delka hlavne revolveru?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 31 srp 2006 16:44

Proč myslíš že špatná poloha a stržení se u 6ti palce projeví víc?

Nevycentrovaný mířidla....myslím že když uděláš stejnou chybu u 2 a 6ti palce, tak u kratší záměrné se to v terči projeví mnohem výrazněji...


Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 31 srp 2006 21:46

Kdepak, stačí si to zkusit. Čím udržíš mušku snáz na 1 bodu? dvoupalcem nebo dvanáctipalcem? Chce to jistější ruku.
Alespoň já když jsem s těmi dvěma střílel po sobě, z delšího šel první buben tak nějak všelijak.

Po chvíli se to pravda zlepšilo, a nastřílel jsem lepší položku než s krátkým, ale to až na 25m (na 50 jsem to radši ani nepokoušel:))

O přesnosti zbraně samozřejmě nemluvím, 6inch rulez 8)
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Délka hlavně revolveru

Příspěvek od vito » 01 zář 2006 11:20

Dle mých zkušeností a názoru je pro revolver optimální 4" hlaveň. Nemyslím si, že slušný střelec pozná na běžné vzdálenosti nějaký rozdíl mezi čtyřpalcem a třeba šestipalcem. Delší hlavně jsou sice elegantní, nicméně nepraktické. Určitě se ovšem při zvolení vhodného střeliva projeví rozdíl v účinku na delší vzdálenosti. Ale kdo dneska sestřeluje Coltem SAA jezdce z koně na 100 metrů? :D
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 01 zář 2006 11:24

Myslím že je to jen Tvůj subjektivní pocit. Proč se teda sportovní terčový zbraně dělají tak, aby měly záměrnou co nejdelší, hm? Kdyby to bylo jak říkáš tak by ji zkrátili, to by nebyl problém.

To že nedokážeš udržet obrazec mířidel je jiná věc a nemá to co dělat s délkou záměrné, já tvrdím že při stejné chybě v obrazci mířidel na tom s delší záměrnou budeš lépe.

Logicky. Uděláš na mířidlech chybu 1 mm. z dvoupalce Ti to udělá na terči odchylku (plácnu, nepočítal jsem to) 10 cm. Když stejnou chybu na obrazci mířidel uděláš ze šestipalce, tak ta chyba v terči bude menší právě díky delší záměrné.
Pokud stále nechápeš, tak Ti to nakreslím :)
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Délka hlavně revolveru

Příspěvek od vito » 01 zář 2006 14:06

Alfonss: Jeden mluvíme o jabkách, druhý o hruškách. Já myslím délku hlavně, ty záměrnou. Životní etapu mířené střelby na terč pro získání výkonostních tříd už mám dávno dávno za sebou, takže vím o čem mluvíš a malovat mi to nemusíš :) . Ty to asi nebudeš vědět, ale v době kdy nebyly vhodné zbraně pro disciplínu VP, tak se na př. na závěr ČZ 50 navařila dopředu trubka, aby se mohla prodloužit záměrná při stejné délce hlavně. To víš, my senioři hodně pamatujeme. Ale vážně, chtěl jsem jenom říct, že pro normálního uživatele, který si chce občas zastřílet s přiměřenou přesností a občas zbraň nosit, je čtyřpalec rozumná volba.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 04 zář 2006 22:49

Délka hlavně: rozhodně stačí 4". Je samozřejmě pravda, že z delší hlavně (s tím souvisí i delší záměrná vzdálenost) je střelba přesnější, ale i to je diskutabilní. U dlouhé záměrné může paradoxně dojít ke strhávání - každá chybička v zamíření je vidět a člověk se pak bojí spouštět. Dojde k "zablokování" (spoušť ztuhne) a nakonec ke stržení. Obdobný účinek má příliš měkká spoušť - svoje by o tom mohli vyprávět "štechrovkáři", kteří si udělali napínáček "na fouknutí".
Kratší záměrná sice "papírově" není tak přesná, ale v praxi se rozdíl neprojeví. Kamarád si zkrátil hlaveň u Granda 38Spl ze 6" (to byla díky chybně spočítanému kmitu hlavně "brokovnice") na cca 3,5" a střílí mu to "jednou dírou".
Takže pakliže nemá jít o terčovou zbraň pro opravdu natrénovaného střelce, rozhodně je 4" hlaveň až až. Pro sichr jsem změřil délku hlavně svého terčového revolveru - 147 mm, tedy asi 5,7". To je ale opravdu stroj na "10" - pro ruku, která to umí a nosit u pasu bych to nechtěl.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 zář 2006 14:04

vito: já jsem reagoval na příspěvek Antona špelce :) Upravenou CZ 50 jsem viděl, ale ne navařenou trubkou dopředu, ale navařenoým jakýmsi bazmekem dozadu, na kterým bylo hledí.

