delka hlavne revolveru?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

délka hlavně revolveru?

Příspěvek od Anton_Spelec » 16 čer 2006 23:56

Uvažuju o koupi revolveru ráže .38 spc, na občasnou kondiční střelbu. Jsem bývalý sportovní střelec, ale tohle je čistě jen pro radost.
Přesto...je v přesnosti, řekněme na 25m, nějaký citelný rozdíl mezi 3'', 4'' a 6'' hlavní? (jasně, delší záměrná, ale je to skutečně 'cítit' ?)
A co vliv na životnost zbraně (pokud by volba padla na ''zinkáč'' od alfy :D )


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 čer 2006 06:41

V přesnosti mezi 3" a 6" extra velkej rozdíl není, rozdíl je již tebou zmiňovaná délka záměrné a u 6" bude vyšší úsťová rychlost.

Já bych do zinku nešel, když revolver tak celoocelovej, ale určitě se najde hromada lidí kteří mi to pádnými argumenty vyvrátí.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 17 čer 2006 09:26

Alfonss píše:V přesnosti mezi 3" a 6" extra velkej rozdíl není, rozdíl je již tebou zmiňovaná délka záměrné a u 6" bude vyšší úsťová rychlost.

Já bych do zinku nešel, když revolver tak celoocelovej, ale určitě se najde hromada lidí kteří mi to pádnými argumenty vyvrátí.
Za tím stojím. Rozdíl v přesnosti hlavně (3" vs 6") je minimální. Rozdíl v přesnosti zamíření dík délce záměrné je velký. Pro tuto ráži bych doporučoval něco s ocelovým rámem. Zinkové zbraně jsou vhodné snad leda pro nošení a velmi občasnou střelbu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 17 čer 2006 09:48

S tim rozhodně souhlasím, taky jsem pro poctivej kus železa.
To 'kdyby' myslím spíš pro případ, že by v alfě měli nějaké dramatické slevy...novému revolveru za 4-5 tis. bych asi neodolal :wink:
A s tím, že ho půjdu provětrat jednou, dvakrát do měsíce by mu mohlo zabrat aji pár roků než se rozpadne :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 čer 2006 16:04

Radši železo.
A jestli to chceš na střelnici, tak určitě 6 palců (mně by nevadilo i víc :wink: ).
Možná ještě popřemýšlej nad ráží i když .38 je asi na střelnici ideální.
Z .357 můžeš střílet i .38 a jestli budeš přebíjet, tak si stejně uděláš laboraci jaká ti vyhovuje a cenově jsou na tom ty revolvery stejně.
Jo, vím, kdysi byly problémy, když se z 357 revolveru střílely .38, ale to se tuším týkalo jen prvních Taurusů a od té doby jsem o tom neslyšel. Někteří výrobci jako třeba Smith and Wesson tu možnost záměny střeliva přímo uvádějí v technických specifikacích.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

38SP:

Příspěvek od edelweiss » 23 čer 2006 16:30

Tento problém už sem vyřešil,mám SmithWesson 38Sp. Model 15.se stavitelným hledím.38Sp. Je velmi pohodový náboj než připlácet za 357magnum a pak podbíjet náboje raději,38 a v železe. 8)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 23 čer 2006 16:36

cený 38Special a 357 Magnum jsou už téměř vyrovnaný.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 23 čer 2006 16:46

Alfonss píše:cený 38Special a 357 Magnum jsou už téměř vyrovnaný.

Souhlas,nejde o cenu náboje ale o pohodlí 38 v klidu dabluju a komnatám 357 už víc po výstřelu rozhazuje,takže bych musel podbíjet a to nechci.Pokud bych chtěl ránu vezmu si 500SWovšem tady už dablování moc nepřichází v úvahu. :twisted:
Ondra

Příspěvek od Ondra » 25 čer 2006 11:40

Jasne ze prichazi v uvahu!Jedna do terce a druha rana o celo pri naslednem vykloubeni rukou... :lol:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 25 čer 2006 19:00

Je pravda, že střelba s 38kou je hodně pohodová. Já jí dávám větší přednost, než 357M. Měl jsem od jednoho pána svého času udělané terčové laborace v 357kových nábojnicích a používal jsem je ve 4" revolveru od Tauruse. To byla báseň. Bohužel zbraň i náboje odvál čas....
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

délka hlavně revolveru?

Příspěvek od vito » 26 čer 2006 09:52

Ke zmińovanému SW mod. 15. Jeden z nejlepších revolverů této firmy, měl jsem ve střelecké škole dva, oba dovezené z USA při přechodech policie na pistole. Ošoupané od nošení ale dokonalý stav a funkce jako švýcarský chronometr. Perfektní miřidla, dokonalá spoušť. Obě zbraně však odvál čas, jak řekl kamarád přede mnou. Na střelnici pro pohodové střílení rozhodně 38 Spl. a alespoň čtyřpalcovou hlaveň.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: délka hlavně revolveru?

Příspěvek od edelweiss » 26 čer 2006 20:35

vito píše:Ke zmińovanému SW mod. 15. Jeden z nejlepších revolverů této firmy, měl jsem ve střelecké škole dva, oba dovezené z USA při přechodech policie na pistole. Ošoupané od nošení ale dokonalý stav a funkce jako švýcarský chronometr. Perfektní miřidla, dokonalá spoušť. Obě zbraně však odvál čas, jak řekl kamarád přede mnou. Na střelnici pro pohodové střílení rozhodně 38 Spl. a alespoň čtyřpalcovou hlaveň.
Tak to můžu potvrdit Model 15 Masterpiece je opravdu jak hodinky ze Švýcar a nemá na sobě nic co by mu šlo vytknout vyjma toho že už se nevyrábí.
Acurate
Příspěvky: 40
Registrován: 12 kvě 2006 21:32
Bydliště: Chomutovsko

Příspěvek od Acurate » 28 čer 2006 12:03

[quote="Kubajzz"]Radši železo.
A jestli to chceš na střelnici, tak určitě 6 palců (mně by nevadilo i víc :wink: ).

Co takto: Alfa Steel .357 Carbine, 12" hlaveń, střenky namísto původní pažby. Před koncem roku tu krásu Alfa prodávala za 50 % ceny, tedy za necelých 8.000,- Kč.
Vůbec nelituji !!!
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 čer 2006 12:16

Hmm, to by šlo. :lol:

Já mám s 12" hlavní .44 Colt Navy. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 31 srp 2006 15:28

Ješté k tomu dilematu 4'' vs 6''...
Je sice pravda, že délka záměrné u 6'' hlavně člověku usnadní zacílení, hlavně na 25+ metrů...ale každá mince má dvě strany - delší záměrná se projeví také v tom, že každá chyba, ktré se střelec dopustí (špatná poloha, stržení, nevycentrovaná miřidla atd.) se na terči projeví mnohem výrazněji.

Takže buďto zvolit kompromis (čtyřpalec, a dá se to v nouzi i nosit :lol: ) nebo se kua naučit pořádně střílet a koupit si šestipalčák. !.................!Takovej 8) :lol:
Odpovědět