Debata s Novinarem

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
Olaf

Nov.

Příspěvek od Olaf » 18 úno 2006 10:49

Novinařina=poslední dobou zjednodušeně honba za senzací. Mnohdy je rozhodující čast /především ve srovnání s konkurenčními deníky/ a jak pan novinář příznal, ne vždy má od policie atd. v daném čase dostatek informací. Nu což, potom nastupuje novinářský folklór. Zkrátka si domastí potřebné kombinací metod " žaves a jedna paní povídala" a výsledky této umělecké integrace, již všichni dobře známe. Čím více, byť nepodložených senzací" tím lépe. A právě v tento moment, má přijít na řadu ta novinářská etika.Pokud nemám informace objektivně podložené, tak netisknu nějaké výplody vlastní bujné fantasie. Ale to bych zase nebyl první a v tu chvíli je po solo kaprovi.


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Nov.

Příspěvek od HanuIv » 18 úno 2006 12:43

Olaf píše:Novinařina=poslední dobou zjednodušeně honba za senzací. Mnohdy je rozhodující čast /především ve srovnání s konkurenčními deníky/ a jak pan novinář příznal, ne vždy má od policie atd. v daném čase dostatek informací. Nu což, potom nastupuje novinářský folklór. Zkrátka si domastí potřebné kombinací metod " žaves a jedna paní povídala" a výsledky této umělecké integrace, již všichni dobře známe. Čím více, byť nepodložených senzací" tím lépe. A právě v tento moment, má přijít na řadu ta novinářská etika.Pokud nemám informace objektivně podložené, tak netisknu nějaké výplody vlastní bujné fantasie. Ale to bych zase nebyl první a v tu chvíli je po solo kaprovi.
Jistě, jde o to být první, ale to důležitější je: zaplnit noviny. Zkuste každý den vyprodukovat kdovíkolik plachet papíru, plných žvástů o ničem.

Horší je situace u společneských časopisů, jako je Týden, Reflex a pod. Z čeho chcete těžit, když noviny píší nesmysly a vy se nemůžete čtenářům vymluvit tím, že nemáte informace.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Novinář

Re: Klamár

Příspěvek od Novinář » 20 úno 2006 12:32

jozsp111 píše:musíš len umrieť a dúfam, že taký ako ty vymrú
čím skôr, možno Vám k tomu niekedy aj pomôžem.
Tenhle člověk je nepochybně psychopat, ostatně neprojevil se tak tady na foru poprvé.

Ale vyhrožovat někomu smrtí, to je skutečně nevídané. A dělá to člověk, který pravděpodobně vlastní zbraň.

Co je na tom ale skutečně ohromující, že z vás, fanoušků zbraní, se nenašel jediný, který by ho vykázal do patřičných mezí. A četlo vás to několik desítek.

Z toho jasně vyplývá, že vám takovéhle pohrůžky přijdou docela normální. V tom případě si s tímhle šílencem v ničem nezadáte.

Neustále dokola zdůrazňujete, že ozbrojený občan je zodpovědný občan. Pokud by to tak bylo, někdo z vás, v první řadě patrně Andy, by na Jospa1111 upozornil orgány činné v trestním řízení, aby tenhle agresívní blázen přinejmenším přišel o oprávnění držet zbraň. Jinak na tom Slovensku dříve či později někoho zavraždí jako Kalivoda.

Všichni tu naříkáte, že noviny píší o majitelích zbraní jako o lidech, kteří ohrožují ostatní občany. Z téhle debaty, vypointované pohrůžkou smrtí, si nemůžu neodnést jednoznačný závěr: ano, mezi majiteli zbraní je mnoho velmi nebezpečných psychopatů a média i úřady by měly udělat maximum pro to, aby tihle lidé o zbraně přišli.
joot

Re: Klamár

Příspěvek od joot » 20 úno 2006 12:48

Novinář píše:
jozsp111 píše:musíš len umrieť a dúfam, že taký ako ty vymrú
čím skôr, možno Vám k tomu niekedy aj pomôžem.
Tenhle člověk je nepochybně psychopat, ostatně neprojevil se tak tady na foru poprvé.

Ale vyhrožovat někomu smrtí, to je skutečně nevídané. A dělá to člověk, který pravděpodobně vlastní zbraň.

Co je na tom ale skutečně ohromující, že z vás, fanoušků zbraní, se nenašel jediný, který by ho vykázal do patřičných mezí. A četlo vás to několik desítek.

Z toho jasně vyplývá, že vám takovéhle pohrůžky přijdou docela normální. V tom případě si s tímhle šílencem v ničem nezadáte.

Neustále dokola zdůrazňujete, že ozbrojený občan je zodpovědný občan. Pokud by to tak bylo, někdo z vás, v první řadě patrně Andy, by na Jospa1111 upozornil orgány činné v trestním řízení, aby tenhle agresívní blázen přinejmenším přišel o oprávnění držet zbraň. Jinak na tom Slovensku dříve či později někoho zavraždí jako Kalivoda.

Všichni tu naříkáte, že noviny píší o majitelích zbraní jako o lidech, kteří ohrožují ostatní občany. Z téhle debaty, vypointované pohrůžkou smrtí, si nemůžu neodnést jednoznačný závěr: ano, mezi majiteli zbraní je mnoho velmi nebezpečných psychopatů a média i úřady by měly udělat maximum pro to, aby tihle lidé o zbraně přišli.
Přečti si jakýkoliv fórum třeba na idnes. Můžem začít třeba u trestného činu hanobení rasy - máme jako odpovědní občané zasahovat i tam? Nebo snad sami novináři z tohohle "deníku" podávaj denně trestní oznámení na neznámého pachatele? Asi ne že jo? Tak nám tu nekaž vodu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Klamár

Příspěvek od Andy » 20 úno 2006 12:53

Novinář píše:
jozsp111 píše:musíš len umrieť a dúfam, že taký ako ty vymrú
čím skôr, možno Vám k tomu niekedy aj pomôžem.
1. ... v první řadě patrně Andy, by na Jospa1111 upozornil orgány činné v trestním řízení, aby tenhle agresívní blázen přinejmenším přišel o oprávnění držet zbraň. Jinak na tom Slovensku dříve či později někoho zavraždí jako Kalivoda.

2. Všichni tu naříkáte, že noviny píší o majitelích zbraní jako o lidech, kteří ohrožují ostatní občany. Z téhle debaty, vypointované pohrůžkou smrtí, si nemůžu neodnést jednoznačný závěr: ano, mezi majiteli zbraní je mnoho velmi nebezpečných psychopatů a média i úřady by měly udělat maximum pro to, aby tihle lidé o zbraně přišli.
ad 1) asi jsem to prehledl nebo hned nepochopil... vetsinu "pro me nezajimavych" prizpevku jen preletnu. Navic mam take svoje obcanske povolani... nemam cas cist vsemozne kraviny co zde lide vyplodi. Dale... moji povinnosti neni nikoho na nic upozornovat. Nejsem prislusnik VB ani jeho pomocnik...

ad 2) ostatni to ignorovali zrejme ze stejneho duvodu. To, ze nekdo ma zbran a je psychopat je docela mozne.... proc ne? Je spousty ridicu co jsou psychopati a ridi vuz. Nicmene nic z toho se neda poznat dle webovych debat. Lide si pousti "hubu na spacir" aniz by z toho aspon 1/10 mysleli v realnem svete vazne. Cili trosku mi zarazi jak se te to mohlo dotknout??
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 20 úno 2006 13:01

Je trefne, jak pan Novinar reaguje jen na nektere prispevky, jine nechava bez povsimnuti. Ty opominute jsou zrovna ty, na ktere pravdepodobne nema argumenty.
Urazil nas vsechny vcetne moderatora. Z jeho posledni prispevku je dokonce citit vyhruzny ton.
Ze tri slov dela aferu presne tak, jak je zvykli ve sve praci. Jak malo staci a jak hodne z toho lze vytriskat. On sam toto forum prirovnal k hospode. Kdo z nas nikdy v hospode neslysel slova tipu " delej neco nebo dostanes facku", " dam to takovou ranu ze na to dosmrti nezapomenes", " vypadni nebo te zabiju", atd. a atd. Rekl bych, ze nikdo po vyrceni techto slov organy cinne v tresnim rizeni neupozornoval. Tedy pardon, pan Novinar mozna ano.

To Novinar.
Tip na solokapra. V jinem tematu tohoto fora jsme se jinym prispevatelem dohodli, ze abychom rozhodli, kdo z nas ma pravdu, uskutecnime prestrelku za bileho dne na Vaclavskem namesti v Praze a pouzijeme vysokovykonne zbrane a ze neskoncime drive, nez jeden z nas dostane smrtelny zasah. Mel by jsi informovat organy cinne v tresnim rizeni a cekat u kone s fotoaparatem. O terminu te budu vcas informovat. Pullitzerova cena pro tebe se uz blizi.
Novinář

Příspěvek od Novinář » 20 úno 2006 13:09

ta vaše taškařice s těmi puškami mi přišla sice idiotská, ale chápal jsem to jako svérázný pubertální humor.
Ale Josp1111 je skutečný psychopat - nejsem první, kdo to tady píše nebo aspoň naznačuje.

Pokud nedokážete poznat rozdíl, máte sami očividně problém.
joot

Příspěvek od joot » 20 úno 2006 13:14

Novinář píše:ta vaše taškařice s těmi puškami mi přišla sice idiotská, ale chápal jsem to jako svérázný pubertální humor.
Ale Josp1111 je skutečný psychopat - nejsem první, kdo to tady píše nebo aspoň naznačuje.

Pokud nedokážete poznat rozdíl, máte sami očividně problém.
Ještě nějaké věcné argumenty? Nebo už končíš?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 úno 2006 13:16

Novinář píše: Ale Josp1111 je skutečný psychopat - nejsem první, kdo to tady píše nebo aspoň naznačuje.

Pokud nedokážete poznat rozdíl, máte sami očividně problém.
Tak ... zrejme jsi lepsi "textovy psycholog" nezli my. Nicmeme to je na jine tema. Muzes ho zalozit. Ze bych z toho mel nejaky problem se mi nezda. Nezlob se. Vetsina lidi chodi na forum proto, aby se neco dozvedela, ne aby delala psychlogicky profil kazdeho pisatele.

Vratme se ale k puvodnimu tematu. Cili ke konkretnim clankum o zbranich, ktere byly napsany.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 20 úno 2006 13:47

Já bych rád věděl, jak si velectěný pan Novinář představuje, že bychom dotyčného měli okřiknout. Maje sám nepřeberných zkušeností s okřikováním (například z tématu o tlumíčích k malorážce), vím, že to má minimální smysl. Jediná možnost je uživatele z fóra vyobcovat (tedy zrušit mu účet), ale znamená to ve skutečnosti převést jej do ilegality anonymního uživatele, nebo jej donutit k existenci s jiným nickem.

A teď bych rád aby ctěný anonymní uživatel s nickem Novinář (který mne zatím o tom, že novinářem je nepřesvědčil, zatím co svoje provokatérské vlohy ukázal zcela zřetelně) byl tak laskav a odpověděl návrhem a nikoliv invektivou.

Já sám čtu pouze příspěvky v threadech, které mne zajímají a kde vím, že úroveň příspěvků je na určité odborné a inteligenční výší. Vše ostatní ignoruji, protože nemá valné ceny se rozčilovat nad lidskou blbostí. Pokud člověk odpoví, pak vznikají nekonečné a zcela plané hádky, které neřeší ničeho a člověka pouze roztrpčí.
Naposledy upravil(a) HanuIv dne 20 úno 2006 16:55, celkem upraveno 1 x.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 20 úno 2006 14:05

Jen tak mezi řečí ... zvláštní je, že jsme se stále ještě nedozvěděli které články náš "novinář" napsal, abychom si mohli přečíst pár kvalitních řádků mezi těmi ostatními, které hlásají jen bludy
Ondra

Příspěvek od Ondra » 20 úno 2006 17:08

Presne tak...A odpovida taky jen na otazky ve kterych se ho nikdo nepta na konkretni veci.Spis nam tu nadhazuje jak by jsme se meli chovat a divat se na svet :evil:
Novinari proc se nezaregistrujes?
Proc zde neuverejnis nejake tve clanky?
Ceho se bojis?
Taaak a pokud tu nebude presne na tyto 3 otazky odpoved tak mame pravdu a jen Novinar nas sidi.
Novinář

Příspěvek od Novinář » 20 úno 2006 17:43

1. Protože nevím, k čemu je registrace dobrá.
2. Protože bych přišel o anonymitu. Což by mi tady na fóru vadilo, protože bych byl jediný (a teď, když mi tady někdo vyhrožuje, že mě sejme, mám tuplovaný důvod). Napíšeš sem, Ondro, jak se jmenuješ a kde bydlíš?
3. Ničeho. Měl bych snad?
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 20 úno 2006 17:46

Já se tedy nechci do nikoho navážet, ale nějak jsem si nevšiml že kdyby jsi se zaregistroval tak by jsi byl jediný a už vůbec jsem si nevšiml, že kdokoli zaregistrovaný tady má uvedenu adresu. A krom toho naprosto nechápu, k čemu je poctivému novináři píšícímu pravdu a nic než pravdu anonymita, když by mu mohly chodit tisíce děkovných dopisů za dobré články :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 úno 2006 18:01

Novinář píše:1. Protože nevím, k čemu je registrace dobrá.
2. Protože bych přišel o anonymitu. Což by mi tady na fóru vadilo, protože bych byl jediný (a teď, když mi tady někdo vyhrožuje, že mě sejme, mám tuplovaný důvod). Napíšeš sem, Ondro, jak se jmenuješ a kde bydlíš?
ad 1) Registrace je dobra na to, abys treba mohl kontrolovat vizuelne nove prizpevky dle zmenene barvy ikony, nebo si jednim kliknutim zobrazit jednoduse vsechny nove prizpevky od posledni navstevy. Zaroven nikdo jiny nemuze napsat pod tvym NICKem zadnou ptakovinu a vydavat ji za tvoji. Muzes vkladat obrazky.

ad 2) Proc bys prisel o anonymitu? Zaregistruj se jako novinar a email nezverejni. A jsi na tom stejne jako pred tim, jen se spoustou pohodlnych vyhod.
Zamčeno