S Tvým příspěvkem souhlasím.
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 05 zář 2006 14:33

To Anton Špelec : nezlob se ,ale tvoje teorie je zcestná a kážeš bludy . Alfonss má jednoznačně pravdu , čím kratší hlaveň,tím je stoprocentně chyba na miřidlech větší než u delší záměrné. Na to není třeba "zkušenost", na to dostačuje jednoduchý výpočet pomocí trojčlenky. D.
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 12 bře 2007 10:43

Dobrá, za bludnou teorii si sypu si popel na hlavu :oops:
Btw. někde na US fóru jsem četl že si borec zkrátil hlaveň revoveru - prostě že ji uřezal a z 6' si udělal 3' na nošení. Konkrétně to bylo u rugeru kgp 161. On chtěl prostě 3' s mikrometrama, kterej se ale v GP series nedělá (buď 4', nebo 3' s pevnýma).
Slyšeli jste že by tohle někdo zkoušel a totálně ten quer na nějakou mířenou střelbu neodepsal?
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 12 bře 2007 11:25

to Anton:

Až to udělám, napíšu Ti jak to dopadlo. :lol: Sháním totiž Rugera GPF 331, nádherný revolver ve 3" v černé barvě. No - "pan Ruger" už ho nedělá. :cry: Tak nezbývá, než GP 141 a řezat a řezat. 8)
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 20 bře 2007 12:04

Prosím pomožte. Jak je v příspěvku nad tímto uvedeno, sháním revolver, který je k nesehnání. Vzdám to. Koupím buď Rugera GP 141 nebo se smířím s nerezovou úpravou a pořídím KSP 321. A tohoto revolveru se týká můj dotaz. Chci se dozvědět Vaše zkušenosti s tímto krasavcem. A hlavně - do krasavce bez vady mu něco chybí. Nelíbí se mi umělohmotná výplň střenky. Mám odborný časopis - i s obrázky :D a tam jsem se dočetl, že jsou k sehnání výplně dřevěné nebo kovové (ty by mu mohly slušet velice). Obrátil jsem se na dovozce firmu MPI, ale ten toto sehnat neumí. Mám se prý pozeptat u nějakého "doplňkáře". Neporadili byste mi někoho? Děkuji.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 20 bře 2007 13:29

Ad střenky - Edelweiss dělá moc pěkné, zkus mu napsat.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 20 bře 2007 13:36

k tomu KSP 321.....ty původní střenky jsou stejně naprd, jsou moc malý a střelba s nima není zrovna příjemná. Kup na to střenky od Hogue a máš to vyřešený.
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 20 bře 2007 13:52

No ony právě střenky jsou na Rugeru tak typiské a "slušivé", že do jejich výměny by se mi nechtělo. Pokud je střelba s KSP 321 nepříjemná, radils by mi z tohoto důvodu raději GP 141? Vím, že se oba porovnávají asi dost špatně, jsou to jiné zbraně, ale chci ho pro radost. Čistě z lásky :oops: .
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 20 bře 2007 13:54

Anton_Spelec píše: Někde na US fóru jsem četl že si borec zkrátil hlaveň revoveru - prostě že ji uřezal a z 6' si udělal 3' na nošení.
Slyšeli jste že by tohle někdo zkoušel a totálně ten quer na nějakou mířenou střelbu neodepsal?
O kus výše píšu právě o tomto případu: ZKR 590 Grand 38 Spl., původně 6" hlaveň pilkou zkrácena na cca 3,5". V původní délce rozptyl jak brokovnice (chybně spočítané uzlové body), nyní jednou dírou - tedy lepší a pro velmi přesnou terčovou střelbu víc, než vyhovující.
Btw. Colt Bankers 38 Spl s 2"hlavní měl svého času přezdívku "balistický zázrak".
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět