastali žiadne viditeľné škody.
Prosím šetrite nadávkami.


Dědek vod Pardubic

Příspěvek od Dědek vod Pardubic » 30 srp 2005 22:45

Jste celí?Děkujte Bohu,najděte si radši děvče.To nebyl dobrý nápad.
paix(CZ)

blázni

Příspěvek od paix(CZ) » 31 srp 2005 08:51

Tak to jste fakt blázni. Viděl jsem spoustu fotografií s roztrženýma zbraněma (ať už válce u revolveru, hlavně i závěry). Létající střepiny se svým účinkem dají přirovnat k účinkům granátu. Takže bych to být vámi už niiiiiikdy nezkoušel.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 31 srp 2005 09:20

Viditelné škody?????

Vy dokážete změřit jestli není vymlácená komora? Až Vám to přestane vyhazovat nábojnice, tak se nedivte. Dokážete se ujistit, že nikde nejsou trhlinky???

Jste blázni!!!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Jeff

Příspěvek od Jeff » 31 srp 2005 09:27

Tímto nesmyslem jsi mohl ohrozit i ostatní,kteří nemají o podobné experimenty zájem.Příště to zkus s revolverem a my ti tady budeme věnovat tichou vzpomínku.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 31 srp 2005 09:29

Ale proc ne... kdyz ma nekdo pocit, ze dve ruce a dve oci je zbytecny luxus.... at si hraje... jen by to nemusel delat v blizkosti jinych lidi. Co takhle priste doma ve sklepe?
Návštěvník

No tak Andy

Příspěvek od Návštěvník » 31 srp 2005 10:00

Na střelnici je to 100% legální, ve sklepě ne.
Nenávádějte k přestupku.
Jsem rád, že se tady objevila praktická informace, co by se nemělo a přitom se to dá.
Už jsem pár nábojnic 9Mak odpálených ze zbraně 9Lug viděl, někdy se to prostě přebíječům stane.
Skutečně netuším, proč se všichni registrovaní musí seřadit do jednoho šiku a bouřlivě protestovat.
Já si vedle takové zbraně do sousedního stavu klidně stoupnu, už jsem na závodech byl vedle pána, co přebíjel (většinou je jich většina :-) a po jedné ráně, kdy střela zůstala v hlavni, odpálil další - nestalo se nic, resp. hlaveň měl viditelně lehce vydutou, ale žádné střepiny nelétaly. Tak o co vám jde, kritici? Utlouct někoho, kdo jen neteoretizuje?
Návštěvník

Pro HanuIV

Příspěvek od Návštěvník » 31 srp 2005 10:01

Tuším, že v příspěvku jasně stálo "viditelné škody", na měřitelné se vás nikdo neptal...
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: No tak Andy

Příspěvek od Andy » 31 srp 2005 10:33

Anonymous píše:Na střelnici je to 100% legální, ve sklepě ne.
Nenávádějte k přestupku.
Ve sklepe to sice neni legalni... ale nadruhou stranu to poskodi jen toho chytraka. A o to tu jde.

Navadeni k prestupku vypada jinak. Toto byla jen zdvorilostni otazka.
Naposledy upravil(a) Andy dne 31 srp 2005 11:01, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

No tak jo

Příspěvek od Návštěvník » 31 srp 2005 11:00

Ale opakuji - na závodech se běžně střílí přebíjenkami a riziko roztržení hlavně tam taky je, a nikdo to neřeší...
Uživatelský avatar
Svaťa
Příspěvky: 311
Registrován: 23 srp 2005 18:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od Svaťa » 31 srp 2005 11:13

Pokud laboruji s přebíjením, pohybuje se to pouze v několika málo % navážky prachu a před tím si zjistím parametry prachu. (Obvykle se přebíjí menší navážka proto, aby zbraň při rychlejší střelbě méně "kopala"). Ze zbraně, která snesla několik výstřelů s dvojnásobnou navážkou, bych už nechtěl střílet "mířenou".
Vzd. pistole: FWB 65, LP 2, LP 53, CP 2, Webley, Anschütz..., zkrátka klasika a historie.
Dospělé krátké: PP / PPK, HSc, 2 x perkus
Přivítám kontakty na sběratele vzd. pistolí.
Návštěvník

Těch několik procent je hezká teorie

Příspěvek od Návštěvník » 31 srp 2005 15:06

Až na tu praxi, kdy se ucpe dávkovač a navážka prachu je pak plných -100%, tj. kule zůstane v hlavni a další rána v rychlých disciplínách často nevyhnutelně následuje, protože daný expert "už to měl namáčklé a při intervalu mezi ranami v řádu 0,4 sekundy... atd.".
Prostě jsem se trochu ohradil, proč tady každý kritizuje, že taková nebezpečná praktika na střelnici nepatří, když ta rána do ucpaného laufu mezi vedle stojícími střelci je docela častá věc, a to nikdo neřeší (a skoro každý přebíjí).
Dědek Plesnivák

Re: Těch několik procent je hezká teorie

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 31 srp 2005 16:23

Anonymous píše:Až na tu praxi, kdy se ucpe dávkovač a navážka prachu je pak plných -100%, tj. kule zůstane v hlavni a další rána v rychlých disciplínách často nevyhnutelně následuje, protože daný expert "už to měl namáčklé a při intervalu mezi ranami v řádu 0,4 sekundy... atd.".
Prostě jsem se trochu ohradil, proč tady každý kritizuje, že taková nebezpečná praktika na střelnici nepatří, když ta rána do ucpaného laufu mezi vedle stojícími střelci je docela častá věc, a to nikdo neřeší (a skoro každý přebíjí).
Jde jen o to, že každá moderní pistole musí být navržena tak aby zajistila bezpečnost střelce a okolí pokud odpálí standardní náboj do ucpané hlavně. Je to dokonce jedna ze zkoušek při výběrovém řízení u služebních zbraní pro bezpečnostní složky. Zbraň musí vydržet tlak minimálně o 30% vyšší, což odpovídá tormentačnímu náboji. Tlak v komoře se samo sebou v domácích podmínkách měří dost těžko a není přímo úměrný poměru zvýšené prachové dávky. Výrobce nebude zbytečně vyrábět hlaveň o kilo těžší aby vydržela každý dementní experiment a tak takováhle akce může skončit všelijak. Popravdě, mě je to jedno co to Richimu urve, ale já bych to doporučoval zkoušet jen do určité míry. Maximálně na hranici výkonu nábojů +P a i ty se nedoporučují střílet ze všeho. Osobně jsem viděl jak kdysi kamarád odepsal ČZ 92 tím že do ní cpal náboje co pro ně nebyl problém probít se standardní střelou od S&B 4mm plech, což je na ráži 6,35Br. docela slušný výkon. Po 30 ranách putovala pistolka do šrotu a majitel do špitálu…
Richi

Příspěvek od Richi » 31 srp 2005 16:37

Už som spomýnal, viac to skúšať nebudem. Bol to iba "experiment". Ale jedno je isté mnohý PREDCEŇUJETE výkon streliva a podceňujete odolnosť zbrane. Už pri pohľade na hrúbku steny komory a hlavne sa dajú odhadnúť limity. 9mm Browning má relatívne ľahkú 6g strelu, s 8g by som si také niečo nedovolil (ale hlaveň by to vydržala, na to by som sa vsadil).

A ktej "vymlácenej komore" - myslíte, že 5 naddimezovaných striel urobí viac škody ako 10000 klasických ? Neurobí.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 31 srp 2005 17:34

Richi píše:A ktej "vymlácenej komore" - myslíte, že 5 naddimezovaných striel urobí viac škody ako 10000 klasických ? Neurobí.
Urobi neurobi... jeste chvilku si hraj a bude z tebe jednorukej kyklop :-D
Odpovědět