Debata s Novinarem

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 15 úno 2006 10:48

Novinář píše:To Luke: A co přesně si v těchhle dvou článcích autoři vymysleli? Pominu-li, že se o rok rozcházejí ve věku lotra, pak tam vidím jen doložené informace. Do žádných spekulací se nikdo nepouští a čeká na podrobnosti od cajtů.
Nikde netvrdim, ze zrovna tyhle reportaze byli vymysleny. Ono v nich dohromady taky nic nebylo. A kdyz to srovnam i s reportazema, co byli vecer v TV, tak tech rozporu bylo sakra vic nez vek to chlapka ( typ zbrane, raze, nekde tvrdili, ze cajti maji nabójnice a nekde, ze je hledaji ).
Vis, kdyz se bavim v hospode a reknu, ze ten chlap je debil, tak je to neco jineho, nez kdyz ho oznacim za psychopata nebo lotra v nesledovanejsi TV relaci nebi nejctenejsim deniku. Co takhle presumce neviny. Policajti ho vysetrujou na svobode, takze tak psychopaticky a rozzureny zase asi neni, nemyslis?
Mluvi se tady o odpovednosti drzitelu ZP. A co odpovednost novinaru. Nemyslis, ze by take meli nejakou mit, za to, co pisou. Urcite vite, ze vase reportaze cte, posloucha nebo vidi desetitisice lidi a presto si dovolite uvadet neoverene nebo dokonce lzive informace. Jak psal Andy. Posledni dobou je pravidlem, ze kdyz ctu nejakou reporrtaz o udalosti, o ktere neco vim nebo kde jsem se dokonce byl, tak je minimalne neuplna, zkeslena a vetsinou jednostrana. Jima me hruza, kdyz si uvedomin, jak je to z temi udalostmi, o kterych nic nevim a kde mi muzete nabulikovat cokoli.


Novinář

Příspěvek od Novinář » 15 úno 2006 11:01

Luke, Luke...
Ten kdo tu zkresluje, jsi semizdá ty.
Ještě jednou jsem si přečetl text v "nejčtenějším deníku" (tedy tom seriózním), a o psychopatovi ani lotrovi tam není ani slovo...
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 15 úno 2006 11:17

Novinář píše:Luke, Luke...
Ten kdo tu zkresluje, jsi semizdá ty.
Ještě jednou jsem si přečetl text v "nejčtenějším deníku" (tedy tom seriózním), a o psychopatovi ani lotrovi tam není ani slovo...
Lotrem jsi ho nazval ty. V reportazi v TV ho malem uz pribili na kriz.

Ja zkesluju. Tak to se asi dam na novinarinu.

P.S. Co je u tebe seriozni denik? V tech neserioznich novinari nepracuji, tam pisou pobudove z ulice?
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 15 úno 2006 11:29

Luke píše:
Novinář píše:Luke, Luke...
Ten kdo tu zkresluje, jsi semizdá ty.
Ještě jednou jsem si přečetl text v "nejčtenějším deníku" (tedy tom seriózním), a o psychopatovi ani lotrovi tam není ani slovo...
Lotrem jsi ho nazval ty. V reportazi v TV ho malem uz pribili na kriz.

Ja zkesluju. Tak to se asi dam na novinarinu.

P.S. Co je u tebe seriozni denik? V tech neserioznich novinari nepracuji, tam pisou pobudove z ulice?
http://nacerno.blesk.cz/Clanek45657.htm

Predpokladam, ze toto tedy neni seriozni denik. Autor tedy asi neni novinar ( zaujalo mne, ze ani nezverejnil sve jmeno ).
Novinář

Příspěvek od Novinář » 15 úno 2006 11:30

Luke,
lotrem jsem ho nazval na tomhle fóru, což je ekvivalent té hospody, o které jsi mluvil, ne? Nikoli v novinách. Tys prostě kecka.
joot

Příspěvek od joot » 15 úno 2006 12:02

Novinář píše:Luke,
lotrem jsem ho nazval na tomhle fóru, což je ekvivalent té hospody, o které jsi mluvil, ne? Nikoli v novinách. Tys prostě kecka.
Když střílel po lidech Berdár, tak ho nikdo v seriozních ani neseriozních novinách šílencem, lotrem, lumpem nenazval, to všichni novináři, "novináři" i Novináři radši drželi stažený vocasy :) To je to co mě štve. Že tady se holt neměří stejným metrem, podobný hovada zbroják mít budou, i kdyby se požadovali psychologický testy a dokazování potřeby sebetvrdší.
joot

Příspěvek od joot » 15 úno 2006 12:04

joot píše:
Novinář píše:Luke,
lotrem jsem ho nazval na tomhle fóru, což je ekvivalent té hospody, o které jsi mluvil, ne? Nikoli v novinách. Tys prostě kecka.
Když střílel po lidech Berdár, tak ho nikdo v seriozních ani neseriozních novinách šílencem, lotrem, lumpem nenazval, to všichni novináři, "novináři" i Novináři radši drželi stažený vocasy :) To je to co mě štve. Že tady se holt neměří stejným metrem, podobný hovada zbroják mít budou, i kdyby se požadovali psychologický testy a dokazování potřeby sebetvrdší.
"..požadovaly ..testy" samozřejmě :(
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 úno 2006 13:41

JJ, s tím Berdárem ta novinářská etika úplně bije do očí.
To že pálil do auta co zrovna projíždělo kolem žádnému novináři nevadilo, ale zato všichni psali, že ten chlap, co tu škodovku řídil neměl řidičák...
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 15 úno 2006 13:50

Novinář píše:Luke,
lotrem jsem ho nazval na tomhle fóru, což je ekvivalent té hospody, o které jsi mluvil, ne? Nikoli v novinách. Tys prostě kecka.
Ja jsem kecka a ty jsi novinar. Takze jsme na tom stejne, ne?
P.S: Vysvetlis nam ten clanek v blesku. Ja bych to oznacil za typicky priklad toho, co tady resime. " Zurnalista" pouzije zdroj oznameni CTK, akorat ho trochu "poupravi" aby bylo senzacnejsi. On titulek se slovem " silenec " prilaka vice lidi, ze.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 úno 2006 13:58

2Luke:
Přece ti nebude prozrazovat, jak to dělají...
BTW: Chodil jsem pravidelně hrát volejbal a pak doplňovat tekutiny s pár lidmi z XYZ a o jejich práci mám poměrně jasno. :wink:
Novinář

Příspěvek od Novinář » 15 úno 2006 20:02

To Luke:
No to víš, Blesk je Blesk.
Potíž je, že se tady tvrdí, že se tak chovají všichni novináři. Což mi připadá nespravedlivý. Páč to není pravda. Vybral sis Blesk - najdeš podobnou nekorektnost na iDNES, Novinkách, Lidovkách nebo Aktuálně? Snaž se.

K Berdárovi: Chlapi, co bychom kruci měli ještě dělat? Několikrát jsme se k tomu vraceli, ptali jsme se těch policajtů, jak to, že ho nestíhají a zda je to tím, že je to právě Berdár... Všechno jsme to tiskli ještě měsíce po té kanonádě. K ničemu to nevedlo. Zavřít ho prostě sami neumíme.
Vy jo?
Ondra

Příspěvek od Ondra » 15 úno 2006 21:12

K tem kachnam v tisku:Jak pred cca 2 tydny odstrelili toho milionare.To bylo ale novinarskych kachen co?
"EXPANZNI STRELA S OCELOVYM JADREM"
"BYL TO PROFIK,STRILEL AZ NA 70 METRU!!!"
Tydenik Kvety: "BYL TO PROFESIONAL,STRILEL NA 40 METRU A MUSEL MIT VYBAVENI ZA 300 000"
Jak se Novinari vubec dovolujete napsat takovy hovadiny???Vzdyt na 25m se trefim PISTOLI do terce velikosti lidske hlavy jednou ranou a 50 metru mi na popra v 75% pripadu staci taky jedna rana???Mit flintu za 300 tacu tak toho typka odprasknu v noci klidne na kilometr!(vzhledem k dnesnim technickym vlastnostem zbrani treba falcon)
Vite co vubec pisete?
Overujete si data predtim nez je vypustite do sveta???
Napises do svych novim i neco o poznatcich tady ze serveru???
Pochybuji...Zrejme by jsi nemel tak ctene clanky jako kdyby jsi napsal samou spinu a to co chcou lidi a nadrizeni slyset...
Novinář

Příspěvek od Novinář » 15 úno 2006 22:04

Ondro,
jaké relevantní a ověřitelné poznatky lze načerpat z internetového fóra, jako je tohle? Takhle noviny naštěstí nepracujou.
Pokud jde o vraždu Františka Mrázka, média čerpala informace převážně od policie. Uznávám, že to nemusí být spolehlivý zdroj, ale rozhodně je věrohodnější než nějaký internetový rozumbrada, jako jsi ty.
Tu vraždu vyšetřovali Lottesovi lidi z pražské kriminálky, než to předali na "organizovaný zločin". To jsou zkušení chlapi, kteří už takových mordů viděli řadu.
Kolik jsi jich viděl ty?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 15 úno 2006 22:34

Novinář píše: jaké relevantní a ověřitelné poznatky lze načerpat z internetového fóra, jako je tohle?
Ono je to trosku jinak. Ty lidi tady toho vedi docela dost. Horsi je, ze ty je nemuzes uvest jako verohodny zdroj informaci. A o to preci v novinarine jde. Informovat, ale zaroven uvest verohodny zdroj informaci.

Cili ackoliv jsou ti zdejsi "skalni" ve zbranich kovani... jako zdroj informaci slouzit nemohou (tedy pouze pod svymi NICKy). Nicmene jak jsem jiz napsal. Neni problem se sejit a zdroj uvest. Otazkou je, zda je to pak tak seznacni informace a famozni zdroj na to, aby se to otisklo.

Ohledne toho pana M. ... tak preci jen jeden cesky televizni kanal zavolal jednomu zdejsimu zaregistrovanemu uzivateli a ten jim jako odbornik poskytl rozhovor. Cili sem tam se novinari vybicuji k tomu, aby zavolali nekoho, kdo tomu opravdu rozumi. Jina vec je, ze z toho vyprcha ta senzace... kdyz se pak ukaze, jak by to mohlo v realu byt. Bez vymyslu.... a pohadek.
bman

Příspěvek od bman » 15 úno 2006 23:10

to Novinář: Víš co mě štve? Ta neustálá negativní mediální kampaň proti zbraním, kde jsou legální držitelé považování za největší zlo pro společnost :evil:
Tady souhlasím s Andym, že ve většině případů jde o nelegální zbraň, ale to nikdo neuvede.
Místo aby se pozornost obracela proti nelegálnímu ozbrojování, tak se akorát buzerují legální držitelé.
Kdyby si někdy zašel (nebo někdo odřemesla) mezi držitele ZP, tak zjištíš, že pro většinu je toto koníčkem, zábavou či prostředkem k sebeobraně. Že většina jsou normální, příjemní a pohodoví lidi.
Zamčeno