Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
lysko
Příspěvky: 5
Registrován: 23 zář 2018 21:20

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od lysko » 26 zář 2018 19:45

To že si hlupák potvrdzujú tvoje dotazy (hodné total idiota) ktoré mezi normálnych ľudí ktorý si kúpili deringer
a poznajú zásady manipulácie zo zbraňami nikdy nepatria . Vrať občanku a mali by ti odobrať i zbraň .
TY si spolu s 5,2 volom nebezpečné indivídum , ktoré by som na strelnicu medzi slušných ľudí nepustil !!!

Tak kolega co neumí být trochu slušný nás opustil, žádám o slušnost ,-) Ed.


Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Jim » 26 zář 2018 23:10

Tohle jsi už hochu trochu přehnal, uvědom jsi, že jsi hostem na českém webu a tak se podle toho chovej.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od blecha.z » 27 zář 2018 10:13

Tohle je vlákno o derringerech. Protože se jinde v předovkách nic nehýbe, čteme s Jimem se zájmem i příbuzné. Oba dva derringery nevlastníme, střílíme už hodně dlouho klasickou předovku. Pokud vyjádříme názor, tak je veden snahou malou kapičkou přispět, někomu to pomůže, jiného nemusí zajímat. Nepleteme se například vůbec do oblasti týkající se výbavy k těmto zbraním, přestože toho máme hodně co říct.
bigandrew
Příspěvky: 1
Registrován: 02 říj 2018 19:38

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od bigandrew » 02 říj 2018 19:50

Zdravím, majitelem derika v 0,54 jsem už něco přes rok. Spokojenost naprostá, občas si zajdu na střelnici (kde vždy vzbudí pozornost...), ale zároveň ho - a teď mě můžete začít kamenovat - každodenně nosím. Na střelnici používám klasické ogivály, dost nerozumím problémům buď s vypadáváním nebo naopak nutností mlátit palicí při nabíjení. Mažu směsí lékařské vazelíny a včelího vosku a náboj jde vždy ztuha, ale rukou. Na přesnost střelby si rozhodně nestěžuji. Jen na nošení nepoužívám mazaný ogivál, ale sabot - kvůli znehodnocení prachu mastnotou...
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od spitamen » 05 říj 2018 15:28

Ukamenovat ťa môže len ten, kto nevie na aké účely bol,je a snáď aj bude konštruovaný. K umasteniu prachu nedôjde ak použijes polonaboj so strelou real..papierik jemný, cigaretový. Papierik sa ti naukladá medzi strelu a prach v tenkej vrstve.v podstate k umastneniu prachu nedôjde tak,či tak,strela real 200 je kalibrovana tak, že sa zarezavaju o ústie všetky jej tri prstence.tymto padom mazivo nepodtecie.je to super,pretože napríklad do hlavne pištole kentucky zapadne cez dva prstence.tam by to už chcelo dodatočnú izoláciu.
pavel.kot
Příspěvky: 142
Registrován: 21 led 2008 20:00

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pavel.kot » 05 říj 2018 19:54

výrobce zdražil celý sortiment cca o 20 procent-GG 45 je za 9tis.
Tom77
Příspěvky: 25
Registrován: 26 kvě 2008 00:02

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Tom77 » 05 říj 2018 20:58

Taky jsem si včera všiml, když jsem chtěl objednat ještě jeden derringer a trochu toho "závaží". Zdražení však mé rozhodnutí obohatit sbírku zvrátilo. Je pravda, že tato poctivě vyrobená zbraň si držela stále stejnou cenu už léta a je až s podivem, že její cena nerostla. Jenže tohle je opravdu skok nahoru, který bude potřeba pomalu vstřebat. Když už se jeden rozhodne, že si z rozpočtu pro své potěšení ukrojí danou částku a ta je najednou o patnáct stovek vyšší... Nakonec po čase stejně objedná, protože tu "hračku" prostě chce, musí ji mít :-)
Co mi ale přijde už nezkousnutelné je nová cena za ogivální střely ze 125 Kč na 300 za pytlíček (v ráži .45). To už není zdražení o cca 20 procent. Možná je to výzva pro případnou konkurenci, aby se někdo konečně pustil do komerčního odlévání střel pro GG a ušetřil jim tak čas, který mohou věnovat výrobě zbraní.
Otázka nakonec... jak se Great Gun postaví k uskutečněným objednávkám, které čekají na vyřízení. Budou za cenu v době objednání, nebo za novou?
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 06 říj 2018 09:08

