Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 06 dub 2015 07:35

Jelení lůj se mi na větší střílení (desítky ran) neosvědčil,je příliš suchý.
Ale souhlasím s tím,že je dostupný ,levný a pro začátek je snadno použitelný.

Mám připravenou mazací kombinaci co dům dal,tj sádlo+jelení lůj+lithiovka.
Poměr smíchání 5+3+1 Sádla je tam asi moc,takže budu mít ruce jako miminko :-)
Vyzkouším a napíšu dojmy.

Povrchovku derringera jsem zvolil chrom,protože se snadno čistí.Na chromu se nic neudrží,škoda že nejsou takto udělané i vnitřky včetně vývrtu :-)
Kalibr jsem zvolil .45 protože je na větším rámu a lépe se drží.Devítka mi v ruce plandala a to mám malou ruku.
Prach jsem zvolil Vesuvit ,protože je levný a hlavně JE.
Délku hlavně mám 3,5" ,protože to ještě vypadá jako derringer.


xvo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2006 07:22
Bydliště: Liberec

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od xvo » 07 dub 2015 08:02

A jak je to se včelím voskem? Zkusil jsem včelí vosk s lojem asi 10:1. Konzistence vypadá dobře, ale výsledky ještě neznám.
xvo
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od COOK » 07 dub 2015 11:06

Ješuš, co takhle si někde najít základy předovkaření? Je toho plný net. Včelí lůj a hovězí vosk se míchá 1:1. No :mrgreen: (nenapsals náhodou překlep?)
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 07 dub 2015 11:20

Včelí vosk se míchá s ricinovým olejem. Pozor! Pokud se píše včelí vosk, myslí se tím včelí vosk (a né třeba parafín) a pokud se píše ricinový olej, myslí se tím ricinový olej (a ne třeba Mogul, M2T či slunečnicový...).
Pokud se dá víc vosku, lze to rozehřáté hmoty střely máčet (též skvělé na flastry), řidší se výtečně aplikuje injekční stříkačkou. Za účelem mazání směs aplikujte výhradně ZEVNĚ.
VNITŘNĚ lze směs využít i k důkladnému pročištění střev (za tímto účelem ovšem stačí požívat ricinový olej čistý, bez vosku. Pro tuto činnost je vhodné se připravit předem - tj. ještě před konzumací stahnout gatě a usednout na výsernici).
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
xvo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2006 07:22
Bydliště: Liberec

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od xvo » 07 dub 2015 13:46

Omlouvám se, napsal jsem málo informací. Abych předešel špatnému směru diskuze. Jsem dlouholetým majitelem ZP, nemám zapotřebí "nosit" GG derringer v pohotovosti. Pročetl jsem spoustu polemik okolo GG der., a proto mě zaujal problém nikde nezmíněný. A sice - slabý výkon první rány. Nezajímá mě kolik ran vystřelí GG der. bez čištění, naopak spolehlivost a výkon toho prvního (z hlavně, při double derringeru tudíž dvou) výstřelu, při použití v krajní nouzi. Testuji na třípalcovém GG der. 9mm, potenciálně k tomuto vhodném. Z toho důvodu, vzhledem ke špatným předchozím výsledkům s poměrem včelího vosku a loje 1: 1 jsem namíchal poměr výrazně s nižším mazáním. Má někdo něco k této věci?
xvo
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 07 dub 2015 15:05

No jestliže je požadovaná 1 (slovy jedna) rána nabíjena na čistou suchou hlaveň, pak jest mazání zbytečné. (střela se pokaždé veze po čisté hlavni... bordel je až za ní). Pokud je dobře zvolený rozměr střely, měla by jit nabít dobře, střela samozřejmě nesmí do hlavně propadnout, ani se do ní nesmí třískat jak hluchej do vrat. Pro tento účel bych na .45 zvolil 1,5 gramu prachu, papírovou ucpávku a kouli (11,60) z čistého olova. Devítku nevím, asi 0.9 prachu a jako střelu nějaký olověný ogivál do Lugra, ovšem nabíjený opačně - tj předkem střely k prachu - nabíjí se to dobře :)
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od blecha.z » 07 dub 2015 18:33

