delka hlavne revolveru?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 20 bře 2007 14:47

To all: Podle mě GP100 series jsou bytelnější (a taky hezčí 8) ) než SP101. Takže pokavaď gpf 331 u nás neni k dostání a ani by nikdko nebyl schopný ho dovézt, šel bych radši do GP141...a když by byl pro tvoje účey 4'' příliš, pilka to jistí ne? :twisted:


all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 20 bře 2007 15:00

Asi to tak dopadne. GPF 331 je k vidění na ruských stránkách, snad jsem ho viděl i na německých a polských, ale skutečně nevim, jak a s pomocí koho ho sem dostat. No a jak vidim (z těch dvou odpovědí :lol: ), bude lepší GP 100 ve 4".
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 bře 2007 15:24

Já mám SP 101 a ty střenky jsem vyměnil, na původních není opora pro malíček. Líbí se mě že je to pořád ten malinkej pětiranej revolver:

Obrázek
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 20 bře 2007 16:09

All: Možná bych se zkusil domluvit s Řehákama - slyšel jsem, že se nebrání sem tam dovézt nějaký 'netypický' kousek. A podle mě jestli objednaj GP141 nebo 331 je snad šumák ne? Nebo potom s tim borcem co vede Střelecký Servis - ten rugery taky vozí. Za zkoušku to myslim stojí...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 24 bře 2007 08:08

Musím se přidat na stranu obránců krátkého laufu. Sám Vlastním TAURUS 85 UL a dokážu se desetirannou položkou vejít do černýho na 25 m na pistolovým terči - to si ale o sobě nemyslím, že jsem nějakej pistolář (věnuju se spíš flintě). Problémem ale je, že záměrný bod mám posunutý doprava dolů. Co se s tím dá dělat? Snese lehká slitina zafrézování a zavrtání malých stavitelných mířidel? Nebo jak z toho ven?
Arnie

Příspěvek od Arnie » 26 bře 2007 12:41

Zkus vzit k puskarovi, podle me nejake reseni nabidne. Trosku opracovat musku by snad slo.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 26 bře 2007 15:53

Tak jsem byl už rozhodnutý pořídit Ruger GP 141. Se čtyřmi palci se snad nějak srovnám, na nošení mám pistoli. Střelba by mohla být o to příjemnější. Ale - potkal jsem známého (v porovnání se mnou skutečný odborník) a ten mě od nákupu revolveru Ruger spíš zrazuje. Pro něj, jak to není Smith and Wesson, není to prý ono. Jaký na to máte názor Vy? A co byste preferovali Vy? Možná by nebylo špatné dát o tom hlasovat. Zajímali by mě zvláště SaW, Ruger a Taurus. Peníze v tomto případě ponechme stranou - chci kvalitu a nehodlám na ní šetřit. Zajímá mě Váš názor. Děkuji.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 26 bře 2007 17:01

Tak ja mam stejny dilema - vaham mezi Rugerem GP141 a SW 60 s 3" laufem. Co jesem se docetl po netu, tak Ruger by mel byt vetsi drzak (lepsi povrchova uprava, moznost neomezeneho suseni - spousteni bez naboju). Pro Ruger hovori prijemnejsi strelba diky vyssi hmotnosti, pro SW to ze se da lepe nosit. Cenovka je stejna. Tauruse jsem uz temer zavrhnul.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 26 bře 2007 18:27

Já jsem slyšel že Rugery mají mnohem lepší materiál než SW, ale je to svědectví z doslechu.....
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 26 bře 2007 22:33

Já četl někde na thehighroad nebo podobnym US fóru názory borců na rugery GP a borec psal že má najeto 20000 ran a furt žádný vůle, chodí jak má, přesnost jak první den, jen se prej totálně vyhladil chod spouště. Další že to měl jako erární výcvikovej quer na střelnici, že to občas upadlo atd., prostě to dostávalo čočku jak sviň a taky že střílí dál, trefuje. A takovejch příspěvků tam bylo dost a dost.
Obecně jsou údajně rugery nejamsivnějc postavený, válec (na rozdíl od SW, Taurus atd.) je uzamčenej na 3 místech...takže ideální zbraň pro 'big-bang junkies' :twisted:

Když už sme u toho, jako hlavní (a v krom vzhledu vlastně jedinný) argument SW proti Rugeru uváděli lepší chod spouště v DA - takže lepší na rychlopalbu...pravda že ten KGP 141 jak byl na té předváděčce v triggeru měl v DA spoušť docela tuhou. Ale SA docela v pohodě, bodovka 2 kila a možná nějaký drobný. Ale je to mazel :D
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 02 dub 2007 16:36

Tak jo, jsem rozhodnutý. Ve středu si pojedu zažádat o povolení na GP 141.
Ještě mám jedem dotaz: Střílel jste někdo z krasavce jménem Ruger Red Hawk Alaskan? 2 a 1/2" na 454 Cas.....? Je to nádhera, ale zřejmě je opravdu jen na jedno. Mít ho s sebou až potkám medvěda. Ale jinak - opravdová nádhera.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 02 dub 2007 16:48

No nevím mám SW ,je to hodně starý a střílený revolver a stále je ve 100%kondici , nic proti tuberu ale s SW se srovnává jen stěží.Řekl bych to asi tak je mnoho revolverů ale SW je jeden. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 02 dub 2007 19:20

To mozna platilo driv, ale v soucastnosti na SW casto majitele nadavaj. Naopak treba Taurus jde hodne kupredu. Vaham mezi Rugerem, Taurusem a SW ... aby to neskoncilo tak ze na noseni nakonec koupim misto revolveru mloka :roll:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 dub 2007 20:06

Já je nenosím, tak mám rád ty dlouhé. :wink:
Ale vybrat si, ach jo. :oops:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Arnie

Příspěvek od Arnie » 02 dub 2007 20:16

To ja potrebuju kratkou zamernou - s dlouhou se mi to moc mele po terci a ja se nedokopu k zmacknuti spouste :lol:
Odpovědět