Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od mujtaj » 08 dub 2015 21:32

Ako šlape parádne a mám z tej hračky radosť ako decko z lízatka. Je náherný. :D doslova prekvapil taky prcek. len asi nie som zvyknuty na taky ohnostroj, či niečo nerobim zle pri nabíjani. Aku nábojnicu používaš na návažku? nevieš aky ma objem .22lr? S&B boli vypredné a tak som zobral remingotky.


Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 08 dub 2015 22:21

xvo píše:Vrtá mi hlavou jak to vlastně "nosili naši dědci" . Se suchou hlavní asi ne, to by korodovala ještě víc, než ty z dnešní oceli. Mělo-li to být na obranu, ať už před zvěří, či člověkem, předpokládám, že měli vypracovaný systém jak neztratit výkon a nezničit korozí drahou zbraň. Zajímám se o historická řemesla a vždy, když dojdu k výsledku jsem překvapený jak jednoduché je řešení a jak my jsme ve své namyšlenosti hloupí. Bude to v konstrukci střely, hlavně, nebo v jiném řešení zvýšení tlaku větším třením v hlavni. Proto uvažuji o včelím vosku. Ovšem až ověřím zkouškou. . .
Budu hodný a prozradím.. na střelu se nasune víčko ze včelího vosku.... případně lze použít prach-ucpávku-víčko-střelu (ale to může časem sáknout na prach...) spáru zápalky matlat buď včelím voskem nebo šelakem.... vzduchotěsný náboj nekoroduje (prachovou navážku lze uzavřít navíc do nitridovaného papíru...).
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
foxy
Příspěvky: 59
Registrován: 09 črc 2013 22:04

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od foxy » 08 dub 2015 23:59

mujtaj píše:Ako šlape parádne a mám z tej hračky radosť ako decko z lízatka. Je náherný. :D doslova prekvapil taky prcek. len asi nie som zvyknuty na taky ohnostroj, či niečo nerobim zle pri nabíjani. Aku nábojnicu používaš na návažku? nevieš aky ma objem .22lr? S&B boli vypredné a tak som zobral remingotky.
22 LR - 40gr= 2.591956g, nábojnicu používam 9 mm Luger, cca 0,9 g, výkon perfektný, šlupky jak sviňa, daj vedieť, v akej lokalite s derikom čmudíš !
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 475
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Black Powder » 09 dub 2015 01:00

Videl si ty vobec niekedy 22LR nabojnicu? Ako by sa do nej vliezlo skoro 2,6g.prachu?
mujtaj sa jasne pytal, ze aky ma objem nabojnica 22LR.
Hned na to pises ze hilzna od 9Luger ma objem len 0,9g a pritom je x-krat vacsia ako 22LR.
Do 22LR sa vleze 0,28g VLC a to je tam naklepane.
45ACP=1,95g VLC
38SP= 1,66g. VLC
Niekde to tu uz bolo napisane aka hilzna ma aku navazku VLC treba hladat.
Pritom je uplne zbytocne spekulovat s hilznami ako odmerkami, ked skoro kazdy ma iste prachovnicu a k nej sa dodavaju odmerky urcitych navazok, ktore sa daju kombinovat, ale v zaklade je vzdy 24gr. co je v reale 1,5-1,6g. VLC a to staci na toto pouzitie.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP okrem HW100, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Člen Mensa.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Igrlik » 09 dub 2015 11:07

foxy píše:22 LR - 40gr= 2.591956g, ...
Sekol si sa s desatinnou čiarkou jak Pepek Námorník so špenátom! :? ŠTYRI greiny, nie štyridsať!!!
foxy
Příspěvky: 59
Registrován: 09 črc 2013 22:04

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od foxy » 09 dub 2015 12:59

Sorry, presne tak, sekol som sa s des. čiarkou !
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od mujtaj » 11 dub 2015 12:16

dik z radu. objemy nabojnic som nasiel par stran dozdu ale 22lr tam nebol.
david123456
Příspěvky: 6
Registrován: 11 dub 2015 17:10

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od david123456 » 11 dub 2015 17:20

Zdravím tak jsem si objednal také derringer 45 6 palců lauf ale čekací doba je dlouhá pažbu si chci nechat z hotovit s tohoto materiálu raffir a také chci nějake to gravírování na hlavně s předovkama střílím nákej ten rok takže vím co to umí pošlu potom foto zbraně a nějaké té penetrace
Přílohy
BrightBlueRaffir-large (1).gif
BrightBlueRaffir-large (1).gif (22.21 KiB) Zobrazeno 1679 x
jolko
Příspěvky: 129
Registrován: 15 úno 2015 11:04

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od jolko » 12 dub 2015 00:01

David 123456 : pošli hlavne terc aspon na 5 ran na 10m, to by se dalo cekat, kdyz objednavas 6-palcovy ,,special,, ale tezko to bude deringer... Kdyz chces ,,delku a vykon,, kup si Vorteka .50, nebo houfnici 122mm, mas tam 1500J a vic. Penetrace .45 GG je vice mene jasna a kdyz chces ,,bourat limity,, nic nove nezistis...urcite je to krasna zbran v myslence i technickem provedeni - vyrobce urcite privedes do rozpaku :shock:
david123456
Příspěvky: 6
Registrován: 11 dub 2015 17:10

