Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
berny
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016 13:28

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od berny » 10 led 2018 13:48

priznat si omyl je dokazom vyzretej osobnosti. ale k veci. zaujmalo by ma do akej kategorie spadaju perkusne in-lineovky. mohol by tie zakony pisat niekto kto sa v tom vyzna alebo si aspon dokaze prizvat odbornikov. ale mozno by to bolo len horsie a smerovalo by to k tomu ze by clovek musel vybavovat nakupne povolenie aj k puzdru alebo cisteniu. lebo napriklad moznost dnes nosit nabity perkusny derringer alebo historicky nabojovy revolver z pred 1890 aj pre ludi bez ZP alebo na slovensku so ZP bez skupiny A, nie je preto ze by zakonodarca myslel liberalne k vacsej slobode jednotlivca ale len preto ze mu to pri pisani zakona uniklo.


Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Znipper » 10 led 2018 14:02

Evidentne, kedze niekde nie su popisane inde, su inliny v pismene " i " :-D presne na toto som sa pytal pravnikov Legis tellum a odpoved si si uz precital :-) Takze, s kanonom 0.72 v pohode kdekolvek kde nic neohrozis (zdravie, zivot, majetok) :-D Prave hldam take miesto, kde by som ani hlukom neobtazoval v mojom okoli :-D
Smazaný uživatel 29471

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Smazaný uživatel 29471 » 10 led 2018 16:59

Ahoj. Z GG .45 střílím kule .445 , .451 a GG ogivály .450 /200gr . S posledně jmenovaným střelivem nejsem moc spokojený.. jednak mi přijdou mazací drážky příliš mělké, druhak je jeho kvalita mírně řečeno nastálá...
Některé kusy jdou zpočátku střelby do hlavně příliš volně a následná deformace nabijákem z důvodu utěsnění, přesnosti střelby jistě nepřidá. Rovněž zmetkovitost odlitků, např. cca 20% z poslední várky, mi přijde drobet přes čáru... Hodlám si do budoucna lít sám. S litím olova jisté zkušenosti mám.
K otázce.
Zaznamenal jsem v diskusích, že někteří střelci, používají k plné spokojenosti Real .45 / 200 -250gr.
Jenže..... kokila má diameter .467 tedy 11,86mm a hlaveň 11,23/11,43 , rozdíl mi přijde dost .. :roll:
Co do mazacích drážek, si rozhodně polepším. Ovšem co do nabíjení ? Dostanu střelu do hlavně po dobrém a v původním tvaru nebo ji paličkou přeformátuji na cosi jiného ...
Prosím některého kolegu, zkušeného v tomto ohledu o zhodnocení nápadu. Díky :)
Pokud jsem takovou radu někde v diskusi přehlédl, tedy omluva.
Milanx
Příspěvky: 96
Registrován: 28 lis 2014 00:28
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Milanx » 10 led 2018 17:17

vadim: Odkud jsi? Pokud bys chtěl, mohu ti nechat na vyzkoušení nějaké to .45kové střelivo, konkrétně realky které jsem dosud odléval, popřípadě kule .44+flastr. Budeš-li spokojen (a věřím že ano, neb kontroluji KAŽDOU jednu střelu), mohu ti buď za rozumnou cenu vybrané střelivo odprodat, nebo klidně i příslušnou kokilu s kleštěmi. Kdyžtak sz...
Weihrauch 660 Match, Weihrauch Arminius HW .38Sp., Glock 17 G.4, CZUB 455 Jaguar, ZH 202, Haenel Suhl 150, Drulov 70, Erma .22 atd.
berny
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2016 13:28

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od berny » 10 led 2018 17:41

Vadim. ano original ogival od GG je trochu placaty. v smere osy letu je vlastne ovalny. a na zuzenom spodku (pre lahsie nabijanie), a v najuzsich miestach tej ovalnosti nedociahne ani k polim. plyny potom fukaju az k vrchu strely. ja pouzivam pistolove strelivo diametru .452 https://cs.strobl.cz/strely-ares-pistolove/?p=4 ale ber to tak ze je to tvrdsie olovo a povodne mazivo v drazke je trochu "suche". u vyrobcu kupis tusim aj v diametry .451. pre najlahsie nabijanie je gula .449 alebo aj .451 bez flastru na mastenu ucpavku.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 10 led 2018 17:43

Já používám Real v GG a jsem s nimi spokojený. Sám si je odlévám. Největší rozměr toho vodícího kroužku je na tom prvním u hrotu střely. Není problém ho tam nabouchnout olova tam není moc takže to jde vážně dobře.
Smazaný uživatel 29471

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Smazaný uživatel 29471 » 10 led 2018 17:48

Karpi: Ahoj. Jsem na tom podobně jako Ty. Odstříleno mám víc než dost a ze všeho možného ale v černoprachu jsem jen pokročilý začátečník. Zápalky z druhého pistonu mi také padaly... Pistony GG mají podle mého názoru, oproti jiným značkám, tři handicapy. Jsou méně kuželovité, více hladké a především horizontálně situované. Hlavně mi padaly RWS (bal.250ks). Selier i Remington drží lépe, mi připadne. Tedy jsem také deformoval ale spíš více než lehce :)
Po několika výstřelech se komínek zakarbonuje a zápalka drží lépe.
Tedy buď změnit značku zápalek, což je v jejich v dnešním nedostatku na trhu, rada celkem na prd anebo pistony z vnějšku nečistit a nechat zakarbonované..
Smazaný uživatel 29471

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Smazaný uživatel 29471 » 10 led 2018 17:51

Martaskatap: Díky moc za zkušenosti, to je to, co jsem potřeboval vědět :D
Smazaný uživatel 29471

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Smazaný uživatel 29471 » 10 led 2018 18:04

berny: Ahoj a díky.
To je také zajímavé střelivo, to pistolové, líbí se mi. GG má poctivou hlaveň a ta si i s tím tvrdším olovem poradí :)
Dost se mi líbí i toto https://cs.strobl.cz/strely-ares-45-dia ... lastovane/ ale s tím, že bych si u nich koupil kokilu. Olova mám dost, leju si olovo pro rybařinu :)
Smazaný uživatel 29471

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Smazaný uživatel 29471 » 10 led 2018 18:24

Milanx: Máš SZ.
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Martaskatap » 10 led 2018 19:01

vadim píše:Martaskatap: Díky moc za zkušenosti, to je to, co jsem potřeboval vědět :D
Jak říkám real tam jde krásné nasadit ta první drážka od spodu, tu prostřední rukou trochu zatlačiš. Krásně to drží ve vývrtu tak jen stačí zlehka doklepnout a pak už to jde samo.
Uživatelský avatar
sandokan
Příspěvky: 11
Registrován: 10 pro 2017 16:35

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sandokan » 10 led 2018 20:18

Znipper píše:Evidentne, kedze niekde nie su popisane inde, su inliny v pismene " i " :-D presne na toto som sa pytal pravnikov Legis tellum a odpoved si si uz precital :-) Takze, s kanonom 0.72 v pohode kdekolvek kde nic neohrozis (zdravie, zivot, majetok) :-D Prave hldam take miesto, kde by som ani hlukom neobtazoval v mojom okoli :-D
Znipper beriem to ospravedlnenie čo sa týka streľby predovkou mimo strelnice.

Len chcem upozorniť na pár vecí: 1. najbezpečnejšie a najkľudnejšie si človek fakt zastrieľa na strelnici

2. Nájsť na malom Slovensku také miesto kde nikoho a nič neohrozíš je veľmi ťažké. Podľa mňa jedine vhodný je les, niekde kde nehrozí odraz strely. Aj tak musíš byť permanentne v strehu, či sa tam neobjaví nejaký hubár a pod...

3. Ak na Teba niekto (hlavne vďaka hluku) zavolá policajnú hliadku a podarí sa Ti s ňou stretnúť, tak som si istý, že tým chlapcom z obvodného oddelenia z nejakej Hornej- Dolnej veľmi, veľmi, veľmi ťažko vysvetlíš, že podľa zákona tam môžeš strieľať. Určite to nebude príjemné... :(
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od skagerak » 10 led 2018 21:19

jak to je se střelbou v SR jsem zjistil už když se ptal sandokan prvně, nicméně jednak se tu pak už neobjevil, a taky jsem si řekl, že možná lepší nechat tak ..
nicméně (a teď nechytat prosím za slovo, terminologii nebo číslo, přeci jen mám blíže k předpisům ČR než SR, a taky se mi to podruhé hledat asi nechce, když bude čas, chuť a zájem doplním pak přesné citace jak je to v předpise... teď právě nějak nestíhám )

tedy :
slovenská právní úprava obsahovala povinnost střílet z perkusu na střelnici, nicméně jejich zákon byl poskládán trochu jinak než náš, a to v tom smyslu, že ve výčtu zbraní kat D. perkusy chyběly, nicméně definice historické zbraně byla jiná než naše (naše hovoří o zbrani vyrobené do roku 1890.) slovenský pojem historická zbraň zahrnoval krom zbraně vyrobené do roku 1890 i v podstatě repliky a perkusy... Tato definice se však někdy kolem roku 2010 změnila, vypadly z ní repliky/perkusy, a od té doby vypadá jak ta naše, tedy zahrnuje jen zbraně do roku 1890.) ale do výčtu zbraní kat D už nikdo repliky/perkusy nedopsal. Nevím jestli to tvůrce přeháněl s borovičkou, nebo jestli v tom vězí něco jiného, ale podle mne to je příklad nekvalitní normotvorby.... zejména když s flobertkama nyní musí na střelnici - a tady je to jen má úvaha - jestli ten kdo poslal flobertky na střelnici tam nechtěl poslat opětovně "černoprachy" , ale protože je ve výčtu nenašel (a nerozumí tomu) tak tam poslal flobertky ....
5,2 vol
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2015 20:14

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 5,2 vol » 10 led 2018 22:37

Patří toto na vlákno o GG ???

Kdo je zodpovědný člověk a znalí zákonů, raději půjde střílet na střelnici.

Kdo je neandrtálec, který si o sobě myslí, že mu patří svět a může si střílet kde se mu zachce ať si střílí kde chce.

Střílet mimo střelnici, kde je energie více jak 250 J .... Je šílenství a otázkou času, kdy koho zraníte, i byť si myslíte, že vidíte do dálky.

Některým lidem, co si myslí, že mají 18 let a koupí si bouchačku D viz GG a mohou si z ní vystřelit kdekoliv je napadne, by měli sebrat i svéprávnost.

Uvědomte si, že GG je sice kategorie D ale uvědomte si, jak je nebezpečná ostrá zbraň !!!!!!!!

Ti, co prošli zkouškou a jsou vlastníky Zbrojního průkazu, vědí, kde a jak zbraň bezpečně používat i zbraň D. Ti, co nejsou znalí zákoníku o držení zbraně i byť kategorie D by si měli projít kurz, co se týče používání - zacházení - první zdravotní pomoci. Naučit !!!!

Jako střílet někde na louce, v lese, .........Jasně, střílejte, ale až se stane pruser, že potrefíte člověka nebo domácího mazlíčka, pak se v tom povezete na tvrdo. Protože střelba ze zbraně více jak 7,5 J Kdekoliv na volném prostoru, kde má veřejnost volný přístup a vy tam budete střílet z ostré zbraně, přesahujících 7,5 J
U soudu neuspějete :lol:
PS To platí v Česku i na Slovensku .... Stejný zákon
Edgun Leshiy 5,5mm
Air Arms S400 .117 s pažbou od www.lukyhenry.cz
Great gun .45 / 6" a zvětšené pažbičky.
Kuše Beast Hunter, optika Meopta - MeoStar - M2
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od skagerak » 10 led 2018 22:53

5,2 vol píše:Patří toto na vlákno o GG ???
....
ne nepatří, a být to na druhém fóru tak už nejspíš (právem) létá tropické ovoce
(a to mne, tobě, kabir bedimu, a některým dalším uživatelům výše) když se to tu před časem řešilo, tak jsem psal, že to spíš patří k předovkám, a ještě více k předpisům ..
tzn pokud by se našel nějaký hodný moderátor, který by to od počátku přesunul asi by to nebylo od věci ...(snad by se to obešlo i bez banánů)
Odpovědět