Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: GunShop.cz, Moderátoři

Odpovědět
5,2 vol

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 5,2 vol » 05 zář 2018 20:05

blecha.z
Máš prosím tě nějaký odkaz, kde se dočtu, že prachovnice jsou zákonem zakázané používat pro perkusní zbraně ? Docela by mě to zajímalo.

GG .45 DIMINI / 3,5" + GG 9 mm / 2,5" + Zvětšené pažbičky http://www.lukyasipy-henry.cz/eshop/pro ... .html#desc
blecha.z

Příspěvek od blecha.z » 05 zář 2018 20:54

Nebudu hledat v zákonech. Ale propozice například westernového střílení říkají, že předovka se nabíjí z prachovnice (z rohu) tak, že se dávka prachu nasype do odměrky a z té pak do ústí hlavně. Prachovnice se musí okamžitě uzavřít. Musí tam být ten mezikus - odměrka. Staly se případy, že prachovnice bouchla.
Proč si dělat starosti. V kapse mám dvě hrsti nábojek. Sáhnu, vyndám dva kusy, odšpuntuju a nasypu prach. Je to vyzkoušené. Jeden střelec je měl v patrontašce balené vždy po dvou do pistole howdach.
rogec

Příspěvek od rogec » 05 zář 2018 22:47

Vím že přímo z prachovnice sypat nebudu ale je lepší mít malou zásobu a netahat celou pixlu.Potom líp se to z ní sype,mam od kamošky zkumavky na vzorky s víčkem,hilzny se mi nechce tahat a prachovnice prostě k předovkam patří.Jen chci vědět kolik se vleze prachu do orgynalky prachovnice GG.Kdysi jsem si vyráběl prachovnice sám teď tu možnost nemám.
5,2 vol

Příspěvek od 5,2 vol » 06 zář 2018 08:23

Proč prachovnice může vybuchnout ???
Protože se nedodrží časový odstup po výstřelu.
To znamená, že když vystřelíš, tak v hlavni zůstávají několik sekund žhavé povýstřelové zplodiny po černém prachu, to černý prach dělá.
Tak se pak nedivme, že při sypání z prachovnice ihned po výstřelu může dojít k prošlehnutí z hlavně až do prachovnice a tím dojde k její explozi.
Shrnutě řečeno:
Po výstřelu z perkusní zbraně černým prachem je nutno setrvat alespoň minimálně jednu minutu, aby nedošlo ke vznícení nově sypaného střelného prachu, jak jsem popisoval výše.
GG .45 DIMINI / 3,5" + GG 9 mm / 2,5" + Zvětšené pažbičky http://www.lukyasipy-henry.cz/eshop/pro ... .html#desc
rogec

Příspěvek od rogec » 06 zář 2018 09:20

Nevíte někdo mají v Olomouci v kamenné prodejně vybavení k derringeru?
skagerak

Příspěvek od skagerak » 06 zář 2018 10:34

Zákaz prachovnice v zákoně 119 není, ale pro bezpečnost svou I okolí je vhodné dodržovat bezp. postupy(viz uvedené atd.)

Kdyby došlo ke škodě, ňejaký tč. by se na to třeba vztáhnout dal....
Odpovědět