Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od blecha.z » 05 srp 2018 15:45

Kavy, pan Palong74 se ptal na "žblemtanec", což souvisí se střílením s koulí "na tvrdo". REAL je jedna věc, střela LongColt je další podobná a skvělá. Ale další možnost je střílet koulí s flastrem. Když zvolí vhodné mazání flastru, nemá zašpiněné ruce, jde to rychle a snadno. A nemusí mít ani nabíjecí kladívko (gumovou paličku). Stačí mít vhodný rozměr koule a sílu flastru a starter.


Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Jim » 05 srp 2018 19:39

Kavy, od čeho jsou ty realy takový jako moučný?
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 05 srp 2018 19:56

Lithiovka ve spreji. Postříkat střely,nechat odvětrat a zavadnout do konzistence zubní pasty.
Ve spreji je to mazadlo plný rozpouštědel,který se odpaří a zůstane ten mýdlový povlak.
Smazaný uživatel 29471

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Smazaný uživatel 29471 » 10 srp 2018 13:19

Ahoj. Přemýšlím o přikoupení nejmenší kapesní verze GG45. - Dimini. Dokázal by prosím, někdo zhodnotit úbytek výkonu .45 / 2,5" oproti 3,5" a tedy i praktickou použitelnost ?
Nejlépe pokud někdo už .45 / 2,5" prohnal hradly anebo má jinou praktickou zkušenost . Ale i tak budu rád, za každou reakci. Celou diskusi jsem poctivě prošel :shock: ale relevantní odpovědi se nedobral :( Díky :)
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od blecha.z » 10 srp 2018 14:58

Vadim - jsem je "bratranec" derringeráčů, protože střílím výhradně klasickou předovku. Pochybuji, že by se někdo seriózně zaobíral rozdílem mezi 2,5" a 3,5" hlavní u derringeru nabíjeného ústím hlavně. U předovky je tolik proměnných - proto jsi nic nenašel. Použiješ jinou střelu - místo koule krátký ogivál - je to jinak. Použiješ větší kouli a menší flastr místo obvyklé menší koule - je to jinak. Použiješ jiný prach, dokonce jinou šarži - je to jinak. Změníš mazivo - je to jinak.
Osobně bych krátkou hlaveň nepoužil u předovky. Kolik ti z 2,5 coulu zbyde, když nasypeš prach (1 cm), koule (1 cm) atd.
Smazaný uživatel 29471

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Smazaný uživatel 29471 » 10 srp 2018 15:16

blecha.z To je mi zcela jasné, že u předovky se těžko dobrat nějaké konstanty :)
Měl jsem na mysli třeba hokus pokus nadšence, který by vycházel ze srovnatelných podmínek, tedy stejná střela, stejná laborace, nabitá stejnou rukou :-)
Šlo mi hlavně o to, jestli lze očekávat i u tak krátké, černopraché zbraně případný sebeobranný účinek... (tím nemám na mysli, že bych ji po někom hodil) anebo je to jen taková, pěkná hračička pro tatíky :D
Jinak díky za Tvou reakci , čtu Tvé rady jiným a vím, že máš co sdělit.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od blecha.z » 10 srp 2018 22:40

Vadim - předovku nelze považovat za hračku v jakékoliv podobě. Je to smrtící zbraň. Krátké pistole si kupovali obchodní zástupci, lidi na cestách. Doba byla zlá, ostatně kdy nebyla.
Opakování nástřelu - za těch deset let střílení z předovky bych řekl, že je to relativní. Asi je to možné špičkovou hlavní a vynikajícím zámkem. Derringery mezi ně nepatří, nemají na to technicky. Ale ani pro to není důvod. Od takové krátké hlavně bych chtěl, aby na cca 10 metrů vždy spolehlivě zasáhla cíl velikosti 15 cm. Víc ne. Není to terčovnice. A myslím, že je to velký kumšt na 15 metrů dostat do malorážkového terče těch 12 ran. Ne, že to střelec nezvládne. Ale chce to pečlivou přípravu - střely všechny stejné váhy, stejná dávka prachu, stejné mazání, stejné nabíjení .... dlouhá řada teček.
berny
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016 13:28

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od berny » 11 srp 2018 07:48

vadim. nemam derringer s 2.5 palcovou hlavnou ale mam ten, v nedavnej dobe sa objaveny, tzv. gladiator s o nieco kratsimi hlavnami (6cm). kedze mi na krytej strelnici hradla nikdy nefunguju, mozem sa akurat podelit s penetracnou schopnostou v zrolovanej bavlne hrubky 0,3mm a sirokej 20cm vo velkosti asi ako urna na ludsky popol (sorry za prirovnanie ale nic lepsie ma nenapadlo). spominany gladiator dokazal na vzdialenost asi 6 metrov zasadit ogival asi 7cm hlboko s 1,8 gramov prachu SWISS 4Fg, pre porovnanie .38 S&W revolver s 3" hlavnou a oplastenou strelou sa dostal asi 4cm hlboko. Vesuvit do toho nema moc zmysel davat viac ako 1 gram, kedze vacsina nad touto navazkou uz hori, alebo dokonca len je vyfuknuty, mimo hlaven. cisla treba brat s velkou rezervou, chcel som len povedat ze spominany derringer .45 s 2.5 hlavnami vie dat, spravne nabity , na kratku vzdialenost, plnohodnotny vystrel. aj ked vo verzii dimini by som to v ruke drzat nechcel. ten swiss 4F, (hovori si swiss no.1), dokaze v kratkych hlavniach dodat omnoho viac energie nez klasicky vesuvit lc. aj trochu pochybujem ze je to cierny prach ako taky.
Smazaný uživatel 29471

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Smazaný uživatel 29471 » 11 srp 2018 11:07

blecha.z
V každém případě díky za reakci , Tvůj čas i historický exkurz :D
Ano, ano, máš nepochybně pravdu, žádná zbraň není hračka....dovedeno ad absurdum, smrtící zbraní může být i dětský 5lb luk...
Celý život s nimi přicházím do styku, tedy o tom jisté tušení mám :)
Derringer je defenzivní zbraň na kontaktní vzdálenost, v historické podobě dokonce bez plnohodnotných miřidel a bylo by pošetilé od něj očekávat výkon terčovnice. Zvlášť v provedení BP předovky 2,5". O tom žádná..
Nemám ambice s ní perforovat desítky na pistolářskou distanc. Na občasné a jaksi stále řídčí ukájení svého střeleckého ega na střelnici, mám odpovídající kousky.
Už dávno mě nebere a ani není času nazbyt, zbůhdarma dělat díry do papíru :) ...
Toho jsem si za desetiletí aktivity ve Svazarmu a půldruha desetiletí v malorážkové a dvou pistolových disciplínách v TJ RH a nejrůznějších soutěžích služebních zbraní, užil dosyta ...
Výrobky firmy Great Gun jsou z mého pohledu, na dnešné dobu nebývale dokonalé, jak z hlediska strojařiny, tak i designu. Proto mi padla do oka tato minipistolka v tvrdochromu, která spíš než k praktickému použití, patří do vitriny sběratele aby dokumentovala, že strojařina v tomto prostoru doposud zcela nezahynula...
Podotýkám, že sice nevelké ale jisté praktické zkušeností s BP mám a že díky tomuto a podobným webům, jsem snad i základní teoretické znalosti načerpal :)
Tedy bych si snad potykal i s tímto trpaslíkem ... :)
Původní otázku, jsem měl formulovat spíš takto:
Je tato pistolka určena spíše pro potěchu oka sběratele nebo je případně schopna i praktického využití ?
Lze derringerem GG Dimini .45/2,5" při správném nabití a max. laboraci doporučené výrobcem, tedy Vesuvitem LC ( když část nepochybně shoří bez užitku před hlavní)
a střelou ogivál, např. REAL .45/200grs, nabitou nasucho a utěsněnou podsypanou krupicí a dodatečně lacetkou přimáznutou hlavní, perforovat na vzdálenost cca 10m, desku z měkkého dřeva cca 3cm ? Nebo je veškerá snaha marná ?
Narazil jsem zde na výsledky měření jednoho kolegy, které se týkaly GG 9mm/2,5" a ty vyšly vzhledem ke konstrukci minipistolky, obdivuhodně.
Samozřejmě je jasné, že ale poměry - délka hlavně, versus diametr jsou navzájem s .45/ 2,5" značně rozdílné...

Celkově mi šlo spíš o ryze praktickou zkušenost majitele stejné nebo podobné zbraně.
Smazaný uživatel 29471

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Smazaný uživatel 29471 » 11 srp 2018 11:45

berny. Děkuji Ti. To je přesně typ odpovědi, jaká mi je užitečná :D
Myslím, že výkon by mohl být srovnatelný. Sice by mohly být pro GG bonusem drážkované hlavně ale při této délce a požadovaném dostřelu, bude jejich vliv zřejmě zanedbatelný...
Gladiator je pěkná pistolka. Zpočátku jsem na ni koukal trochu rozpačitě ale začíná se mi líbit čím dál víc. Sice ta cena je také pěkná ale za to nabízejí i náhradní díly a to se počítá..
Když jsem nakouknul do jejich e-shopu, nabízejí tam i ogivály Max.45/245grs Pokud střílíš SWISS je to jiná káva ale pokud Vesuvil LC, nebyla by ta střela poněkud těžká ?
S té mini pažbičky Dimini mám také trochu obavy...přece jen, je to .45... Aby mi to nenafackovalo :D
Mám stejný diametr i v GG 3,5" a 6" a v pistolích od Ardesy 9,5" a 10" a trochu síly to má . I v tom Vesuvitu..
berny
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016 13:28

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od berny » 11 srp 2018 12:27

vadim. do toho gladiatora som este nic tazsie nez 200grs. este nedal. najlepsie na vykon su napr. asi tieto strely: https://cs.strobl.cz/strely-ares-45-dia ... stovane-1/
idu sice tazsie nabijat ale perfektne v hlavni tesnia. keby ich niektro chcel nabijat aj viac za sebou tak pozor! je potrebne ich mazat. to ze vdaka plastu ako uvadzaju niektori predajcovia a myslim ze aj vyrobca nie je pravda. koniec koncov nie su primarne urcene pre predovky. hole olovene strely su proti tomu plastu malzlave ako mydlo. skusal som derringer .45, 3,5" s tymito strelami namocit na 2 hodiny do kyblu s vodou. samozrejme zapalky boli pri spoji s pistonom zalakovane klasickou ciernou farbou zo spreja a zavity pistonov a srobiku pre pristup ku kanaliku pre spodnu hlaven boli utesnene teflonovou nitkou pre zavitove spoje. bez problemov vystrelili obe hlavne.
gladiator oproti derringeru este nie je tak nejak konstrukcne dotiahnuty do konca. derringer je spracovany dokonale. v cistote a kvalite spracovania dnes uz sa tazko nieco da najst. aj preto ich mam 3 a este pokukavam po eleanor :)
inak u dlhych hlavni uz taky rozdiel medzi vesuvitom a hrubozrnnym swissom nie je. resp. nie citelny. skusal som aj pyrodex pre kratke hlavne a zda sa podobny jemnemu swissu. rozdiel by sa dal asi len namerat. vesuvit v derringeroch je na strielanie prijemny, makky ale slaby. na strielanie pre radost je vsak najlepsi
Smazaný uživatel 29471

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Smazaný uživatel 29471 » 11 srp 2018 17:37

berny - Mám také nějaké poplastované Maxi 245grs ale zatím jsem je ještě nezkusil. Takže nevím, co to zanechá v hlavni. Ono i tak, je co čistit :)
Já to řeším tak, že buď nechám naládovanou hlaveň bez zápalky a utěsním piston kouskem silikonu, který je stisknutý mezi něj a kohout na prvním ozubu.
Nasazenou zápalku těsním kroužkem silikonové hadičky.
Někteří prodejci jsou velcí čtveráci a nabízejí cca 5 cm takového "těsnění" za pouhou padesátku...
http://www.czechguns.com/?23,silikonove-tesneni-pistonu

http://www.kentaurzbrane.cz/silikonove- ... palky-4mm/

Jiní zas netuší, že si šlapou po štěstí... :D
https://www.akva-exo.cz/detail/akvarist ... icky/2741/
tazitaz
Příspěvky: 24
Registrován: 15 kvě 2012 11:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od tazitaz » 03 zář 2018 11:04

Tak sem po vzoru Edelweisse potunil pažbičku. Obrátil sem se na domácí scénu a úkol zadal hradeckýmu prodejci železářství p.Dufkovi. Avšak rytec mě svým výtvorem překvapil. Myslel sem, že udělá rybinu po celý pažbičce, leč on se kreativně vyřádil jinak. Holt příště musim líp specifikovat požadavky. Bezesporu sem ale spokojenej. :)
Rybina.jpg
Rybina 2.jpg
rogec
Příspěvky: 7
Registrován: 04 zář 2018 09:06

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od rogec » 04 zář 2018 22:59

Zdravím.Po přečtení celyho fóra a hledání jsem nikde nenašel nějaké údaje o prachovnici . Nevíte někdo kolik má obsah.Prachovnice Greatgun je dobře zpracovaná od Pedersoliho se mi nelíbí že jsou to odlitky .Tak chci o ní něco zjistit dík.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od blecha.z » 05 zář 2018 19:59

Rogec:
I pro derringery se vztahuje zákaz sypání prachu přímo z prachovnice.
Ideální pro vás je mosazná nábojnice SaB 5,56x45 a jako víčko nábojnice .22 LR. Bez jakýchkoliv úprav se dají použít, obsah prachu pro pistoli je dostačující. Zabírají minimum místa. Do kapsy se jich padesátka vleze.
Odpovědět