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od david123456 » 12 dub 2015 12:10

jolko píše:David 123456 : pošli hlavne terc aspon na 5 ran na 10m, to by se dalo cekat, kdyz objednavas 6-palcovy ,,special,, ale tezko to bude deringer... Kdyz chces ,,delku a vykon,, kup si Vorteka .50, nebo houfnici 122mm, mas tam 1500J a vic. Penetrace .45 GG je vice mene jasna a kdyz chces ,,bourat limity,, nic nove nezistis...urcite je to krasna zbran v myslence i technickem provedeni - vyrobce urcite privedes do rozpaku :shock:
Vyrobci je to jedno má přece v nabídce 6 palce normálně a žádné limity nechci bourat mám to pro zábavu a ostatně jako si kupuji vše pro zábavu když to budu chtít nosit koupím kratší ale dá se nosit i toto je to na každém každý má jiné chutě :)
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 12 dub 2015 13:17

Už jsem někde viděl i s delší hlavní.
Přílohy
Derringer Great Gun 9mm niklovaný, hlavně nerez. Délka 6.jpg
david123456
Příspěvky: 6
Registrován: 11 dub 2015 17:10

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od david123456 » 12 dub 2015 19:34

Kavy píše:Už jsem někde viděl i s delší hlavní.
Krasavec já také asi 8 palec 205 mm lauf
jolko
Příspěvky: 129
Registrován: 15 úno 2015 11:04

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od jolko » 13 dub 2015 21:30

Davide, uz aby si zacal trenovat zapesti :) ... vlastne celou horní polovinu tela.
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sturmd1 » 26 dub 2015 13:50

Přátelé, musím se s vámi podělit o skvělý zážitek. Nikdy předtím jsem nebyl na střelnici a nikdy jsem nestřílel z ostré zbraně. Nicméně jsem absolvoval - troufám si říct kvalitní - střeleckou průpravu od svých kamarádů. Když jsem na Internetu poprvé uviděl nádherný Derringer a zjistil, že je to výrobek české firmy, a že je to zbraň kategorie D, musel jsem ho prostě mít. Objednal jsem si DIMINI .45 v základním provedení 3'', jelikož jsem si řekl že výrobce ví co dělá a délku hlavní nechám na něm. Kalibr a provedení DIMINI kvůli eventuálnímu použití pro sebeobranu, když se zbraň osvědčí. Proč to nepřiznat. Kvůli tomu jsem také zvítězila praktičnost nad estetikou a vybral jsem klasické černěné provedení. Se zbraní jsem objednal také prachovnici Great Gun s dávkovačem pro .45, ogivální střely, zápaly SB, klíč na pistony a nabiják. Pak jsem pročítal toto fórum a nakonec stejně zavolal panu Langerovi "co stím mám dělat", "jak to mám čistit", a "na co je ten šroubek dole". Včera jsem se vypravil na střelnici. Správce střelnice byl k mému překvapení myšlenkou střelby z perkusní zbraně nadšen. Od té chvíle už šlo všechno prostě skvěle - dávkovač dává přesně tolik, kolik se vleze do hilzny .45ACP. Střely jsem patlal mazivem Pedersolli z obchodu - drahé a zapatlal jsem se tím celý - ale mazalo to dobře. Po nastartování gum. kladívkem šla střela usadit na prach přiměřenou silou. Po usazení jsem trochu utemoval. A potom prásk, rána jako z děla, spodní hlaveň také bez problémů. Celkem jsem naládoval 14x bez jediného problému - 100% úspěšnost výstřelu. Občas se někdo přitočil a řekl, že je to skvělé až na to nabíjení. Na to jsem odpovídal, že to mě právě baví nejvíc. Pocit z výstřelu u BP zbraně je nepopsatelný, naprosto mě to uchvátilo. Pan správce si také přišel "dát prdu" a byl rovněž nadšen. Přesností na 10m jsem překvapil sám sebe. Podívjte se jak jsem si vedl, ocením jakoukoliv kritiku a/nebo radu.

https://youtu.be/YM_OO3zG2sM
Přílohy
DSC00272_small.jpg
DSC00276_small.jpg
DSC00274_small.jpg
Dudulik
Příspěvky: 16
Registrován: 18 srp 2010 14:38

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Dudulik » 29 dub 2015 11:46

Tak se hlásím do řad "čmoudů" se svým Derringrem 9mm 3".
Zatím vystřeleno 30 ogiválů origo a spokojenost.Samozřejmě nastává doba laborování s mazáním a podobně.Uznávám ale že jdou ogivály ztuha,bez paličky by to bylo otřesný.Mazání mám 50/50 včelí vosk a vepřové sádlo(už mám na příště místo sádla hovězí lůj).Odměrka z 9mm Luger (podle váhy 0,9g)naprosto dostačující ale používám mini plastové zkumavky 2ml...navážka již z domu a pak je to cvrkot:-)

https://www.youtube.com/watch?v=8H-LdDR ... e=youtu.be
Odpovědět