Prodávají se olověné broky. Mají průměr 8,35 mm, s flastrem 0,33 mm a 0,9 gramu Vesuvitu by to šlo, ne? Na snímku je střela, jejíž vzorek jsem dostal od známého. Kde to našel, čert ví. Ale měl originál krabičku lisovanou z tvrzeného papíru a nádherným dekorem. Střela se mně líbila, tak jsem si je aspoň vyfotil. Kdyby někdo udělal kokilu správných rozměrů, možná by chodila dobře právě v derringeru ráže 9 mm. Je to jen námět a možná zajímavá otázka, k čemu asi ta střela sloužila.
Přílohy
original střela .32.jpg
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 07 dub 2015 19:30

Tohle je střela pro zápalkovou střelbu do pušky Mannlicher.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od COOK » 07 dub 2015 19:56

xvo: první vůbec nemaž a lauf pořádně vypucuj od omastku. Namlať na 2g prachu a síla už bude ok.
Uživatelský avatar
44219902b
Příspěvky: 40
Registrován: 28 led 2015 01:47
Bydliště: Brno

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 44219902b » 07 dub 2015 21:04

Pravda pravda 2g černého prachu + těžký ogival pořádně namáčení síla jak hrom ale stačí 1,5g prachu a ogival zaklepat já používám gum. kladívko nebo dřevěné střely nemažu přesnost na 15m slušná a síla taky
xvo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2006 07:22
Bydliště: Liberec

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od xvo » 08 dub 2015 15:41

Vrtá mi hlavou jak to vlastně "nosili naši dědci" . Se suchou hlavní asi ne, to by korodovala ještě víc, než ty z dnešní oceli. Mělo-li to být na obranu, ať už před zvěří, či člověkem, předpokládám, že měli vypracovaný systém jak neztratit výkon a nezničit korozí drahou zbraň. Zajímám se o historická řemesla a vždy, když dojdu k výsledku jsem překvapený jak jednoduché je řešení a jak my jsme ve své namyšlenosti hloupí. Bude to v konstrukci střely, hlavně, nebo v jiném řešení zvýšení tlaku větším třením v hlavni. Proto uvažuji o včelím vosku. Ovšem až ověřím zkouškou. . .
xvo
mujtaj
Příspěvky: 141
Registrován: 16 zář 2014 06:09

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od mujtaj » 08 dub 2015 18:23

Kolko dávate prachu do 9mm vy? 1gram mi na 3" príliš šlaha plameň, mi pride že je to zbytočne vela, no mam ho len deň tak este nie som zabehnuty s ním. A ake zápalky sa vam naj osvedčili?
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 08 dub 2015 18:43

Xvo nakonec po nejakem tom badani sem dosel k tomu ze "zaspinim" hlaven smesi na mazani kule... Jak je trochu zahrata tak sa lepi vsude a pak jak je chladna tak drzi ... Prvni rana je pocitove (ne moje pocity ale pocit smrkove fosny ) skoro stejna jak po nekolika vystrelech....
+ hlaven zakonzervovana
Přílohy
IMAG2202~01~01~01.jpg
IMAG2202~01~01~01.jpg (36.56 KiB) Zobrazeno 1311 x
GG ⊙ .54
xvo
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2006 07:22
Bydliště: Liberec

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od xvo » 08 dub 2015 19:17

D@ve bomba! To by mohla být cesta! V neděli jsem nabil stejným způsobem, ale zatím ještě nevystřelil. (zkouším i spolehlivost - nechávám týden ve vlhku) Ještě jsem na čelo střely nabijákem vytvořil z vosku slabou zátku. Proto jsem použil včelího vosku, který je více lepivý, než parafín. Měřící hradla od firmy fošna jsou přesvědčivou veličinou :)
xvo
foxy
Příspěvky: 59
Registrován: 09 črc 2013 22:04

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od foxy » 08 dub 2015 19:24

mujtaj píše:Kolko dávate prachu do 9mm vy? 1gram mi na 3" príliš šlaha plameň, mi pride že je to zbytočne vela, no mam ho len deň tak este nie som zabehnuty s ním. A ake zápalky sa vam naj osvedčili?
Tiež mám 9 mm 3", dávky prachu z nabojnic /Vesuvit LC/ 9mmL....................0,87g, zápalky Sellier & Bellot 4, bez problémov !
Odpovědět