Všechno se zdražuje. Už jen blbá perkusní zápalka a to ještě nějaký čas nebyly k dostání. Vesuvit taky nezlevnili.
To jsou věci u kterých nemáš na výběr. Ale se střelama je to jiné.
GG chce za kouli šílených 6kč ,takže koupí kleští např u Strobla máš i po započítání poštovného náklady na kleště zaplacené po cca 160ks střel. A to jsem odlil ráno po kafi za hodinu.Olovo jsem sehnal po známých,přepekl ho v garáži a zbavil se tam největší strusky. Samotné střely jsem lil v pohodě v paneláku s otevřeným oknem.
Perkuska není jen o střílení,je to jako s rybařením :-)
P1100796.JPG
Tom77
Příspěvky: 25
Registrován: 26 kvě 2008 00:02

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Tom77 » 07 říj 2018 22:29

Jo, vlastní lití kulí bude asi rozumné řešení. Ostatně přebíjím i 40 SW a 357 mag. a doba, kdy šlo koupit olověné střely je dávno pryč.
Kavy, mohu tě poprosit o označení/odkaz kleští které používáš? Z diskuze tady vyplývá, že originál GG střely pro ráži .45 jsou z kleští https://cs.strobl.cz/lee-mold-450-200-1r-double-cavity/. Na tvé fotce z příspěvku máš očividně jiné střely.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 08 říj 2018 18:54

Jsou to střely REAL 200gr. Líbil se mi tvar tupé špičky a množství maziva ulpěného v hlubokých drážkách na střele.Zároveň se mi lépe nabíjeli,protože střela drhne na "hrbolcích" namísto na celém "mase" střely.A střela šla do ůstí hlavně nasadit několik milimetrů a potom doklepnout,kdežto střely zobrazené na fotce do hlavně nešli od prvnícho milimetru ani nasadit,musel jsem je tam honit, a na prach jsem je musel natloukat paličkou i od prvního výstřelu a stále stejného mazání.Hrůza.
Do jiné perkusky Ardesa Vortek pistol jsem také požíval REAL ,jen .50 250gr REAL a spokojenost.
Nejlepší je si vyzkoušet několik různých druhů střel,klidně i koule a experimentovat.
Ale člověk nakonec zjistí že místo pokusů už mohl mít půlku kleští zaplacenou :-)
P1100462.jpg
Tom77
Příspěvky: 25
Registrován: 26 kvě 2008 00:02

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Tom77 » 08 říj 2018 23:55

Děkuji. Takže volba kleští je asi jasná. https://cs.strobl.cz/lee-mold-r-e-a-l-4 ... le-cavity/ nebo lépe o něco levněji a pro Pražáky bez poštovného https://www.reloader.cz/lee-mold-double ... -45cal-200
Ještě sehnat čisté olovo. Ve výkupech surovin jsem nepochodil, asi to je o náhodě. Zkusím Kovohutě Příbram. A taky vyřešit v čem olovo tavit. Pokud koupím ještě pícku na olovo, tak to už nebude o ušetření za střely ani náhodou. Ale to už je asi mimo téma tohoto fóra... i když, jde o střely do derringeru Great Gun :-)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 09 říj 2018 07:34

jo olovo šlo nahorů a sběrna ho jako odpad nesmí prodat, 1kg ofiko cca.80Kč
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 09 říj 2018 08:42

Ja pouzil jako zdroj olova oloveny plast ze silovych kabelu.Proto jsem ho nejprve pretavil venku mimo byt v garazi,protoze bylo plno strusky.Pouzil jsem stary hlinikovy kastrulek a jeste starsi plotynkovy varic.Strusku jsem sbiral hlinikovou lzici,kterou jsem obalil hadrem aby me nepalila do kuliku :)
Odlevani uz probihalo doma na sporaku s otevrenyma oknama,chce trochu cviku,prvni dve strely jdou automaticky zpet do tavby jako zmetky,ale krasne mi predehrali kleste,aby tam olovo vteklo a nesrazelo se. Potom uz to frcelo 4 strely za minutu.Jeste to chce palicku nebo prkenko,kterym jsem klepl do uzaveru na klestich a odsekl prdelky. Prelitky jsem do rendliku vhazoval jednou za cas,jinak zbytecne ochlazuji taveninu. A taky jsem si vyzkousel ze zelezna 20ka matice v rozpustenem olovu plave,fyzika je nadhera :)
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od blecha.z » 09 říj 2018 10:48

Pořád se vyplatí objednat si cihlu čistého kovu. Přijde poštou až do domu. Pokud bude o váze 40 kg, to je cca 3 tis. koulí o váze 12 gramů. Pořízení pícky je taky dlouhodobá záležitost, zrovna jako kleště s kokilou. Nemluvě o kvalitě. Jediná obtíž je rozdělení cihly do menších částí.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 09 říj 2018 16:18

Dělení mám zmáknute, problém je že zrovna to olovo v ingotu ma dost strusky a barví, vše je pak fialově a žlutě flekaté, ostatně to asi dělá všem.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět